güncel      ÜNİVERSİTE      İLÇELER      Çanakkale Haberleri      KENT YAŞAM      YEREL SİYASET      KULİS HABERLERİ      Magazin   
 
Ana Sayfa > İLÇELER

Başkan Işık’tan önemli açıklamalar
13 Eylül 2017
Başkan Işık’tan önemli açıklamalar
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ekim ayında yapılacak oda seçimleri nedeniyle yapılan son meclis toplantısı ile Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı’na katılan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, burada yaptığı konuşmada Kapalı Pazaryeri’nin ihale süreci hakkında Meclis üyelerini bilgilendirdi. Başkan Işık ayrıca Müşterek Meslek Komiteleri temsilcilerinin sorularını yanıtladı ve İndirimli Alışveriş Günleri, 18 Uygulaması’nın iptal edilip edilmediği, Biga Tabakhaneleri’nin durumu, Galericiler Sitesi, Nakliyeciler Sitesi ve Kamyon Garajı ile Araç Muayene İstasyonu’nun son durumu gibi konularda önemli açıklamalar yaptı.
Açıklamaların ardından Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Eşref Temiz, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan oda hizmet binasına katkıda bulunanlara teşekkür plaketi verdiler. Oda inşaatını başlatan eski yönetim kurulu başkanı Tunçay Yaşar ile eski meclis başkanı Hasan Pırnal da teşekkür plaketi alan isimler arasındaydı.
Toplantıda Ticaret ve Sanayi Odası’na katkılarından dolayı teşekkür plaketi alan Başkan Işık’ın konuşması özetle şöyle:
“İptal söz konusu değil”
“Son zamanlarda yine ‘İmar değişikliğinde iptal mi var’ diye sorular geliyor. Bu dedikodular nereden nasıl üretiliyor bilmiyorum ama Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeri ile ilgili ve Şehir Parkı ile ilgili bugüne kadar açılan davalarda herhangi bir olumsuzluk söz konusu değil. İki küçük parselde yapılan uygulama sonucunda yer sahiplerine birkaç metrekare fazla verilmiş. Bir tanesi arka tarafımızdaki belediye hizmet alanı, diğeri ise çevre yolundaki parsel ile ilgili. Planın geneline etki edecek herhangi bir olumsuzluk yok. Vatandaşlara 4-5’er metrekare fazla verilmiş, onlar düzeltilecek ve tüm sıkıntılar ortadan kalkmış olacak. Şu anda inşaat yapılması ile ilgili hiçbir sıkıntı yok. Hüseyin Şahin arkadaşımız tesislerini yaptılar. Ticaret ve Sanayi Odası yapıldı. Yanına Şehir Parkı’nı yaptık. Bu bölgede yeri olanların istedikleri zaman kendi parsellerine, arazilerine imar planı hükümlerine göre inşaat yapmalarında hiçbir sakınca yoktur. Biz burada ağaç bedelleri, diğer binalarla ilgili ödemeleri de gerçekleştirdik. İmarla ilgili hiçbir sıkıntısı da yok. Fen Lisesi’nin oradan çevre yoluna kadar olan alanla ilgili daha önce de hiçbir sıkıntı yoktu, şimdi de yok. 2015 yılının Eylül ayında 18 uygulaması ile ilgili encümen kararlarımızı almıştık. O günden sonra Ticaret ve Sanayi Odası ile Şehir Parkımız yapıldı. Herhangi bir durdurma ya da iptal kesinlikle söz konusu değildir. Dedikodusu yapıldığı için bunu belirtmek istedim.”
“Tabakhanelerle ilgili tek seçenek var”
“Biz Biga tabakhaneleriyle ilgili aslında son noktaya geldik. Bizim orada düşündüğümüz imar değişikliği için artık binalardan numune alınıp binaların yıkım kararlarının çıkması noktasına geldik. Bundan daha fazla ileri gidemedik. Orada sürekli faaliyette bulunan belki 4-5 tane ama şuanda kayıtlı 18 tane tabakhane esnafımız var. Bunların işlerine mani olmamak, çalışanları mağdur etmemek adına işlemlerimizi bu noktada durdurduk. Biga tabakhaneleri için bir yer bulana kadar durum böyle. Ataması çıkan Gökhan Görgülüaslan kaymakamımız ile birlikte yer bulma konusunda oldukça uzun bir mesai harcadık. Ama ne yazık ki Biga sınırları içinde tabakhaneler için uygun bir alan bulamadık. Onun için de artık tabakhane esnafımız kendileri de uygun görürlerse Gönen’e gitmekten başka seçenek kalmadı.”
“İdriskoru’da depo ve işyeri alanı üretmek için çalışıyoruz”
“İmar planlarıyla ilgili yaklaşık 1 yıldan bu yana İdriskoru köyünün Doğtaş ve YTS’nin olduğu taraflarını Biga Belediyesi mücavir alanına alarak oralarda imar düzenlemeleriyle 500-600 metrekare, işadamlarımız, tüccarlarımız için yer, depo üretmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız ne yazık ki hala sonuçlanmadı. Çalışmalarımız devam ediyor.”

“Günlük süt üretilirse Biga Belediyesi en büyük alıcı ve dağıtıcı olmaya hazır”

“Günlük süt tüketimi gerçekten çok çok önemsediğim bir çalışma ve İzmir’in Tire ilçesi çok önemli bir örnek. Burada da üniversite ile birlikte Bigürsüt diye bir çalışma yapıldı. Günlük süt ile ilgili uygulamaya geçilirse, bunun en büyük alıcısı ve dağıtıcısı olarak Biga Belediyesi olarak ‘biz hazırız’ dedim. Günlük süt üretilemediği için maalesef bizim bunu alıp dağıtmak gibi bir çalışmamız olamadı. Bu konuda ÇOMÜ’nün, ticaret ve sanayi odamızın veya diğer süt üreticilerinin bir çalışması olursa, Biga Belediyesi olarak bu sütü alıp 2-5 yaş arası çocuklarımıza dağıtmak gibi bir çalışma yaparız.”
“Nakliyeciler Sitesi ve Kamyon Garajı’nı inşa ediyoruz”
“Kamyon Garajı’nın yerini hazırladık. İnşallah önümüzdeki günlerde inşaatına başlayacağız. İkinci Sanayi Sitesi’nin yanındaki bir alanı Nakliyeciler Sitesi ve Kamyon Garajı olarak düzenleyeceğiz. Bu konuyla ilgili gerek Ticaret ve Sanayi Odası, gerekse burada faaliyet gösteren kooperatif ve sektör emekçileri olsun onlarla da mutabık kalarak yeri belirledik. Arkadaşlarımız projelerini hazırlıyorlar. En kısa zamanda hizmete sokmayı amaçlıyoruz.”
“Son söz Bakanlık’ta”
“Araç Muayene İstasyonu konusunda hem Biga Belediyesi olarak hem de Ticaret ve Sanayi Odası olarak çok bastırdık. Fakat son noktada Bakanlığın izin vermesi gerekiyor. İktidar partisi milletvekillerimize de bu konuyu defalarca ilettik. Onlar da takip ettiklerini her defasında ifade ediyorlar ama ne yazık ki halen daha bir sonuca varamadık. Sanayi Sitesi’ne yakın bir bölgede araç muayene istasyonu için de Biga Belediyesi olarak göstereceğimiz yer hazır. Araç Muayene İstasyonu Biga’ya açılsın desinler, biz hem yeri göstereceğiz hem de tüm altyapı ve üstyapı çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Böylece hem insanlarımızın Biga dışına çıkmalarını engellemeyi hem de küçük sanayi sitesindeki esnaflarımızın buradan gelir elde etmelerini amaçlıyoruz.”
“Galericiler Sitesi için çalışıyoruz”
“Galericiler Sitesi ile ilgili birkaç yer alternatifi üzerinde durduk. Aslında ilk çıktığımız noktadan devam etseydik, şuanda tamamlamış olacaktık. Bir vatandaşımız ‘ben yapayım, kiraya vereyim’ dedi; ama galerici arkadaşlarımız ‘yerler bizim olsun, biz satın almak istiyoruz’ dediler. Tabii bu yerin görünür bir yerde olması lazım. Kıyıda, köşede yapılacak iş değil. Ama bizim çevre yollarımıza yakın, ana arterlerimiz üzerinde uygun fiyatlı yer bulamadık. Birkaç yer var ama çok yüksek arsa bedelleri istendiği için uygun olmadı. Yine farklı bir çalışmamız devam ediyor. İnşallah çalışmalarımız olumlu sonuçlanır ve Galericiler Sitesi’ni inşa edebiliriz. Bu da hem açık otopazarında faaliyet gösteren esnafımıza faydalı olacak, hem de şehir içindeki trafiğin azalmasına katkı sağlayacak bir çalışma olacak.”
“Birlikte karar veriyoruz”
“Alışveriş Günleri’ni 2 yıl yaptık. Biz bunu Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Odası gibi odalarımızla birlikte gerek düzenleme tarihi, gerekse içeriğindeki etkinlikleri görüşerek gerçekleştirmiştik. Her iki organizasyonun da esnafımızın iş yapma anlamında artıları olduğunu ifade ettiler. Bu yıl da uygun görülürse yine tarihini ve etkinliklerini de hep birlikte belirleyerek indirimli alışveriş günlerini gerçekleştirmek isteriz.
Biz Biga’da bütün sivil toplum örgütleriyle birlikte hareket ediyoruz. Görüş alışverişinde bulunuyoruz. Karşılıklı birbirimizi dinliyoruz. Bundan sonra da yine bütün sivil toplum örgütleriyle iş yapmaya, Biga’yı tanıtmaya, büyütmeye hep beraber devam edeceğiz.”
“Kapalı Pazaryeri’nde en ufak gecikme yok”
“Fuarımız ne yazık ki kapalı pazaryerimiz olmadığı ve fuar düzenlemek için kapalı alan gerektiği için yapılamayacak. Kapalı Pazaryeri de bugüne kadar defalarca polemik konusu yapıldı. Ben de defalarca ifade ettim. Pazaryeri ile ilgili bir anlık gecikme dahi olmamıştır. Biz Ramazan Bayramı’ndan önce Kamu İhale Kurumu’na ihale tarihi için müracaat ettik. Bize verilen ihale tarihi 10 Ağustos oldu. 10 Ağustos tarihinde ihaleye çıktık. Birbirine yakın olan fiyatlar vardı. En uygununun sözleşmesini 12 Eylül tarihinde imzaladık. Bazı itirazlar vardı. Biz 1.5 milyon lira daha düşük teklifi veren firmayı tercih ettik. İtirazlar da bu noktada geldi. O itirazların da yasal süreleri 12 Eylül tarihinde doldu. Aynı gün sözleşmeyi imzaladık. İnşallah önümüzdeki hafta Çarşamba günü kapalı pazaryerinin yeniden inşasıyla ilgili çalışmalar başlayacaktır.”
“Açıkta ekmek satışı söz konusu değil”
“Odamıza ait bu hizmet binasının yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ben ayrıca bu güzel salın için de teşekkür etmek istiyorum. Atatürk Kültür Merkezi’mizdeki salonumuz 850 kişilik. Bazı küçük çaplı etkinlikler için büyük geliyor. Bu salon 200 küsür kişilik. Biga’nın çok ihtiyacı olan bir yerdi. Bu salon için ayrıca teşekkür ederim. Binamız Şehir Parkımızın hemen yanında çok prestijli bir bina. Biga’ya anlam ve değer katan tesislerden bir tanesi. Tunçay Yaşar başkanımız, Hasan Pırnal meclis başkanımız döneminde başlayan ve Şadan Doğan başkanımız, Eşref Temiz meclis başkanımız döneminde tamamlanan bu bina için tüm meclis üyelerimize ve oda personeline teşekkür ediyorum.
Pazaryerinde açık ekmek satışından bahsedildi. Biga Belediyesi pazarlarında açık alanda ekmek satışı kesinlikle yapılmamaktadır. Köylerde faaliyet varsa ona bir şey söyleyemeyeceğim. Köyler sorumluluk alanımız dışında.”Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer İLÇELER Haberleri

Başlık Tarih
 
Çanakkale'de Trafik Kazası 18 Haziran 2018
Ayvacık'ta Depremler Sürüyor 18 Haziran 2018
Troya Müzesi açılış için gün sayıyor18 Haziran 2018
Çanakkale'de 45 yabancı uyruklu yakalandı18 Haziran 2018
Bozcaada Caz Festivali programı açıklandı18 Haziran 2018
Çanakkale'de trafik kazası: 3 yaralı18 Haziran 2018
Ayvacık'ta 3.1 Deprem 17 Haziran 2018
Küçükkuyu Belediyesi’nin Babalar Günü Etkinliği17 Haziran 2018
Lapseki’de Hayır Yemeği17 Haziran 2018
Çanakkale Tarihi Alana Ziyaretçi Akını17 Haziran 2018
Çanakkale'de Seyir Halindeki Odun Yüklü Kamyon Yandı17 Haziran 2018
Ayvacık'ta Küçük Depremler Sürüyor 17 Haziran 2018
Çanakkale’de eve yıldırım düştü: 1 yaralı16 Haziran 2018
Çanakkale'de trafik kazası: 5 yaralı16 Haziran 2018
AK Parti Grup Başkanvekili Turan'dan Yenice'ye doğalgaz müjdesi16 Haziran 2018
TOKİ Çanakkale Eceabat hükümet konağı ihalesi 5 Temmuz'da!15 Haziran 2018
Çanakkale'de 41 yabancı uyruklu yakalandı15 Haziran 2018
Vali Orhan TAVLI, Gelibolu’da Muhtarlarla Bir Araya Geldi14 Haziran 2018
Bayramiç Eski Özel İdare Binası Restore Ediliyor14 Haziran 2018
Bozcaada Kitap Fuarı altıncı yılında, 60 bin kitapla açıldı!14 Haziran 2018
Gelibolu'da karga kurtarma operasyonu13 Haziran 2018
Balabanlı Sahil Yolu Çalışmaları Devam Ediyor13 Haziran 2018
Çanakkale'de 43 yabancı uyruklu yakalandı13 Haziran 2018
Çanakkale’ye mekatronik kampusü13 Haziran 2018
Çanakkale Güreci Göleti İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor13 Haziran 2018
Gökçeada Sentetik Futbol Sahasının Açılışı Gerçekleşti13 Haziran 2018
Bülent Turan Gece Yarısı Eceabat'ta Halka Seslendi 13 Haziran 2018
Gelibolu özel idare binası yenileniyor12 Haziran 2018
TANAP Boru Hattını Çanakkale'den 65 metreden geçti12 Haziran 2018
Küçükkuyu Belediyesi Çalışmalarını sürdürüyor 12 Haziran 2018
Çanakkale'de Uyuşturucu Operasyonu: 3 Gözaltı12 Haziran 2018
OPET’TEN TEVFİKİYE’YE SİHİRLİ DOKUNUŞ11 Haziran 2018
Çanakkale'de orman yangını11 Haziran 2018
Gelibolu'ya kardiyoloji doktoru atandı11 Haziran 2018
Ayvacık'ta 3.8 Deprem11 Haziran 2018
İl Genel Meclisi Başkanı Ömer Şahin Çanakkale Merkez’de Devam Eden Yatırımları Yerinde İnceledi. 11 Haziran 2018
Vali Orhan TAVLI, Ayvacık Geri Gönderme Merkezinde İncelemelerde Bulundu11 Haziran 2018
Vali Orhan TAVLI, Ayvacık İlçesini Ziyaret Etti11 Haziran 2018
Londra'daki tohum merkezinin benzerini Çanakkale'de kuruyorlar11 Haziran 2018
ECEABAT BİGALI KÖY İFTARI11 Haziran 2018
Biga-1915 karavanı ile yollara çıktı11 Haziran 2018
Gökçeada Özel Rum Lisesinde Mezuniyet töreni 11 Haziran 2018
Gökçeada'da "Hoşgörü sofrası" Müslüman ve Hristiyan vatandaşları buluşturdu11 Haziran 2018
Bozcaada'da Trafik Uygulaması ve online rezervasyon sistemi başlıyor!10 Haziran 2018
Bozcaada'nın bakir koylarına villa tehdidi10 Haziran 2018
Bozcaada'da Kaybolan Yüzler ve Meslekleri: Ayakkabıcı Ligor Gogoglu10 Haziran 2018
Çanakkale'de Yaşlı Adam 18 Saat Sonra Sağ Olarak Bulundu10 Haziran 2018
Bozcaada'da 158 öğrenci karne heyecanı yaşadı09 Haziran 2018
Çanakkale'de 38 yabancı uyruklu yakalandı09 Haziran 2018
Yunanistan Büyükelçisi Mavroidis Gökçeada da 09 Haziran 2018
Lapseki Belediyesi Ramazan etkinlikleri devam ediyor09 Haziran 2018
Gelibolu'da Denizde kimliği belirsiz kadın cesedi bulundu09 Haziran 2018
Bir Varmış Bir Yokmuş Masal Etkinliği08 Haziran 2018
Biga Belediyesi'nden başarılı öğrencilere bisiklet08 Haziran 2018
Biga'da öğrenciler karne aldı08 Haziran 2018
Küçükkuyu Belediyesi Çalışmaları Sürdürüyor 07 Haziran 2018
Bozcaada'da Yaz tarifesi 8 Haziran'da başlıyor!07 Haziran 2018
Gelibolu'da sergi07 Haziran 2018
Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı'ndan Kaçaklara Operasyon07 Haziran 2018
Suriyeli aile tır dorsesinde yakalandı06 Haziran 2018
Çanakkale'de ATV aracı devrildi: 1 ölü06 Haziran 2018
Bozcaada'dan Nea Tenedos'a Göç Eden Adalılar Adada...06 Haziran 2018
Gelibolulu okçu Tümer Milli Takımda06 Haziran 2018
Minik arkeologların kazı heyecanı06 Haziran 2018
Botları arızalanan yabancı uyrukluları sahil güvenlik kurtardı06 Haziran 2018
Çanakkaleliler İÇDAŞ iftarlarında buluşuyor06 Haziran 2018
Meteoroloji'den Çan ve Yenice İçin Sağanak Yağmur Uyarısı 05 Haziran 2018
Biga Ortaokulu Atletizmde Türkiye Şampiyonu05 Haziran 2018
Biga'da kaza: 1 kişi yaralı05 Haziran 2018
Çan Belediyesi 10. Ramazan Etkinliklerinde 'Udi Şahin' rüzgarı05 Haziran 2018
Kıbrıs Gazisi Astsubay Kıdemli Çavuş, Selman Sargın Dualarla Toprağa Verildi05 Haziran 2018
Ayvacık Açıklarında Deprem 04 Haziran 2018
Bülent Turan'dan Gelibolu'ya Kültürel Destek04 Haziran 2018
Biga'da yılın ilk buğdayı satıldı04 Haziran 2018
Çanakkale'de 53 yabancı uyruklu yakalandı04 Haziran 2018
Bozcaada'da Trafik düzenlemesi ve rezervasyon sistemi ne zaman başlayacak?04 Haziran 2018
Çanakkale'de 34 yabancı uyruklu yakalandı 04 Haziran 2018
Bozcaada'da Aya Paravaskavi Şarabı Üretildi 03 Haziran 2018
Gelibolu'da yıl sonu sergisi02 Haziran 2018
Bayramiç'te sema gösterisi 02 Haziran 2018
Küçükkuyu Belediyesi Çalışmalarına Devam Ediyor02 Haziran 2018
Bayramiç'te trafik kazası: 1 yaralı02 Haziran 2018
Çanakkale'de orman yangınında 50 hektar zarar gördü02 Haziran 2018
Ayvacık'ta 3.1 Deprem 02 Haziran 2018
Çanakkale'deki 50 hektar alan küle döndü02 Haziran 2018
Geleneksel Çan Panayırı 3 Haziran'da Başlıyor…02 Haziran 2018
Ezine'de Orman Yangını 01 Haziran 2018
Gökçeada'da Erkek öğrenciye toka takan öğretmene sınıfta01 Haziran 2018
Türk Kızılayı Çan Şubesi Kapatıldı!01 Haziran 2018
Bozcaada'da Manastır Büfe Açıldı01 Haziran 2018
GÖKÇEADA'NIN GÜMRÜK İSYANI01 Haziran 2018
Küçükkuyu Belediyesi Çalışmalarına Devam Ediyor31 Mayıs 2018
Çanakkale’de 77 yabancı uyruklu yakalandı31 Mayıs 2018
Biga'da trafik kazası: 1 yaralı31 Mayıs 2018
Çanakkale'de 2 ay önce öğretmenin, erkek öğrencinin saçına toka takıp teşhir ettiği olayın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı31 Mayıs 2018
Çanakkale'de "sokak basketbolu" rüzgarı esecek31 Mayıs 2018
Bozcada'da antik tiyatro olup olmadığı araştırılacak30 Mayıs 2018
Şehitler diyarından Afrin'deki öğrencilere yardım30 Mayıs 2018
Bayramiç'te kiraz hasadı başladı30 Mayıs 2018
Küçükkuyu Belediyesi Çalışmalarına Devam Ediyor30 Mayıs 2018
İÇDAŞ eğitim öğretim hayatımıza desteğe devam ediyor30 Mayıs 2018
İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin, İÇDAŞ'ın okullarını devir töreninde konuştu30 Mayıs 2018
Biga Belediyesinden 3 Bin Kişilik İftar30 Mayıs 2018
Ayvacık'ta 3.7 Deprem29 Mayıs 2018
Küçükkuyu Belediyesi Çalışmaların Sürdürüyor 29 Mayıs 2018
Gökçeada'ya Sağlık Ocağı29 Mayıs 2018
Ayvacık Açıklarında 4.1 Deprem29 Mayıs 2018
İÇDAŞ Yelkencileri Türkiye Şampiyonası’nda kupa bırakmadı29 Mayıs 2018
100 dönümlük makilik alan yangından zarar gördü28 Mayıs 2018
Borusan EnBW Çanakkale'de Rüzgar Santrali Kuruyor28 Mayıs 2018
Bayramiç'te "Okumak Yaşamaktır" projesi28 Mayıs 2018
İÇDAŞ FEN LİSESİ İLE ANAOKULU DEVİR TESLİM TÖRENİ28 Mayıs 2018
Küçükkuyu Belediye Başkanı Balkan: "Gümrük kapımızı Açtık Herkese Hayırlı Olsun"dedi28 Mayıs 2018
Şehidimizi Son Yolculuğuna Uğurluyoruz28 Mayıs 2018
Kilitbahir köyünde iftar28 Mayıs 2018
ÜNİVERSİTELİLER, ÇANAKKALELİ KADINLARIN GÖNLÜNÜ ÇALDI28 Mayıs 2018
Ayvacık-Küçükkuyu tünelleri 2019’da hizmete açılıyor27 Mayıs 2018
Küçükkuyu Belediyesi Sahilleri Temizlemeye Başladı27 Mayıs 2018
Çanakkale Barosu'ndan Anlamlı İftar27 Mayıs 2018
Çanakkale'nin Doğu İlçelerine Sağanak yağmur Uyarısı 27 Mayıs 2018
Bozcaada'da Kafa Travması Geçiren 2 Yaşındaki Çocuk SG Botu ile Çanakkale'ye getirildi26 Mayıs 2018
Çanakkale’de kaçak kazı operasyonu. Kim Bu Mezar Hırsızları ?26 Mayıs 2018
Biga'da şehit yakınları ve gaziler iftarda buluştu26 Mayıs 2018
Zeynep Nine 69 yaşında okuma yazma öğrendi26 Mayıs 2018
Malkara - Çanakkale Otoyolu Projesi Bilgilendirme Toplantısı26 Mayıs 2018
"Kazak torunu" bıçakçı aylar sonrasına sipariş alıyor26 Mayıs 2018
Kepez Limanında, Tatbikat25 Mayıs 2018
CHP'li Bozcaada seçmenden cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye bağış desteği25 Mayıs 2018
2018 TROYA YILINDA Tevfikiye Köyü’nde OPET Eğitim Programı25 Mayıs 2018
Çanakkale Köprüsü Tamamlandığında İhraç Ürünleri 3 Gün İçinde Avrupa’ya Ulaşacak25 Mayıs 2018
Bozcaada'da iki acı haber25 Mayıs 2018
Küçükkuyu Belediyesi Tepki Gösterdi; Gümrük Kapısında ki Yazı Değişti25 Mayıs 2018
ÇTSO Bayramiç'te Düzenlenen İftar Yemeğinde Üyeleriyle Buluştu25 Mayıs 2018
Spor Ampute Milli Takımı Bozcaada'da Kampa Girdi 25 Mayıs 2018
Biga Devlet Hastanesi’ne Yeni Dahiliye Uzmanı25 Mayıs 2018
JAPON BASININDAN TROYA’YA BÜYÜK İLGİ25 Mayıs 2018
Ayvacık'ta Deprem 2.425 Mayıs 2018
Yunanistan'da Yaşayan Bozcaadalılar paraveski İçin Adaya Geliyorlar24 Mayıs 2018
Küçükkuyu Belediyesi Çalışıyor 24 Mayıs 2018
Milli Okçu Tümer Gelibolu'nun gururu oldu24 Mayıs 2018
ÇTSO, ÇAN’DA DÜZENLENEN İFTAR YEMEĞİNDE ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ24 Mayıs 2018
Lapseki Kaymakamlığından şehit yakınları ve gazilere iftar24 Mayıs 2018
Midilli seferleri başlıyor24 Mayıs 2018
Çanakkale'de FETÖ Şüphelisi, Babasının Evinde Yakalandı 24 Mayıs 2018
Biga'da KHGB toplantısı23 Mayıs 2018
Küçükkuyuda Ağaçlandırma Çalışmaları Sürüyor23 Mayıs 2018
Çan Belediyesi 10. Ramazan Etkinlikleri'nde Musiki Ziyafeti23 Mayıs 2018
Küçükkuyu Ayvacık arasında Rampa çilesi' tünellerle son bulacak23 Mayıs 2018
Gelibolu'da öğrenciler geri dönüşüm elbiseleriyle yürüdü22 Mayıs 2018
"135 bin seçmen, iradesini Ülgür Gökhan, Muharrem Erkek ve İsmet Güneşhan'a teslim etmiş değildir. Kimse kendisini bu partinin sahibi sanmasın ve ulufe dağıtır gibi makam dağıtamaz"22 Mayıs 2018
Ömer Şahin'den Öğrenci Konukevi'ne Ziyaret22 Mayıs 2018
Vali Orhan TAVLI, Kabatepe Jandarma Karakolunu İnceledi22 Mayıs 2018
Troya Antik Kenti ziyaretçilerini ağırlıyor22 Mayıs 2018
Pravda'dan Rus Turistlere Bozcaada'ya Gidin Önerisi22 Mayıs 2018
Çanakkale’de değerlendirme toplantısı22 Mayıs 2018
İSPANYA BASINI TROYA’DA22 Mayıs 2018
Çanakkale'de inşaat başladı... Yerli uçak gemisi için ilk adım!22 Mayıs 2018
Bayramiç Devlet Hastanesi'ne Dahiliye Uzmanı Atandı22 Mayıs 2018
10 yılda Bozcaada’dan 147 hasta helikopter ile taşındı22 Mayıs 2018
Bozcaada'da Elektrik kesintisi 21 Mayıs 2018
Küçükkuyu Belediyesi Çalışmalarına Devam Ediyor21 Mayıs 2018
Bozcaada'da arıcılık projeleri tanıtıldı21 Mayıs 2018
Çanakkale’de 121 kaçak yakalandı20 Mayıs 2018
Küçükkuyuda 19 Mayıs Coşkusu19 Mayıs 2018
Ayvacık'ta Artçı Depremler 19 Mayıs 2018
Lapseki'de 19 Mayıs kutlamaları19 Mayıs 2018
Çan'da Ramazan etkinlikleri19 Mayıs 2018
Küçükkuyu Belediyesi İftar Yemeği Verdi18 Mayıs 2018
Biga'da Filistin ve Kudüs'e destek protestosu18 Mayıs 2018
Çanakkale İl Özel İdaresi Asfalt Sezonu İçin Start Verdi18 Mayıs 2018
Gelibolu Belediyesinden bayrak hediyesi18 Mayıs 2018
Gelibolu'da Öğrenci olduğu ilçeye doktor atandı17 Mayıs 2018
Gelibolulu sporcu Türkiye ikincisi oldu17 Mayıs 2018
Küçükkuyu'da Fırın ve Pastahanelere Hijyen Denetlemesi17 Mayıs 2018
Kazdağları Bilim ve Sağlıklı Yaşam Köyü'ne ilgi artıyor17 Mayıs 2018
Çanakkale’de korkutan deprem!17 Mayıs 2018
Gelibolu'da din görevlileri toplantısı yapıldı16 Mayıs 2018
GMKA Teknik Destek Programı 2. Dönemi16 Mayıs 2018
Gelibolu'da fırınlar denetlendi16 Mayıs 2018
Hayırsever iş adamı yemekhane yaptırdı16 Mayıs 2018
Çanakkale'de 74 yabancı uyruklu yakalandı 16 Mayıs 2018
Ayvacık 2.316 Mayıs 2018
Tarihi Aya Konstantin Manastırı'nda ayin15 Mayıs 2018
Çanakkale'de 31 yabancı uyruklu yakalandı15 Mayıs 2018
Yeni Demokrasi Partisi Genel Başkanı Kyriakos Mitsotakis: Gökçeada'da15 Mayıs 2018
İÇDAŞ’ın minikleri havuzdan 4 madalya çıkard15 Mayıs 2018
Temel Karamollaoğlu Çanakkale Köprüsü Çalışmaları Durmalıdır15 Mayıs 2018
Çanakkale'de göçmenleri taşıyan fiber tekne battı: 7 ölü15 Mayıs 2018
Patrik Bartholomeos'un Öğrencilik Yıllarının Tasvir Edildiği Heykeli Okuduğu Okulun Bahçesine Konuldu15 Mayıs 2018
Lapseki'de yaz şenliği düzenlendi14 Mayıs 2018
Çanakkale'de 40 yabancı uyruklu yakalandı14 Mayıs 2018
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OSMAN ÖZKAN GELİBOLU’DA İNCELEMELERDE BULUNDU14 Mayıs 2018
Çanakkale’de araç şarampole yuvarlandı 1 ölü, 3 yaralı14 Mayıs 2018
Mavi kapak için bütün köyü seferber etti13 Mayıs 2018
Biga'da ev yangını13 Mayıs 2018
Biga'da yılın annesi seçildi13 Mayıs 2018
Biga'da trafik kazası: 1 yaralı13 Mayıs 2018
Küçükkuyu'da "2018 Troya Yılı" doğa yürüyüşü13 Mayıs 2018
ÇANAKKALE’ NİN TURİZM BÖLGELERİNİ TANITTILAR13 Mayıs 2018
Ayvacık'ta 3.513 Mayıs 2018
Bozcaada'da Binlerce Kişi Maratona Katıldı12 Mayıs 2018
Yenice'de 2.3 Deprem12 Mayıs 2018
Gülpınar'a Kütüphane Açtı12 Mayıs 2018
Çanakkale Köprüsü İçin Tarih Verdi !12 Mayıs 2018
“EVİM OKULUM, OKULUM EVİM” PROJESİ İLE OKUL AİLE İŞ BİRLİĞİNDE ETKİLİ İLETİŞİM 11 Mayıs 2018
Biga'da trafik haftası etkinlikleri11 Mayıs 2018
KEPEZ BELEDİYESİ GELENEKSEL EL SANATLARI GÜNLERİ BAŞLIYOR11 Mayıs 2018
Bayramiç'te köyler için 1,5 milyon lira harcandı11 Mayıs 2018
Ezine'de yıl sonu sergisi açıldı11 Mayıs 2018
Çanakkale'de 26 yabancı uyruklu yakalandı 11 Mayıs 2018
Biga'da özel eğitim öğrencilerinden resim sergisi11 Mayıs 2018
BİGA TİCARET BORSASI ANAOKULU PROTOKOL İMZA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ11 Mayıs 2018
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OSMAN ÖZKAN BİGA’DA OKULLARI ZİYARET ETTİ11 Mayıs 2018
Dikkat Cumartesi Günü Bozcaada'ya Araç Geçişi Yasak10 Mayıs 2018
Kaymakam Can hastanede incelemede bulundu10 Mayıs 2018
KUVAYİ MİLLİYE DESTANI TİYATRO OYUNU KEPEZ’DE SERGİLENDİ10 Mayıs 2018
Küçükkuyu Belediyesi'nde Toplu Sözleşme İmzalandı10 Mayıs 2018
BİGA TSO’DAN TOBB BAŞKANI’NA ZİYARET10 Mayıs 2018
Çanakkale'de 99 yabancı uyruklu yakalandı 10 Mayıs 2018
ÇANAKKALE MİLLİ PARKI DA AF KAPSAMINDAN ÇIKARILACAK10 Mayıs 2018
Biga Ticaret Borsası anaokulu yaptıracak09 Mayıs 2018
Biga'da öğrenme şenliği09 Mayıs 2018
Gelibolu'da şehit ailelerine ziyaret09 Mayıs 2018
TCG GÖKÇEADA Fırkateyni karakol görevi icra ediyor09 Mayıs 2018
Görme engelli okulu yararına kermes düzenlendi09 Mayıs 2018
İÇDAŞ tarih ve arkeolojiye güçlü desteğine devam ediyor09 Mayıs 2018
Ayvacık'ta 38 kaçak Yakalandı 08 Mayıs 2018
1915 Çanakkale Köprüsü inşaatı tam gaz08 Mayıs 2018
ECEABAT İLÇE MÜFTÜLERİ TOPLANTISI08 Mayıs 2018
GELİBOLU İLÇESİ FIDIKLI KÖY HAYRI08 Mayıs 2018
Bozcaada'nın Afrodit Pansiyonu Yeni Sezona Hazır07 Mayıs 2018
Eş adaylarını "Aşıklar Sokağı'nda" aradılar07 Mayıs 2018
Gelibolulu "Beyaz Ruslar" anıldı07 Mayıs 2018
Gelibolu'da Güvercin Festivali düzenlendi07 Mayıs 2018
Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Çan'ı ziyaret etti07 Mayıs 2018
Ayvacık açıklarında bir deprem daha!06 Mayıs 2018
48 kaçak Çanakkale'de yakalandı06 Mayıs 2018
Çanakkale'de İş Kazası: 1 Yaralı06 Mayıs 2018
1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılış tarihi belli oldu06 Mayıs 2018
Çanakkale'de trafik kazası: 3 yaralı05 Mayıs 2018
Gökçeada'da Yarım asır sonra açılan iki okul ile dostluk köprüsü oluştu05 Mayıs 2018
Gazeteci Haluk Şahin'den Bozcaada Kaymakamlığına Eleştiri05 Mayıs 2018
Gelibolu'da "Adalet ve İhsan Bağlamında Aile" paneli04 Mayıs 2018
Midilli Yakınlarında Türk Gemisi İle Yunan Savaş Gemisi Çarpıştı04 Mayıs 2018
GMKA 2018 Yılı Fizibilite Desteği Programını İlan Etti04 Mayıs 2018
Biga'da "TÜBİTAK Bilim Fuarı" açıldı04 Mayıs 2018
Bayramiç HEM'in yılsonu sergisi03 Mayıs 2018
Bir Kahraman Takım ve Yahya Çavuştular" yarışması ödül töreni03 Mayıs 2018
Gelibolu'da sergi03 Mayıs 2018
Ayvacık 3.5 Şiddetinde Deprem İle Sallandı03 Mayıs 2018

Arşiv Arama
 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Sayfalar
En Çok Yorumlanan
Radyo
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Ekonomi | Ekonomi | Foto Galeri | Künye
CH
UA-96338404-1 145-795-9660