CHP'li Bozcaada Belediyesini CHP İlçe Başkan Yardımcısı Mahkemeye Verdi

CHP'li Bozcaada Belediyesini CHP İlçe Başkan Yardımcısı Mahkemeye Verdi

CHP'li Bozcaada Belediyesini CHP İlçe Başkan Yardımcısı Mahkemeye Verdi

Tartışmalara, istifalara ve tepkilere neden olan beach işletmesine yönelik gelişmeler devam ediyor.  Söz konusu işletmeye büfe ruhsatı verilmesi ve işletmenin meclis kararı ile alkollü yerler bölgesine alınmasına yönelik kararı CHP'li Meclis Üyesi İbrahim Günel, geçtiğimiz günlerde bu karar nedeniyle görevinden istifa eden CHP Bozcaada İlçe Başkan Yardımcısı Zuhal Alparslan ve Bozcaada Forum,  Çanakkale İdare Mahkamesine başvurarak Bozcaada Belediye Başkanlığı'na dava açtı.

İdare Mahkemesi'ne yazılı başvuru yapılırken, mahkemeden yürütmenin durdurulması, büfe ruhsatının iptali ve işletmenin alkollü yerler bölgesine alınmasına yönelik kararın iptali istendi.

Öte yandan Başkan Yılmaz, CHP'li meclis üyeleri Öznur Evergen, Aykut Turgal ve İbrahim Günel'in söz konusu işletmeye yönelik kararın yeniden değerlendirilmesi, büfe ruhsatının iptali, alkollü yerler bölgesine alınmasına yönelik kararı da yeniden değerlendirmek için meclisin olağanüstü toplanması başvurusuna da yanıt vermedi. Geçen hafta yapılan eylül ayı meclis toplantısında da bu konu gündeme alınmadı.

CHP'nin grup toptantısında parti olarak "red" oyu kullanılacağı kararına rağmen ertesi gün gerçekleştirilen ağustos meclisinde söz konusu işletmeye yönelik alkollü yerler bölgesine alınması talebi, Başkan Yılmaz'ın çekimser oy kullanması, CHP'li 2 meclis üyesinin de AKP'li ve İYİP'li üyelerle  "kabul" oyu vermesi ile oy çokluğu ile kabul edilmiş, ardından tartışmalar, istifalar ve tepkiler dinmemişti.