FETÖ Örgütte Kod İsim Uygulamasına İlk Kez Çanakkale'de Emniyet Yapılanmasında Kullanmış

FETÖ Örgütte Kod İsim Uygulamasına İlk Kez Çanakkale'de Emniyet Yapılanmasında Kullanmış

FETÖ Örgütte Kod İsim Uygulamasına İlk Kez Çanakkale'de  Emniyet Yapılanmasında Kullanmış
FETÖ Örgütte Kod İsim Uygulamasına İlk Kez Çanakkale'de  Emniyet Yapılanmasında Kullanmış

FETÖ Örgütte Kod İsim Uygulamasına İlk Kez Çanakkale'de  Emniyet Yapılanmasında Kullanmış.

F Tipi Örgüt-Gladyo örgüt içinde ki milatanlarının kod isim kullanmasına ilk kez Çanakkale'de başladığı öğrenildi. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Emniyette ki FETÖ Yapılanması iddianamesinde, örgütün 1985 yılında Ayvacık'ta Emniyet militanlarının yaptığı toplantıda ilk kez örgüt milatanlarının kod isim kullandığı belirlendi.

Örgütün ilk kod adı kullandığı tespit edildiği olay 23.07.1985 tarihinde Çanakkale ili Ayvacık İlçesi Adatepe Köyü'nde Küçükkuyu Jandarma Takım Komutanlığı'na yapılan bir ihbar sonrasında yakalanan şahıslardar o tirihte Arkara Polis Koleji Öğrencisi olan İhsan Savaşçı- İhsan 82021 kod ismi kullanarak yazılmış mektuptur.

    Polis Başmüfettişi İ.Sezgin Şenel tarafından düzenlenen 28.08.1992 gün ve 15-92 sayılı fezlekede adı geçen bir müşteki ifadesinde, 1987-1988öğretim yılında polis akademisine girdiğini,  akademide okul imamı buna bağlı devre imamları, bunların altında sınıf imamları, yine bunlara bağlı kitaplık, finans ve eğitim sorumluları bulunduğunu örgütte kod isim kullandığını anlatmıştır.

   Ankara Emniyet müdürlüğünün , 30.04.1999 tarih ve B.05.EGM.4.06.00.06 sayılı yazısı ile bu şahısların genelde üniversite öğrencisi olduğunu ve kendilerine abi diye hitap ettikleri ayrıca bu şahısların kod isim kullandıkları hususana yer verilmiştir.

   Avukat Muhammed Gömük'ün yayına hazırlayıp, yurttaşların bilgisine sunduğu FETÖ'nün Emniyet Yapılanması eserinde daha çok sayıda ilginç bilgi-belgeye rastlamak olası.....