güncel      ÜNİVERSİTE      İLÇELER      Çanakkale Haberleri      KENT YAŞAM      YEREL SİYASET      KULİS HABERLERİ      Magazin   
Flaş Haber : Yenicede Covid Uyarısı...
 
Ana Sayfa > YEREL SİYASET

AK Partili Turandan CHPye: Başınıza taş düşse saraydan biliyorsunuz
01 Şubat 2021
AK Partili Turandan CHPye: Başınıza taş düşse saraydan biliyorsunuz
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, 'üç milletvekilinin, CHP'den saray operasyonuyla istifa ettirildiği' iddiasına yönelik, "Başınıza taş düşse saraydan biliyorsunuz, Allah akıl fikir versin. Kasetle genel başkan olup, 11 yılda 10 seçim kaybedip halen istifayı düşünmemek de mi sarayın operasyonu ve iddiası?" dedi.

Turan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel'in CHP'den istifası konusunda değerlendirmelerde bulundu.

CHP'li yöneticilerin, "üç milletvekilinin saray operasyonuyla istifa ettiğini" dile getirdiğini hatırlatan Turan, bu ithamları, "siyasi zeka yoksunluğu şeklinde tanımlanacak bir acizlik" olarak nitelendirdi.

Turan, gelişmelerin CHP'nin ana muhalefet partisi bile olmayı hak etmediğini, topluma umut veren bir parti haline gelmediğini gösterdiğini ifade ederek, "Normal şartlarda iktidarın vekil istifalarıyla, oy kaybıyla gündeme gelmesi gerekmesine rağmen maalesef ana muhalefet partisinin sürekli sorunlarla, vekil istifalarıyla gündeme gelmesini ibretlik bir tablo olarak nitelendiriyoruz" dedi.

'Tam bir acziyetlik örneği'

Turan, CHP'den istifa eden üç milletvekilinin, "CHP'nin Atatürk'le alakası kalmadığı, Atatürk'e hakaret eden kim varsa CHP'de yönetimde görev almaya başladığı ve HDP'nin, PKK'yla arasına mesafe koymayan bir parti haline geldiği" yönündeki eleştirilerine işaret ederek, "CHP'nin, hiçbir milli meselede ülkesinin, devletin yanında yer almamasını eleştiriyorlar. Soruyorum, bu üç iddialı konunun içinde sarayla irtibatlı olan neresi var? Bunlara cevap vermek yerine, 'saray operasyonu' tarzı ithamlarda bulunmaları aslında geldikleri acziyetin en güzel fotoğrafı" dedi.

Daha gerçekçi analiz yapılması ve ders alınmasının önemini dile getiren Turan, şöyle devam etti:

"İnsan vekillerini ikna eder, istifayı engellemeye çalışır ama bunların vekillerinin iddialarını anlamak, istifalarını engellemeye çalışmak yerine tam tersine sorunu; güya saray diye itham ettikleri, milletin evi diye düşündüğümüz, milletin helal oylarıyla seçilen Cumhurbaşkanının çalışma ofisine atıfla yürütmeleri tam bir acziyetlik örneği. Kendi vekillerinin istifasından sonra 'Saray sorumludur.' demek, bir bakıma 'Biz iktidarsız siyasetçileriz.' demektir. 'Biz kendi partimizi yönetemiyoruz, başkaları bizi yönetiyor.' demektir. Başınıza taş düşse saraydan biliyorsunuz, Allah akıl fikir versin.

'11 yılda 10 seçim kaybedip hâlâ istifayı düşünmemek de mi sarayın operasyonu?'

Üç milletvekilinin istifasını saray organize etmişse, sarayın talimatıyla olmuşsa o zaman sormak isterim, son iki ay içinde 50 civarında taciz iddiasına CHP'liler yine saray operasyonu mu diyecekler? Atatürk'ü, 'Atatürk diyemem.' diye eleştiren il başkanı atamasını saray mı yaptı? Yolsuzluktan alınan belediye başkanlarını saray mı atadı? 'PYD terör örgütü değildir, komşumuz olsun.' diyen genel başkan yardımcılarını saray mı atadı? Yalova'da 350 partili, CHP'den istifa etti. Bunu da saray mı organize etti? Kasetle genel başkan olup, 11 yılda 10 seçim kaybedip halen istifayı düşünmemek de mi sarayın operasyonu ve iddiası?"

Ülkesinin değerleriyle savaşan, kavga eden bir CHP'nin inşa edildiğini belirten Turan, "Aklıselim her solcu, sosyal demokrat, altı oku kendisine şiar edinen her insan bilir ki son yıllardaki Atatürk'ün, İnönü'nün partisinden hatta Baykal'ın partisinden çok farklı bir CHP inşa edildi. Atatürk'e, 'Atatürk demem.' diyen bir il başkanının olduğu partiyi hiç kimse altı okun sahibi olarak değerlendirmesin" diye konuştu.

Mevlana'nın, "Sorunun kendinden olduğunu anlamayan, çözümü başkalarının huzurunu kaçırmakta bulur." sözünü anımsatan Turan, "Şu anki tablo tam da bu. Sorun kendilerinden ama bizim huzurumuzu kaçırarak güya sorunu çözecekler. CHP, geldiği bu yerde utanmaz bir tavır içinde. Ya hatalarıyla yüzleşecek ya da yüzsüzleşmeye devam edecek" değerlendirmesini yaptı.

'AİHM Demirtaş ile ilgili kararında 'terörist değildir' demiyor'

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Turan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarına uyulup uyulmamasına ilişkin tartışmalarla ilgili soruya şu cevabı verdi: 

"Türkiye bir hukuk devletidir. AİHM, o açıklamasında 'Demirtaş terörist değildir. Beraat etsin. Suçsuzdur.' demiyor. Usule ilişkin bazı itirazlar, OHAL döneminde yapılan incelemeler ve kararlar var. Bunu eleştiriyor. Buna ilişkin kararları Türkiye'nin kendi yargısı verecektir. Biz Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin altına imza atan bir ülkeyiz. Tabii ki gereğini yapacağız. Ama gözden kaçırmayın, Demirtaş'ın, AİHM kararındaki iddia konusuyla şu an tutuklu bulunduğu davanın iddia konusu bambaşka. Zannediyorlar ki AİHM, şu an devam eden davadan kaynaklı 'Hemen bırakın.' demiş. Hayır. AİHM'nin itiraz ettiği kararla şu an Demirtaş'ın tutuklu olduğu karar birbirinden farklı konular. Bir dava yok ki, birkaç dava var. Bu yüzden meseleye daha teknik bakılmasında fayda var." 

Turan, Meclis gündemine ilişkin soru üzerine, TBMM'nin, gelecek hafta çalışmalarına kaldığı yerden devam edeceğini söyledi. Genel Kurulda uluslararası sözleşmelerin uygun bulunmasına ilişkin birçok kanun teklifinin ele alınacağını aktaran Turan, daha önce nihayete eren araştırma komisyonu raporlarının görüşüleceğini, Kişisel Verileri Koruma Kurulu'na üye seçiminin gündeme geleceğini kaydetti.

'Yargı reformu, AK Parti'nin ruhuna da Cumhur İttifakı'nın ruhuna da Türkiye'nin geldiği yerde tekrar sıçrama iddiasına da zemin hazırlayacak'

Turan, Genel Kurul'da daha sonra Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine başlanacağını bildirdi.

Yargı ve ekonomi reformuna ilişkin düzenlemenin Meclis'e ne zaman sunulacağına ilişkin soruyu da yanıtlayan Turan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan son Merkez Yürütme Kurulu toplantısında, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün yargı reformu konusunda uzun bir sunum yaptığını hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yüzlerce sayfalık bir metni, tüm tarafların dinlenmesinden kaynaklı ifadelerini ortaya koydu. Hukukçu vekillerimiz, grup yönetimimiz, ilgili bakanlık bürokratları, genel merkezimiz hepsi beraber yoğun şekilde bu iddiaların, taleplerin, paketlerin; kanun teklifi, cumhurbaşkanlığı kararnamesi ve bazılarının idari karar haline gelmesini takip ediyorlar. Şu an kaç madde var, tabii ki bunu bilmiyorum. Çünkü bu çalışmalar, nihayetinde tüm tarafların kabul ettiği, herkesin 'Evet' dediği konular olacak. Herkesin ilgileneceği, mutlu olacağı adımlar atmak istiyoruz. Yargı reformu, AK Parti'nin ruhuna da Cumhur İttifakı'nın ruhuna da Türkiye'nin geldiği yerde tekrar sıçrama iddiasına da zemin hazırlayacak. İstiyoruz ki daha güvenilir, daha hızlı, insan haklarının daha merkezde olduğu bir yargı tekrar hepimizin gündeminde olsun."

Turan, partilere çağrıda bulunarak, "Biz zaten hazırlığımızı Cumhur İttifakı olarak MHP'yle birlikte yapıyoruz. Ama daha ötesinde tüm partilerin konulara ilişkin ifadelerini, yaklaşımlarını almak isteriz" dedi.

"Yargı reformunu siyasi partilere götürecek misiniz?" sorusu üzerine Turan, bütün önemli konuları, kanun tekliflerini, iddia edilenin aksine diğer partilere götürmekten keyif aldıklarını söyledi. 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin yürürlüğe girmesinden sonra diğer partilerle ilişkilerinin daha da arttığını dile getiren Turan, diğer partilerin düşüncelerini almayı siyasi görev bildiklerini ifade etti.

Turan, başka bir soru üzerine, Siyasi Partiler Kanunu'nda değişikliğe ilişkin kanun teklifi konusunda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın başkanlığında oluşturulan komisyonun çalışmalarını sürdürdüğünü, çalışmalarının son aşamaya geldiğini, kısa süre içinde diğer partilerle paylaşılabileceğini açıkladı.
Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YEREL SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
İki Belediye Meclis Üyesi Daha Disipline Sevk Edildi 23 Şubat 2021
Gelibolu CHP Örgütü Üye Atağında 23 Şubat 2021
CHPde Gergin İl Toplantısı23 Şubat 2021
TURAN: GESTAŞ ÇANAKKALEMİZİN GURURLARINDAN BİRİ22 Şubat 2021
Bülent Turandan dikkat çeken açıklama: HDP kapatılmak için...21 Şubat 2021
CHP YDK Üyeleri İstanbulda21 Şubat 2021
Kulislere Bomba Gibi Düşen Buluşma11 Şubat 2021
12 ULUSLARARASI SÖZLEŞME TBMM’DE KABUL EDİLDİ11 Şubat 2021
Yedi Belediye Meclis Üyesinden İhraç Dilekçesi 10 Şubat 2021
AK Parti Yürütme Kurulu Listesi09 Şubat 2021
Kepez AK Parti Belediye Meclisine Yeni Üye08 Şubat 2021
AMACIMIZ EZİNE PEYNİRİNİ SADECE BİR TÜRKİYE MARKASI DEĞİL BİR DÜNYA MARKASI HALİNE GETİRMEK05 Şubat 2021
Kepez AK Parti Meclis Üyesi İstifa Etti04 Şubat 2021
Genel Merkeze Faşist Diyen Belediye Mütaahitleri...27 Ocak 2021
Yazdığımız Gibi: Zülfükar Çan Örgütüne İndi25 Ocak 2021
CHP MYK Çanakkale Örgütüne Kılıcını Attı 25 Ocak 2021
Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanlığına Atama..25 Ocak 2021
ÇYYD Uğur Mumcuyu Andı24 Ocak 2021
İçişleri Bakanlığı devreye girdi, Yetki Valiye devredildi23 Ocak 2021
CHPde Gözler MYKya Çevrildi23 Ocak 2021
Efsane İsim Yönetime Geri Döndü23 Ocak 2021
Gülsüm Üstün; Görev değişimi ile ilgili açıklama23 Ocak 2021
Çan CHP Örgütünde Çanlar Kimin İçin Çalıyor ?19 Ocak 2021
MUHALEFETİN SÖZLERİNE VE ÖNERİLERİNE KULAK AÇILMALI19 Ocak 2021
“KOMŞUM SINAVA BİZİM EVİMİZDE GİRDİ, İNTERNETİ ÇEKMİYOR”18 Ocak 2021
İYİ PARTİLİ YILDIZLAR ÇANAKKALE’NİN DERTLERİNİ SIRALADI15 Ocak 2021
Ülgür Gökhana Muhtıra10 Ocak 2021
Av. Gezen, Çanakkalede İcra Dosyası Sayısı Zirvede..08 Ocak 2021
İYİ Parti-CHP Genel Merkezler Düzeyinde Görüşmede...Gökhandan Yazılı Özür Bekleniyor08 Ocak 2021
Belediye Alımlarında İhale Yapılmamasından ve Kayırmalardan Rahatsızsız28 Aralık 2020
Turan, 2021 Yılı İstiklal Marşı Yılı Olarak Kabul Edildi24 Aralık 2020
Çanakkale İl Genel Meclisi Yeniden Olağanüstü Toplanıyor24 Aralık 2020
AK Parti'den Sert Açıklama,'Kepez'de Özgür Başkan , Fişlenen Halk' 04 Aralık 2020
“VİRÜSE KARŞI TEDBİR İNSANİ VE VİCDANİ SORUMLULUK”03 Aralık 2020
Orwell 84 Kepez'de. Dikkat Başkan Sizi İzliyor.03 Aralık 2020
Arınç'ın İstifasını,'"En büyük hizmetin istifa" haline gelmesi çok acı!'24 Kasım 2020
AK Partili Turan: Alaattin Çakıcı hakkında soruşturma başlatıldı19 Kasım 2020
'Kepez'liler baskılara ve zulümlere maruz kalmadan insanca yaşamak istiyor '19 Kasım 2020
Ayvacık Belediye Başkanı Bayram'dan: CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na Destek18 Kasım 2020
TURAN, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE BİRLİKTE KKTC’NİN 37. KURULUŞ YILI TÖRENLERİNE KATILDI16 Kasım 2020
Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren kanun teklifi TBMM'de kabul edildi15 Kasım 2020
Çanakkale Belediye Meclis Toplantısında CHP Grup Başkanvekili Beklendi11 Kasım 2020
Çanakkale Belediye Meclisi'nde 8 Üye Fire Verdi09 Kasım 2020
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Atatürk’ün vefatının 82. yıl dönümüne ilişkin bir mesaj yayınladı.09 Kasım 2020
Kepez Belediyesi'ne AK Parti'den Sert Uyarı: "Halkın Yolunu Açın"04 Kasım 2020
TURAN: “İZMİR’DE YAŞADIĞIMIZ ÜZÜNTÜYÜ BİR GÜN ÇANAKKALE’DE YAŞAMAK İSTEMİYORUZ ”02 Kasım 2020
İYİ Parti'den Gelibolu Belediyesi'ne Ziyaret02 Kasım 2020
CUMHURİYET, CUMHURLA 100. YILINA KOŞUYOR”28 Ekim 2020
Çanakkale İYİ Parti'den Cumhuriyet Bayramı Kutlaması28 Ekim 2020
TURAN: “KANDİLLER DARALAN GÖNÜLLERİMİZİ FERAHLATAN MÜSTESNA GÜNLERDİR”27 Ekim 2020
İYİ Parti 3’nci kuruluş yıldönümünü Çanakkale'de coşkuyla kutlandı.26 Ekim 2020
"ÇANAKKALE’MİZ ULUSLARARASI MARKA KİMLİĞİNİ GÜÇLENDİRİYOR"22 Ekim 2020
DEVA Partisi Yenice Kurucu İlçe Başkanı belli oldu22 Ekim 2020
CHP Karıştı.Av.Aydın Disipline Gidip Aklanmak İstiyorum15 Ekim 2020
“ŞEHRİMİZE AİT MARKALARIMIZI ARTIRMAMIZ GEREKİYOR”14 Ekim 2020
CHP'de Kahvaltı Karantinası13 Ekim 2020
CHP Lapseki Kadın Kollarından Eylem12 Ekim 2020
“MHP Bizim Rakibimiz Değil, Refikimiz”12 Ekim 2020
Bülent Turan Bozcaada'da Konuştu10 Ekim 2020
AGD Liseler Komisyonundan, “Mahallede Neler Oluyor?” 10 Ekim 2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek ve CHP'li Başkanlar İBB'de07 Ekim 2020
Çanakkale AK Parti'de 2011 Yılında Çok Adaylı Seçimler ve...06 Ekim 2020
Çanakkale CHP İl Yönetiminin Kararları Zaytung Gibi..Kendisini Seçene Üye mi Sorgusu?05 Ekim 2020
"CHP'de ne yazık ki Kemal Kılıçdaroğlu'nun yoldaşları, Mustafa Kemal Atatürk'ün askerlerini sindirmiş vaziyette"04 Ekim 2020
AK Parti Merkez İlçe Başkan Aday Adayına Şok. 04 Ekim 2020
AK Parti Merkez İlçe Kongresinde Tek Aday02 Ekim 2020
Ermenistan saldırılarına karşı TBMM'de 4 partiden ortak bildiri28 Eylül 2020
CHP'de Çifte Standartlı Disiplin...24 Eylül 2020
CHP'li Öztunç'tan Kazdağları'ndaki gözaltılara tepki22 Eylül 2020
Çan AK Parti İlçe Başkanlığına Av. Şahin Seçildi19 Eylül 2020
Başkan Bayram'dan Küçükçekmece Belediyesi'ne ziyaret17 Eylül 2020
CHP'li Berkay Güzel, Belediye Meclis Toplantılarında Üst Düzey Önlem'16 Eylül 2020
"CHP içinde Atatürk diyemeyenlere kızan CHP’lilere günaydın diyoruz"14 Eylül 2020
Çanakkale CHP Örgütündeki Ulusalcıların Kaftancıoğlu'na Tepkisi Bitmiyor'İl Başkanı Değil Parti Üyesi Bile Olamaz'13 Eylül 2020
'Tanrı CHP'yi Atatürk'e Atatürk diyemeyen yöneticilerden korusun.'13 Eylül 2020
CHP Çanakkale Belediye Meclis Üyesi Güzel,'Türk Devletinin Kurucusu Atatürk'tür'13 Eylül 2020
TKP 100 Yaşında...11 Eylül 2020
MHP'li Evren Yalçın, "Meclise Katılmadım. Karantinada Değilim"08 Eylül 2020
DOĞA İÇİN AÇIKLAMA YASAK, AKP’Lİ VEKİL OĞLUNUN DÜĞÜNÜ SERBEST’06 Eylül 2020
Kepez'de Diploma Tartışması, 'Birol Arslan Lise Terk''05 Eylül 2020
CHP Milletvekili Öztunç'tan Çanakkale Valiliğine Sert Tepki05 Eylül 2020
Kepez'i Mülteci Kampı Yaptılar05 Eylül 2020
Geyikli ve Karabiga İçin Doğal Gaz Kararı Alındı04 Eylül 2020
AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Yenice İlçesini Ziyaret Etti03 Eylül 2020
ÜLKEMİZİ DAHA BÜYÜK HEDEFLERLE BULUŞTURMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR”27 Ağustos 2020
Çanakkale'de Atatürk'e Hakaret Eden Kişiye İYİ Parti'den Sert Tepki26 Ağustos 2020
CHP'li belediyelere '30 Ağustos Zafer Bayramı' talimatı25 Ağustos 2020
Çanakkale'de Siyasi Kulisler Hareketli24 Ağustos 2020
Çanakkale'mizin tüm talepleriyle titizlikle ilgileniyoruz22 Ağustos 2020
“ÇANAKKALE’MİZ ARTIK SPOR VE GENÇLİK FAALİYETLERİYLE DE ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR”19 Ağustos 2020
Deva Partisi Bozcaada İlçe Başkanı Açıklandı14 Ağustos 2020
Kepez'de Kitlesel Destek....13 Ağustos 2020
Kepez'de Gençler Saldırılara Karşı Standda 13 Ağustos 2020
Kepez'de Gergin Gece....13 Ağustos 2020
Çanakkale CHP İl Başkanlığı'ndan İlginç Davet11 Ağustos 2020
10 AĞUSTOS ANAFARTALAR ZAFERİ’MİZİN 105. YILI KUTLU OLSUN10 Ağustos 2020
CHP'de Tansiyon Yükseldi.10 Ağustos 2020
CHP İl Başkanı Ural, Saygı Sınırlarını Zorlamaya Devam Ediyor. Önce Soydan Şimdi Erkek'i Kutlamadı10 Ağustos 2020
Birileri Üzülecek Ama. CHP MYK Açıklandı 10 Ağustos 2020
CHP'de Yüksek Disiplin Kurulu başkanı belli oldu08 Ağustos 2020
Kepez Belediyesi Anket Yaptırıyor 08 Ağustos 2020
DEVA Partisi Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Açıklandı06 Ağustos 2020
Kepez'in AK Partili Gençlerinden Caner Askerlik antremanı için Gökçeada'da 04 Ağustos 2020
Gözler Belediye Başkan Yardımcısı Mutluay'a Çevrildi'İstifa Edecek mi'03 Ağustos 2020
İki kez ertelenmişti: CHP'nin Kadın Kolları Kurultayı'nın tarihi açıklandı28 Temmuz 2020
İYİ Parti'den Dardanel Fabrikasına COViD Sorusu ?28 Temmuz 2020
CHP Delegasyonu Tam Kadro Erkek'e Destek26 Temmuz 2020
CHP İl Başkanlığı, ' Çevrecileri Yapılan Müdahale Barışın Kentine Yakışmadı'26 Temmuz 2020
Çanakkale İYİ Parti Kadınları Kahvaltıda Buluştu25 Temmuz 2020
CHP Çanakkale Delegasyonu Genel Merkezde24 Temmuz 2020
İyi Parti Gençlik Kollarına Atama 24 Temmuz 2020
Çanakkale CHP Kurultay Delegeleri Yola Çıktı24 Temmuz 2020
Z Kuşağı Gençler ve Kadınlar dan İYİ Partiye toplu katılım!.24 Temmuz 2020
CHP Kadın Deklarasyonu Yayımlandı23 Temmuz 2020
Çanakkale CHP'de Suç Duyuruları Peş peşe 23 Temmuz 2020
İYİ Parti Çanakkale İl Örgütü, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Parti Yönetiminin Çizgisine Umarız Gelir'21 Temmuz 2020
Kepez'in Genç Çifti Evlilik Yolunda18 Temmuz 2020
Çanakkale CHP İl Başkanlığı'ndan Açık Tüzük İhlali 16 Temmuz 2020
CHP Kurultay Delegeleri Toplandı. Kurultay Delegesi seçilemeyen İl Başkanı Toplantıda Yok16 Temmuz 2020
İYİ Parti'ye EYT'den ziyaret 13 Temmuz 2020
Çevrecilik Lafla Değil, Pratikle Olur06 Temmuz 2020
VATAN PARTİSİ UYARIYOR: KIDEM TAZMİNATININ YANI SIRA İŞ GÜVENCESİ DE TEHLİKEDE!06 Temmuz 2020
İYİ Parti Çanakkale Belediye Meclisi Grupbaşkanvekili Değişti 01 Temmuz 2020
İYİ Parti İl yönetimi toplantısında yerel yönetimler masaya yatırıldı..30 Haziran 2020
Bülent Turan, Yeniden Grup Başkanvekili Seçildi30 Haziran 2020
Kepez'in Emektar Dönercisi28 Haziran 2020
Ezine Belediye Başkanı ile CHP'li Meclis Üyeleri Arasında Gerginlik Artıyor27 Haziran 2020
CHP'nin Deneyimli İsminden Birlik Kahvaltısına Sert eleştiri, "Dağıtınca Toplamak Zor Oluyor"26 Haziran 2020
CHP'nin Birlik Yemeğinde Birlik Sağlanamadı26 Haziran 2020
CHP'nin Teorisyeni Remzi Yiğit'ten Anlamlı Paylaşım23 Haziran 2020
Kepez'de Kulisler Renklendi23 Haziran 2020
CHP İl Başkanlığı Basın Açıklamasında Geri Adım Bu Ne Yaman Çelişki21 Haziran 2020
İYİ Parti'de Çanakkale Dahil Beş İlde Kadın Meclis Üyeleri Toplantısı21 Haziran 2020
CHP İl Başkanı Ural'dan Açıklama yada Açıklayamama20 Haziran 2020
“Çanakkale’mizin Tüm İlçelerine 15 Tane Özel Saha, 135 Tane Basketbol Potası Projesine Başlıyoruz”19 Haziran 2020
Çanakkale MHP'nin Ağır Topları Buluştu17 Haziran 2020
Çanakkale Evde Sağlık Hizmet Ekipleri Yoğun Tempoya Kısa Mola16 Haziran 2020
Bugün Efkarlıyım Açmasın Güller15 Haziran 2020
Kepez'in Yalnız Kovboyu15 Haziran 2020
Asya Börek Fiatlarda Damping Uyguluyor 13 Haziran 2020
Çanakkale CHP İl Başkanı Ural'ın Beğenisi Partide Sinirleri Gerdi: PARTİ SUÇU09 Haziran 2020
İYİ Parti 27 RES'e Önce Hayır sonra Evet Diyen 6 CHP'liden Açıklama Bekliyor!06 Haziran 2020
Eski AKP Milletvekili Köşdere'nin Oğlu Deva Partisi İl Başkanı05 Haziran 2020
CHP 'li 6 Üyenin Evet Oyuyla Geçen 27 RES'e CHP Örgütü İtiraz Etti04 Haziran 2020
Bülent Turan, 'Çanakkale’mizde Yenilenmeyen Kamu Kurumu, Okul, Hastanede Kalmadı”04 Haziran 2020
Çanakkale/Ankara Uçak Seferleri Artıyor02 Haziran 2020
Çanakkale Küçük Sanayi Sitesi Sorunu çözüme kavuşuyor01 Haziran 2020
'27 RES'e Uygulanan Para Cezası düşük '31 Mayıs 2020
Bilmeyenler İçin Doğru Bilgi, Prof.Dr. Karaayvaz'ı Ataması31 Mayıs 2020
Çanakkale’miz Tarihine Yakışır Bir Vefa, Birlik ve Beraberlik Örneği Sergiledi”28 Mayıs 2020
CHP PM Üyesi Zeybek'ten Ayvacık'ta Örgüte ve Belediyeye Ziyaret26 Mayıs 2020
Yıllar Sonra Özlem Bitti20 Mayıs 2020
Çanakkale'de Kadın Cinayetlerine Karşı Durma Eylemi 20 Mayıs 2020
19 Mayıs 1919’da Yakılan Direniş Meşalesi Geleceğe Işık Tutmaya Devam Ediyor”18 Mayıs 2020
ULUSAL BAĞIMSIZLIK MÜCADELEMİZİN 101. YILINDA KARARLILIĞIMIZ AYNI İNANÇLA DEVAM EDİYOR. 18 Mayıs 2020
CHP'de Tansiyon Düşmüyor. İl Genel Meclisi Başkanının İstifası mı İstendi? 17 Mayıs 2020
İYİ Parti Meclis Üyesi Kunt, RES'lere Son Oylamada Evet Diyen 6 CHP'li Üyeye,'Çanakkale Halkı Hala Bir Açıklama Bekliyor'16 Mayıs 2020
Soydan ve Karagöz Kepez Kordonunda 16 Mayıs 2020
'İki Kez Hayır Deyip Bugün Evet Diyenler Hem Partiden Hemde İl Genel Meclisi üyeliğinden İstifa Etmeli '13 Mayıs 2020
Çanakkale SOL Parti Örgütü, 27 RES'e Evet Diyen 6 CHP Üyesini Kınadı 12 Mayıs 2020
CHP İlçe Örgütlerinin İl Genel Meclisini Bağlayıcı Karar Alması Tüzük İhlalidir12 Mayıs 2020
Sadık Göğüsgeren, 'Zaten bu yüzden bir yere gelemiyor bu parti" Ne demek İstedi? Hangi Parti ?12 Mayıs 2020
Lapseki'nin Başarılı Siyasetçisinin Keyfi Yerinde11 Mayıs 2020
27 RES Tartışması Büyüyor. CHP İstanbul eki İl Başkanı da RES'lere REST dedi 11 Mayıs 2020
CHP'de Örgüt Ayakta: RES'lere Neden EVET Verdiniz Açıklayın ?11 Mayıs 2020
CHP'li Üye RES'e Evet Diyenler, "Gaflet ve Dalalet İçinde" Dedi. Meclis Gerildi11 Mayıs 2020
11 Mayıs'ta Her Yer Açılıyor, Sadece İl Genel Meclisi Gazetecilere Yasak07 Mayıs 2020
Harbiyeli Kemal Özkan,'Her 1 Mayıs, Yeni Umuttur'01 Mayıs 2020
Avukat Baydar, 'Türkiye İşçi Sınıfına Selam'01 Mayıs 2020
Yaşasın 1 Mayıs....30 Nisan 2020
Sadık Göğüsgeren, '6 Ay Önce Çanakkale'de ki RES Yoğunluğuna Karşı idi. 6 Ayda Ne Değişti? 30 Nisan 2020
Çanakkale İl Genel Meclisi 27 RES'e DUR dedi.....28 Nisan 2020
27 RES İçin Toplanan Meclis'te Son Dakika28 Nisan 2020
Bayramiç Belediyesi, Belediyenin Gider-Gelir Tablosunu Astı...Gözler Kepez Belediyesi'ne Çevrildi27 Nisan 2020
Lapseki'nin Başarılı Siyasetçisi Formunda 25 Nisan 2020
AKP'de isyan Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan geldi!20 Nisan 2020
Çanakkale VATAN Partisi'nden 23 Nisan Açıklaması20 Nisan 2020
CHP İl Başkanı Ural'dan Skandal Paylaşım : FETÖCÜ Doktor Paylaşımı14 Nisan 2020
'Bakan Soylu'ya Hakaret Eden CHP İl Yöneticisi Mandacı Sol'cudur'13 Nisan 2020
Çanakkale Vatan Partisi'nden, Milli Dayanışma Kampanyasına Destek03 Nisan 2020
Biga'nın 15 Yıllık Efsane Belediye Başkanı Vefat Etti23 Mart 2020
Ülgür Gökhan Görevine Hıfzısıhha Kurulu Kararı İle Devam Edecek21 Mart 2020
Rıdvan Uz, 'Ülgür Gökhan Partimizle İlgilenme ve Yönetme Hevesinden Vazgeçmeli, Asli Görevini Yapmalıdır 15 Mart 2020
İYİ Parti İl Başkanlığı Seçiminde Ülgür Gökhan'ın Desteklediği Aday Kaybetti15 Mart 2020
Korano virüs Önlemleri Esnafı Vurdu15 Mart 2020
Bakan Varank, Ülgür Gökhan'a Sert Çıktı:"Utanmaz Alçak"09 Mart 2020
İbrahim Köşdere, babacan'ın partisinde Kurucu09 Mart 2020
CHP Grubu İrade Koydu. Özel İdarenin Yıllardır Süren Atatürk Ayıbı Son Buldu08 Mart 2020
Eko Turizm'e İl Genel Meclisi'nde RED Oyları Artıyor05 Mart 2020
CHP Delegasyonu, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nu Ziyaret Etti04 Mart 2020
CHP Çanakkale Örgütü'nün Seçilmiş Kurultay Delegeleri Ankara Yolunda..03 Mart 2020
İl Genel Meclisi'nde Sinirler Gerildi, Göğüsgeren ile Önder Arasında Siyaset Gerginliği02 Mart 2020
Çanakkale Ülkü Ocakları' Organize Ettiğimiz Hiç Bir Yürüyüş- Gösteri Programı Yoktur'01 Mart 2020
Vatan Partisi Çanakkale İl Örgütü Kongre Yapıyor29 Şubat 2020
İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Mazbatasını Aldı27 Şubat 2020
CHP'yi Sosyal Medyada Belaltı Eleştirilere Parti Suçu Uyarısı 26 Şubat 2020
Başkan Güneşhan'dan Ümit Ural'a Sert Yanıt26 Şubat 2020
Kumpas Videosuna Cem Belli'den Net Tepki'Kınıyoruz Diyerek Videoyu Paylaşanlar Ayıp'26 Şubat 2020
Çanakkale İl Seçim Kurulu, Güneşhan'ın Kurultay Delegelerini Onadı25 Şubat 2020
Kumpas Videosu Partide Sinirleri Gerdi ,Metin Ümit Ural'a Ahmet Küçük'ten Tepki 25 Şubat 2020
CHP Örgüt Seçiminde Ülgür Gökhan ve Metin Ümit Ural 'a Büyük Şok23 Şubat 2020
CHP'de PİRUS Zaferi ...4 Oyla Başkan Belirlendi23 Şubat 2020
CHP İl Örgütünün kongresinde Divan Başkanı Genel Merkezden22 Şubat 2020
Çanakkale'de Komünistler Fahiş Doğalgaz Faturalarını Protesto Etti20 Şubat 2020
Metin Ümit Ural'a Şok Suçlama 'Eylem Kırıcı'19 Şubat 2020
Çanakkale Vatan Partisi'nde Kongre Hazırlığı18 Şubat 2020
DİSK İşten Çıkartılan İşçisine Sahip Çıkıyor. Kitlesel Basın Açıklaması18 Şubat 2020
CHP İl Başkanı Güneşhan,' Emekten ve Emekçiden Yanayız'17 Şubat 2020
Komünistler Yeni Binasında16 Şubat 2020
Kepez Belediyesi'nin Önüne Direniş Çadırı Kurulacak16 Şubat 2020
Terzi Fikri'yim Dedi. DİSK Üyesi İşçiyi işten Attı15 Şubat 2020
Çanakkaleli İlk Kadın Komünist Anılıyor13 Şubat 2020
Uz'dan Gökhan'a ; "80'e merdiven dayamış bir belediye başkanı var" 11 Şubat 2020
CHP Gelibolu'da Deligöz birkez daha başkan.10 Şubat 2020
Bayramiç Belediye Başkanı'nden Ezine Belediye Başkanına Salvolar08 Şubat 2020
İYİ Parti GİK Üyesi Uz'da , Gestaş ve Genel Sekreter Tartışmalarına Katıldı 07 Şubat 2020
Çanakkale İl Genel Meclisinin Ayrılmaz İkilisi06 Şubat 2020
Ayvacık Belediye Başkanı Bayram'da, Güneşhan'ın Yanında06 Şubat 2020
İsmet Güneşhan, Soğuk Havaya Karşın Coşkulu Kalabalıkla Adaylığını Açıkladı VİDEOLU06 Şubat 2020
CHP Biga İlçe Örgütü , Destekleyeceği İl Başkanı Adayını Açıkladı05 Şubat 2020
İsmet Güneşhan, Biga'da Vefat Eden eski İlçe Başkanının Cenazesinde05 Şubat 2020
Çanakkale Vatan Partisi İl Başkanı Askerde 05 Şubat 2020
Başkan Güneşhan'dan 27 RES'e REST04 Şubat 2020
CHP'nin Deneyimli İsmi Ahmet Küçük, Merkez İlçe Kongresi'ni Kara Mizahla Eleştirdi03 Şubat 2020
"İsmail Özay'ı CHP'de Sadece Aday Olduğu Zamanlarda Değil, Her Zaman Görmek İstiyoruz"02 Şubat 2020
Güneşhan Konuştu: İsmail Özay Ters Köşe oldu02 Şubat 2020
Olmadı Başkan Özay, "Seni F TİPİ Çeteye Karşı Savunanları Üzdün" 03 Şubat 2020
Eceabat Örgütü'nde Desteğini Alan Güneşhan, Adaylığını Açıklayacak 01 Şubat 2020
CHP Merkez İlçe Başkan Adaylığı Açıklama toplantısına Katılım Sınırlı30 Ocak 2020
CHP'li Bolu Belediye Başkanı'ndan Anti Emperyalist Tavır ABD Konsolosuna Randevu Yok29 Ocak 2020
Başkan Özay'dan Sert Çıkış; CHP Kongrelerinde Divan Başkanını Atama ?29 Ocak 2020
CHP'de İl Başkanı Düğümü Çözüldü28 Ocak 2020
Çanakkale Vatan Partisi, İl Kurultayı Hazırlığında22 Ocak 2020
İYİ Parti Merkez İlçede Delege Seçimleri 19 Ocak 2020
TKG'den Çanakkale'de Nâzım anması18 Ocak 2020
CHP Merkez İlçe Örgütü Kongre Dilekçesini İlçe Seçim Kuruluna Verdi16 Ocak 2020
Hüseyin Yıldırım Çanakkale İl Başkanı Oldu15 Ocak 2020
CHP Merkez İlçe Örgütü'nün Kongre Tarihi Belli Oldu15 Ocak 2020
Şok İfadeler, "Dün Bize Oy vermeyip Taktir Edenler, Bugün Maalesef Bizden Nefret Eder Hale Gelmiş" 13 Ocak 2020
Çanakkale Devlet Hastanesinin Kapanan Kapısı' Kimin Eşinin Eczanesi Var'12 Ocak 2020
Avukat Güneş Pehlivan, Özel İdare Yönetimine Yüklendi: "Neden Ayrımcılık Yapıyorsunuz"11 Ocak 2020
'Son Dakika Gündem Maddeleri Getirmeye Özel İdare Yönetimi Son Versin'11 Ocak 2020
İl Genel Meclisi'nde Sinirler Gerildi , 'Bu Siyasetse Yerin Dibine Batsın'10 Ocak 2020
CHP İl Başkanı Güneşhan, Merkez İlçe ve İl Takvimini Açıkladı09 Ocak 2020
CHP'li Ahmet Küçük'ten, Kazanan Biga Örgütüne Uyarı: Şimdi Artık Partiyi Derlemek Gerek 09 Ocak 2020
Biga'da CHP Örgütü : MAVİ Dedi08 Ocak 2020
Gözler CHP Biga Örgütü Kongresi'nde Kim Kazanırsa Kazansın, Kaybeden Ayni Grup08 Ocak 2020
"6 Ay Önce Partimizden Aday Oluyor, Ama Görev Verilmeyince İstifa Ediyor"06 Ocak 2020
CHP Çan İlçe Örgütü Kongresi Gergin Başladı. 06 Ocak 2020
Dr. Perinçek, Çanakkale'den Meydan Okudu: Adaleti eleştirenler FETÖ ve PKK Çizgisindekilerdir"05 Ocak 2020

Arşiv Arama
 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Sayfalar
En Çok Yorumlanan

 
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Künye
CH