Çanakkale Barosu Mesleğe Yeni Başlayan Her Avukat İçin Üç Fidan Bağışı Yapıyor

Çanakkale Barosu Mesleğe Yeni Başlayan Her Avukat İçin Üç Fidan Bağışı Yapıyor

Çanakkale Barosu Mesleğe Yeni Başlayan Her Avukat İçin Üç Fidan Bağışı Yapıyor

Çanakkale Barosu, mesleğe yeni başlayan her meslektaşı için 3 fidanı toprakla buluşturuyor.

 Çanakkale Barosu, Türkiye’de örnek bir uygulamaya imza atmaya başladı. Son zamanlarda yakılan ormanlara ve Kaz Dağları’nda yaşatılan orman katliamına kayıtsız kalmayan Baro, yeni avukatlığa başlayan her meslektaşlarımıza 3 adet fidan bağışı projesi başlattı.

Avukat olmak için gerekli stajı başarıyla tamamlayan, meslek yeminleriyle ruhsat almaya ve cüppe giymeye hak kazanan meslektaşları için Baro tarafından anlamlı bir proje başlatıldı. Buna göre Baro, meleğe yeni başlayan her avukat adına 3 adet fidan bağışı gerçekleştiriyoruz.

Yemin ederek mesleğe ilk adımını atan Av. Gamze Ünsal, Av. İrem Yüzer, Av. Buse Gün, Av. Turan Durmaz, Av. Onat Öztürk, Av. Murat Özmeriç ve Av. Gürkan Yılmaz adına TEMA Vakfı aracığıyla 21 fidan bağışında bulunan Baro, fidanların sertifikalarını düzenlenen yemin töreninde Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan tarafından Avukatlara sundu.

MESLEĞE YENİ BAŞLAYAN HER AVUKAT İÇİN 3 FİDAN BAĞIŞI

Düzenlenen ruhsat töreninde konuşan Başkanımız Av. Bülent Şarlan; ”Ormanlarımız bazen terör bazen de başka amaçlara hizmet etmek üzere yakılıyor. Bunlara sebebiyet verenleri lanetliyoruz. Bizde bu kapsamda her ne sebeple olursa olsun ülkemizde yaşanan orman yangınlarına ve Kaz Dağları’nda yaşatılan orman katliamına dikkat çekmek amacıyla mesleğimize yeni başlayan her Avukat arkadaşımız için fidan bağışı yapma kararı aldık. Çanakkale Barosu’nun başlattığı bu projeyi ülkemizdeki diğer tüm Barolarla da paylaşıp, devamını sağlayacağız. Başlattığımız bu projenin ülkemizin her yerinden karşılık bulmasını umut ediyor, böylelikle yakılan ve yok edilen ormanlarımızı yeniden yeşillendirmeyi hedefliyoruz.” dedi.