güncel      ÜNİVERSİTE      İLÇELER      Çanakkale Haberleri      KENT YAŞAM      YEREL SİYASET      KULİS HABERLERİ      Magazin   
 
Ana Sayfa > İLÇELER

Başkan Işık’tan önemli açıklamalar
13 Eylül 2017
Başkan Işık’tan önemli açıklamalar
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ekim ayında yapılacak oda seçimleri nedeniyle yapılan son meclis toplantısı ile Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı’na katılan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, burada yaptığı konuşmada Kapalı Pazaryeri’nin ihale süreci hakkında Meclis üyelerini bilgilendirdi. Başkan Işık ayrıca Müşterek Meslek Komiteleri temsilcilerinin sorularını yanıtladı ve İndirimli Alışveriş Günleri, 18 Uygulaması’nın iptal edilip edilmediği, Biga Tabakhaneleri’nin durumu, Galericiler Sitesi, Nakliyeciler Sitesi ve Kamyon Garajı ile Araç Muayene İstasyonu’nun son durumu gibi konularda önemli açıklamalar yaptı.
Açıklamaların ardından Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Eşref Temiz, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan oda hizmet binasına katkıda bulunanlara teşekkür plaketi verdiler. Oda inşaatını başlatan eski yönetim kurulu başkanı Tunçay Yaşar ile eski meclis başkanı Hasan Pırnal da teşekkür plaketi alan isimler arasındaydı.
Toplantıda Ticaret ve Sanayi Odası’na katkılarından dolayı teşekkür plaketi alan Başkan Işık’ın konuşması özetle şöyle:
“İptal söz konusu değil”
“Son zamanlarda yine ‘İmar değişikliğinde iptal mi var’ diye sorular geliyor. Bu dedikodular nereden nasıl üretiliyor bilmiyorum ama Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeri ile ilgili ve Şehir Parkı ile ilgili bugüne kadar açılan davalarda herhangi bir olumsuzluk söz konusu değil. İki küçük parselde yapılan uygulama sonucunda yer sahiplerine birkaç metrekare fazla verilmiş. Bir tanesi arka tarafımızdaki belediye hizmet alanı, diğeri ise çevre yolundaki parsel ile ilgili. Planın geneline etki edecek herhangi bir olumsuzluk yok. Vatandaşlara 4-5’er metrekare fazla verilmiş, onlar düzeltilecek ve tüm sıkıntılar ortadan kalkmış olacak. Şu anda inşaat yapılması ile ilgili hiçbir sıkıntı yok. Hüseyin Şahin arkadaşımız tesislerini yaptılar. Ticaret ve Sanayi Odası yapıldı. Yanına Şehir Parkı’nı yaptık. Bu bölgede yeri olanların istedikleri zaman kendi parsellerine, arazilerine imar planı hükümlerine göre inşaat yapmalarında hiçbir sakınca yoktur. Biz burada ağaç bedelleri, diğer binalarla ilgili ödemeleri de gerçekleştirdik. İmarla ilgili hiçbir sıkıntısı da yok. Fen Lisesi’nin oradan çevre yoluna kadar olan alanla ilgili daha önce de hiçbir sıkıntı yoktu, şimdi de yok. 2015 yılının Eylül ayında 18 uygulaması ile ilgili encümen kararlarımızı almıştık. O günden sonra Ticaret ve Sanayi Odası ile Şehir Parkımız yapıldı. Herhangi bir durdurma ya da iptal kesinlikle söz konusu değildir. Dedikodusu yapıldığı için bunu belirtmek istedim.”
“Tabakhanelerle ilgili tek seçenek var”
“Biz Biga tabakhaneleriyle ilgili aslında son noktaya geldik. Bizim orada düşündüğümüz imar değişikliği için artık binalardan numune alınıp binaların yıkım kararlarının çıkması noktasına geldik. Bundan daha fazla ileri gidemedik. Orada sürekli faaliyette bulunan belki 4-5 tane ama şuanda kayıtlı 18 tane tabakhane esnafımız var. Bunların işlerine mani olmamak, çalışanları mağdur etmemek adına işlemlerimizi bu noktada durdurduk. Biga tabakhaneleri için bir yer bulana kadar durum böyle. Ataması çıkan Gökhan Görgülüaslan kaymakamımız ile birlikte yer bulma konusunda oldukça uzun bir mesai harcadık. Ama ne yazık ki Biga sınırları içinde tabakhaneler için uygun bir alan bulamadık. Onun için de artık tabakhane esnafımız kendileri de uygun görürlerse Gönen’e gitmekten başka seçenek kalmadı.”
“İdriskoru’da depo ve işyeri alanı üretmek için çalışıyoruz”
“İmar planlarıyla ilgili yaklaşık 1 yıldan bu yana İdriskoru köyünün Doğtaş ve YTS’nin olduğu taraflarını Biga Belediyesi mücavir alanına alarak oralarda imar düzenlemeleriyle 500-600 metrekare, işadamlarımız, tüccarlarımız için yer, depo üretmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız ne yazık ki hala sonuçlanmadı. Çalışmalarımız devam ediyor.”

“Günlük süt üretilirse Biga Belediyesi en büyük alıcı ve dağıtıcı olmaya hazır”

“Günlük süt tüketimi gerçekten çok çok önemsediğim bir çalışma ve İzmir’in Tire ilçesi çok önemli bir örnek. Burada da üniversite ile birlikte Bigürsüt diye bir çalışma yapıldı. Günlük süt ile ilgili uygulamaya geçilirse, bunun en büyük alıcısı ve dağıtıcısı olarak Biga Belediyesi olarak ‘biz hazırız’ dedim. Günlük süt üretilemediği için maalesef bizim bunu alıp dağıtmak gibi bir çalışmamız olamadı. Bu konuda ÇOMÜ’nün, ticaret ve sanayi odamızın veya diğer süt üreticilerinin bir çalışması olursa, Biga Belediyesi olarak bu sütü alıp 2-5 yaş arası çocuklarımıza dağıtmak gibi bir çalışma yaparız.”
“Nakliyeciler Sitesi ve Kamyon Garajı’nı inşa ediyoruz”
“Kamyon Garajı’nın yerini hazırladık. İnşallah önümüzdeki günlerde inşaatına başlayacağız. İkinci Sanayi Sitesi’nin yanındaki bir alanı Nakliyeciler Sitesi ve Kamyon Garajı olarak düzenleyeceğiz. Bu konuyla ilgili gerek Ticaret ve Sanayi Odası, gerekse burada faaliyet gösteren kooperatif ve sektör emekçileri olsun onlarla da mutabık kalarak yeri belirledik. Arkadaşlarımız projelerini hazırlıyorlar. En kısa zamanda hizmete sokmayı amaçlıyoruz.”
“Son söz Bakanlık’ta”
“Araç Muayene İstasyonu konusunda hem Biga Belediyesi olarak hem de Ticaret ve Sanayi Odası olarak çok bastırdık. Fakat son noktada Bakanlığın izin vermesi gerekiyor. İktidar partisi milletvekillerimize de bu konuyu defalarca ilettik. Onlar da takip ettiklerini her defasında ifade ediyorlar ama ne yazık ki halen daha bir sonuca varamadık. Sanayi Sitesi’ne yakın bir bölgede araç muayene istasyonu için de Biga Belediyesi olarak göstereceğimiz yer hazır. Araç Muayene İstasyonu Biga’ya açılsın desinler, biz hem yeri göstereceğiz hem de tüm altyapı ve üstyapı çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Böylece hem insanlarımızın Biga dışına çıkmalarını engellemeyi hem de küçük sanayi sitesindeki esnaflarımızın buradan gelir elde etmelerini amaçlıyoruz.”
“Galericiler Sitesi için çalışıyoruz”
“Galericiler Sitesi ile ilgili birkaç yer alternatifi üzerinde durduk. Aslında ilk çıktığımız noktadan devam etseydik, şuanda tamamlamış olacaktık. Bir vatandaşımız ‘ben yapayım, kiraya vereyim’ dedi; ama galerici arkadaşlarımız ‘yerler bizim olsun, biz satın almak istiyoruz’ dediler. Tabii bu yerin görünür bir yerde olması lazım. Kıyıda, köşede yapılacak iş değil. Ama bizim çevre yollarımıza yakın, ana arterlerimiz üzerinde uygun fiyatlı yer bulamadık. Birkaç yer var ama çok yüksek arsa bedelleri istendiği için uygun olmadı. Yine farklı bir çalışmamız devam ediyor. İnşallah çalışmalarımız olumlu sonuçlanır ve Galericiler Sitesi’ni inşa edebiliriz. Bu da hem açık otopazarında faaliyet gösteren esnafımıza faydalı olacak, hem de şehir içindeki trafiğin azalmasına katkı sağlayacak bir çalışma olacak.”
“Birlikte karar veriyoruz”
“Alışveriş Günleri’ni 2 yıl yaptık. Biz bunu Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Odası gibi odalarımızla birlikte gerek düzenleme tarihi, gerekse içeriğindeki etkinlikleri görüşerek gerçekleştirmiştik. Her iki organizasyonun da esnafımızın iş yapma anlamında artıları olduğunu ifade ettiler. Bu yıl da uygun görülürse yine tarihini ve etkinliklerini de hep birlikte belirleyerek indirimli alışveriş günlerini gerçekleştirmek isteriz.
Biz Biga’da bütün sivil toplum örgütleriyle birlikte hareket ediyoruz. Görüş alışverişinde bulunuyoruz. Karşılıklı birbirimizi dinliyoruz. Bundan sonra da yine bütün sivil toplum örgütleriyle iş yapmaya, Biga’yı tanıtmaya, büyütmeye hep beraber devam edeceğiz.”
“Kapalı Pazaryeri’nde en ufak gecikme yok”
“Fuarımız ne yazık ki kapalı pazaryerimiz olmadığı ve fuar düzenlemek için kapalı alan gerektiği için yapılamayacak. Kapalı Pazaryeri de bugüne kadar defalarca polemik konusu yapıldı. Ben de defalarca ifade ettim. Pazaryeri ile ilgili bir anlık gecikme dahi olmamıştır. Biz Ramazan Bayramı’ndan önce Kamu İhale Kurumu’na ihale tarihi için müracaat ettik. Bize verilen ihale tarihi 10 Ağustos oldu. 10 Ağustos tarihinde ihaleye çıktık. Birbirine yakın olan fiyatlar vardı. En uygununun sözleşmesini 12 Eylül tarihinde imzaladık. Bazı itirazlar vardı. Biz 1.5 milyon lira daha düşük teklifi veren firmayı tercih ettik. İtirazlar da bu noktada geldi. O itirazların da yasal süreleri 12 Eylül tarihinde doldu. Aynı gün sözleşmeyi imzaladık. İnşallah önümüzdeki hafta Çarşamba günü kapalı pazaryerinin yeniden inşasıyla ilgili çalışmalar başlayacaktır.”
“Açıkta ekmek satışı söz konusu değil”
“Odamıza ait bu hizmet binasının yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ben ayrıca bu güzel salın için de teşekkür etmek istiyorum. Atatürk Kültür Merkezi’mizdeki salonumuz 850 kişilik. Bazı küçük çaplı etkinlikler için büyük geliyor. Bu salon 200 küsür kişilik. Biga’nın çok ihtiyacı olan bir yerdi. Bu salon için ayrıca teşekkür ederim. Binamız Şehir Parkımızın hemen yanında çok prestijli bir bina. Biga’ya anlam ve değer katan tesislerden bir tanesi. Tunçay Yaşar başkanımız, Hasan Pırnal meclis başkanımız döneminde başlayan ve Şadan Doğan başkanımız, Eşref Temiz meclis başkanımız döneminde tamamlanan bu bina için tüm meclis üyelerimize ve oda personeline teşekkür ediyorum.
Pazaryerinde açık ekmek satışından bahsedildi. Biga Belediyesi pazarlarında açık alanda ekmek satışı kesinlikle yapılmamaktadır. Köylerde faaliyet varsa ona bir şey söyleyemeyeceğim. Köyler sorumluluk alanımız dışında.”Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer İLÇELER Haberleri

Başlık Tarih
 
Bayramiç'te Çocuklarını Göremeyen Baba; Okula Pompalı Tüfekle Saldırdı24 Kasım 2017
"Biga'da ki NATO Caddesi'nin Adı Değiştirilsin"24 Kasım 2017
Biga Belediyesi Kitap Fuarı’nın ilki pazartesi başlayacak24 Kasım 2017
Gökçeada ve Bozcaada'ya Ek Sefer Kondu24 Kasım 2017
Lapseki'de satılık apartman! 4.5 milyon TL'ye!24 Kasım 2017
Çanakkale 1915 Köprüsünün maketi ilgi görüyor24 Kasım 2017
Çanakkale'de öğrenci pansiyonunda yangın24 Kasım 2017
BİGASPORLU İSMAİL KULET MİLLİ TAKIM YOLUNDA23 Kasım 2017
Kepez Belediyesi İşkur Aracılığıyla İşçi Alımı Yapıyor22 Kasım 2017
Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Projeler Toplantısı Yapıldı21 Kasım 2017
Gelibolu'da Rusya'nın İstanbul Konsolosu; Beyaz Ruslar İçin Anma Töreni Düzenledi21 Kasım 2017
Çanakkale'de 21 Yabancı Uyruklu Yakalandı21 Kasım 2017
BOZCAADA SANATÇILARI CANNES SANAT FUARINDA21 Kasım 2017
Biga Emniyet Müdürlüğü'nden,Okul Servislerine Sıkı Denetim21 Kasım 2017
Burası Çanakkale! Kar Kalınlığı 15 Santime Ulaştı..21 Kasım 2017
Çanakkale'de; 9 KÖYÜN ÇOCUKLARININ KALBİNE SEYAHAT21 Kasım 2017
Çanakkale'de Yılın İlk Kar Yağışı Çan ve Yenice'de 20 Kasım 2017
Çanakkale'de Şehit babası son yolculuğuna uğurlandı20 Kasım 2017
Başkan Işık: Projelerimiz ve çalışmalarımız tıkır tıkır ilerliyor20 Kasım 2017
Çanakkale Müftülüğü'nden Ezine'de Konferans20 Kasım 2017
Bozcadaspor Maçı berabere bitti, ambulans tartışması maça damga vurdu20 Kasım 2017
Çanakkale'de 17 Kaçak Göçmen Yakalandı19 Kasım 2017
Çan Belediye Başkanı Kuzu ;Gilan'dandan Gelen Türk Öğretmen ve Öğrencileri Uğurladı18 Kasım 2017
Çanakkale'de Sahilde Ceset Bulundu18 Kasım 2017
Çanakkale'de Kros Heyecanı18 Kasım 2017
Gelibolu'daki Ev Yangını Büyümeden Söndürüldü17 Kasım 2017
Gelibolu Avcılık ve Atıcılık Kulübü Türkiye İkincisi17 Kasım 2017
Çanakkale'de terör propagandası yapan 1 kişi gözaltına alındı17 Kasım 2017
Gelibolu Mevlevihanesi Şeb-İ Arus Törenine Hazırlanıyor16 Kasım 2017
Ünlü tiyatrocular Biga’da sahne alacak16 Kasım 2017
Bozcaada’nın eski kaymakamı Fetö’den açığa alındı15 Kasım 2017
Ak Parti Gökçeada’da Kolçak dönemi15 Kasım 2017
Çanakkale'de kamyon kasasında 40 kaçak yakalandı15 Kasım 2017
Yeniçanspor Kulübü Bazı Oyuncular İle Yollarını Ayırdı.15 Kasım 2017
Atatürk’ü Biga’da sevdiği şarkılarla andılar14 Kasım 2017
Biga Belediyesi'ne Haciz13 Kasım 2017
Çanakkale'de vahşet! Köpeği yakarak öldürdüler13 Kasım 2017
Çanakkale'de İntihar 13 Kasım 2017
Çan Şehit Engin Eker Ortaokuluna Spor Malzemesi Yardımı13 Kasım 2017
Biga'da Gençler Atatürk Hatıra Ormanı Oluşturdu12 Kasım 2017
Çanakkale'de 29 Kaçak mülteci Yakalandı12 Kasım 2017
Lapseki’de Kaybolan Yaşlı Adamı AFAD Buldu12 Kasım 2017
ÇABİP | Çardak Kum Adası Pazar Turu12 Kasım 2017
Yatırımcı Çanakkale’yi Keşfediyor11 Kasım 2017
Çanakkale'de Jandarmadan Uyuşturucu Operasyonu11 Kasım 2017
Çanakkale’de 16 kaçak göçmen yakalandı11 Kasım 2017
Manisa'da Deprem oldu Çanakkale'de Hissedildi11 Kasım 2017
DSİ'den Çanakkale'ye iki müjde 10 Kasım 2017
Çanakkale'de Eğitim-Sen üyesine gözaltı10 Kasım 2017
Trafik kazası geçiren genç yaşama veda etti 09 Kasım 2017
Yenice'de Maden Kazası 1 İşçi Yaşamını Yitirdi09 Kasım 2017
Biga'da 10 Kasım etkinlikleri09 Kasım 2017
Biga'da Mantar Yiyen Kişi Hastanelik Oldu 09 Kasım 2017
Çanakkale'de trafik kazası: 4 yaralı09 Kasım 2017
Bakan Eroğlu’ndan, Çanakkale’ye Müjde…09 Kasım 2017
Jandarma'dan Yenice Merkezli Uyuşturucu operasyonu 08 Kasım 2017
Gelibolu'da Öğrencinin başı Atatürk büstü ile duvar arasına sıkıştı08 Kasım 2017
Geleceğin Biga'sı İnşa Ediliyor08 Kasım 2017
Gökçeada AK Parti İlçe Başkanı İstifa Etti08 Kasım 2017
Çanakkale'de araç kamyona çarptı: 1 ölü, 1 yaralı08 Kasım 2017
Atatürk ve Cumhuriyet Konulu Nümismatik Sergi Açıldı07 Kasım 2017
Çanakkale’de 35 kaçak göçmen yakalandı06 Kasım 2017
Keloğlan Bigalı Minikler İçin Sahnedeydi06 Kasım 2017
İç turizmi canlı tutmak için Çanakkale'ye okul gezilerinin zorunlu tutulması önerildi06 Kasım 2017
ÇANAKKALE’ DE 1.KADEME BOCCE ANTRENÖR KURSU AÇILIYOR05 Kasım 2017
Çanakkale İl Sağlık Müdürü Taşçı; Eceabat'ta Sağlık Emekçilerinin Kahvaltısına Katıldı05 Kasım 2017
Dikkat! Bozcaada'da Elektrik Kesintisi05 Kasım 2017
Ayvacık'ta küçük Depremler sürüyor.05 Kasım 2017
TOKİ Ayvacık 157 konut ihalesi 7 Kasım'da!04 Kasım 2017
AK Parti Bozcaada’da Burak Aktan dönemi04 Kasım 2017
Gökçeada'da Çalışan Hemşire ve Ebeler Sorunlarını Dile getirdi 04 Kasım 2017
Gökçeada Kızılay Şubesi'den Tepeköy Rum Lisesine Ziyaret 03 Kasım 2017
Gökçeada Devlet Hastanesi Başhekimi'ne Ziyaret 03 Kasım 2017
Gökçeada'nın Efsane Muhtarı Sağlığına Kavuştu03 Kasım 2017
Gökçeada Devlet Hastanesi'de Personal Sorunu Devam ediyor 03 Kasım 2017
Çanakkale'de karbonmonoksit 2 can aldı 03 Kasım 2017
Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Yenice'de Toplantıya Katıldı03 Kasım 2017
Çanakkale Bölgesi Süper Lig Hakemi Ali Şansalan; Osmanlıspor ile Fenerbahçe Maçında Görev Yapacak02 Kasım 2017
Çanakkale’de katliam!02 Kasım 2017
Çanakkale Köprüsü’ne 10.3 milyar liralık doping02 Kasım 2017
İÇDAŞ Spor’a Cumhuriyet Kupası’nda 5 madalya01 Kasım 2017
Lapseki Belediye Binası İnşaatından Düşen İşçi Yaralandı01 Kasım 2017
İÇDAŞ’lı sörfçüler Türkiye’nin dünya çapında gururu oldular01 Kasım 2017
Çanakkale sanayi sektörünün merkezi olacak01 Kasım 2017
Çanakkale İl Özel İdare Genel Sekreteri Yatırımları İnceledi 31 Ekim 2017
Çanakkale'de 62 Mülteci Yakalandı31 Ekim 2017
Bayramiç'te Trafik Kazası, 1 Yaralı31 Ekim 2017
Çanakkale’de 41 kaçak göçmen yakalandı30 Ekim 2017
Küçükkuyu Belediyesi Çalışmalarını Sürdürüyor30 Ekim 2017
BİGASPOR MİLLİ PİYANGO ÇEKİLİŞİNİ YAPTI30 Ekim 2017
Gökçeada AK Parti Meclis Üyesinin Babası Kalp krizi geçirdi 29 Ekim 2017
Gökçeada'da Sağanak Yağmur Altında 29 Ekim Kutlaması29 Ekim 2017
İsmail Saymaz'dan, Gelibolu'da ‘Cumhuriyet Ve Bugün’ Söyleşisi29 Ekim 2017
Ayvacık'ta hortum29 Ekim 2017
Ayvacık'ta ki Taşocağına Maden Mühendisi Aranıyor 28 Ekim 2017
Çanakkale 1. Amatör Lig`de bugün iki maç oynandı 28 Ekim 2017
Çanakkale'de 45 Kaçak Yakalandı28 Ekim 2017
Lapseki’de BYLOCK Kullanan 2 Kişi Açığa alındı 28 Ekim 2017
Çanakkale’de kanser korkusu: Balıklar öldü, kömür ocakları çocukları hasta etti27 Ekim 2017
Biga'da şarkılarla geçecek yıllar27 Ekim 2017
Çanakkale'de Mantar Yiyen İki Kişi Zehirlendi27 Ekim 2017
Çanakkale'de Orman Yangınların belirlenmesinde İHA kullanılması için çalışma başlatıldı.27 Ekim 2017
Bozcaada Halk Eğitim Merkezi Kursları’nda yeni dönem başlıyor.27 Ekim 2017
Çanakkale'de uyuşturucu operasyonu: 6 tutuklama27 Ekim 2017
Zonguldaklı madenciler, Çanakkale'de26 Ekim 2017
Nihat Özdemir: Çanakkale Köprüsü'nde inşaat Mart 2018'de başlar26 Ekim 2017
1915 Çanakkale Köprüsü Yatırımcıyı İhya Edecek26 Ekim 2017
Bozcaada AKP İlçe Başkanı Açıklandı26 Ekim 2017
TOKİ Ayvacık'ta 157 konut için İhaleye Çıktı25 Ekim 2017
Biga’da 29 Ekim’de Onur Akın konseri25 Ekim 2017
Çanakkale'de Cinsel Saldırı Şüphelisi Tutuklandı25 Ekim 2017
Gelibolu'da Muhtarlar Derneği'ne Televizyon Hediyesi25 Ekim 2017
Çanakkale'de 41 Suriyeli Kaçak Yakalandı25 Ekim 2017
İÇDAŞ Spor yüzücüleri Seyhan Barajı’ndan 5 madalya çıkardı25 Ekim 2017
Engelliler Futsal Takımı İle Ezine Belediyesi Arasında Empati Maçı Yapıldı25 Ekim 2017
Çanakkale'de Uyuşturucu Operasyonu24 Ekim 2017
MHP Ayvacık İlçe başkanını yaralayan zanlı tutuklandı.24 Ekim 2017
Vali Tavlı, Assos Antik Kentinde İncelemelerde Bulundu24 Ekim 2017
Ayvacık'ta 3.3 Şiddetinde Deprem23 Ekim 2017
KÖY ÇOCUKLARINA YARDIM İÇİN BİSİKLETLE 1300 KİLOMETRE YOL KAT EDECEKLER23 Ekim 2017
Küçükkuyu Belediyesi Çalışmalarını Sürdürüyor23 Ekim 2017
"Çanakkale'de gayrimenkul hareketliliği devam edecek"23 Ekim 2017
Gazeteci İsmail Saymaz Gelibolu’ya geliyor23 Ekim 2017
Diyanet-Sen Çanakkale Şube Başkanı Sefahattin Çiloğlu Çan'da Kuran Kursu açılışına katıldı. 22 Ekim 2017
Çan’da Hava Kirliliği Paneli Düzenlenecek22 Ekim 2017
Dikkat! Çanakkale'de Pazar Günü 9 Saat Elektrik Yok!22 Ekim 2017
Ezine'de Trafik kazası 2 yaralı22 Ekim 2017
Çanakkale'de 18 mülteci yakalandı21 Ekim 2017
Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı'ndan Operasyon 300 kg Esrar yakalandı21 Ekim 2017
Bayramiç'te Çocuk Oyuncaklarını Çaldılar21 Ekim 2017
Çanakkale'de Maddi Hasarlı Zincirleme trafik kazası 20 Ekim 2017
Biga Devlet Hastanesi İnşaatı İşçileri Maaş Alamıyor mu?20 Ekim 2017
Ayvacık'ta Küçük Şiddetli Depremler Sürüyor20 Ekim 2017
Çanakkale'de 40 Kaçak Göçmen Yakalandı20 Ekim 2017
Biga'da altyapı ve üstyapıda yoğun tempo20 Ekim 2017
Çan Belediyesinden, 'Çan Belediyesi Akıllı E- Dershane'20 Ekim 2017
Çanakkale'de Kalkınma desteklemeleri tanıtıldı19 Ekim 2017
Çanakkale'de sahilde ceset bulundu19 Ekim 2017
Başkan Abdurrahman Kuzu'dan Yurttaşlara Aşure İkramı19 Ekim 2017
Biga'da hoşgeldin bebeğim partisi19 Ekim 2017
DİKKAT! Ezine Merkez ve Köylerinde Elektrik kesintisi 19 Ekim 2017
Çanakkale'de trafik kazası: Otomobil ikiye bölündü19 Ekim 2017
Baja Troia Turkey 26-29 Ekim'de Çanakkale'de19 Ekim 2017
Çanakkale’de 122 kaçak yakalandı18 Ekim 2017
Gelibolu'da ‘Kanserde Erken Teşhis' Semineri18 Ekim 2017
Etili’nin değerlerinden öğrencilere tavsiyeler17 Ekim 2017
Çanakkale'de Amatör Spor Haftası Yelken Yarışları Yapıldı17 Ekim 2017
Dikkat! Bozcaada'nın tamamında elektrik kesintisi uygulanacak16 Ekim 2017
ÇTSO Üyelerini Ağaç İşleme Makineleri ve Mobilya Yan Sanayi Fuarına Götürdü16 Ekim 2017
Tarihçi Yazar Sinan Meydan Biga’da okurlarıyla buluştu16 Ekim 2017
Küçükkuyu Belediyesi'ne 100 Adet Çöp Konteynerı Geldi16 Ekim 2017
Çanakkale'de 33 Kaçak Göçmen Yakalandı16 Ekim 2017
Çevre Örgütlerinin Savunuculuk Kapasiteleri Geliştirilecek16 Ekim 2017
Çanakkale Köprüsü sürücüler için büyük avantaj15 Ekim 2017
Çanakkale’de 23 kaçak göçmen yakalandı15 Ekim 2017
Gelibolu Tarihi yarımadanın 'evcil tilkisi'15 Ekim 2017
Kemerdere Pazar Turu15 Ekim 2017
BIFED'te ödüller sahiplerini buldu15 Ekim 2017
Çan'daki Spor Kulüplerine Malzeme Yardımı14 Ekim 2017
"1915 Çanakkale Köprüsü ile Avrupa'dan Ege'ye ulaşım kolaylaşacak"14 Ekim 2017
Çanakkale’de uyuşturucu operasyonu13 Ekim 2017
Çanakkale'de 46 Kaçak Yakalandı13 Ekim 2017
Çanakkale'de Vefat Uzman Çavuş Toprağa Verildi13 Ekim 2017
Biga'da kodlama ve robotik uygulama atölyesi açıldı13 Ekim 2017
Biga Belediyesine Ziyaret 12 Ekim 2017
Çanakkaleli Uzman Çavuş Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti12 Ekim 2017
Çanakkale'de 38 yabancı uyruklu yakalandı12 Ekim 2017
Çanakkale Boğazı’nda Gemi Arızası12 Ekim 2017
Biga Emniyet Müdürü göreve başladı12 Ekim 2017
Baja Troia Turkey 26-29 Ekim’de Çanakkale’de12 Ekim 2017
Küçükkuyu kış turizmine hazır12 Ekim 2017
Çanakkale'de terör operasyonu11 Ekim 2017
BİFED Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali11 Ekim 2017
Çanakkale'de Deprem 10 Ekim 2017
ÇOMÜ'de ÖSEM Faaliyetleri10 Ekim 2017
Kuvayi Milliye Destanı Biga’da Sahne Alacak10 Ekim 2017
Madencilik talanına ÇED desteği10 Ekim 2017
Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz’dan örnek davranış: “Ampute Milli Takımı’nı ağırlamak istiyoruz”10 Ekim 2017
6. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nda İÇDAŞ Spor şampiyon10 Ekim 2017
Bozcaada açıklarında 2. Dünya Savaşı'ndan batan 4 gemi enkazı bulundu09 Ekim 2017
Biga'da Eskrim Kursları Başlıyor09 Ekim 2017
Kabatepe İskelesi yemyeşil09 Ekim 2017
Çanakkale'de 135 Kaçak Avcıya Para Cezası09 Ekim 2017
Dev konteyner gemisi Çanakkale Boğazı'nda09 Ekim 2017
Çanakkale'de 10 Ton Midye yakalandı 09 Ekim 2017
Çanakkale'de Doktorlar 'organ bağışına' dikkat çekmek için konser verecek 09 Ekim 2017
Deniz Otobüsünde Sefer Saatleri Değişti09 Ekim 2017
Çanakkale'de Sakallı, sarıklı polisin ardından genelge yayınladı07 Ekim 2017
Çanakkale Boğazı denizaltı boru döşeme İşlemi Erken Bitecek06 Ekim 2017
Çanakkale'de Çamaşır Suyu İçen Kişi Hastanelik Oldu05 Ekim 2017
Küçükkuyu Belediyesi'nin Dere Temizliği Devam Ediyor05 Ekim 2017
Biga Belediyesi'nden Aşure İkramı05 Ekim 2017
Gelibolu 17. Mekanize Piyade Tugayı 400 er ve erbaş seferberlik için geri çağrıldı.04 Ekim 2017
Biga Belediye Başkanı Işık: "Eğitimi Çok Önemsiyoruz"04 Ekim 2017
Bozcaada’da festival polemiği04 Ekim 2017
Çanakkale'de Eski Eşinin Erkek Arkadaşı Öldürdü04 Ekim 2017
Çan Kaymakamı Adil Karataş’ı Ziyaret03 Ekim 2017
Çanakkale’yi Bölgesel Amatör Lig’de temsil eden Bigaspor ve Yeni Çanspor haftayı mağlubiyetle kapattı.03 Ekim 2017
Gelibolu Devlet Hastanesi'nden Kalp Haftası Etkinliği03 Ekim 2017
GMKA’dan Biga İlçe Eğitim Müdürlüğüne “STEM Eğitici Eğitimi” Teknik Desteği03 Ekim 2017
Çan Belediyesi Araçları Satın mı Aldı? Yoksa Kiraladı mı?03 Ekim 2017
Küçükkuyu Belediyesinden Okullara Destek02 Ekim 2017
Çanakkale'de Fuhuş Çetesi Çökertildi!02 Ekim 2017
Biga Belediyesi Çocuk Korosu Kuruyor02 Ekim 2017
Başkan Işık'tan Bigaspor'a motivasyon kahvaltısı02 Ekim 2017
Bozcaada Feribot Seferlerinin Sayısı Azalıyor 01 Ekim 2017
Çanakkale'de Traktör Devrildi: 3 Yaralı01 Ekim 2017
Dikkat ! Çanakkale'de Elektrik Kesintisi01 Ekim 2017
Bayramiç'te Trafik kazası 01 Ekim 2017
Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Film Festivali programı belli oldu30 Eylül 2017
Bozcaada Kalamar Festivali 8 şefin sunumu ve Teoman konseri ile başladı.30 Eylül 2017
Biga'da Ahududu Oyunu30 Eylül 2017
Geyikli Bozcaada Feribotunun Saatleri Değişti30 Eylül 2017
Çanakkale'de Genç Kızılay Tanışma Kahvaltısı30 Eylül 2017
Başbakan Yıldırım'ın Ezine ve Bayramiç Ziyaretinde Tam Performans Gösteren Ezine Devlet Hastanesi29 Eylül 2017
Bozcaadalı Dimitri Tenados , Teoman'ın Konserine Katıldı29 Eylül 2017
Küçükkuyu Belediye Başkanı Balkan'dan; Kadıköy Belediye Başkanına Ziyaret 29 Eylül 2017
Çanakkale'de 2.Olağan Din Gönüllüleri Toplantısı29 Eylül 2017
CHP Erenköy'de Mavi Liste Kazandı 28 Eylül 2017
Gökçeada Devlet Hastanesi Başhekimi Çocuk Hastamıza İvedi Müdahale Edildi28 Eylül 2017
Biga'da Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Fırsatları Anlatıldı28 Eylül 2017
Yurttaşın İsyanı Gökçeada Devlet Hastanesi'nde Doktor Yok!28 Eylül 2017
Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Film Festivali Programı Belli Oldu28 Eylül 2017
Vali Tavlı Yukarıköy’de incelemelerde bulundu28 Eylül 2017
Küçükkuyu Belediyesi Bütün Öğrencileri Ücretsiz Servisle Taşıyor28 Eylül 2017
Fırtına Deniz Otobüsü Seferlerini Vurdu28 Eylül 2017
Lapseki'de Feribotta İntihar 27 Eylül 2017
Çanakkale'de Öğrenciyi 'hırsız' diye teşhir eden Okul Müdürü İntihar Etti27 Eylül 2017
Gelibolu'daki şiddetli yağış 2 tekneyi batırdı27 Eylül 2017
Çanakkale'de 20 kişilik geçici işe 328 başvuru27 Eylül 2017
Küçükkuyu Belediyesi Çalışmalarını Sürdürüyor27 Eylül 2017
Çanakkale'de 35 kaçak göçmen yakalandı27 Eylül 2017
Bozcaada Açıklarında Deprem27 Eylül 2017
Çanakkale Seramikleri ve Para Keseleri koleksiyonları VEKAM Ankara Bağ Evi'nde27 Eylül 2017
İngiliz’in Parası da Çanakkale’yi Geçemedi 26 Eylül 2017
Abdullah Köklü Çan’da incelemelerde bulundu26 Eylül 2017
Gelibolu,Lapseki ve Biga’ya Kuvvetli Yağış Geliyor''26 Eylül 2017
Gelibolu Yeniköy’de Sel Felaketi26 Eylül 2017
Gelibolu'da, Aşırı Yağmur 4 Evde Su Baskınına Neden oldu.26 Eylül 2017
Bayramiç'te Öğrenciyi 'Hırsız' Diye Teşhir Eden Okul Müdürüne Soruşturma26 Eylül 2017
Kirazlıdere'de 3 Gün Süren Eğitim ve Tatbikat Kampı26 Eylül 2017
Türk Metal Sendikası Biga 1 Nolu Şubesi 3. Olağan genel kongresini gerçekleştirdi.25 Eylül 2017
Lapseki Belediyesi Garajında İş Kazası25 Eylül 2017
ÇTSO BİGA VE ÇANAKKALE MERKEZ’DE ÇELİK KAYNAKÇI SINAVLARI DÜZENLEDİ25 Eylül 2017
Çanakkale 1915 köprüsü Marmara Bölgesine Prim Yaptıracak25 Eylül 2017
Çan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu24 Eylül 2017
Küçükkuyu'da Enerji Kooperatifi Çalıştayı Yapıldı24 Eylül 2017
Beşiktaş Belediye Başkanı Küçükkuyu'da24 Eylül 2017
Bozcaada Arıtma Tesisi’nin ihalesi ekim ayında24 Eylül 2017
Çanakkale'de elinde dinamit patlayan balıkçı öldü23 Eylül 2017

Arşiv Arama
 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Sayfalar
En Çok Yorumlanan
Radyo
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Foto Galeri | Künye
CH
UA-96338404-1 145-795-9660