güncel      ÜNİVERSİTE      İLÇELER      Çanakkale Haberleri      KENT YAŞAM      YEREL SİYASET      KULİS HABERLERİ      Magazin   
 
Ana Sayfa > İLÇELER

BİGA FUARI’NDAN MUHTEŞEM AÇILIŞ
07 Ekim 2019
BİGA FUARI’NDAN MUHTEŞEM AÇILIŞ
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Yurtiçi ve yurtdışından pekçok davetlinin ve basın mensubunun hazır bulunduğu Biga Fuarı’nın açılış törenine Çanakkale Vali Yardımcısı Celil Ateşoğlu, Bosna Hersek Una Sana Kantonu (USK) Başbakanı Mustafa Ruznic, USK Meclis Başkanı Agan Bunić, USK Tarım Bakanı Sulejman Kulenović, USK Ekonomi Bakanı Nijaz Kadirić, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Zavidovici Belediye Başkanı Haşim Mujanović, Bužim Belediye Başkanı Mersudin Nanić, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Biga Cumhuriyet Başsavcısı Bahri Yalçınöz, ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr. Sedat Murat, Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosu Rabija Mašić, Bosna Hersek İzmir Fahri Başkonsolosu Ahmet Kemal Baysak, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Bünyamin Bacak, Biga Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Nazan Yelkikalan, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Bekir Tuncer, SGK İl Müdürü Hilmi Ercan, KOSGEB Çanakkale Müdürü Barış Alural, Biga MYO Müdürü Ertuğrul Bilgücü, TKDK Çanakkale Koordinatörü Hasan İskender, Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Karacabey TSO Meclis Başkanı Hüseyin Fikri Sezer, Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, Biga Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fahrettin Deniz, Biga Ziraat Odası Başkanı M.Güray Ergün, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, Biga Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Sait Tanur, GMKA Genel Sekreter V. Abdullah Güç, ÇASİAD Başkanı Semih Başaran, MÜSİAD Çanakkale Şube Başkanı Şerif Mutlu, BİSİAD Başkanı İsmail Özer, Biga OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Fersan, Denizbank Trakya Bölge Müdürü Ahmet Çelik, USK Arıcılar Birliği Başkanı Hajrudin ŠabićRenkli Fuarcılık Ltd.Şti.Yönetim Kurulu Başkanı Umut Güngör, siyasi parti temsilcileri, kamu ve özel sektörün yöneticileri, oda ve dernek başkanları ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, fuara katılan firma yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.
 
Biga TSO Başkanı Şadan Doğan Biga Fuarı’nın açılışında yaptığı konuşmada; “Bir yıl aradan sonra, Avrupa’nın Asya’ya açılan kapısı güzel Bigamızda Biga Fuarı’mızı yeniden açmanın, milletin efendisi köylümüz ve çiftçilerimizle, besicilerimizle buluşturmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.
 
Biga, yılda iki hatta üç fuarı yapabilecek potansiyele doğru hızla ilerliyor. Hatta bu yönde talepler de alıyoruz ve değerlendiriyoruz.
 
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, bizler ticaret ve sanayi erbabı olarak, Türkiye’mizin 2023 vizyonuna uygun olarak yatırımların ve istihdamın artması, ticaretin gelişmesi, ihracat hacminin büyümesi; özet olarak ülkemizin kalkınması, vatandaşlarımızın daha rahat bir ortamda faaliyetlerini sürdürerek, gelişmiş ülke standartlarına ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz.
 
Biga girişimcilik kültürünün var olduğu bir coğrafya. Odamız adeta bir girişimci fabrikası. 2013 yılından bu yana KOSGEB ve İŞKUR ile birlikte yaptığımız 27 eğitimde 560 girişimci ile iş dünyasına önemli katkılar sağladık.
 
TOBB Çanakkale Genç ve Kadın Girişimciler kurullarımızı da oluşturduk ve başarılı çalışmalara imza atıyorlar.
 
Biga’daki sanayi yatırımları gün geçtikçe artıyor. Biga bir cazibe merkezi. Bugün, 1 ve 2 no.lu küçük sanayi sitelerimizde 1500 kişi istihdam etmekte.
 
no.lu küçük sanayi sitesi ve Ticaret Borsamız tarafından Çanakkale yolu üzerinde yeni bir zahireciler sitesi kurulması çalışmaları da devam etmekte.
 
Biga Organize Sanayi Bölgesi’ne genişleme sahası dahil edilmiş durumda. İdari ve teknik süreçler devam ediyor.
 
Biga’nın önemli tarihi ve turistik zenginlikleri de bulunuyor. Parion antik kenti. Priapos antik kenti harabeleri. Granikos savaş alanı. Nilüfer gölü. Mavi bayraklı plajları ve şifalı termal suyumuz ve kaplıcamız da mevcut. Kırsal turizme uygun köylerimiz… ve daha pek çok alan… Yapacağımız tanıtım faaliyetleri ile bundan böyle ülke turizminden daha fazla pay almayı arzu ediyoruz.
 
Biga, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin güzide eğitim birimlerine ev sahipliği yapıyor. Üniversitemizin Biga Ağaköy’deki Prof. Dr. Ramazan Aydın yerleşkesinde bulunan Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 1994’ten bugüne, yedi bölümde 5800’ü aşkın öğrenciye hizmet veren ve önemli iş insanlarını yetiştirmiş bir kurum haline geldi.
 
Bunun yanısıra 2011-2012 eğitim öğretim yılında eğitime Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu olarak başlayan eğitim birimimiz, 2018’de Biga Uygulamalı Bilimler Fakültesi’ne dönüşmüş, bu dönem başında geçmiş oldukları yeni binalarında, iki bölümde 812 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmekte.
 
1990-1991 yılından itibaren ilçemizde hizmet vermekte olan Biga Meslek Yüksekokulu da 20 programda 1600’ü aşkın öğrencisi ile Ağaköy yerleşkesindeki yeni binasına geçmeyi bekliyor.
 
Ayrıca fakültelerimizin lisansüstü programları da yüksek lisans ve doktora seviyesinde farklı yerlerden gelen çok sayıda öğrenciye hizmet veriyor.
 
Yapılan üniversite-sanayi işbirliği protokolleri ve geliştirilen projelerin de katkısı ile önümüzdeki dönemlerde Ağaköy yerleşkesi toplam iki fakülte, bir meslek yüksekokul ve 8500’e yaklaşan öğrenci sayısına sahip, farklı yatırımları çekebilecek ve gelişme potansiyeline sahip büyük bir üniversite kampüsü olmaya adaydır.
 
1915 Çanakkale Köprüsü yükselmeye başladı… Köprümüzün inşaatı hızla ilerliyor. Kadim İPEK YOLU bu köprü ile kesintisiz hale gelecek ve adeta yeniden canlanacak ve hayat bulacak. Bu bağlantı yakın ve uzak çevresine önemli katkılar sunmaya şimdiden başladı bile… Allah bitirmeyi ve Cumhuriyetimizin 100’ncü yılında 2023 yılında hizmete girmeyi nasip etsin inşallah… Bu ve benzer birçok projenin mimarı Türkiye Cumhuriyetimizin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye buradan şükranlarımızı ve selamlarımızı sunuyorum. Allah, yar ve yardımcısı olsun.
 
ÜRETİM YOKSA, KALKINMAK HAYALDİR
 
Üretemediğiniz taktirde, sadece tüketici olarak kalırsınız. Bugün şartlar üretmek ve yatırım yapmak için zorlaşsa da, maliyetler katlansa da, üretmekten başka şansımız yok.
 
Evet, Bakanlıklarımız da bu durumun farkında ve ciddi çalışma içindeler. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank, 2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisi’ni açıkladı. Sanayi 4.0 sürecinde üretimdeki dönüşümün farkındalığı ile “Teknoloji odaklı sanayi hamlesinin başlatılacağı ve 300’den fazla ürün grubunun Türkiye’de üretilmesi hedeflerini kamuoyu ile paylaştı. Dijital dönüşüme hız verecek söz konusu stratejilerin, kağıt üstünde kalmaması en büyük dileğimizdir.
 
Bir diğer açıklama Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan’dan geldi. Küresel ticaretin daraldığı bir süreçte paylaşılan, İhracat Ana Planı’nı ve içeriğindeki 17 hedef pazar ile 5 hedef sektör yaklaşımını çok önemsiyoruz. (Sektörler: makine, otomotiv, elektrik-elektronik, kimya ve gıda endüstrisi)
 
En büyük pazarımız başta Almanya olmak üzere AB ekonomisi küçülmeye devam ederken; verilecek destekler ile ihracat alternatif rotasını bulacak, katma değeri daha yüksek ürün ihracatı artarken, ihraç pazarlarımızda da genişleme mümkün olacaktır.
 
Biga tarihsel olarak ticaret kültürüne sahip bir kent. Güney Marmara’nın ticaret merkezi olma özelliğini sürdürmeye devam ediyor. Biga Fuarı da kendi öz gücü ile gelişerek, 100 binden fazla ziyaretçisiyle, örnek bir fuar haline geldi. Fuarı’mızın Bigamıza, Güney Marmara’ya ve ülkemize hayırlı işler, bol ve bereketli kazançlar getirmesini diliyorum. Katılımcı firmalarımıza, ziyaretçilere ve siz tüm misafirlerimize, Biga TSO adına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
 
Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan hanımefendi, TOBB Başkanımız sayın Rifat Hisarcıklıoğlu, yoğun programları nedeniyle fuarımıza katılamadıklarından dolayı başarı dileklerini ve selamlarını gönderdiler.
 
1 Ekim’de yeni yasama dönemi açıldı. Hayırlı uğurlu olsun. Milletvekillerimiz Kızılcahamam’da kampta. Başta AK Parti Grup Başkan vekili Sayın Bülent Turan’a ve Çanakkale Milletvekillerimizin tümüne Bigamız ve bölgemiz için yapmış oldukları çalışmalardan dolayı şahsım ve iş dünyamız adına teşekkürlerimi sunuyorum.
 
Sayın Kaymakamımızın şahsında Biga’daki tüm kamu birimlerine, Belediye Başkanımızın şahsında Biga Belediyesine, Biga Ticaret Borsamıza, Biga Ziraat Odamıza ve diğer tüm odalarımıza, derneklerimize ve paydaşlarımıza değerli katkıları ve işbirliklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum.
 
Fuar açılışımızı onurlandıran başta Sayın Valimize Biga vizyonuna katkılarından dolayı, şahsım ve Odamız adına tekrar şükranlarımı sunuyorum. Fuarımızda stand kurarak ürün ve hizmetlerini sergileyen tüm firma, kurum ve kuruluşlarımızın başarılı ve verimli bir fuar geçirmesini temenni ediyorum. Ziyaretçilerimize yararlanacakları, beklentilerini karşılayacakları keyifli bir fuar diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi şahsım ve Biga Ticaret ve Sanayi Odası adına saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” dedi.
 
Biga Fuarı açılış töreninde ayrıca Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Kaymakamı Mustafa Can ve Çanakkale Vali Yardımcısı Celil Ateşoğlu da birer konuşma yaptı ve ardından fuarın açılış kurdelası kesilerek fuar alanında yer alan standlar ziyaret edildi.
 
 Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer İLÇELER Haberleri

Başlık Tarih
 
Ayvacık Belediye Başkanı Pazarı Ziyaret Etti18 Ekim 2019
BELARUS İSTANBUL BAŞKONSOLOSU SAYIN ALEKSİ SHVED ÇTSO YÖNETİM KURULUNU ZİYARET ETTİ18 Ekim 2019
Çanakkale’nin Hızlı Tren İçin Tek Umudu Bursa!18 Ekim 2019
TEMA; Çanakkale'de ki Termik santral Davasının Bilirkişi Heyetinin Bölgeye Geleceğini Açıkladı18 Ekim 2019
Altın Madencilerine Ziyaret 18 Ekim 2019
Lapseki Devlet Hastanesi'ne Anestesi Uzmanı Ataması18 Ekim 2019
Bölgesel Kalkınmada Büyük Adımlar18 Ekim 2019
Aslan Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Üyesi Tacettin Aslan, Adına Yaptırılan Tacettin Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kampüsünü Ziyaret etti18 Ekim 2019
Aşk ve spor için Pedal Çeviriyorlar18 Ekim 2019
"Geyikli Zeytin Hasat Şenliği" başladı17 Ekim 2019
Biga'da Deprem17 Ekim 2019
Biga’da Pazar Esnafı İçin Mobil Tahsilat Hizmeti17 Ekim 2019
Biga Belediye Personeli Sağlık Taramasından Geçti17 Ekim 2019
İŞKUR’UN MESLEK SEÇİMİ VE İŞ ARAMA BECERİLERİ EĞİTİMİ ÖĞRENCİLER TARAFINDAN BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ17 Ekim 2019
Eylül Ayında Çanakkale Havalimanı’nda 12.201 Yolcuya Hizmet Verildi.17 Ekim 2019
Çan Cumhuriyet Mahallesinde dubleks daire icradan satılık17 Ekim 2019
Çanakkale'de 211 düzensiz göçmen yakalandı17 Ekim 2019
Bayramıç'te İzinsiz Kazı Operasyonu17 Ekim 2019
ÇANAKKALE İŞKUR, 200 ÖĞRENCİYE MESLEK SEÇİMİNİN ÖNEMİNİ ANLATTI17 Ekim 2019
Çanakkale’de kaçak içki operasyonu17 Ekim 2019
Kamyon Takla Attı Sürücüsü Ağır Yaralı17 Ekim 2019
Çanakkale açıklarında 162 düzensiz göçmen yakalandı16 Ekim 2019
Bellerine kadar denize girip, lüfer avladılar16 Ekim 2019
Eceabat İl Özel İdare Binası Satışa çıkarıldı 16 Ekim 2019
Gelibolu Sanayi Sitesi Başkanı Altunay'dan, Barış Pınarı Harekatına destek15 Ekim 2019
Gelibolu'da Sahil Güvenlikten huzur operasyonu15 Ekim 2019
Bayramiç Belediyesi'ne ait otel ve iş yerleri Satışa Çıkarıldı 15 Ekim 2019
Gelibolu Belediyesi Araç Kiralayacak15 Ekim 2019
Assos kazılarında balık tabağı ve olta kancası bulundu15 Ekim 2019
Çanakkale'de 302 düzensiz göçmen yakalandı15 Ekim 2019
Vali Tavlı, Hava Radar Mevzi Komutanlığı’nı Ziyaret Etti15 Ekim 2019
Ezine'de trafik kazası: 3 yaralı15 Ekim 2019
Çanakkale'deki Kazada Hayatını Kaybeden Saniye Akaydın'ın Cenazesi Mersin'de Defnedildi14 Ekim 2019
Çanakkale’de 242 düzensiz göçmen yakalandı 14 Ekim 2019
Cerrahi set ve tıbbi malzeme alım işi ihaleye Çıkıyor14 Ekim 2019
Ecebaat/ Kemalpaşa Mahallesi'nde kargir ev icradan satılık14 Ekim 2019
Gelibolu Belediyesi Sigorta hizmeti Alacak14 Ekim 2019
Ezine'de "Kardeş Okul, Kardeş Kurum Projesi" toplantısı14 Ekim 2019
Çanakkale'de 37 düzensiz göçmen yakalandı14 Ekim 2019
Güney Marmara’nın Sualtı Potansiyeli Değerlendirildi14 Ekim 2019
Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı'ndan cezaevi firarisine Operasyon14 Ekim 2019
Çanakkale Adatepe'deki yapılar yenileniyor!13 Ekim 2019
Gelibolu'da tır kamyona çarptı: 2 yaralı13 Ekim 2019
Çanakkale'den Mehmetçik için "sefer ve zafer duası"13 Ekim 2019
Bayramiç'te yangın13 Ekim 2019
Lapseki'de tarla mahkemeden satılık12 Ekim 2019
150 ton soğuk asfalt alımı yapılacak12 Ekim 2019
Biga'da uyuşturucu operasyonu12 Ekim 2019
Gelibolu'da Mehmetçik için zafer duası12 Ekim 2019
Gelibolu'da trafik denetimi12 Ekim 2019
TOKİ'den Çanakkale'ye 171 yeni konut!12 Ekim 2019
Çanakkale’de otobüs durağına araç daldı.Katliam Gibi Kaza12 Ekim 2019
Çanakkale’de 104 yıllık el bombası imha edildi11 Ekim 2019
Çanakkale'de motosiklet hırsızları yakalandı11 Ekim 2019
Ayvacık Belediyesine ait iş yeri kiraya verilecek11 Ekim 2019
Acemi erlerin yemin töreninde duygusal anlar yaşandı11 Ekim 2019
Ezine'de laparoskopik yöntemle böbrek ameliyatı yapıldı11 Ekim 2019
Ezine Belediyesinden 'Akıllı Durak' Hizmeti11 Ekim 2019
Lapseki,Cumhuriyet Mahallesi'nde arsa icradan satılık11 Ekim 2019
Ayvacık Belediyesi 12 İşçi Alacak11 Ekim 2019
Gelibolu Devlet Hastanesi Üroloji Doktoru Dr. Eren,"Prostat Kanserine Karşı Uyardı"11 Ekim 2019
Gece boyu sallandı...Çanakkale'de korkutan depremler!11 Ekim 2019
Ayvacık'ta 4.3 Deprem11 Ekim 2019
Çanakkale'de yapılan operasyonda eşek eti ele geçirildi11 Ekim 2019
Çanakkale'de 38 düzensiz göçmen yakalandı10 Ekim 2019
Ezine'de "Kodlama Haftası" etkinliği10 Ekim 2019
Bozcaada'da Gazete büfesi yeniden eski yerinde10 Ekim 2019
Kepez'de 73 m² işyeri icradan satılık10 Ekim 2019
Ayvacık Belediyesi İşçi Alacak10 Ekim 2019
Bayramiç'te, Amatör Spor Haftası kutlandı10 Ekim 2019
Umurbey'de 581 m² tarla icradan satılık10 Ekim 2019
Çanakkale'de kaçak İçki Operasyonu10 Ekim 2019
Çanakkale Jandarma Komutanlığı 1134 Mülteciyi Yakaladı10 Ekim 2019
Lapseki'de Kaçak kazıda bulunan mozaik gün ışığına çıkarılıyor10 Ekim 2019
Kültür ve Turizm Bakanlığımızın Destekleriyle Doğa Harikası Kazdağı’nın İçme Suyu Projesi Ayvacık’ta Hayata Geçiyor10 Ekim 2019
TROYA MÜZESİ 1 YAŞINDA10 Ekim 2019
Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Film Festivali başladı10 Ekim 2019
Çanakkale’de Bağımlılıkla Mücadeleye Yeşilay Desteği10 Ekim 2019
Gökçeada belediyesi İşçi Alacak10 Ekim 2019
"1915 Çanakkale Köprüsü planlandığı gibi devam ediyor"10 Ekim 2019
Çanakkale'de Sahte İçki Operasyonu 1 Tutuklama09 Ekim 2019
Bozcaada'da 'Kenevir' Operasyonu 2 Tutuklama09 Ekim 2019
Çanakkale’de 47 Kaçak Göçmen Yakalandı09 Ekim 2019
Çanakkale'de 190 düzensiz göçmen yakalandı09 Ekim 2019
BAJA TROIA TURKEY 2019'Un Tanıtım Toplantısı Yapıldı09 Ekim 2019
Erasmus' Proje Ortakları İlçe Milli Eğitim Müdürünü Ziyaret Etti09 Ekim 2019
Cezaevi Firarisi Bayramiç'te Yakalandı09 Ekim 2019
Ayvacık'ta 2.309 Ekim 2019
İŞKUR İŞ KULÜBÜ’NDEN YÜKSEKOKUL ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM09 Ekim 2019
Bayramiç Belediye Başkanı'ndan Ataç'a ziyaret08 Ekim 2019
Çan Belediyesi Beton parke yol ve kaldırım yapım işi ihale edecek08 Ekim 2019
Ezineli balıkçı tek seferde 1,5 ton kefal avladı08 Ekim 2019
Ayvacık Balabanlı Köyü ve Çevresine Apart Otel Alanı İmar İzni Çıktı08 Ekim 2019
Çanakkale'de 38 düzensiz göçmen yakalandı08 Ekim 2019
Çanakkale'de, Kız kaçırma Kavgasında: 1 ölü08 Ekim 2019
Eceabat'ta 16.116 m² tarla icradan satılık08 Ekim 2019
Bozcaada'da uyuşturucu operasyonu!08 Ekim 2019
Bozcaada Kaymakamlığı geçici olarak 3 personel alacak08 Ekim 2019
Gelibolu'da Amatör Spor Haftası Korteji08 Ekim 2019
Gökçeada'da otluk yangını08 Ekim 2019
Gökçeada'ya bazı feribot seferleri iptal edildi08 Ekim 2019
Ayvacık'ta Şiddetli Yağışların Zarar Verdiği Çeşmeler Yenilendi07 Ekim 2019
Çanakkale'de 48 düzensiz göçmen yakalandı07 Ekim 2019
Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı'ndan Uyuşturucu Operasyonu07 Ekim 2019
Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı'ndan Taklit Ürün Operasyonu07 Ekim 2019
Çanakkale'de 105 düzensiz göçmen yakalandı07 Ekim 2019
Vali Tavlı, Gelibolu Kent Konseyi ve STK Temsilcilerini Kabul Etti07 Ekim 2019
Vali Tavlı, Lapseki-Yenice Meyve Soğuk Hava Deposunu Ziyaret Etti07 Ekim 2019
Gelibolu'da 2011 model Mercedes-Benz E250 Premium İcradan Satılık07 Ekim 2019
Çanakkale'de 87 kaçak göçmen yakalandı07 Ekim 2019
Gelibolu Maratonu Yapıldı06 Ekim 2019
Küçükkuyu Belediyesi'ne ait 542 çuval zeytin satışı yapılacak06 Ekim 2019
Kazdağları'nın eteklerinde "Antep fıstığı" üretiyorlar06 Ekim 2019
Saroz'da 1.5 Ton kefal Yakalandı05 Ekim 2019
Çanakkale'de trafik kazası: 1 yaralı05 Ekim 2019
TCG Bayraktar Amfibi Tank Çıkarma Gemisi, Çanakkale'de ki Tatbikatta BAYRAK Gemisi05 Ekim 2019
Çanakkale'de Fuara özel indirimli mezarlar şaşırttı05 Ekim 2019
Gelibolu'da Balıkçı Teknesi Battı05 Ekim 2019
Gelibolu'da İskeledeki büfeler yıkıldı05 Ekim 2019
Çanakkale'de uyuşturucu operasyonu05 Ekim 2019
Biga'da 3.7 Deprem04 Ekim 2019
Anaokulu öğrencilerine itfaiye eğitimi04 Ekim 2019
Fırtına iskeleye bağlı motorun halatını kopardı04 Ekim 2019
Gestaş, Biga Tarım Fuarı'nda04 Ekim 2019
Bayramiç'te yangın04 Ekim 2019
‘‘KONFEKSİYON İŞÇİSİ’’ MESLEĞİNDE 10. KURS PROGRAMI İÇİN İMZALAR ATILDI04 Ekim 2019
Bal yerine glikoz şurubu satarken yakalandı04 Ekim 2019
Gökçeada'da Açıklarında Yunan Savaş Gemisi Karaya Oturdu04 Ekim 2019
Kirazlı Bölgesi'nde Acil Kamulaştırma Kararı04 Ekim 2019
Biga 13. Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı04 Ekim 2019
Çanakkale’de 215 kaçak göçmen yakalandı04 Ekim 2019
KABA YEM İHTİYACINI ÜRETİCİNİN MUTLAKA KENDİSİ KARŞILAMASI GEREKMEKTEDİR03 Ekim 2019
Çanakkale'de Tarım Arazisinde Yangın03 Ekim 2019
Vefat eden öğretmen için lokma hayrı03 Ekim 2019
Bozcaada İyi Parti İlçe Başkanlığına Sönmez Uğurtuğ atandı03 Ekim 2019
Lapseki/ Balcılar Köyü'nde 41500 m² tarla mahkemeden satılık03 Ekim 2019
Parion'un bin 850 yıllık sahnesinde "bulmaca" çözüldü03 Ekim 2019
10 Bin fidanlık orman kuracaklar03 Ekim 2019
Gelibolu'da çiftçilere "anız yakmayın" uyarısı03 Ekim 2019
Çanakkale Jandarma komutanlığından Kaçak Operasyonu 124 Gözaltı03 Ekim 2019
Araç İçinde Birlikte Olduğu Kişi Öldü.Ardından Fuhuş Operasyonu 4 Gözaltı03 Ekim 2019
Gökçeada'da ki Helenleşme Haberimizi BATI TRAKYA Türk Basını Manşetten Gördü02 Ekim 2019
Bayramiç'te Okulun kanalizasyon bağlantısı unutulmuş02 Ekim 2019
Çanakkale’de 24 düzensiz göçmen yakalandı02 Ekim 2019
Lapseki Suluca'da 7.221 m² zeytinlik mahkemeden satılık02 Ekim 2019
Bayramiç'te öğrencilere trafik eğitimi02 Ekim 2019
Gelibolu Maratonu için kayıtlar devam ediyor02 Ekim 2019
“TROYA HAZİNELERİNİ HİTLER’DEN KORUDUK”02 Ekim 2019
Ezine'de trafik kazası: 1 yaralı02 Ekim 2019
Okulda yerli tohum üretiyorlar01 Ekim 2019
Yunan Basınında İlginç Manşet"Helenizm Gökçeada'dan tekrar doğuyor" 02 Ekim 2019
Gelibolu'da anız yangını01 Ekim 2019
Gelibolu'da sağlık taraması01 Ekim 2019
Çavuşlu Göletinde çalışmalar devam ediyor01 Ekim 2019
ŞOK Gelişme. Kirazlı Köyü'nde Altın Madenine Karşı Eylem Yapan Gruptan 6 Kişi Hırsızlık Yaparken Yakalandı01 Ekim 2019
Çanakkale’de Afet Müdahale Planı Kapsamında Deprem Tatbikatı01 Ekim 2019
ÇABİP ve PEBİP'ten Şehitlere Saygı Turu01 Ekim 2019
Çanakkale'de 206 düzensiz göçmen yakalandı01 Ekim 2019
Avrupa Kuş Gözlem Günü’nde Çanakkale'de de Buluşuyoruz01 Ekim 2019
Priapos antik kenti için çağrı: Dünya mirası yok olmasın01 Ekim 2019
Ayvacık’ta okul servis şoförleri bilgilendirildi30 Eylül 2019
Apollon Smintheus ziyaretçilerini "ayaklarıyla" karşılıyor30 Eylül 2019
Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı, 1055 Kaçak yakaladı30 Eylül 2019
Çanakkale'de Gazi-9 RES İçin Anlaşma Sağlandı!30 Eylül 2019
Bozcaadaspor, Ortaköy deplasmanından 3-0 mağlup ayrıldı30 Eylül 2019
2019 Yılı Yeni Mali Destek Programları İlan Edildi30 Eylül 2019
Tarihi Alan Başkanlığı İle Kilitbahir Köylüleri Mahkemelik Oldu30 Eylül 2019
Çanakkale'de trafik kazası: 1 yaralı30 Eylül 2019
Çanakkale’de 88 mülteci yakalandı29 Eylül 2019
Çan Ağıl Dağı'nda Altın Madeni Karşıtı Eylem29 Eylül 2019
Çan Belediyesi 5 İşçi Alacak29 Eylül 2019
Çanakkale'de kaybolan yaşlı adam ölü bulundu29 Eylül 2019
Ezine'de Anız Yangını28 Eylül 2019
Çan'da Linyit Döküm Sahasında Yangın28 Eylül 2019
Çanakkale'de 23 Düzensiz Göçmen Yakalandı. İki Kişi Tutuklandı28 Eylül 2019
Bozcaada'da İşletme “İznim var” dese de Bakanlık “İzin yok” diyor!28 Eylül 2019
1915 Çanakkale Köprüsü yükselmeye devam ediyor28 Eylül 2019
Bozcaada'da sahilde kepçeyle çalışmaya tepki28 Eylül 2019
Lapseki'de 'fener alayı' yürüyüşü yapıldı28 Eylül 2019
Çanakkale'de 213 kaçak göçmen yakalandı28 Eylül 2019
Çanakkale domatesinin kilosu 40 kuruşa düştü28 Eylül 2019
"Bir sözümüzü daha yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz"28 Eylül 2019
Dikili'deki şehit yakınları ve gazilere Çanakkale gezisi28 Eylül 2019
Çanakkale'de 50 düzensiz göçmen yakalandı28 Eylül 2019
Ezine'de sit alanında izinsiz kazı iddiası04 Eylül 2019
Bozcaada'da su alınca karaya oturtulan geminin çevresi bariyerle çevrildi03 Eylül 2019
1975 model Fiat marka traktör mahkeme kararı ile satılık03 Eylül 2019
Çan'da avlulu ahşap ev ve ahır samanlık icradan satılık03 Eylül 2019
Gelibolu Belediyesine ait işyeri kiraya verilecek03 Eylül 2019
Kepez Belediyesi'ne ait iş yerleri kiraya verilecek03 Eylül 2019
Biga Belediyesi'ne ait işyerleri kiraya verilecek03 Eylül 2019
Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı'ndan Kaçak Operasyonu: 449 Gözaltı03 Eylül 2019
Ezine'de Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı toplantısı03 Eylül 2019
Çanakkale'de 97 düzensiz göçmen yakalandı03 Eylül 2019
Ayvacık'ta 2.8 Şiddetinde Deprem03 Eylül 2019
Kuzey Troas’ın Parlayan Yıldızı “ Parion”03 Eylül 2019
1915 Çanakkale Projesi’ne11 Global Finans Ödülü03 Eylül 2019
Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı," Yunanistan'ın Bozcaada Hellenizmini desteklemesi "Kutsal görev"03 Eylül 2019
Biga'da yağlı güreş organizasyonu03 Eylül 2019
Biga'da Yavru Köpekler Süt Annelerine Kavuştu02 Eylül 2019
Ayvacık'ta Orman yangını02 Eylül 2019
Ezine'deki geleneksel sonbahar panayırı başladı02 Eylül 2019
Çanakkale'de 48 göçmen yakalandı 02 Eylül 2019
Biga'da dubleks daire icradan satılık02 Eylül 2019
Biga/Hamdibey mahallesinde 60 m² depo icradan satılık02 Eylül 2019
Gökçeada'nın garsonunun basılmış 11 romanı var02 Eylül 2019
Eceabat Feribotu'nda Şehirlerarası Yolcu Otobüs Bozuldu. 02 Eylül 2019
Çanakkale, Suzan Kardeş konseriyle kırmızı beyaza büründü!02 Eylül 2019
Bozcaada'da su alınca karaya oturtulan gemi02 Eylül 2019
Bozcaada Açıklarında Türk gemisi su alıyor01 Eylül 2019
Çanakkale'de 256 düzensiz göçmen yakalandı01 Eylül 2019
Gelibolu'da Yaralamalı Kaza01 Eylül 2019
Deniz E. Bora Serdar Albay, Gelibolu'da ki Şehit Denizaltıcılar Anıtında ki Eksikleri Uyardı31 Ağustos 2019
Çanakkale'de Genç Kız 200 arının saldırısına uğradı31 Ağustos 2019
Bayramiç'te tohum takas şenliği31 Ağustos 2019
Çanakkale’de 52 düzensiz göçmen yakalandı31 Ağustos 2019
Çanakkale Köprüsü İhracata büyük katkı sağlayacak31 Ağustos 2019
Hasanoba RES rüzgârdan elektrik üretimine başladı31 Ağustos 2019
Kaz Dağları’ndaki Eylemin 37. Gününde festival31 Ağustos 2019
‘Biz Cumhuriyetin kadınlarıyız’31 Ağustos 2019
Çanakkale Köprüsü ne zaman açılacak?31 Ağustos 2019
Gelibolu'da Ziynet Sali Sahne Aldı 31 Ağustos 2019
Kasap, et ve kıymadan Atatürk portresi yaptı30 Ağustos 2019
Eceabat Şehitler Camisi ibadete açıldı30 Ağustos 2019
Çanakkale'de 57 düzensiz göçmen yakalandı30 Ağustos 2019
Acemi sürücü, motosikletle aynı yayaya iki kez çarptı29 Ağustos 2019
Çanakkale'de 147 göçmen yakalandı29 Ağustos 2019
kamyonet tıra çarptı: 1 ölü, 1 yaralı29 Ağustos 2019
Öğretmen oldu atanamadı, inşaat mühendisliği okuyor29 Ağustos 2019
Bozcaada'da Belediyenin Verdiği İçki Ruhsatı , CHP Örgütünde Peş Peşe İstifa Getirdi29 Ağustos 2019
Sürücünün Boşvermişliği, 1 hektar makilik alan kül etti28 Ağustos 2019
Lapseki'de ihtiyaç sahiplerine kömür yardımı28 Ağustos 2019
Mahmudiye Ortaokulu onarım işi ihale edilecek28 Ağustos 2019
Bayramiç Belediyesi İşçi Alacak28 Ağustos 2019
Akşener ile Kılıçdaroğlu madencilerle görüşecek: Alamos Gold, Ankara’dan gelen uyarı üzerine bekliyor, işletmeye geçmedi.28 Ağustos 2019
Ezine Jandarma Tabur Komutanı Binbaşı Evren Hızlı görevine başladı28 Ağustos 2019
Yazar kasa hırsızlığı güvenlik kamerasında28 Ağustos 2019
Çan'da FETÖ'nün Hücreevine Baskın. Görevde ki Polis Gözaltında 28 Ağustos 2019
Ezine'de Sezonun İlk Ay Çiçeği Alımı27 Ağustos 2019
BIFED’de yerli yapımlar dikkat çekiyor27 Ağustos 2019
Çanakkale'de Trafik kazası. 27 Ağustos 2019
Bozcaada şarabı elden gidiyor”27 Ağustos 2019
Zafer Bayramı İçin Pedal Çevirecekler27 Ağustos 2019
Çardak'da başpehlivan Tanju Gemici oldu27 Ağustos 2019
Çanakkale'de 239 düzensiz göçmen yakalandı26 Ağustos 2019
Orman yolunda üst yapı yapım işi ihale edilecek26 Ağustos 2019
2007 model Senne Bogen tipli gemilere yük yüklemede kullanılan araç satılıktır26 Ağustos 2019
Biga Milli Emlak Şefliğinden tarım arazisi satılıktır26 Ağustos 2019
Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı'nda 405 Mülteciyi Yakaladı. 4 Organizatör Gözaltında26 Ağustos 2019
İstifa Eden Gelibolulu Tümgeneral Çorbacı, ÖKK Görevini Aksakallı Paşa'dan Devralmıştı 26 Ağustos 2019

Arşiv Arama
 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Sayfalar
En Çok Yorumlanan
Radyo
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Gazeteler | Ekonomi | Künye
CH
48703631