güncel      ÜNİVERSİTE      İLÇELER      Çanakkale Haberleri      KENT YAŞAM      YEREL SİYASET      KULİS HABERLERİ      Magazin   
Flaş Haber : Bakan Koca'dan Çanakkale'ye Müjde...
 
Ana Sayfa > Çanakkale Haberleri

Çanakkalede nereler, ne kadar değerlendi?
15 Mart 2021
Çanakkalede nereler, ne kadar değerlendi?
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Dünyanın en uzun köprülerinden biri olarak projelendirilen köprü, 2023 metre açıklığı ile dünyanın en uzun açıklığa sahip asma köprüsü ve 333 metrelik kuleleri ile dünyanın en yüksek asma köprüsü unvanlarına da sahip olacak.

18 Mart 2022’de açılması planlanan köprü, daha şimdiden çevresindeki arazi ve gayrimenkulleri değerlendirmiş durumda. TSKB Gayrimenkul Değerleme’nin Ekonomist Dergisi’ne özel çalışması ile Çanakkale Köprüsü’nün değer kattığı 20 bölgedeki arazi fiyatlarını mercek altına aldık.

Çalışmaya göre, en yüksek değer artışı Gelibolu, Lapseki, Kocaveli ve Gazi Süleymanpaşa gibi konut imarlı arazilerin bulunduğu bölgelerde gerçekleşti.

Bölgesi’nin otoyollarla ring halinde dolaşılabilmesini sağlayacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün temelleri 18 Mart 2017 tarihinde atılmıştı. Daha temelleri atılmadan konumlandığı Çanakkale’deki arazi ve gayrimenkullere değer katan köprünün, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’inci yıl dönümü olan 18 Mart 2022’de açılması planlanıyor.

1915 Çanakkale Köprüsü’nün Çanakkale Boğazı’ndaki ulaşım yükünü azaltması bekleniyor. 1915 Çanakkale Köprüsü, 88 km otoyol ve 13 km bağlantı yolu olmak üzere toplam 101 km uzunluğu ile Çanakkale Boğazı’nda inşaatı devam eden ilk asma köprü projesi konumunda.

Dünyanın en uzun köprülerinden biri olarak projelendirilen 1915 Çanakkale Köprüsü’nün aynı zamanda 2023 metre ana açıklığı ile dünyanın en uzun açıklığa sahip asma köprüsü ve 333 metrelik kuleleri ile dünyanın en yüksek asma köprüsü unvanlarını da alması bekleniyor.


1915 Çanakkale Köprüsü’nün çevresindeki arazilere kattığı değer artışını TSKB Gayrimenkul Değerleme’nin Ekonomist Dergisi’ne özel yaptığı araştırma ile ele aldık.Marmara Bölgesi’nin otoyollar ve köprü bağlantıları ile kesintisiz olarak dolaşılmasının hedeflendiği projenin Batı Marmara’daki ayağı olan köprü, adının duyulduğu yıllardan temellerinin atıldığı 2017 yılına kadar bölgedeki arazi değerlerini 10 katına varan oranlarda artırdı. Köprünün inşaatının yükselmesi ile birlikte bu değer artışının hızı yavaşlasa da değerlenme sürüyor.

TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Özel Projeler Departmanı Değerleme Uzmanları Güneş Özçelik ve Buket Altınel tarafından gerçekleştirilen özel çalışmada Gelibolu’dan Lapseki’ye, Gökköy’den Derenti’ye kadar 20 bölgedeki tarlalardan konut imarlı arsalara kadar çeşitli arazilerin 2011, 2014, 2017, 2021 yılı metrekare satış fiyatları karşılaştırıldı.

TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Özel Projeler Departmanı Değerleme Uzmanı Güneş Özçelik, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün güzergahı belirlenip inşa çalışmalarına başlanmasıyla birlikte öncelikli etki alanlarından Gelibolu ve Lapseki ilçe merkezleri başta olmak üzere çevre semtlerde ve köylerde de değer artışı yaratmaya başladığını söylüyor.

Özçelik, “Özellikle köprünün ayaklarının geçtiği Avrupa yakasında Gelibolu ilçesinin yaklaşık 7,5 kilometre güneyindeki Sütlüce Köyü ile Anadolu yakasındaki Lapseki ilçesinin yaklaşık 2,5 kilometre güneyindeki Şekerkaya mevkiinde, tarla fiyatlarının son yıllarda büyük ölçüde arttığı gözlemlendi” yorumunu yapıyor.

ARTIŞ SÜRÜYOR

Köprünün temellerinin atılması ile projenin etkileşim bölgelerinde metrekare birim fiyatlarında hareketlilik yaşandığına işaret eden Özçelik, üç yıl önce temelleri atılan ve 2022’de açılması planlanan köprü projesinin bölgedeki fiyatları artırmaya devam ettiğini de vurguluyor.

1915 Çanakkale Köprüsü, başta Gelibolu ve Lapseki ilçe merkezlerindeki konutlar olmak üzere tüm bölgedeki gayrimenkul fiyatlarını önemli ölçüde etkiledi.


Köprünün Gelibolu tarafında ise ilçe merkezinde yer alan konut fiyatlarının 2017 yılında 1.900-2.150 TL/m2 seviyesinde iken bu yıl 2.250-3.000 TL/m2 seviyelerine çıkmış olması dikkat çekiyor.Öncelikli etki alanında yer alan Gelibolu ve Lapseki ilçe merkezlerindeki konut fiyatlarına bakıldığında, Lapseki ilçe merkezinde 2017 yılında metrekaresi 1.850-2.100 TL/m2 seviyelerinde olan konut fiyatlarının, bu yıl 2.0002.650 TL/m2 seviyelerine geldiği görülüyor.

Bölgede en çok etkilenmesi beklenen Gelibolu ve Lapseki ilçe merkezlerindeki konut imarlı arsalar incelendiğinde, 2017 yılında Gelibolu ilçe merkezinde birim metrekare fiyatları 450-650 TL/m2 seviyelerinde iken, bu yıl fiyatların 1.000-1.500 TL/m2 seviyelerine ulaştığı görülüyor.

Lapseki ilçe merkezinde yer alan konut imarlı arsalarda ise benzer bir durum söz konusu. 2017 yılında 400-600 TL/m2 aralığında olan fiyatlar, bu yıl 1.000-1.700 TL/m2 seviyelerine ulaştı.

Lapseki ilçe merkezine yakın konumdaki Gazi Süleymanpaşa Mahallesi’nde ise konut imarlı arsa fiyatları, köprünün temellerinin atıldığı 2017 yılında 1.250-1.400 TL/m2 seviyelerindeyken, bu yıl 1.300-2.000 TL/m2 seviyelerine yükselmiş durumda.

Kemikli Alan mevkiinde ise 2017 yılında ortalama 500 TL/m2 olan konut imarlı arsaların fiyatlarının bu yıl 800-1.150 TL/m2 seviyelerine ulaştığı görülüyor.

YATIRIMLAR HIZLANACAK

1915 Çanakkale Köprüsü’nün birinci kısmını oluşturan otoyol bağlantısı İstanbul- Silivri, Tekirdağ – Marmara Ereğlisi, Çorlu- Süleymanpaşa, Malkara ilçeleri, Çanakkale – Gelibolu, Lapseki, Çan, Yenice ilçeleri, Balıkesir – Balya ve merkez ilçelerinden geçecek. İkinci kısmını oluşturan köprü bağlantısının ise Çanakkale Gelibolu ve Lapseki ilçelerinden geçmesi planlanıyor.

1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı ile belirlenen, İstanbul – Tekirdağ – Çanakkale – Balıkesir hattı boyunca uzanacak olan otoyol güzergahı ile inşa edilen 1915 Çanakkale Köprüsü, bölge genelinde gayrimenkul piyasasını etkileyen en önemli unsur haline geldi.


Altınel, köprünün faaliyete geçmesiyle kentsel yatırımların hız kazanması ve bölgenin ekonomik profilinin, tarımsal faaliyetlerin yanında çevre illerdeki lojistik sektörüne de eğilim göstermesinin beklendiğini söylüyor.TSKB Gayrimenkul Değerleme AŞ Özel Projeler Departmanı Değerleme Uzmanı Buket Altınel, yol ve köprü gibi ulaşım projelerinin, geçtikleri bölgelerde ve etki alanlarında yer alan gayrimenkuller üzerinde genellikle değer artışı etkisi bulunduğuna dikkat çekiyor.

Altınel’in verdiği bilgiye göre köprünün Gelibolu tarafında yer alan Kangırlı Mahallesi’nde 2017 yılında konut imarlı arsaların 200-350 TL/m2 satış fiyatları bu yıl 300-500 TL/m2 düzeylerine ulaştı.

Yine Gelibolu tarafında yer alan Terzialan Mahallesi’nde 2017 yılında 100-125 TL/m2 olan konut imarlı arsaların satış fiyatları
bu yıl 145-165 TL/m2 seviyelerine geldi.

Altınel, “1915 Çanakkale Köprüsü’nün etkileşim alanında kalan ve henüz imara açılmamış bölgeler incelendiğinde ise tarla nitelikli taşınmazların birim metrekare fiyatlarının, köprünün temellerinin atıldığı 2017 yılında, 2011 ve 2014 yıllarındaki birim fiyatlarına göre hızla yükseldiği görülüyor” diye konuşuyor.

Potansiyel arz eden yerler olması sebebiyle 2017 yılında birim fiyatlarında ani yükselişler yaşayan Gazi Süleymanpaşa, Suluca, Elçialan, Karaömerler, Hacıge-len, Balcılar, Akçaalan ve Gökköy’deki tarlaların birim metrekare fiyatlarında bu yıl bir miktar düşüş yaşandığı görülüyor.

Köprünün açılması ile birlikte henüz imara açılmamış bölgelerde imar türü ve yapılaşma koşulları belli olacak ve plan doğrultusunda hangi bölgelerin öne çıkacağı da netlik kazanmış olacak. Tarihi dokunun bozulmaması adına köprü civarında yer alan pek çok bölgede, düşük yoğunluklu konut ve villa imarlı arsaların yoğunluk göstermesi de bekleniyor.

GEÇİŞ ALTI DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü ve otoyolu projesi, Malkara ile Çanakkale arasında 1915 Çanakkale Köprüsü’nü de içeren 88 kilometre otoyol ve 13 kilometre bağlantı yolundan oluşuyor. Proje, Kınalı – Tekirdağ – Çanakkale – Balıkesir Otoyolu’nun uzunluğu yaklaşık 324 km olan, İstanbul ile Çanakkale ve Kuzey Ege’yi birbirine bağlayan son yılların dikkat çeken ulaşım projelerinden biri.


Ulaşım alternatiflerine göre Çanakkale Boğazı geçiş süreleri değerlendirildiğinde, Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan Lapseki-Gelibolu arasındaki boğaz kesimini feribotla geçmek; özellikle yaz aylarındaki yoğun trafik nedeniyle uzun kuyruklar ve bekleme süreleri dikkate alındığında, 1,5 ile 5 saat arasında değişiyor.Gebze-Orhangazi-Bursa-Balıkesir-İzmir Otoyolu’nun tamamlanması ile birlikte, Edirne-Kınalı-İstanbul- Ankara Otoyolu, İzmir-Aydın Otoyolu ile entegre olarak Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi’ne otoyol ağıyla bağlanacak. Diğer taraftan, yapım çalışmaları devam eden Kuzey Marmara Otoyolu ve Malkara-Çanakkale Otoyolu kesimi ile birlikte Marmara Bölgesi’nin otoyol ringi tamamlanmış olacak.

Bu mesafeyi Çanakkale Köprüsü ile geçmek altı dakikada mümkün olacak. Türkiye sanayisinin büyük bir kısmını bünyesinde barındıran Marmara Bölgesi için ulaşım çok büyük önem taşıyor.

Kınalı- Tekirdağ – Çanakkale – Balıkesir Otoyolu da Marmara Bölgesi’ni karayolu aracılığıyla bir daire çizebilecek şekilde dolaşmayı mümkün kılacak bir mega projenin önemli bir parçası niteliğinde.

İZMİR YOLUNA BAĞLANACAK

Otoyolun sanayi, lojistik ve turizm konularında da önümüzdeki dönemde değişim yaratması beklenirken, ulaşımın kolaylaşmasıyla birlikte bölgede nüfus artışı da öngörülüyor. Artan nüfusun yaratacağı taleple gayrimenkul ve arsa değerlerinin de artması bir diğer beklenti oluyor.

Köprü hayata geçince bölgenin daha fazla yatırım çekeceği de öngörülüyor. Çanakkale Köprüsü ile bölgenin İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, İzmir gibi büyük kentlere ulaşımının kolaylaşmasıyla bölge, turizmde de cazip hale gelecek. Köprünün İzmir otoyoluna bağlantısı tamamlandığında esas gelişimin yaşanacağına vurgu yapılıyor.

Çünkü aslında köprüden geçenlerin bağlanacağı bir otoyol henüz inşa edilmedi. Bu kapsamda geçiş yolunun da bir an önce ihale edilmesi gerektiğine dikkat çekiliyor.


Köprünün ortasından geçecek olan raylı sistem ise ticari anlamda önemli bir rol üstlenecek. Sakarya’dan başlayacak olan raylı sistem, Çanakkale Köprüsü’nden geçerek Biga, Bandırma ve Karacabey üzerinden tekrar Sakarya’da son bulacak.Bu yolların gelişimi ile beraber sanayi bölgelerinin bu tarafa kaydığını görülmesi de bir diğer beklenti. Önümüzdeki 10 yılda Ege Bölgesi’nde boşalan köylere geri dönüşlerin de olacağına vurgu yapılıyor.

Köprü ile bir bütün olması beklenen liman projesi ile birlikte nüfus yoğunluğu da bölgedeki konut yeterliliğine göre artacak.

KÖPRÜNÜN SAĞLAYACAĞI 8 FAYDA

1- Proje ile İstanbul-Çanakkale ulaşımının yanı sıra Balıkesir, İzmir, Tekirdağ gibi illerle ulaşım kolaylaşırken, bölgedeki taşınmaz değerleri olumlu etkilenecek.
2- Termal tesisleriyle öne çıkan Kaz Dağları etekleri, Bozcaada, Gökçeada, Küçükkuyu, Güre son yıllarda yabancı turistlerin ilgisini çekti ve turizme önemli katkı sağlıyor.
3- Köprünün tamamlanması ile Lapseki Merkez ve Çardak Beldesi’nin yanı sıra çevre bölgelerin de yabancı kurumsal yatırımcı ve gayrimenkul yatırım fonlarının yatırım merceğine gireceği öngörülüyor.
4- Bursa ve Balıkesir bireysel gayrimenkul yatırımcı potansiyeli konusunda ön plana çıktı.
5- 1915 Çanakkale Köprüsü Bursa’yı önemli otoyolların kesiştiği bir kavşak konumuna getirip yabancıya konut satışlarında çekim gücünü daha da artıracak.
6- Marmara Denizi ve Ege Denizi’ne kıyısı bulunan yazlık bölgeleri ile Balıkesir’deki gayrimenkullere de değer katacak.
7- Balıkesir’de Bayla, Edremit, Ayvalık, Akçay ve Altıno-luk’un önümüzdeki yıllarda daha da cazip hale gelmesi bekleniyor.
8- Köprünün 2022’de açılmasıyla başta Lapseki olmak üzere bölgede orta ve uzun vadede yeni fiyat artışları bekleniyor.

 

KAYNAK PATRONLARIN DÜNYASI
https://www.patronlardunyasi.com/haber/Rantcilarin-yeni-hedefi-Canakkale-de-nereler-ne-kadar-degerlendi/247935

 Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Çanakkale Haberleri Haberleri

Başlık Tarih
 
Bakan Koca'dan Çanakkale'ye Müjde...20 Nisan 2021
Çanakkale’de Yoğun Bakım Doluluk Oranı...19 Nisan 2021
İl Pandemi ve İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplandı19 Nisan 2021
Giyim malzemesi satın alınacak19 Nisan 2021
İlçe Kaymakamları İle Pandemi Süreci Değerlendirildi19 Nisan 2021
Çanakkale Barosu'ndan Vaka Açıklaması19 Nisan 2021
Çanakkale'de ki Vaka Durumu Değerlendirdi 19 Nisan 2021
YOĞUNLAŞTIRILMIŞ DİNAMİK DENETİMLER DEVAM EDİYOR18 Nisan 2021
En fazla vakanın görüldüğü il Çanakkale...18 Nisan 2021
Sokağa çıkma kısıtlamasına uyuluyor18 Nisan 2021
Vali Aktaş, Denetimlere Devam Ediyor18 Nisan 2021
Meteorolojik Uyarı!17 Nisan 2021
Çanakkale'de Sokağa Çıkma Kısıtlanmasına Uyuluyor17 Nisan 2021
KÖY ENSTİTÜLERİ’NİN 81. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ16 Nisan 2021
TCG Karabiga Çanakkale Boğazı'nda Seyir Halinde 16 Nisan 2021
Çanakkale Milli Emlak Müdürlüğü'nden 4.000 m² arsa satılacak16 Nisan 2021
Park, bahçe ve tarım uygulamalarında kullanıcak 17 kalem makine satın alınacak16 Nisan 2021
Çanakkale'de ki Barajların Doluluk Oranları Bakanlığa Bildirildi16 Nisan 2021
Çanakkale'de kargo gemisi karaya oturdu16 Nisan 2021
Çanakkale'de Balıkçılar İçin Verimli Dönem15 Nisan 2021
Dikkat! Meteoroloji'den sağanak uyarısı15 Nisan 2021
Hamidiye Tabyaları Ziyarete Kapatıldı15 Nisan 2021
Mart ayında 819 konut satıldı.15 Nisan 2021
TCG Burgazada Ege'den Ayrıldı 15 Nisan 2021
Çanakkale 2.Kolorduda Görevli Astsubay Başçavuş Covidden Vefat Etti14 Nisan 2021
Çanakkale'de Uyulması Gereken Kurallar Yayımlandı14 Nisan 2021
Çanakkale'de Kamu Çalışma Saatleri Değiştirildi14 Nisan 2021
Bakan Koca Açıkladı: Haftalık Artışta Çanakkale İlk beşte13 Nisan 2021
Bakan Koca Açıkladı:Çanakkalede Dolulık Oranı Pik Yaptı12 Nisan 2021
İK 17 PLATFORMU ÜYELERİNE ONLİNE EĞİTİM 12 Nisan 2021
SAĞLIK ÇALIŞANLARI UNUTULMADI12 Nisan 2021
ÇANAKKALE TİCARET BORSASINDAN POLİS HAFTASI ZİYARETİ 12 Nisan 2021
Çanakkalede Ramazan Ayı Önlemleri12 Nisan 2021
Nijerya’dan gelen doğal gaz gemisi Çanakkale Boğazı'nda12 Nisan 2021
Çanakkale Cephesinde iki kardeş11 Nisan 2021
Vali Aktaş Görevde ki Polis Noktalarını Ziyaret Etti10 Nisan 2021
Çanakkalede Sokağa çıkma kısıtlamasına Uyuluyor10 Nisan 2021
Çanakkalede Polis Haftası törenle kutlandı10 Nisan 2021
Çanakkale Vergi Tahlisatı Yükselen kentler Arasında...10 Nisan 2021
Çanakkalede Şehit Kıvanç Kaşıkçı Sağlık Merkezi Kapatıldı10 Nisan 2021
Çanakkale 2. Merhale İçme Suyu Arıtma Tesisi İnşaatı Yapımı Sürüyor10 Nisan 2021
GESTAŞ Genel Müdüründen Çardak Ticaret Odasına Ziyaret09 Nisan 2021
İş İnsanları Olarak POLİS TEŞKİLATIMIZIN YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ09 Nisan 2021
İK 17 PLATFORMUNUN UYGULAMA ÖRNEKLERİNİ ANLATTI09 Nisan 2021
Çanakkale Barosu Seçim tarihi Açıklandı09 Nisan 2021
Kanal Çanakkale şoku! 09 Nisan 2021
Çanakkalede FETÖnün adliye yapılanmasına operasyon: 15 gözaltı 09 Nisan 2021
AFAD Daire Başkanı Candan: Vali Aktaşa Ziyaret09 Nisan 2021
İçmesuyu hatları için mekanik tamir ve bağlantı ekipmanı alınacak09 Nisan 2021
Memur – Sen Çanakkale Şubesi Vali Aktaşı Ziyaret Etti08 Nisan 2021
Türk Polis Teşkilatı 176. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutluyor08 Nisan 2021
Çanakkalede 4 Köy Daha karantinaya Alındı08 Nisan 2021
Narkorehber Faaliyetleri Açıklandı 08 Nisan 2021
Çanakkalede FETÖnün askeri mahrem yapılanmasında 3 muvazzaf asker gözaltına alındı08 Nisan 2021
İl Genel Meclisine Büyük Karantina mı?08 Nisan 2021
Birleşik Kamu İş ten Açıklama...08 Nisan 2021
Yarın Çok Genç Olacak: Projesi Kapsamında Öğrenciler İle Bir Araya Geldi07 Nisan 2021
Göçmen Kaçakçılarına Operasyon 4 Gözaltı07 Nisan 2021
Türk boğazlarından geçen gemiler için yeni düzenleme: Üçlü yaptırım geliyor07 Nisan 2021
ÇANAKKALE İŞKUR TARIMSAL KALKINMAYI DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYOR07 Nisan 2021
Çanakkaleye şehir dışından gelenler 10 gün izole olacak06 Nisan 2021
Vali Aktaş, Denetimlere Devam Ediyor06 Nisan 2021
SAĞLIK VARSA, İŞ VE İSTİHDAM VARDIR06 Nisan 2021
Çanakkale Belediye Meclisi İkinci Defa Karantinaya Alındı05 Nisan 2021
Çanakkalede Önlemler Sıkılaştırılıyor05 Nisan 2021
En çok aşı uygulanan illerin başında Edirne ve Çanakkale geliyor05 Nisan 2021
Çanakkale Belediyesi Meclis Oturumu İptal05 Nisan 2021
YAYA VE SÜRÜCÜLERE HES KODU SORGUSU!05 Nisan 2021
Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi Kapsamında İlimizde Yapılan Çalışmalar05 Nisan 2021
Trafik Eğitim Parkı Hayırlı Olsun04 Nisan 2021
Koronavirüs İle Mücadelede İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun Pazar Mesaisi04 Nisan 2021
Çanakkaleye Sağanak Yağış Uyarısı04 Nisan 2021
Çanakkale Vaka Sayısında Ülkede Birinci Olma Yolunda03 Nisan 2021
Sokağa çıkma kısıtlamasına uyuluyor03 Nisan 2021
Çanakkaleye Fırtına Uyarısı03 Nisan 2021
KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNİN KALIDIRMASI İŞSİZLİĞİ VE YOKSULLUĞU DERİNLEŞTİRECEKTİR03 Nisan 2021
Afganistan Ankara Büyükelçiliği Ataşelerinden Vali Aktaş’a Ziyaret02 Nisan 2021
Çanakkalede Kovid-19 Denetimi Yapıldı02 Nisan 2021
Okullarda Salgın Yayılıyor, Çanakkalede ise aşı kalmadı!02 Nisan 2021
Çanakkalede Horoz Dövüşünde 54 Gözaltı02 Nisan 2021
OKULLARDAN YÜKSELEN TENEFFÜS ZİLİ DEĞİL, ALARM SESİDİR!01 Nisan 2021
En iyi Okurlar Ödüllerini Vali Aktaş’tan Aldılar01 Nisan 2021
Filipinler İstanbul Başkonsolosu Arvin De Leon, Vali Aktaş’ı Ziyaret Etti01 Nisan 2021
ÇTB 2021 MART AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ01 Nisan 2021
Çanakkale Vaka Artışında İlk Beşte31 Mart 2021
Milyonlarca Yılık Deniz Yıldızı Fosili Ele Geçirildi31 Mart 2021
50 Günde Vaka Sayıları :Çanakkale 38den- 349....31 Mart 2021
Çanakkale Jandarma Komutanlığı Uyuşturucuya Geçit Vermiyor31 Mart 2021
Çanakkale Jandarmadan Önce Yaya Etkinliği31 Mart 2021
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyon Toplantısı31 Mart 2021
Çanakkale Devlet Hastanesinde Sağlık Emekçileri Eylemi...31 Mart 2021
Çanakkaleye Kuvvetli Fırtına ve Sağanak Yağmur Uyarısı30 Mart 2021
ÇTB: Üyelerimizin dikkatine.30 Mart 2021
Fidan hayattır, Orman gelecek30 Mart 2021
İl Pandemi Kurulu Vali Aktaş Başkanlığında Toplandı30 Mart 2021
Deniz Çöpleri Eylem Planı30 Mart 2021
Yaya geçitlerine kırmızı çizgi uygulaması30 Mart 2021
Yeni Yasak Uygulamaları: Ayni Masada İki Kişi...30 Mart 2021
İŞKUR VE ÖZEL SEKTÖR İŞBİRLİĞİ İLE BİLGİSAYAR OYUNLARI PROGRAMCISI YETİŞİYOR30 Mart 2021
Çanakkalede Yapılan Aşı Sayısı29 Mart 2021
Çanakkalede Cumartesi Yasağı Geri Geldi29 Mart 2021
Çanakkale Dahil 11 Kentte FETÖ Operasyonu. 21 Gözaltı29 Mart 2021
Sarıcaeli Köyünde Heyelan: Vali Aktaş Heyelan bölgesinde28 Mart 2021
Liman Vinci Taşıyan Gemi Çanakkale Boğazında28 Mart 2021
AFAD Bilgilendirme Standına Ziyaret Etti27 Mart 2021
Vali Aktaş, DHMİ Kurtarma ve Yangın İstasyonunu Ziyaret Etti27 Mart 2021
30 Martta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz27 Mart 2021
Çanakkale Belediyesi 15 İşçi Alacak26 Mart 2021
BAŞKAN ÜZENDEN DÖKME ZEYTİNYAĞI İHRACAT YASAĞINA TEPKİ..26 Mart 2021
Trafik Çalıştayı Yapıldı26 Mart 2021
ÇANAKKALE İŞKUR İL MÜDÜRLÜĞÜ İLE GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI26 Mart 2021
Vali Aktaş, Toprak Koruma Kurulu Toplantısına Katıldı25 Mart 2021
Çanakkale Gençlik Spor Müdürlüğü Alım İşi...25 Mart 2021
İŞKURDAN ÖĞRENCİLERE VE İŞ ARAYANLARA ENGELLİ HİBE DESTEĞİ SUNUMU25 Mart 2021
ÇANAKKALE İŞKURDAN ÖZEL EĞİTİM KURUMLARINA ZİYARET 24 Mart 2021
Üç Farklı Ülkenin Savaş Gemisi Boğazda...24 Mart 2021
Çanakkale Valiliği Uyardı. Vakalar Artıyor...24 Mart 2021
Çanakkalede Uranyum Madeni Potansiyeli23 Mart 2021
Meteorolojiden Çanakkale için zirai don uyarısı23 Mart 2021
Çanakkale Yaşlı nüfus oranının en yüksek olduğu 10 il İçinde23 Mart 2021
Dünya Meteoroloji Günü Ziyareti23 Mart 2021
Çanakkalede Koronavirüsle Mücadele Toplantısı Yapıldı23 Mart 2021
Çanakkale Belediyesi Evde temizlik hizmeti alacak23 Mart 2021
Çanakkalede trafiğe kayıtlı taşıt sayısı Şubat ayı sonu itibarıyla..23 Mart 2021
Çanakkale AFAD İl Müdürlüğünden Yapılan Bilgilendirme22 Mart 2021
Çanakkale Barosundan İstanbul Sözleşmesinden çekilme kararına karşı iptal davası22 Mart 2021
İŞKUR YETKİLİLERİ, GÖRME ENGELLİLER DERNEK ÜYELERİNE HİBE DESTEKLERİNİ ANLATTI22 Mart 2021
Çanakkalede Jandarmadan Operasyon 19 Gözaltı22 Mart 2021
Çanakkale eski Kütüphane müdürü görev yeri değişikliği davasını kazandı22 Mart 2021
SU BİTERSE, TARIMDA SUSAR22 Mart 2021
Çanakkalede İşsizlik Oranı...22 Mart 2021
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı rüzgarda Çanakkaleyi YEKA Alanı21 Mart 2021
Çanakkale Valiliğinden Artan Vakalara Karşı Uyarı: Kurallara Uyalım21 Mart 2021
Çanakkalede Elektrik kesintisi21 Mart 2021
Çanakkalede Vaka Sayısı İlk 20 Kent Bandında20 Mart 2021
Çanakkalede Vaka Patlaması20 Mart 2021
Çanakkalede kamyonete çarpan motosikletin sürücüsü yaşamını yitirdi20 Mart 2021
Gelibolu Tairihi Yarımadasında ki Rehber Kavgası AYMe Taşınıyor20 Mart 2021
Çanakkaleye 2 Kaymakam Adayı Ataması Yapıldı20 Mart 2021
Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybiha, Vali Aktaş’ı Ziyaret Etti19 Mart 2021
Kit kit karşılığı cihaz satın alınacak19 Mart 2021
Çanakkale İl Göç İdaresi Araç Kiralayacak19 Mart 2021
Çanakkalede Spor Tesislerinde Denetleme19 Mart 2021
ÇANAKKALE, SAVUNMADIR…18 Mart 2021
Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcihi18 Mart 2021
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Çanakkalede...18 Mart 2021
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 106. yıl dönümü18 Mart 2021
Çanakkalede yaşlı nüfus artıyor18 Mart 2021
Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 106. yılı törenleri başladı18 Mart 2021
Çanakkale Savaşları şehit ve gazileri anısına 106 dakika saygı nöbeti tuttu17 Mart 2021
Çanakkaleyi geçilmez kılan mücadelelerin ayrıntıları tarihi belgelerde17 Mart 2021
Çanakkale İŞ-KUR, Proje Desteği17 Mart 2021
Genel Başkan: Çanakkaleyi Pas Geçti...Geliboluda...17 Mart 2021
TRT Çocukun çizgi karakteri Pırıl, mobil uygulamayla17 Mart 2021
Çanakkale 18 Mart Tören Programı17 Mart 2021
BAŞKAN S.KAYA ÜZEN GTİ OLAĞAN GENEL KURULUNA KATILDI.16 Mart 2021
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi16 Mart 2021
İŞ-KUR, MMO ile Protokol İmzaladı16 Mart 2021
GESTAŞ İskeleleri Temizledi...16 Mart 2021
Çanakkalede Vaka Sayısı Artıyor16 Mart 2021
Vali Aktaş, İnşaat Mühendisleri Odası Çanakkale Şube Yönetimini Kabul Etti15 Mart 2021
Afet Farkındalık Eğitimi İş Birliği Protokolü İmzalandı15 Mart 2021
Vali Aktaş, Dümrek Spor Kulübü Yönetimini Kabul Etti15 Mart 2021
Çanakkalede Elektrik kesintisi15 Mart 2021
Çanakkalede 100.Yıl yelken Yarışları Düzenlendi.15 Mart 2021
İŞ GÜCÜNÜN KİLOMETRE TAŞI İŞKUR, 75 YAŞINDA!15 Mart 2021
Çanakkale Boğazı yoğun sisin etkisini yitirmesiyle çift yönlü transit gemi geçişlerine açıldı15 Mart 2021
Çanakkalede Şubat Ayında Konut..15 Mart 2021
Özveri ile Çalışan Tüm Sağlık Çalışanlarımıza Minnettarız14 Mart 2021
Türk Deniz Kuvvetleri Midilliyi Göz Hapsinde Tutuyor13 Mart 2021
Çanakkalede seyir halindeki araç alev aldı13 Mart 2021
Hangisi Doğru?13 Mart 2021
Çanakkale Ticaret Borsası organ seçimleri duyurusu12 Mart 2021
Hafta Sonu Çanakkalede Yasak...12 Mart 2021
Çimenlik Kalesi mi? Kale-i Sultaniye mi ? Aklımız karıştı ?12 Mart 2021
Çanakkale Devlet Hastanesinde Sağlıkçılar Eylemde12 Mart 2021
Vali Aktaş, Dereceye Giren Öğrencileri Ödüllendirdi12 Mart 2021
Feribotlarda Mehmet Akif Tiyatrosu12 Mart 2021
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE ONLINE İŞ KULÜBÜ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ12 Mart 2021
Çanakkale Deniz Zaferinin 106. yılı etkinlikleri Çimenlik Kalesindeki törenle başladı12 Mart 2021
Çanakkalede Kaçak Tütün Operasyonu11 Mart 2021
GESTAŞ Feribotlarında Mehmet Akif Tiyatrosu11 Mart 2021
Çanakkale Deniz Zaferi Tören Programı11 Mart 2021
Çanakkalenin Doğusuna Yağmur Uyarısı10 Mart 2021
KAYA ÜZEN, 100.YILINDA İSTİKLAL MARŞI SERGİSİNİN AÇILIŞ PROGRAMINA KATILDI10 Mart 2021
Çanakkale Merkezde işyeri olarak kullanılan daire satılık10 Mart 2021
2017 Model Ford Cargo kamyon satılıktır10 Mart 2021
24. Zafer Koşusu Programı10 Mart 2021
Dünyayı güzelleştiren kadınların günü kutlu olsun!10 Mart 2021
81 ilden 81 bayrak, Çanakkale Şehitliğinde buluşacak10 Mart 2021
10 şehir gezen bayrak Çanakkaleye ulaştı09 Mart 2021
Kepez Belediyesine Kötü Haber...09 Mart 2021
Çanakkalede ,Tarihi Mayınlamayı Anma Töreni ve Seyri09 Mart 2021
Çanakkale Deniz Zaferinin 106. yılı etkinlikleri hazırlık toplantısı yapıldı09 Mart 2021
Şehit Aileleri Dernek Başkanlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı09 Mart 2021
Çanakkalede Bir Ayda 46 Gözaltı09 Mart 2021
Çanakkale Boğazı tek yönlü gemi trafiğine kapatıldı 09 Mart 2021
Pandeminin Toplumsal Etkileri Paneli Online Yapıldı08 Mart 2021
Kadın Muhtarlar Vali Aktaşı Ziyaret Ettiler09 Mart 2021
Gestaştan kadın yolculara, kadın esnaflardan hediye çeki!08 Mart 2021
Borsa Başkanı Üzen, Kontrollü Normalleşme Dinamik Denetim Sürecine Katıldı08 Mart 2021
Çanakkale 15 Temmuz Demokrasi Otogarında Koronavrüs Denetimi08 Mart 2021
Çanakkale Boğazında Kılavuz Kaptan Çarmıhtan Düştü07 Mart 2021
Vali Aktaşın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı07 Mart 2021
Meteorolojiden çiftçilere zirai don uyarısı07 Mart 2021
Dikkat ! Çanakkalede Elektrik Kesintisi07 Mart 2021
Mesafe ve Maske Başta Olmak Üzere Tedbirlere Lütfen Hassasiyetle Uyalım07 Mart 2021
Yunan Donanmasının Evropi sınıfı Mayın Tarama Gemisi Seyir Halinde...07 Mart 2021
Moldova bandıralı Kargo Gemisi Seyir Halinde07 Mart 2021
Çanakkale Hıfzısıhha Kurulundan Denetleme Kararları06 Mart 2021
Çanakkale Hızla Kırmızıya İlerliyor06 Mart 2021
Mavi Vatan-2021 Tatbikatı..Akar Çanakkalede06 Mart 2021
Vali Aktaş, Eğitim Bir-Sen 2 No’lu Çanakkale Şube Yönetimini Kabul Etti05 Mart 2021
Çanakkalede Kamu Emekçilerinin Mesai Saatleri Değişiyor 05 Mart 2021
Çanakkalede Şubat Ayı Yağış Miktarı Geçen yıla Göre Düşüşte04 Mart 2021
AK Parti Eceabat İlçe Yönetiminden Vali Aktaş’a Ziyaret04 Mart 2021
Çanakkalede Kaçak İçki Operasyonu03 Mart 2021
İK 17 PLATFORMUNUN ÇALIŞAN BAĞLILIĞI ANKETİ, İŞKUR ÇALIŞANLARINA UYGULANDI03 Mart 2021
Çanakkalede TÜFE Artışı... 03 Mart 2021
Çanakkalede Bazı İşkollarının Çalışma Saatleri Değiştirildi03 Mart 2021
Çanakkalede Uygulanan Aşı Sayısı 100 Bin bandında02 Mart 2021
Türkiye Okçuluk Federasyonu Makaralı Yay Milli Takımı, Vali Aktaş’ı Ziyaret Etti02 Mart 2021
Türk Anneler Derneği Çanakkale Şube Yönetiminden Vali Aktaş’a Ziyaret02 Mart 2021
Koronavirüse Karşı Tedbiri Elden Bırakmayalım02 Mart 2021
Çanakkalede Eğitimde Alınan Son Kararlar02 Mart 2021
Çanakkalede Kamuda Mesai Saatleri Normale Döndü02 Mart 2021
Çanakkale Yüksek Riskli İller İçinde...Bazı Yasaklar Kalktı01 Mart 2021
Çanakkaleye Dört Yeni Ambulans 01 Mart 2021
Birleşik Kamu-İş Konfederasyonundan Açıklama01 Mart 2021
DSİ, Çanakkalede 18 yılda 20 baraj ve 8 gölet inşa etti01 Mart 2021
TROAS Bölgesi Belediyeleri Katı Atık Yönetim Birliği 29 yıllığına arazi kiraya verilecektir01 Mart 2021
Çanakkale Boğazı transit gemi trafiğine tek yönlü kapatıldı01 Mart 2021
Jandarma Teğmen Musa Bulut’un Naaşı Uğurlandı28 Şubat 2021
Polis Uygulama Noktalarında Sokağa Çıkma Kısıtlaması Denetimi28 Şubat 2021
E.Tuğgeneral Babüroğlu, ABD Dedağaç a Yerleşerek Türk Boğazlarına Hakim Olmayı Hedefliyor27 Şubat 2021
Liberya Bandıralı Yük Gemisi Boğazda27 Şubat 2021
Çanakkale 116. Jandarma Alayında Yedek Subaylar Yemin Etti27 Şubat 2021
Çanakkalede Koronavirüs Tedbirleri Görüşüldü26 Şubat 2021
Çanakkalede İthalat Ve İhracat Azaldı26 Şubat 2021
TCG Alemdar Çanakkale Boğazında26 Şubat 2021
Borç yapılandırmada ilk ödeme için son gün 31 Mart26 Şubat 2021
Çanakkalede sıcaklıkların 1 ila 3 derece artması bekleniyor26 Şubat 2021
Çanakkale Belediyesi, Deniz motoru ve plastik muhafazalı yedek pervane satın alacak25 Şubat 2021
2017 Model Volkswagen marka araç icradan satılık25 Şubat 2021
BALIK BİLMEZSE HALİK BİLİR.25 Şubat 2021
Vali Aktaş, Çanakkale Vergi Dairesi Müdürlüğünü Ziyaret Etti25 Şubat 2021
Çanakkalede Sahte İçki Satan Kişi, Adam Öldürmeye Tam Teşebbüsten Gözaltında24 Şubat 2021
Bülent Turan, Çanakkale Esnafına Çağrıda Bulundu24 Şubat 2021
AÇLIK SINIRI 3 BİN 313 LİRAYA ÇIKTI24 Şubat 2021
1915 Çanakkale Köprüsünün bağlantı yollarında çalışmalar hızla sürdürülüyor24 Şubat 2021

Arşiv Arama
 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Sayfalar
En Çok Yorumlanan

 
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Künye
CH