Çanakkale'de Trafik Denetimi Araçlara 6 Bir Tl Ceza

Çanakkale'de Trafik Denetimi Araçlara 6 Bir Tl Ceza

Çanakkale'de Trafik Denetimi Araçlara 6 Bir Tl Ceza

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde 06 Eylül 2019 günü 10.30-12.00 saatleri arasında “Havadan Helikopterle Trafik Denetimi” faaliyeti yapılmıştır.

Bu kapsamda “algılanan yakalanma riski duygusunun” sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi maksadıyla, havadan trafik denetimi için görevlendirilen Mİ-17 genel maksat helikopteri ile sağ şeritte veya uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme/makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklama/park etme” konularında havadan denetim yapılmıştır. Denetim esnasında sürücülere emniyetli bir sürüş için mola vermenin önemi anlatılmış ve sürücülere trafik kurallarına uymaları, yorgun ve uykusuz bir şekilde yolculuk yapmamaları konusunda ikaz edilmiştir.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığınca dokuzuncusu yapılan havadan denetim faaliyeti için Merkez İlçe J.K.lığı (Kirazlı Yol Kontrol Noktası),  Merkez İlçe J.K.lığı (Güzelyalı Yol Kontrol Noktası), Bayramiç İlçe J.K.lığı (Bayramiç-Çan Yolu Girişi Yol Kontrol Noktası), Ezine İlçe J.K.lığı (Ezine-Bayramiç Yolu Kontrol Noktası)’ nda yapılmış olup, faaliyette eş zamanlı olarak Jandarma Trafik Timleri ve Jandarma Asayiş Timleri müşterek olarak görevlendirilmiştir. Yapılan denetim sonucunda (184) araç sorgusu yapılmış, (7) araç trafikten men edilmiş ve (10) araç sürücüsü hakkında ise 6.158,00 TL idari para cezası uygulanmıştır.