güncel      ÜNİVERSİTE      İLÇELER      Çanakkale Haberleri      KENT YAŞAM      YEREL SİYASET      KULİS HABERLERİ      Magazin   
 
Ana Sayfa > İLÇELER

Başkan Işık’tan önemli açıklamalar
13 Eylül 2017
Başkan Işık’tan önemli açıklamalar
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ekim ayında yapılacak oda seçimleri nedeniyle yapılan son meclis toplantısı ile Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı’na katılan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, burada yaptığı konuşmada Kapalı Pazaryeri’nin ihale süreci hakkında Meclis üyelerini bilgilendirdi. Başkan Işık ayrıca Müşterek Meslek Komiteleri temsilcilerinin sorularını yanıtladı ve İndirimli Alışveriş Günleri, 18 Uygulaması’nın iptal edilip edilmediği, Biga Tabakhaneleri’nin durumu, Galericiler Sitesi, Nakliyeciler Sitesi ve Kamyon Garajı ile Araç Muayene İstasyonu’nun son durumu gibi konularda önemli açıklamalar yaptı.
Açıklamaların ardından Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Eşref Temiz, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan oda hizmet binasına katkıda bulunanlara teşekkür plaketi verdiler. Oda inşaatını başlatan eski yönetim kurulu başkanı Tunçay Yaşar ile eski meclis başkanı Hasan Pırnal da teşekkür plaketi alan isimler arasındaydı.
Toplantıda Ticaret ve Sanayi Odası’na katkılarından dolayı teşekkür plaketi alan Başkan Işık’ın konuşması özetle şöyle:
“İptal söz konusu değil”
“Son zamanlarda yine ‘İmar değişikliğinde iptal mi var’ diye sorular geliyor. Bu dedikodular nereden nasıl üretiliyor bilmiyorum ama Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeri ile ilgili ve Şehir Parkı ile ilgili bugüne kadar açılan davalarda herhangi bir olumsuzluk söz konusu değil. İki küçük parselde yapılan uygulama sonucunda yer sahiplerine birkaç metrekare fazla verilmiş. Bir tanesi arka tarafımızdaki belediye hizmet alanı, diğeri ise çevre yolundaki parsel ile ilgili. Planın geneline etki edecek herhangi bir olumsuzluk yok. Vatandaşlara 4-5’er metrekare fazla verilmiş, onlar düzeltilecek ve tüm sıkıntılar ortadan kalkmış olacak. Şu anda inşaat yapılması ile ilgili hiçbir sıkıntı yok. Hüseyin Şahin arkadaşımız tesislerini yaptılar. Ticaret ve Sanayi Odası yapıldı. Yanına Şehir Parkı’nı yaptık. Bu bölgede yeri olanların istedikleri zaman kendi parsellerine, arazilerine imar planı hükümlerine göre inşaat yapmalarında hiçbir sakınca yoktur. Biz burada ağaç bedelleri, diğer binalarla ilgili ödemeleri de gerçekleştirdik. İmarla ilgili hiçbir sıkıntısı da yok. Fen Lisesi’nin oradan çevre yoluna kadar olan alanla ilgili daha önce de hiçbir sıkıntı yoktu, şimdi de yok. 2015 yılının Eylül ayında 18 uygulaması ile ilgili encümen kararlarımızı almıştık. O günden sonra Ticaret ve Sanayi Odası ile Şehir Parkımız yapıldı. Herhangi bir durdurma ya da iptal kesinlikle söz konusu değildir. Dedikodusu yapıldığı için bunu belirtmek istedim.”
“Tabakhanelerle ilgili tek seçenek var”
“Biz Biga tabakhaneleriyle ilgili aslında son noktaya geldik. Bizim orada düşündüğümüz imar değişikliği için artık binalardan numune alınıp binaların yıkım kararlarının çıkması noktasına geldik. Bundan daha fazla ileri gidemedik. Orada sürekli faaliyette bulunan belki 4-5 tane ama şuanda kayıtlı 18 tane tabakhane esnafımız var. Bunların işlerine mani olmamak, çalışanları mağdur etmemek adına işlemlerimizi bu noktada durdurduk. Biga tabakhaneleri için bir yer bulana kadar durum böyle. Ataması çıkan Gökhan Görgülüaslan kaymakamımız ile birlikte yer bulma konusunda oldukça uzun bir mesai harcadık. Ama ne yazık ki Biga sınırları içinde tabakhaneler için uygun bir alan bulamadık. Onun için de artık tabakhane esnafımız kendileri de uygun görürlerse Gönen’e gitmekten başka seçenek kalmadı.”
“İdriskoru’da depo ve işyeri alanı üretmek için çalışıyoruz”
“İmar planlarıyla ilgili yaklaşık 1 yıldan bu yana İdriskoru köyünün Doğtaş ve YTS’nin olduğu taraflarını Biga Belediyesi mücavir alanına alarak oralarda imar düzenlemeleriyle 500-600 metrekare, işadamlarımız, tüccarlarımız için yer, depo üretmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız ne yazık ki hala sonuçlanmadı. Çalışmalarımız devam ediyor.”

“Günlük süt üretilirse Biga Belediyesi en büyük alıcı ve dağıtıcı olmaya hazır”

“Günlük süt tüketimi gerçekten çok çok önemsediğim bir çalışma ve İzmir’in Tire ilçesi çok önemli bir örnek. Burada da üniversite ile birlikte Bigürsüt diye bir çalışma yapıldı. Günlük süt ile ilgili uygulamaya geçilirse, bunun en büyük alıcısı ve dağıtıcısı olarak Biga Belediyesi olarak ‘biz hazırız’ dedim. Günlük süt üretilemediği için maalesef bizim bunu alıp dağıtmak gibi bir çalışmamız olamadı. Bu konuda ÇOMÜ’nün, ticaret ve sanayi odamızın veya diğer süt üreticilerinin bir çalışması olursa, Biga Belediyesi olarak bu sütü alıp 2-5 yaş arası çocuklarımıza dağıtmak gibi bir çalışma yaparız.”
“Nakliyeciler Sitesi ve Kamyon Garajı’nı inşa ediyoruz”
“Kamyon Garajı’nın yerini hazırladık. İnşallah önümüzdeki günlerde inşaatına başlayacağız. İkinci Sanayi Sitesi’nin yanındaki bir alanı Nakliyeciler Sitesi ve Kamyon Garajı olarak düzenleyeceğiz. Bu konuyla ilgili gerek Ticaret ve Sanayi Odası, gerekse burada faaliyet gösteren kooperatif ve sektör emekçileri olsun onlarla da mutabık kalarak yeri belirledik. Arkadaşlarımız projelerini hazırlıyorlar. En kısa zamanda hizmete sokmayı amaçlıyoruz.”
“Son söz Bakanlık’ta”
“Araç Muayene İstasyonu konusunda hem Biga Belediyesi olarak hem de Ticaret ve Sanayi Odası olarak çok bastırdık. Fakat son noktada Bakanlığın izin vermesi gerekiyor. İktidar partisi milletvekillerimize de bu konuyu defalarca ilettik. Onlar da takip ettiklerini her defasında ifade ediyorlar ama ne yazık ki halen daha bir sonuca varamadık. Sanayi Sitesi’ne yakın bir bölgede araç muayene istasyonu için de Biga Belediyesi olarak göstereceğimiz yer hazır. Araç Muayene İstasyonu Biga’ya açılsın desinler, biz hem yeri göstereceğiz hem de tüm altyapı ve üstyapı çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Böylece hem insanlarımızın Biga dışına çıkmalarını engellemeyi hem de küçük sanayi sitesindeki esnaflarımızın buradan gelir elde etmelerini amaçlıyoruz.”
“Galericiler Sitesi için çalışıyoruz”
“Galericiler Sitesi ile ilgili birkaç yer alternatifi üzerinde durduk. Aslında ilk çıktığımız noktadan devam etseydik, şuanda tamamlamış olacaktık. Bir vatandaşımız ‘ben yapayım, kiraya vereyim’ dedi; ama galerici arkadaşlarımız ‘yerler bizim olsun, biz satın almak istiyoruz’ dediler. Tabii bu yerin görünür bir yerde olması lazım. Kıyıda, köşede yapılacak iş değil. Ama bizim çevre yollarımıza yakın, ana arterlerimiz üzerinde uygun fiyatlı yer bulamadık. Birkaç yer var ama çok yüksek arsa bedelleri istendiği için uygun olmadı. Yine farklı bir çalışmamız devam ediyor. İnşallah çalışmalarımız olumlu sonuçlanır ve Galericiler Sitesi’ni inşa edebiliriz. Bu da hem açık otopazarında faaliyet gösteren esnafımıza faydalı olacak, hem de şehir içindeki trafiğin azalmasına katkı sağlayacak bir çalışma olacak.”
“Birlikte karar veriyoruz”
“Alışveriş Günleri’ni 2 yıl yaptık. Biz bunu Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Odası gibi odalarımızla birlikte gerek düzenleme tarihi, gerekse içeriğindeki etkinlikleri görüşerek gerçekleştirmiştik. Her iki organizasyonun da esnafımızın iş yapma anlamında artıları olduğunu ifade ettiler. Bu yıl da uygun görülürse yine tarihini ve etkinliklerini de hep birlikte belirleyerek indirimli alışveriş günlerini gerçekleştirmek isteriz.
Biz Biga’da bütün sivil toplum örgütleriyle birlikte hareket ediyoruz. Görüş alışverişinde bulunuyoruz. Karşılıklı birbirimizi dinliyoruz. Bundan sonra da yine bütün sivil toplum örgütleriyle iş yapmaya, Biga’yı tanıtmaya, büyütmeye hep beraber devam edeceğiz.”
“Kapalı Pazaryeri’nde en ufak gecikme yok”
“Fuarımız ne yazık ki kapalı pazaryerimiz olmadığı ve fuar düzenlemek için kapalı alan gerektiği için yapılamayacak. Kapalı Pazaryeri de bugüne kadar defalarca polemik konusu yapıldı. Ben de defalarca ifade ettim. Pazaryeri ile ilgili bir anlık gecikme dahi olmamıştır. Biz Ramazan Bayramı’ndan önce Kamu İhale Kurumu’na ihale tarihi için müracaat ettik. Bize verilen ihale tarihi 10 Ağustos oldu. 10 Ağustos tarihinde ihaleye çıktık. Birbirine yakın olan fiyatlar vardı. En uygununun sözleşmesini 12 Eylül tarihinde imzaladık. Bazı itirazlar vardı. Biz 1.5 milyon lira daha düşük teklifi veren firmayı tercih ettik. İtirazlar da bu noktada geldi. O itirazların da yasal süreleri 12 Eylül tarihinde doldu. Aynı gün sözleşmeyi imzaladık. İnşallah önümüzdeki hafta Çarşamba günü kapalı pazaryerinin yeniden inşasıyla ilgili çalışmalar başlayacaktır.”
“Açıkta ekmek satışı söz konusu değil”
“Odamıza ait bu hizmet binasının yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ben ayrıca bu güzel salın için de teşekkür etmek istiyorum. Atatürk Kültür Merkezi’mizdeki salonumuz 850 kişilik. Bazı küçük çaplı etkinlikler için büyük geliyor. Bu salon 200 küsür kişilik. Biga’nın çok ihtiyacı olan bir yerdi. Bu salon için ayrıca teşekkür ederim. Binamız Şehir Parkımızın hemen yanında çok prestijli bir bina. Biga’ya anlam ve değer katan tesislerden bir tanesi. Tunçay Yaşar başkanımız, Hasan Pırnal meclis başkanımız döneminde başlayan ve Şadan Doğan başkanımız, Eşref Temiz meclis başkanımız döneminde tamamlanan bu bina için tüm meclis üyelerimize ve oda personeline teşekkür ediyorum.
Pazaryerinde açık ekmek satışından bahsedildi. Biga Belediyesi pazarlarında açık alanda ekmek satışı kesinlikle yapılmamaktadır. Köylerde faaliyet varsa ona bir şey söyleyemeyeceğim. Köyler sorumluluk alanımız dışında.”Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer İLÇELER Haberleri

Başlık Tarih
 
Çanakkale’de buluştular22 Eylül 2017
Biga Milli Eğitim Müdürlüğü Mesai Saatlerini Açıkladı22 Eylül 2017
Bozcaada "Deniz Alnıtemiz"22 Eylül 2017
Gelibolu'da Trafik Kazası: 1 Yaralı22 Eylül 2017
Çanakkale'de Osmanlı Katı Sanatı ve Üç Boyutlu Kabartma Tablolar Sergisi Açıldı22 Eylül 2017
Çanakkale'de Elektrik Kesintisi!22 Eylül 2017
Gökçeada Zeytinliköy Papazı Rahatsızlandı21 Eylül 2017
Küçükkuyu Belediye Başkanı Balkan'dan Okul Ziyareti21 Eylül 2017
"STEM Eğitici Eğitimi" Projemiz kabul edildi.21 Eylül 2017
Ayvacık'ta Deprem21 Eylül 2017
Biga Belediyesi`nde FETÖ`den 6 kişi görevden alındı20 Eylül 2017
Belediye Meydanı'nda 10 binden fazla Bigalı Kurtuluş coşkusunu yaşadı20 Eylül 2017
Çanakkale'de Depremzedelerin Evlerinin Yapımına Başlandı20 Eylül 2017
Gökçeada'da ki Rum okulları 38 öğrenciyle ders başı yaptı20 Eylül 2017
Çan Belediyesi ve TKDK işbirliği20 Eylül 2017
Çanakkale'de 'Enerji Kooperatifleri Çalıştayı' yapılacak20 Eylül 2017
Çanakkale’de 36 kaçak yakalandı19 Eylül 2017
Bozcaada'da 168 Öğrenci Ders Başı Yaptı19 Eylül 2017
Ayvacık'ta Koca Şiddeti19 Eylül 2017
Biga’da “Y Kuşağı” Konuşulacak19 Eylül 2017
Çanakkale 1915 köprüsü nereleri değerlendiriyor! 18 Eylül 2017
Bozcaada feribotunda bir kişi bıçaklandı18 Eylül 2017
Çanakkale'de 122 Kaçak Yakalandı18 Eylül 2017
11. Küçükkuyu Kültür ve Sanat Festivali sona erdi18 Eylül 2017
Çanakkale'de Trafik Kazası: 2 Ölü, 1 Yaralı18 Eylül 2017
Gökçeada açıklarında 4.4 büyüklüğünde deprem17 Eylül 2017
Ayvacık'ta Deprem 17 Eylül 2017
Çanakkale'de 56 kaçak göçmen yakalandı16 Eylül 2017
Çanakkale'de Korkutan Deprem 16 Eylül 2017
Çanakkale-Kilitbahir'deki Orman Yangını Boğaz Trafiğini Durdurdu15 Eylül 2017
"Çanakkale tarımının imajını güçlendirmek için çalışıyoruz"15 Eylül 2017
Çanakkale'de Dur Yolcu nun Arkasında Yangın15 Eylül 2017
Doktor Serdar Can; Hastaya Müdahale Ederken Ölümden Döndü15 Eylül 2017
Çanakkale Karasularında Bulanan Tekne NATO tatbikatında batmış15 Eylül 2017
Biga Praion Kazısında Toplu Mezar Bulundu15 Eylül 2017
Çanakkale'de Cinayet Gibi Trafik Kazası15 Eylül 2017
Geyikli Bozcaada Feribotunun Yeni Geçiş Ücretleri15 Eylül 2017
Ezine'de Trafik Kazası 12 Yaralı14 Eylül 2017
ÇAN ALTIKULAÇ BARAJI VE SULAMASI PROJESİNDE MUTLU SONA YAKLAŞILDI14 Eylül 2017
"Yenice ÇED Raporu Görüşleri Sır Gibi Saklanıyor!"14 Eylül 2017
Biga Devlet Hastanesi'nin Çatısında İntihar Girişimi14 Eylül 2017
Ayvacık'ta Deprem 3.414 Eylül 2017
Biga Devlet Hastanesinde Hırsızlık Şoku13 Eylül 2017
Biga Devlet Hastanesi'nde Ciddi Doktor Açığı mı var ?13 Eylül 2017
Küçükkuyu'ya Adalet Parkı Açılıyor13 Eylül 2017
BİGASPOR ARABA ÇEKİLİŞİ YAPIYOR13 Eylül 2017
Çanakkale'de 27 Yabancı Uyruklu Yakalandı13 Eylül 2017
Bülent Turan Gökçeadalılarla Buluştu 12 Eylül 2017
Bülent Turan Gökçeada'da 12 Eylül 2017
Çan da Lodos Yangın Çıkardı12 Eylül 2017
Örnek davranış: 25 yıldır hayatında naylon poşet yok12 Eylül 2017
Biga’da Deprem 11 Eylül 2017
Bozcaada Çıkan Yangın Söndürüldü11 Eylül 2017
Vali Tavlı, Kepez Belediyesini Ziyaret Etti11 Eylül 2017
CHP'li başkandan 15 Temmuz'un kritik ismine ziyaret11 Eylül 2017
Çanakkale'de 48 Yabancı Uyruklu Yakalandı11 Eylül 2017
Halil Sezai; Bozcaada'da baba acısına rağmen hayranları için söyledi11 Eylül 2017
Çanakkale'ye 15 yeni şehitlik daha11 Eylül 2017
Çanakkale'de trafik kazası: 1 yaralı11 Eylül 2017
Yenice’de Trafik kazası 1 kişi öldü 10 Eylül 2017
Bağbozumu Festivali Sürüyor 10 Eylül 2017
Bayramiç'te Trafik Kazası: 3 Yaralı10 Eylül 2017
Çanakkale'de 39 Yabancı Uyruklu Yakalandı10 Eylül 2017
Ayvacık'ta Deprem 10 Eylül 2017
Eceabat'ta dalış yapan Avusturyalı turist Kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.10 Eylül 2017
18. Bozcaada Kültür Sanat ve Bağbozumu Festivali Başladı09 Eylül 2017
Çanakkale'de 63 Yabancı Uyruklu Yakalandı09 Eylül 2017
Biga’da sağlık yürüyüşü08 Eylül 2017
Sanat Evi Tiyatro Topluluğu’nun ilk oyununa davetlisiniz: Mutköy08 Eylül 2017
Çan'ın Dondurma Köyü'nde Yangın08 Eylül 2017
Biga’nın Kurtuluşu’nun 95. Yılı Etkinlikleri08 Eylül 2017
Bağbozumu Festivali başlıyor08 Eylül 2017
Biga'da Zabıta Haftası kutlandı.07 Eylül 2017
" Çırpılar KES’e itiraz ediyoruz!"07 Eylül 2017
Başkan Balkan Halkın İçinde07 Eylül 2017
Bozcaada festival üzüm yarışması 06 Eylül 2017
Çanakkale'de 31 Kaçak Göçmen Yakalandı06 Eylül 2017
Bayram Tatilinde Bozcaada Gökçeada'yı Ziyaretçi Sayısında Geçti05 Eylül 2017
Bozcaada'da Uyuşturucu Operasyonu05 Eylül 2017
Adatepe'de Murat Dağlı ile “İmparatorluğu” Karşılaştırmak04 Eylül 2017
1915 Çanakkale Köprüsü Çalışmaları Görüntülendi04 Eylül 2017
Çanakkale’de 42 kaçak yakalandı04 Eylül 2017
Milas ve Foça Belediye Başkanları Küçükkuyu'da04 Eylül 2017
Ayvacık'ta Depremler Sürüyor 04 Eylül 2017
Bayram Bitti Bozcaada'da Doluluk Oranı Yüzde 10 a Düştü03 Eylül 2017
Çanakkale Bursa Karayolunda Onlarca Km Araç Kuyruğu 03 Eylül 2017
Çanakkale'de 3,6 büyüklüğünde deprem!03 Eylül 2017
Ayvacık'ta Peş peşe 5 küçük Deprem 02 Eylül 2017
Çanakkale Devlet Hastanesi’nin Doktorlarından .Kaplan Bozcaada'da Pansiyon Açıyor02 Eylül 2017
Bozcaada'nın Prensesinden Misafirlere Türk Kahvesi 02 Eylül 2017
Bozcaada Kavşağında Maket Trafik Polisi Aracı02 Eylül 2017
GESTAŞ Bayramın Son Günü İçin Gökçeada Yolcularını Uyardı02 Eylül 2017
Haluk Şahin Bozcaada'da İmza Günü'nde02 Eylül 2017
Behram Köyü muhtarlığı Assos Kalesi'ne çıkmak isteyen turistlerden resmen haraç kesiyor02 Eylül 2017
Bozcaada’da silueti bozan yapılar tıraşlanacak02 Eylül 2017
Çanakkale'de 49 Kaçak yakalandı02 Eylül 2017
GESTAŞ Bayramda Gökçeada Feribot Seferlerinde Rekor kırdı 02 Eylül 2017
Bozcaada ormanında korkutan yangın01 Eylül 2017
Gökçeada'da ‘Rum mezarlığının üzerine otopark yapıldı’01 Eylül 2017
Ayvacık'ta Küçük Depremler 01 Eylül 2017
Çanakkale Savaşı'nın Keskin Nişancı Türk Kadınları 31 Ağustos 2017
Bozcaada Bağbozumu Festivaline Hazır30 Ağustos 2017
Küçükkuyu da Coşkulu 30 Ağustos Kutlaması 30 Ağustos 2017
Çanakkale'de 33 yabancı uyruklu yakalandı30 Ağustos 2017
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Küçükkuyu da 29 Ağustos 2017
Kurtulmuş: CHP'nin Kamuoyundan Özür Dilemesi Gerek29 Ağustos 2017
Çanakkale'de Uyuşturucu Operasyonu29 Ağustos 2017
Bülent Turan'a GESTAŞ Genel Müdürü Morto Koyu İskelesi Sunumunu Yaptı29 Ağustos 2017
Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Görevden alındı. MHP törenlere Katılıyor29 Ağustos 2017
Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürüne MHP'den Sert tepki 29 Ağustos 2017
Çanakkale'de Kılıçdaroğlu’ndan şehit ailesine ziyaret28 Ağustos 2017
Çanakkale'de 112 yabancı uyruklu yakalandı28 Ağustos 2017
Ayvacık'ta Deprem28 Ağustos 2017
Ayvacık Belediyesi'ne İşçi Alınacak28 Ağustos 2017
Çanakkale'de ki Adalet Kurultayında Kumpas Şehitlerimiz Unutulmadı27 Ağustos 2017
Tarihi Alan Başkanlığı Adalet Kurultayı'nın ki İçki İddiası ile ilgili Soruşturma başlattı 27 Ağustos 2017
Çanakkale'de Adalet Kurultayı'nda Atletiyle Adalet Aradı27 Ağustos 2017
Çanakkale'de Şehidin başucuna şarap fabrikası27 Ağustos 2017
57’nci alayın son yemeği yapıldı27 Ağustos 2017
CHP'nin Adalet Kurultayında Atatürk Krizi27 Ağustos 2017
Gestaş'tan yolculara jest26 Ağustos 2017
Gökçeada Deniz Uçağı ile sadece 15 dakika26 Ağustos 2017
Ceylan Ertem Bozcaada'da26 Ağustos 2017
CHP Adalet Kurultayı Çanakkale’de başladı.26 Ağustos 2017
BİGA TSO’DAN GÖRKEMLİ AÇILIŞ VE ÖDÜL TÖRENİ26 Ağustos 2017
Eceabat ta Tunç Çağı'na Ait Sur Duvarı Bulundu26 Ağustos 2017
Ezine'de Orman Yangını25 Ağustos 2017
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl Biga'da Temel Attı25 Ağustos 2017
Bozcaada Kaymakamlığı’ndan işletmelere denetim25 Ağustos 2017
Çanakkale'de 16 yabancı uyruklu yakalandı25 Ağustos 2017
İÇDAŞ Spor Yelkencilerine Urla’da 13 derece 19 kupa25 Ağustos 2017
İÇDAŞ’ın gururu Feyzullah Aktürk25 Ağustos 2017
Biga Belediyesi Çok Katlı Otoparkın Temelini Atıyor24 Ağustos 2017
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için Gelibolu'da ki Tarihi Yarımada'da Yasin Okutulacak 24 Ağustos 2017
Bayramiç'te Orman Yangını24 Ağustos 2017
İzmir'in dağlarındaki çiçekler 30 Ağustos'ta Bozcaada'da yeşerecek24 Ağustos 2017
Gökçeada'da 3.3 Deprem23 Ağustos 2017
Bozcaada usta ressamını kaybetti23 Ağustos 2017
Bigaspor Sezon Açılışı Yapıyor23 Ağustos 2017
Çanakkale BAL takımları bu sezon Trakya`ya taşınacak23 Ağustos 2017
Çanakkale'de Börülce Hasadının Tarla Günü Etkinliği Yapıldı23 Ağustos 2017
Küçükkuyu Belediye Başkanı ve Ayvacık İlçe Örgütü Depremzede Köylerde23 Ağustos 2017
ÇOCUKLAR ANTİK ÇAĞIN KİLİYLE ANTİK KENTTE SERAMİK YAPTILAR 23 Ağustos 2017
AKP İlçe Başkanı Görevden alındı 22 Ağustos 2017
Çanakkale'de 51 Yabancı Uyruklu Yakalandı22 Ağustos 2017
Milli Savunma Bakanlığı: 'Aksakallı görevinin başında'22 Ağustos 2017
Sağanak Yağmur Biga'da Etkili Oldu22 Ağustos 2017
Biga Ticaret ve Sanayi Odası Toplantısı21 Ağustos 2017
Çanakkale’de trafik kazası: 1 yaralı21 Ağustos 2017
Erdoğan ; Gelibolu 2. Kolordu Komutanlığı'na Atanan Aksakallı İçin "Asker Nerede Görev Verilirse Orada Görevini Yapar"21 Ağustos 2017
Basketçiler Çanakkale’de çalışıyor21 Ağustos 2017
Bozcaada'ya gideceklere rezervasyon uyarısı 21 Ağustos 2017
Troy Air Fest'Te Uçak Kazası: 1 Yaralı20 Ağustos 2017
Business Insider, Bozcaada'yı İlk 100'de Gördü20 Ağustos 2017
Korgeneral Zekai Aksakallı istifadan döndü20 Ağustos 2017
Çanakkale'de 41 yabancı uyruklu yakalandı20 Ağustos 2017
Gelibolu 2.Kolordu ya Atanan Aksakallı İstifa Etti20 Ağustos 2017
Gelibolu Kaymakamı Tayin Edildi20 Ağustos 2017
Biga Kaymakamı nın Tayini Çıktı20 Ağustos 2017
Çanakkale'den bisikletleriyle başladıkları 550 kilometrelik yolculuklarının 3'üncü gününde Keşan'a ulaştılar19 Ağustos 2017
Çanakkale’de 105 bin sazan yavrusu göletlere salındı19 Ağustos 2017
Çan Belediyesi Çalışmalarını Sürdürüyor19 Ağustos 2017
Lapseki'de Toplu Sünnet Töreni Yapıldı19 Ağustos 2017
Bazen Çanakkale, bazen Portekiz’de D harfi olmak19 Ağustos 2017
17 STK'dan toplu itiraz: Kirazlıdere Termik Santrali ölüm saçacak18 Ağustos 2017
Çanakkale Sağlıklı Yaşam Aracı Faaliyetleri 18 Ağustos 2017
Çanakkale'de Mantar Yetiştiriciliği Kursu18 Ağustos 2017
Aleviler Kazdağları'nda 564 yıllık Türkmen geleneği yaşatıyor18 Ağustos 2017
Biga’da Trafik kazası 1 ölü18 Ağustos 2017
İsmail Işık: “Köprü üstü kapatılması projemiz siyasi polemiklere alet edildi”17 Ağustos 2017
Çan da Trafik kazası 2 Ölü17 Ağustos 2017
Eceabat Belediye Başkanına Hapis Cezası 17 Ağustos 2017
Geyikli-Bozcaada Hattı sefer değişikliği17 Ağustos 2017
Bozcaada Feribotu Arızalandı17 Ağustos 2017
Başkan Kuzu’dan Dünya 3’üncüsüne büyük ödül17 Ağustos 2017
Çanakkaleli Hakemler Bölgesel seminere Katılıyor17 Ağustos 2017
Tekfen, 1915 Çanakkale Köprüsüne Müşavirlik Hizmeti Verecek17 Ağustos 2017
Çanakkale'nin Doğusuna Sağanak Yağmur Uyarısı17 Ağustos 2017
Kalkım da Trafik kazası 1 Ölü17 Ağustos 2017
Ayvacık Bektaş Köyü'ne Eko Turizm Alanı16 Ağustos 2017
Ayvacık Budancık Köyü'ne Beton Santrali Yapılacak16 Ağustos 2017
Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından Güneyli köyüne Stabilize Yol Yapılıyor 16 Ağustos 2017
Sertap Erener, Gelibolu’da!16 Ağustos 2017
Gelibolu'da Araç Yangını16 Ağustos 2017
Gökçeada Zeytinli Köyü'nün Marjinal Papazı Teknolojiyi Yakından İzliyor15 Ağustos 2017
Çanakkale'de 36 Yabancı Uyruklu Yakalandı15 Ağustos 2017
Gökçeada'da Meryem Ana Ayini15 Ağustos 2017
Manga, Gelibolu’da Sahne Alacak15 Ağustos 2017
Çanakkale'de 44 Yabancı Uyruklu Yakalandı14 Ağustos 2017
BİGA TSO’DAN ÜYELERİNE ONLINE EĞİTİM14 Ağustos 2017
Bayramiç'te Havai Fişek Satmak Ve Kullanmak Yasaklandı13 Ağustos 2017
Çanakkale'de 41 yabancı uyruklu yakalandı13 Ağustos 2017
BETON ADAMLAR ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİNİ ZİYARET ETTİ!13 Ağustos 2017
GESTAŞ Genel Müdürü Uslu Bozcaada'da Sıkmadık El Bırakmadı12 Ağustos 2017
Bozcaada Gümüş Otel Eleman Arıyor 12 Ağustos 2017
Çanakkale AFAD Kayıptı, Cesedi Bulundu12 Ağustos 2017
GESTAŞ Genel Müdürü Bozcaada'da Turizmcilerle Buluştu12 Ağustos 2017
Bozcaada'da Farklı Tatilin Adresi Gümüş Otel11 Ağustos 2017
Ezine Devlet Hastanesi'nde ki Şüpheli Ölüm Hakkında Soruşturma Açıldı11 Ağustos 2017
Çanakkale'de Boğazına mısır kaçan kız yaşama döndürüldü11 Ağustos 2017
Küçükkuyu Belediyesi Çalışmalarını Sürdürüyor10 Ağustos 2017
Çanakkale'de Temmuz Ayında 30 Yılın Yağış Rekoru Kırıldı09 Ağustos 2017
Dünya Üçüncüsü Güreşçi Aktürk İl Müdür Vekili Bektaş Ziyaret Etti09 Ağustos 2017
Kaz Dağlarını kundakladığı düşünülen bir kişi köylüler tarafından yakalandı09 Ağustos 2017
Deprem Bölgesinde Kurulan Prefabrik Camilerin Tamamı İbadete Açıldı09 Ağustos 2017
Geyikli de Trafik kazası 4 yaralı09 Ağustos 2017
Çanakkale'de 51 Mülteci Yakalandı08 Ağustos 2017
Küçükkuyu Belediyesi Spor Şenlikleri Başladı08 Ağustos 2017
Çanakkale Valisi Tavlı'nın 1915 Çanakkale Köprüsü incelemesi08 Ağustos 2017
Dört senedir dünyayı gezen aile Bozcaada’daydı08 Ağustos 2017
Troya kentinin kuruluşu07 Ağustos 2017
Küçükkuyu Belediyesi Ağaçlandırma Çalışmalarını Hızlandırdı07 Ağustos 2017
Ayvacık 2.5 İle Sallandı07 Ağustos 2017
Çanakkale'de 54 Yabancı Uyruklu Yakalandı07 Ağustos 2017
Çanakkale'de Uyuşturucu Operasyonu06 Ağustos 2017
Bozcaada Belediyesi'nde şok sendika değişimi06 Ağustos 2017
İbrahim Evran Lapseki’de Kitlesel Yemek Verecek06 Ağustos 2017
Dikkat Çanakkale'de Pazartesi Kapalı Yol06 Ağustos 2017
Bayramiç te ki Sarıklı Polis 5 aydır bu kıyafetle polislik yapıyormuş06 Ağustos 2017
Çanakkale Baja Troia’yı Bekliyor05 Ağustos 2017
2. Kolordu Komutanı Çetingöz emekli Edildi 04 Ağustos 2017
Çanakkale'de 37 Yabancı Uyruklu Yakalandı04 Ağustos 2017
Çanakkale'de Sarıklı, sakallı polis memuru açığa alındı04 Ağustos 2017
Çanakkale'de FETÖ eleman kazanmak için '1'e 10 hedefi' koymuş04 Ağustos 2017
Çanakkale’de 42 mülteci yakalandı03 Ağustos 2017
Çanakkale’de jandarmadan terör örgütü PKK'ya büyük darbe03 Ağustos 2017
Biga'da Deprem03 Ağustos 2017
Türkiye nin yeni Efes i Çanakkale de doğuyor 03 Ağustos 2017
Çanakkale AFAD Yangın Söndürmede03 Ağustos 2017
ÇANAKKALE İŞKUR’UN TARIM VE HAYVANCILIĞA EĞİTİM DESTEĞİ DEVAM EDİYOR02 Ağustos 2017
Lapseki Çanakkale Doğalgaz Boru hattı İhalesi02 Ağustos 2017
Ayvacık'ta 3.6 şiddetinde deprem 02 Ağustos 2017
Gelibolu da Yangın 31 Temmuz 2017
Çanakkale'de 60 Mülteci Yakalandı31 Temmuz 2017
‘Part Time Hero’ Tişörtü Giyen Üniversiteli Serbest Bırakıldı30 Temmuz 2017
Çanakkale de HERO Gözaltısı30 Temmuz 2017
Küçükkuyu'da "Çizgi Film Atölyesi Çocuk Etkinliği '30 Temmuz 2017
Çanakkale'de 30 Mülteci Yakalandı30 Temmuz 2017
Bozcaada Anılardan Geriye Kalan Sokak İsimleri Kireççi Sokak (Asvesta)30 Temmuz 2017
Çanakkale'de ki Kayıp Alzheimer Hastası AFAD Tarafından Bulundu30 Temmuz 2017
Böyle kaza görülmedi... 6 araç hurdaya döndü29 Temmuz 2017
Çanakkale'de uyuşturucu operasyonu29 Temmuz 2017
BİGA TSO YÖNETİMİ DOLUDAN ZARAR GÖREN KÖYÜ ZİYARET ETTİ.29 Temmuz 2017
Bülent Turan mağdur çiftçilerin Yanındayız29 Temmuz 2017
Minik karateciler madalya ile döndü29 Temmuz 2017
Küçükkuyu'da Kent Park'ın Temeli Atıldı29 Temmuz 2017
Lapseki'de Selin Zararlarını Kaymakamlık Karşılayacak29 Temmuz 2017
Bozcaada'da Kaçakların Teknesi Battı29 Temmuz 2017
Bozcaada'da Hasret Giderdiler Yeniden Atina Yollarındalar28 Temmuz 2017
TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğü Bozcaada'da Toplantı Yaptı28 Temmuz 2017

Arşiv Arama
 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Sayfalar
En Çok Yorumlanan
Radyo
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Foto Galeri | Künye
CH
UA-96338404-1 145-795-9660