güncel      ÜNİVERSİTE      İLÇELER      Çanakkale Haberleri      KENT YAŞAM      YEREL SİYASET      KULİS HABERLERİ      Magazin   
 
Ana Sayfa > İLÇELER

Başkan Işık’tan önemli açıklamalar
13 Eylül 2017
Başkan Işık’tan önemli açıklamalar
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ekim ayında yapılacak oda seçimleri nedeniyle yapılan son meclis toplantısı ile Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı’na katılan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, burada yaptığı konuşmada Kapalı Pazaryeri’nin ihale süreci hakkında Meclis üyelerini bilgilendirdi. Başkan Işık ayrıca Müşterek Meslek Komiteleri temsilcilerinin sorularını yanıtladı ve İndirimli Alışveriş Günleri, 18 Uygulaması’nın iptal edilip edilmediği, Biga Tabakhaneleri’nin durumu, Galericiler Sitesi, Nakliyeciler Sitesi ve Kamyon Garajı ile Araç Muayene İstasyonu’nun son durumu gibi konularda önemli açıklamalar yaptı.
Açıklamaların ardından Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Eşref Temiz, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan oda hizmet binasına katkıda bulunanlara teşekkür plaketi verdiler. Oda inşaatını başlatan eski yönetim kurulu başkanı Tunçay Yaşar ile eski meclis başkanı Hasan Pırnal da teşekkür plaketi alan isimler arasındaydı.
Toplantıda Ticaret ve Sanayi Odası’na katkılarından dolayı teşekkür plaketi alan Başkan Işık’ın konuşması özetle şöyle:
“İptal söz konusu değil”
“Son zamanlarda yine ‘İmar değişikliğinde iptal mi var’ diye sorular geliyor. Bu dedikodular nereden nasıl üretiliyor bilmiyorum ama Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeri ile ilgili ve Şehir Parkı ile ilgili bugüne kadar açılan davalarda herhangi bir olumsuzluk söz konusu değil. İki küçük parselde yapılan uygulama sonucunda yer sahiplerine birkaç metrekare fazla verilmiş. Bir tanesi arka tarafımızdaki belediye hizmet alanı, diğeri ise çevre yolundaki parsel ile ilgili. Planın geneline etki edecek herhangi bir olumsuzluk yok. Vatandaşlara 4-5’er metrekare fazla verilmiş, onlar düzeltilecek ve tüm sıkıntılar ortadan kalkmış olacak. Şu anda inşaat yapılması ile ilgili hiçbir sıkıntı yok. Hüseyin Şahin arkadaşımız tesislerini yaptılar. Ticaret ve Sanayi Odası yapıldı. Yanına Şehir Parkı’nı yaptık. Bu bölgede yeri olanların istedikleri zaman kendi parsellerine, arazilerine imar planı hükümlerine göre inşaat yapmalarında hiçbir sakınca yoktur. Biz burada ağaç bedelleri, diğer binalarla ilgili ödemeleri de gerçekleştirdik. İmarla ilgili hiçbir sıkıntısı da yok. Fen Lisesi’nin oradan çevre yoluna kadar olan alanla ilgili daha önce de hiçbir sıkıntı yoktu, şimdi de yok. 2015 yılının Eylül ayında 18 uygulaması ile ilgili encümen kararlarımızı almıştık. O günden sonra Ticaret ve Sanayi Odası ile Şehir Parkımız yapıldı. Herhangi bir durdurma ya da iptal kesinlikle söz konusu değildir. Dedikodusu yapıldığı için bunu belirtmek istedim.”
“Tabakhanelerle ilgili tek seçenek var”
“Biz Biga tabakhaneleriyle ilgili aslında son noktaya geldik. Bizim orada düşündüğümüz imar değişikliği için artık binalardan numune alınıp binaların yıkım kararlarının çıkması noktasına geldik. Bundan daha fazla ileri gidemedik. Orada sürekli faaliyette bulunan belki 4-5 tane ama şuanda kayıtlı 18 tane tabakhane esnafımız var. Bunların işlerine mani olmamak, çalışanları mağdur etmemek adına işlemlerimizi bu noktada durdurduk. Biga tabakhaneleri için bir yer bulana kadar durum böyle. Ataması çıkan Gökhan Görgülüaslan kaymakamımız ile birlikte yer bulma konusunda oldukça uzun bir mesai harcadık. Ama ne yazık ki Biga sınırları içinde tabakhaneler için uygun bir alan bulamadık. Onun için de artık tabakhane esnafımız kendileri de uygun görürlerse Gönen’e gitmekten başka seçenek kalmadı.”
“İdriskoru’da depo ve işyeri alanı üretmek için çalışıyoruz”
“İmar planlarıyla ilgili yaklaşık 1 yıldan bu yana İdriskoru köyünün Doğtaş ve YTS’nin olduğu taraflarını Biga Belediyesi mücavir alanına alarak oralarda imar düzenlemeleriyle 500-600 metrekare, işadamlarımız, tüccarlarımız için yer, depo üretmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız ne yazık ki hala sonuçlanmadı. Çalışmalarımız devam ediyor.”

“Günlük süt üretilirse Biga Belediyesi en büyük alıcı ve dağıtıcı olmaya hazır”

“Günlük süt tüketimi gerçekten çok çok önemsediğim bir çalışma ve İzmir’in Tire ilçesi çok önemli bir örnek. Burada da üniversite ile birlikte Bigürsüt diye bir çalışma yapıldı. Günlük süt ile ilgili uygulamaya geçilirse, bunun en büyük alıcısı ve dağıtıcısı olarak Biga Belediyesi olarak ‘biz hazırız’ dedim. Günlük süt üretilemediği için maalesef bizim bunu alıp dağıtmak gibi bir çalışmamız olamadı. Bu konuda ÇOMÜ’nün, ticaret ve sanayi odamızın veya diğer süt üreticilerinin bir çalışması olursa, Biga Belediyesi olarak bu sütü alıp 2-5 yaş arası çocuklarımıza dağıtmak gibi bir çalışma yaparız.”
“Nakliyeciler Sitesi ve Kamyon Garajı’nı inşa ediyoruz”
“Kamyon Garajı’nın yerini hazırladık. İnşallah önümüzdeki günlerde inşaatına başlayacağız. İkinci Sanayi Sitesi’nin yanındaki bir alanı Nakliyeciler Sitesi ve Kamyon Garajı olarak düzenleyeceğiz. Bu konuyla ilgili gerek Ticaret ve Sanayi Odası, gerekse burada faaliyet gösteren kooperatif ve sektör emekçileri olsun onlarla da mutabık kalarak yeri belirledik. Arkadaşlarımız projelerini hazırlıyorlar. En kısa zamanda hizmete sokmayı amaçlıyoruz.”
“Son söz Bakanlık’ta”
“Araç Muayene İstasyonu konusunda hem Biga Belediyesi olarak hem de Ticaret ve Sanayi Odası olarak çok bastırdık. Fakat son noktada Bakanlığın izin vermesi gerekiyor. İktidar partisi milletvekillerimize de bu konuyu defalarca ilettik. Onlar da takip ettiklerini her defasında ifade ediyorlar ama ne yazık ki halen daha bir sonuca varamadık. Sanayi Sitesi’ne yakın bir bölgede araç muayene istasyonu için de Biga Belediyesi olarak göstereceğimiz yer hazır. Araç Muayene İstasyonu Biga’ya açılsın desinler, biz hem yeri göstereceğiz hem de tüm altyapı ve üstyapı çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Böylece hem insanlarımızın Biga dışına çıkmalarını engellemeyi hem de küçük sanayi sitesindeki esnaflarımızın buradan gelir elde etmelerini amaçlıyoruz.”
“Galericiler Sitesi için çalışıyoruz”
“Galericiler Sitesi ile ilgili birkaç yer alternatifi üzerinde durduk. Aslında ilk çıktığımız noktadan devam etseydik, şuanda tamamlamış olacaktık. Bir vatandaşımız ‘ben yapayım, kiraya vereyim’ dedi; ama galerici arkadaşlarımız ‘yerler bizim olsun, biz satın almak istiyoruz’ dediler. Tabii bu yerin görünür bir yerde olması lazım. Kıyıda, köşede yapılacak iş değil. Ama bizim çevre yollarımıza yakın, ana arterlerimiz üzerinde uygun fiyatlı yer bulamadık. Birkaç yer var ama çok yüksek arsa bedelleri istendiği için uygun olmadı. Yine farklı bir çalışmamız devam ediyor. İnşallah çalışmalarımız olumlu sonuçlanır ve Galericiler Sitesi’ni inşa edebiliriz. Bu da hem açık otopazarında faaliyet gösteren esnafımıza faydalı olacak, hem de şehir içindeki trafiğin azalmasına katkı sağlayacak bir çalışma olacak.”
“Birlikte karar veriyoruz”
“Alışveriş Günleri’ni 2 yıl yaptık. Biz bunu Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Odası gibi odalarımızla birlikte gerek düzenleme tarihi, gerekse içeriğindeki etkinlikleri görüşerek gerçekleştirmiştik. Her iki organizasyonun da esnafımızın iş yapma anlamında artıları olduğunu ifade ettiler. Bu yıl da uygun görülürse yine tarihini ve etkinliklerini de hep birlikte belirleyerek indirimli alışveriş günlerini gerçekleştirmek isteriz.
Biz Biga’da bütün sivil toplum örgütleriyle birlikte hareket ediyoruz. Görüş alışverişinde bulunuyoruz. Karşılıklı birbirimizi dinliyoruz. Bundan sonra da yine bütün sivil toplum örgütleriyle iş yapmaya, Biga’yı tanıtmaya, büyütmeye hep beraber devam edeceğiz.”
“Kapalı Pazaryeri’nde en ufak gecikme yok”
“Fuarımız ne yazık ki kapalı pazaryerimiz olmadığı ve fuar düzenlemek için kapalı alan gerektiği için yapılamayacak. Kapalı Pazaryeri de bugüne kadar defalarca polemik konusu yapıldı. Ben de defalarca ifade ettim. Pazaryeri ile ilgili bir anlık gecikme dahi olmamıştır. Biz Ramazan Bayramı’ndan önce Kamu İhale Kurumu’na ihale tarihi için müracaat ettik. Bize verilen ihale tarihi 10 Ağustos oldu. 10 Ağustos tarihinde ihaleye çıktık. Birbirine yakın olan fiyatlar vardı. En uygununun sözleşmesini 12 Eylül tarihinde imzaladık. Bazı itirazlar vardı. Biz 1.5 milyon lira daha düşük teklifi veren firmayı tercih ettik. İtirazlar da bu noktada geldi. O itirazların da yasal süreleri 12 Eylül tarihinde doldu. Aynı gün sözleşmeyi imzaladık. İnşallah önümüzdeki hafta Çarşamba günü kapalı pazaryerinin yeniden inşasıyla ilgili çalışmalar başlayacaktır.”
“Açıkta ekmek satışı söz konusu değil”
“Odamıza ait bu hizmet binasının yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ben ayrıca bu güzel salın için de teşekkür etmek istiyorum. Atatürk Kültür Merkezi’mizdeki salonumuz 850 kişilik. Bazı küçük çaplı etkinlikler için büyük geliyor. Bu salon 200 küsür kişilik. Biga’nın çok ihtiyacı olan bir yerdi. Bu salon için ayrıca teşekkür ederim. Binamız Şehir Parkımızın hemen yanında çok prestijli bir bina. Biga’ya anlam ve değer katan tesislerden bir tanesi. Tunçay Yaşar başkanımız, Hasan Pırnal meclis başkanımız döneminde başlayan ve Şadan Doğan başkanımız, Eşref Temiz meclis başkanımız döneminde tamamlanan bu bina için tüm meclis üyelerimize ve oda personeline teşekkür ediyorum.
Pazaryerinde açık ekmek satışından bahsedildi. Biga Belediyesi pazarlarında açık alanda ekmek satışı kesinlikle yapılmamaktadır. Köylerde faaliyet varsa ona bir şey söyleyemeyeceğim. Köyler sorumluluk alanımız dışında.”Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer İLÇELER Haberleri

Başlık Tarih
 
Biga'da kardeş okul protokolü imzalandı21 Şubat 2018
Küçükkuyu Belediyesi Çalışmalarına Devam Ediyor21 Şubat 2018
Bülent Turan: “Mağdur ailenin yanan evi yeniden yapılacak”21 Şubat 2018
Çanakkale’de 41 yabancı uyruklu yakalandı20 Şubat 2018
Biga'da "Hayatın unsurları ve hisler" sergisi20 Şubat 2018
Ezine SGM yeni binasına taşındı20 Şubat 2018
Çanakkale Halk Eğitimi Merkezi Kursları OPET’in desteğiyle başlıyor20 Şubat 2018
Küçükkuyu Belediyesi Çalışmalarına Devam Ediyor19 Şubat 2018
İlçe Müftüleri Toplantısı Gelibolu'da yapıldı19 Şubat 2018
Ezine İlçe Sağlık Müdürlüğü Okullarda19 Şubat 2018
Ayvacık'ta kayalıklardan düşen keçi kurtarıldı19 Şubat 2018
Gelibolulu Öğrenciler Türkiye Şampiyonasına Katılacak19 Şubat 2018
Müdür Taşçı'dan Lapseki Devlet Hastanesi'ne Ziyaret19 Şubat 2018
Biga'da 3 B Tasarım Uygulaması Eğitimi19 Şubat 2018
Atina'da Bozcaadalılar gecesi18 Şubat 2018
Bayramiç'te tekvando sınavı18 Şubat 2018
Lapseki'de Afrin şehitleri için mevlit okutuldu18 Şubat 2018
Biga’da Köprülü Hamdibey Törenle Anıldı18 Şubat 2018
DSİ Ekipleri Bayramiç'te Çalışıyor17 Şubat 2018
Çanakkale'de Kadın Doktora Çirkin Taciz17 Şubat 2018
GESTAŞ'tan Çanspor'a Geçmiş Olsun Ziyareti16 Şubat 2018
Çan Belediyesi'nde Memurlar Toplu Sözleşme İmzaladı16 Şubat 2018
Çan Yolunda Yoğun Sis Ulaşımı Engelliyor16 Şubat 2018
Çanakkale'de Baltalı Cinayet16 Şubat 2018
Gelibolu’da Afrin şehitleri için mevlit okutuldu16 Şubat 2018
Kontrolden çıkan traktör devrildi: 1 yaralı16 Şubat 2018
Bayramiç'te park halindeki otomobil yandı16 Şubat 2018
Çanakkale'de FETÖ/PDY operasyonu Bozcaada Bot Komutanı Gözaltında16 Şubat 2018
Memur Sen Çanakkale Şubesi Bakanı ve Yönetimi Lapseki Devlet Hastanesi'ni Ziyaret Etti 15 Şubat 2018
Troia'yı geçen yıl 329 bin kişi ziyaret etti15 Şubat 2018
Biga'da Freni boşalan kamyon denize düştü15 Şubat 2018
Gökçeada'da Terör Örgütü Propagandasına 1 Gözaltı14 Şubat 2018
Kaymakam Can, voleybol takımıyla buluştu14 Şubat 2018
Ayvacık Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kredi ve Kefalet Kooperatifi Kongresi Yapıldı14 Şubat 2018
Ezine İlçe Milli Eğitim Müdürü Akman, göreve başladı14 Şubat 2018
Çanakkale’de Kızılay Anaokulu Açıldı13 Şubat 2018
Çanakkale merkezli göçmen kaçakçılığı operasyonu 13 Şubat 2018
KEPEZ’DE “ATEŞTEN GÖMLEK” TİYATRO OYUNU TİYATRO SEVERLER İLE BULUŞTU13 Şubat 2018
“Kaz Dağı Konserleri 2018” Başladı13 Şubat 2018
Başkan Kuzu’dan Çanspor'a Geçmiş Olsun Ziyareti13 Şubat 2018
Küçükkuyu Belediyesi Çalışmalarına Devam Ediyor12 Şubat 2018
Biga Belediyesi'nden Afrin'e Yardım Malzemesi12 Şubat 2018
Deve güreşlerinde geliri Mehmetçiklere bağışlanacak12 Şubat 2018
Çanakkale'de hırsızlık 12 Şubat 2018
Çanakkale'deki hayvan hırsızlığı12 Şubat 2018
Bozcaada'da Denize düştü, balıkçılar kurtardı!12 Şubat 2018
Çanakkale'de Trafik Kazası 1 kişi Yaşamını yitirdi 12 Şubat 2018
Bayramiç'e yeni hükümet konağı yapılacak11 Şubat 2018
Bülent Turan Ayvacık'ta liman sahasında inceleme yaptı11 Şubat 2018
Çanakkale'de 10 Kaçak Göçmen Yakalandı10 Şubat 2018
"Camide ve Her Yerde Kitap Okuyoruz" projesi09 Şubat 2018
Bektaş ve Erdil Gelibolu Mehmetçik Sahasında İncelemelerde Bulundu09 Şubat 2018
Çanakkale Milli Eğitim Müdürü Yenice'de09 Şubat 2018
Biga'da Şehit Polis Ercan Yaz Adına Kütüphane Açıldı09 Şubat 2018
Çanakkale'de 34 yabancı uyruklu yakalandı 09 Şubat 2018
Çanakkale'de 2010 yılından beri aranan cinayet zanlısı tutuklandı09 Şubat 2018
Gelibolu'da şehitler için dua edildi09 Şubat 2018
Ayvacık Kaymakamı Mülkiye Müfettişliğine Atandı09 Şubat 2018
BİGA BELEDİYESİ DAİMİ KAMU İŞÇİSİ ALIYOR09 Şubat 2018
Lapseki Belediyesi Şubat Ayı Meclisi Toplantısı08 Şubat 2018
Gelibolu Halk Eğitim Merkezi 3 bin 366 kişiye kurs verdi08 Şubat 2018
Ayvacık Depreminin Yıldönümünde Anma Programları Düzenlendi08 Şubat 2018
Küçükkuyu Rampalarında Tır Devrildi08 Şubat 2018
Çanakkale'de Kaybolan koyun ve kuzularına 5 saat sonra kavuştu08 Şubat 2018
Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Konferans 07 Şubat 2018
Çanakkale'de Sosyal medyadan terör propagandası: 4 tutuklama07 Şubat 2018
Biga'da verimli ders çalışma teknikleri anlatıldı07 Şubat 2018
Çardak'a Gazi Yakup Bey'in heykeli yaptırıldı.07 Şubat 2018
Çanakkale'de 44 kaçak göçmen yakalandı07 Şubat 2018
Biga Belediyesi halk ekmek satış noktasını düzenlenen törenle açıldı07 Şubat 2018
Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; Bülent Turan'a Teşekkür Etti07 Şubat 2018
Lapseki Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Genel Kurulu07 Şubat 2018
Çanakkale’de Deprem Paniği!06 Şubat 2018
Lapseki Devlet Hastanesi Başhekimi Baştürk göreve başladı06 Şubat 2018
TYF Kış Kupası’nda İÇDAŞ Spor 5 kupa kaldırdı06 Şubat 2018
EZİNE DEVLET HASTANESİ UROLOJİ KLINİGİNDE ILK KEZ BÖBREK ÜSTÜ(SÜRRENAL) BEZI TÜMÖRÜ AMELIYATI YAPILDI.06 Şubat 2018
Biga'da metruk ev yandı06 Şubat 2018
Gelibolu'da Eski Ev Çöktü05 Şubat 2018
Bozcaada'da 2.8 deprem05 Şubat 2018
Bayramiç'te ev yangını05 Şubat 2018
Çanakkaleli depremzedeler kalıcı konutlara geçmek için gün sayıyor05 Şubat 2018
Çanakkale'de Seyircilerin Arasına Giren Deve 1 Kişiyi Yaraladı04 Şubat 2018
Çanakkale Bisiklet Turu04 Şubat 2018
Bozcaada Feribot Seferlerİ İki Gün İptal 03 Şubat 2018
Gökçeada’ya tüm seferler iptal03 Şubat 2018
Gökçeada'da Sahil Güvenlik, solunum yetmezliği bulunan bebek için seferber oldu02 Şubat 2018
Bozcaada'da Feribot Seferlerine Fırtına Engeli02 Şubat 2018
Çanakkale'de kaçak kazı yapan 4 kişi yakalandı02 Şubat 2018
BAYRAMİÇTE KÖY MUHTARLARI VE İLÇE MÜDÜRLERİNE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.02 Şubat 2018
Çan Devlet Hastanesi'nde Hastalar Bilgilendirildi02 Şubat 2018
Gelibolu'da konteyner yangını02 Şubat 2018
Çanakkale'de uyuşturucu operasyonu02 Şubat 2018
Fırtına Gökçeada Feribot Seferlerini Vurdu 02 Şubat 2018
AFAD müdürü "Afad bebeği" ilk yaşında yalnız bırakmadı01 Şubat 2018
Çanakkale AFAD'tan Yerinde Müdahale01 Şubat 2018
Çanakkale'de 'Süper Kanlı Mavi Ay'31 Ocak 2018
Biga'da Ev Yangını31 Ocak 2018
1915 Çanakkale Köprüsü'nde çalışmalar hızlandı31 Ocak 2018
ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI EROĞLU’NDAN ÇANAKKALE’YE GÖLET MÜJDESİ31 Ocak 2018
Balıkesir-Çanakkale Kara Yolunda Yoğun Sis30 Ocak 2018
Ezine İlçe Sağlık Müdürlüğü'nden Etkinlik30 Ocak 2018
Gelibolu Belediyesinin ağaç budama çalışmaları30 Ocak 2018
Biz En Çok Çocukların Belediyesiyiz'30 Ocak 2018
Çanakkale Merkez Bayramiç ve Ezine'de Elektrik kesintisi 30 Ocak 2018
Çanakkale'de hırsızlık 29 Ocak 2018
Çanakkale'de Yaralı karaca tedavi edildi29 Ocak 2018
Küçükkuyu Belediyesi Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği Çalışmalarına Başladı29 Ocak 2018
Lapseki'de Motor ustalığından el sanatı ustalığına29 Ocak 2018
Çanakkale'de Subaylara ajan usülü mahrem imam markajı29 Ocak 2018
Limak "Çanakkale Köprüsü Çalışmalarımız Sürüyor"29 Ocak 2018
Gelibolu'da balıkçıların levrek sevinci29 Ocak 2018
Biga'da Dünya Gümrük Günü Kutlandı27 Ocak 2018
Çanakkale'deki 5 büyük arkeolojik kazıya özel sektör desteği26 Ocak 2018
Bigalı güreşçiler madalyalarla döndü26 Ocak 2018
Biga'da düzenlenen tarımsal kurslara katılanlara sertifikaları törenle verildi.26 Ocak 2018
Ayvacık Küçükkuyu Arasında Kar Yağışı Etkili Oluyor25 Ocak 2018
Lapsekili avcılardan geleneksel "tavşan pilavı" ikramı25 Ocak 2018
Çanakkale'de Sahile Caretta Caretta Vurdu25 Ocak 2018
ÇAN BELEDİYESİ’NDEN SATILIK 10 ARSA!25 Ocak 2018
Gelibolu'da kedi kurtarma operasyonları25 Ocak 2018
Çanakkale Balıkesir Yolu Trafiğe Kapatıldı25 Ocak 2018
Ayvacık'ta Ulaşıma Kar ve Tipi Engeli25 Ocak 2018
Gökçeada'da Terör Propagandası Yapan 2 Kişi Gözaltına Alındı24 Ocak 2018
Çanakkale'de Aynı gün ikinci kez yangın çıktı24 Ocak 2018
Bayramiç'te "Hayat Boyu Öğrenme" toplantısı23 Ocak 2018
Biga'da ev yangını23 Ocak 2018
Alçıtepe Camii İnşaatında İnceleme23 Ocak 2018
Çanakkale'de Ağaçta asılı kalan kargayı itfaiye kurtardı23 Ocak 2018
Darbeci Üstteğmen FETÖ'nün Biga'da ki Dershanelerinden Yetişmiş23 Ocak 2018
Denizden binlerce metrekare "hayalet ağ" çıkardılar23 Ocak 2018
Biga Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odası Genel Kurulu22 Ocak 2018
Başbakan Yıldırım Çanakkale Köprüsü İnşaatında İnceleme Yaptı22 Ocak 2018
Ayvacık'ta 2.9 Deprem 21 Ocak 2018
Bayramiç Kaymakam Kendüzler'den köy ziyaretleri21 Ocak 2018
Çanakkale’de traktör devrildi: 1 ölü, 1 yaralı21 Ocak 2018
Türk Kızılay'ı Çan Şubesinden Öğrencilere Karne Hediyesi20 Ocak 2018
Biga’da 1 kişi zehirlenek Yaşamını yitirdi 20 Ocak 2018
Bayramiç'te Jandarmadan Esrar Operasyonu 20 Ocak 2018
Çanakkale Valisi, Çanakkale Boğaz Köprüsü İnşaatını İnceledi19 Ocak 2018
Vali Tavlı, Depremzede Konutlarında İncelemelerde Bulundu19 Ocak 2018
Bayramiç'te Dağdan ovaya inen kurda araç çarptı18 Ocak 2018
Bayramiç Devlet Hastanesi’nde 73 Yaşında ki Kişiye Sigara Bıraktırıldı18 Ocak 2018
Çanakkale'de Jeotermal Serada Kışlık Sebzeler Üretiliyor18 Ocak 2018
Küçükkuyu Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu Kurdu 18 Ocak 2018
Çanakkale'de 43 kaçak göçmen yakalandı17 Ocak 2018
Çanakkale'de Zehir tacirlerine dev darbe!17 Ocak 2018
Biga'da bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesi anlatıldı17 Ocak 2018
Biga Kaymakamı Can "genç çiftçi" projelerini inceledi17 Ocak 2018
Bigalı atletler Türkiye şampiyonasına hazırlanıyor17 Ocak 2018
1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu Proje Toplantısı17 Ocak 2018
İÇDAŞ Spor’un 4 yelkencisi yılın en başarılı sporcusu seçildi17 Ocak 2018
Çan Kaymakamı Adil Karataş , 2018 yılının ilk muhtarlar toplantısı yaptı16 Ocak 2018
LAPSEKİ İLÇE TOPLANTISI16 Ocak 2018
Çardak Belediyesi kreş ve Kur'an kursu yapacak16 Ocak 2018
Biga'da trafik kazası: 2 yaralı16 Ocak 2018
Traktörün altında kaldı yaşamını kaybetti 15 Ocak 2018
Biga Şoförler ve Otomobilciler Odası Genel Kurulu15 Ocak 2018
Çanakkale'de kar yağışı15 Ocak 2018
Lapseki Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Kurulu15 Ocak 2018
Ayvacık'ta Deprem 4.114 Ocak 2018
Ezine'de Seyir halindeki Kamyon Alev aldı 13 Ocak 2018
Biga'da seminer13 Ocak 2018
Ayvacık'tan 33 kişi umreye gitti13 Ocak 2018
Gökçeada depremzedelerine konut yapılacak13 Ocak 2018
Gökçeada Çanakkale Feribot Seferlerini Fırtına Vurdu13 Ocak 2018
Çanakkale'de Trafik kazası 1 yaralı13 Ocak 2018
Ayvacık’ta Farkındalık Eğitimi12 Ocak 2018
Çanakkale’de fuhuş operasyonu: 6 tutuklama12 Ocak 2018
Çanakkale'de Bir Öğretmen KHK ile ihraç 12 Ocak 2018
Biga'da bin 200 ton kömür yardımı yapıldı11 Ocak 2018
Çanakkale'de fuhuş operasyonu11 Ocak 2018
Küçükkuyu Belediyesi Çalışmalarına Devam Ediyor11 Ocak 2018
Kepez Belediyesi İşçi Alımı Yapacak11 Ocak 2018
Bayramiç'te Konak Otel Satışa Çıkartılıyor10 Ocak 2018
Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin Hayvan Barınağında İncelemelerde Bulundu10 Ocak 2018
Bölgede üç büyük projesi devam eden tek belediye…10 Ocak 2018
“Çanakkale Temiz Hava Eylem Planı”na Güçlü Eleştiriler09 Ocak 2018
GÜÇBİRLİĞİ, KADINLAR İÇİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR09 Ocak 2018
Gelibolu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Kurulu09 Ocak 2018
Ayvacık Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kongresi 08 Ocak 2018
Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odasında, İbrahim Mutur yeniden başkanlığa seçildi08 Ocak 2018
Gelibolu'da resim sergisi07 Ocak 2018
Çanakkale'de 24 yabancı uyruklu yakalandı07 Ocak 2018
Bayramiç'te arıcılara yönelik bilgilendirme toplantısı06 Ocak 2018
Çanakkale'de park halindeki kamyona çarpan motosikletin sürücüsü öldü06 Ocak 2018
Biga'da fotoğraf sergisi06 Ocak 2018
Çanakkale'de Genç Çiftçi Projesi06 Ocak 2018
ΘΕΟΦΆΝΕΙΑ ΚΆΣΤΡΟ. ΊΜΒΡΟΣ. 06 Ocak 2018
Bozcaada'da Haç Çıkarma Töreni Yapıldı 06 Ocak 2018
Çanakkale'deki göçmen kaçakçılığı operasyonu06 Ocak 2018
Karabiga Belediyesi Otel İşletmesi Hizmete Girdi06 Ocak 2018
Çanakkale'de Çiftliğe giren köpekler kuzuyu telef etti05 Ocak 2018
Biga’da yağmur suyu ve kanalizasyon sorunlarına neşter05 Ocak 2018
Çanakkale sanayisinde çatıdaki ilk GES 05 Ocak 2018
Lapseki'de Dr. Koç göreve başladı04 Ocak 2018
İnşaat ustasının buluşu 20 ülkeye ihraç ediliyor04 Ocak 2018
Çanakkale'de tarihi bina çöktü04 Ocak 2018
Çanakkale'de 39 yabancı uyruklu yakalandı03 Ocak 2018
Gelibolu İlçe Müftüsü Özler, ilk resmi nikahı kıydı03 Ocak 2018
Çan'da Trafik kazası 8 Yaralı03 Ocak 2018
Ayvacık Belediyesine 3 yeni hizmet aracı alındı02 Ocak 2018
Bayramiç'te kan bağışı kampanyası02 Ocak 2018
Lapseki Devlet Hastanesi yeni binası hizmet vermeye başladı.02 Ocak 2018
Mahmudiye Elektrik Santralinde Yangın02 Ocak 2018
Başkan Yılmaz'dan yılbaşı gecesi ziyaretleri02 Ocak 2018
Küçükkuyulular Yeni Yıla İzmir Marşı ile Girdi01 Ocak 2018
Ayvacık’ta 11 MW Gücünde JES Kurulumu Yapılacak31 Aralık 2017
Ayvacık'ta Yağmurdan Çöken Yollar Tamir Ediliyor31 Aralık 2017
Biga Kaymakamlığından Önemli Duyuru30 Aralık 2017
Mehmet Özkan'da Bylokc Mağduru Çıktı30 Aralık 2017
Ayvacık'ta Aşırı Yağış Derelerin Taşmasına Yol Açtı30 Aralık 2017
Ege Denizi'nde ki Deprem Ayvacık'ta Hissedildi30 Aralık 2017
Çanakkale'nin Batı İlçelerinde Kuvvetli Yağışlara Dikkat!29 Aralık 2017
Bozcaada Gümüş Otel Yılbaşı Programına Hazır29 Aralık 2017
Küçükkuyu Belediyesi Yurttaşları Soba Zehirlenmesine Karşı Uyardı29 Aralık 2017
Gökçeada'da Jandarmadan Terör Örgütü Operasyonu28 Aralık 2017
Küçükkuyu Belediyesi Personeli ile Yeni Yıl Kutlaması Yaptı27 Aralık 2017
İÇDAŞ Spor’un satrançtaki yıldızları Türkiye finallerinde27 Aralık 2017
Biga’da İndirimli Alışveriş Günleri Yusuf Güney Konseri ile Tamamlandı26 Aralık 2017
Çanakkale'de İhraç eden de ihraç edildi26 Aralık 2017
Çanakkale'de Ukraynalı 3 insan taciri tutuklandı25 Aralık 2017
Çanakkale'de yelkenli teknede 83 kaçak yakalandı24 Aralık 2017
Ayvacık eski Kaymakamı İhraç edildi 24 Aralık 2017
Gökçeada'da ki Özel Rum Okulu Öğrencileri Noel Gösteri Yaptı23 Aralık 2017
Biga Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Rakibini Yendi23 Aralık 2017
Lapseki Devlet Hastanesi Yeni Hizmet Binası23 Aralık 2017
Bozcaada Feribot Seferlerini Fırtına Vurdu 22 Aralık 2017
Çanakkale İli Oda ve Borsaları Yönetim Kurulları Müşterek Toplantısı Biga Ticaret ve Sanayi Odasında Yapıldı.22 Aralık 2017
Yenice'deki Yoğun Kar Yağışı Yaşamı Olumsuz Etkiliyor22 Aralık 2017
Gökçeada'da feribot seferlerine fırtına engeli22 Aralık 2017
Ayvacık Belediyesi Sözleşmeli Personel Alımı Sona Eriyor22 Aralık 2017
Gestaş'tan Çanakkale'de sonra Biga'da da öğrencilere sıcak çorba ikramı22 Aralık 2017
Çanakkale'nin Köylerinde Sağlık Taraması21 Aralık 2017
Küçükkuyu Belediyesi Çalışmalarına Devam Ediyor21 Aralık 2017
Çanakkale’de Jandarmadan kaçak içki operasyonu21 Aralık 2017
Çanakkale'de Uyuyan kadın yolcuya muavinden taciz iddiası20 Aralık 2017
Çanakkale'de trafik kazası: 1 ölü20 Aralık 2017
İÇDAŞ Çanakkale’ye Entegre LNG Terminali kuracak20 Aralık 2017
Volkan Uslu, Biga Meslek Yüksekokulu öğrencilerine tecrübelerini aktardı20 Aralık 2017
Çanakkale'de Tarihi mantoladılar20 Aralık 2017
Bakan Eroğlu " Kazdağları'da Altın Aranmasına İzin Vermiyoruz"19 Aralık 2017
Ayvacık'ta Deprem19 Aralık 2017
Çanakkale’de “250 Bin Şehide 250 Bin Fidan” Projesi19 Aralık 2017
Küçükkuyu'da Tiyatro Etkinliği19 Aralık 2017
BİGA İLÇE TEMSİLCİLİĞİNDE BAYRAK DEĞİŞİMİ19 Aralık 2017
Biga'da İndirimli Alışveriş Heyecanı Başlıyor19 Aralık 2017
Çanakkale Valisi TavlıI, Ezine'nin Kemallı Köyü'nde Vatandaşlarla Bir Araya Geldi19 Aralık 2017
Ezine'de Baca Temizlerken Düşen kişi Yoğun bakımda18 Aralık 2017
Çanakkale'de deprem18 Aralık 2017
Gökçeadaspor Örnek Kulüp16 Aralık 2017

Arşiv Arama
 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Sayfalar
En Çok Yorumlanan
Radyo
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Foto Galeri | Künye
CH
UA-96338404-1 145-795-9660