Web interstitial Scroll Ad 300x250 Imageplus Beta Masthead (970x250) Beta InPage Beta Pageskin (Alpha)
  güncel      ÜNİVERSİTE      İLÇELER      Çanakkale Haberleri      KENT YAŞAM      YEREL SİYASET      KULİS HABERLERİ      Magazin   
 
Ana Sayfa > İLÇELER

Bozcaada’dan usta sanatçı Edip Akbayram geçti!
10 Eylül 2018
Bozcaada’dan usta sanatçı Edip Akbayram geçti!
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Türkiye’de 50 senedir müzik yapan, Türk Halk Müziği ezgilerini kendi tarzıya seslendirerek ülkede haklı bir yer edinen ve ülkenin en önemli müzisyenlerinden biri olan besteci, söz yazarı ve yorumcu Edip Akbayram Cumartesi akşamı Bozcaada’da konser verdi. Altın Mikrofon ödüllü, 70 yaşındaki duayeni dinlemek için Bozcaada Kalesi’ne akın eden 7 bini aşkın kişi unutulmaz bir konser izlediler. Binlerce Edip Akbayram hayranı şarkıcının tüm şarkılarına eşlik etti ve sanatçıyla birlikte adeta Bozcaada’yı inletti.

Konserin başında, “Ülkenin birçok yerini gezdim, defalarca konser verdim. Ben ve ekibim Bozcaada’ya ilk kez geliyoruz ve konser veriyoruz. Ülkemin her yeri çok güzel. Bugün biraz gezme fırsatımız oldu ve adayı da çok beğendik” dedi.

SAVAŞLAR DEĞİL, BARIŞ OLSUN!

Konseri boyunca sık sık barış mesajı veren sanatçı, “Dünyada savaşlar olmasın, barışlar olsun” dedi. “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” ile konserine başlayan usta şarkıcı 1,5 saat kaldığı sahnede birçok şarkı seslendirdi.

Edip Akbayram, 1980 Darbesi döneminde yaşı bir gecede büyütülüp idam edilen Erdal Eren için Ali Asker tarafından yazılan “Metrisin Önü” adlı şarkıyı seslendirirken, Can Yücel’in sosyalist devrimci Deniz Gezmiş için kaleme aldığı “Mare Nostrum” şiirnden uyarlanan şarkıyı kitleyle birlikte seslendirdi. Şarkı öncesi, “Can Yücel ustanın Denizler için, Mahirler için, Hüseyinler için, yani tüm devrimciler için yazdığı güzel bir şiir vardır. Aşkolsun sana çocuk aşkolsun, Acıyorsam sana anam avradım olsun” diyerek şarkıya başladı.

70 YAŞINDA İKİNCİ BAHARINI YAŞIYOR

Usta sanatçı, bir şarkı sonrasında “70’e merdiven dayadım. 5 gündür arka arkaya konser veriyorum. Toplam 10 saat sahnede kalıp şarkı söyledim. (Gülerek) Bu yaşlı adamı yoruyorlar. Bu arada bir de 6 aylık da dedeyim. Harika bir torun ve 70 yaşında ikinci baharını yaşayan bir müzisyenim yani. Çok güzel bir mutluluk, umarım herkes bu güzel mutluluğu yaşar” dedi.

Orkestrasına da teşekkür eden Akbayram, “Dünyanın her yerinde geçerli bir kuraldır. Başarı bireysel değildir. İyi bir ekiple çalıyorum ve bu başarı hepimizin başarısıdır” dedi.

ANADOLU’NUN MOZARTLARI, BEETHOVENLARI, RACHMANINOFFLARI

Çocukluk yıllarından da bahseden müzisyen, müzikle tanışmasını ve bakış açısını “Aslen Gaziantepli’yim. Antep’te ortaokula başladım. Tabii Gaziantep’in ilçelerinden, köylerinden müzikle ilgisi olmayan öğrenci arkadaşlarım da vardı sınıfta. Hocamız beni müziğe yönlendiren, ışıklar içinde yatsın, çok değerli bir insandı. İlk müzik dersinde sınıfa bir enstrümanla girdi. ‘Çocuklar bunun adına keman derler, klasik müziğin en önemli enstrümanlarından birisidir’ dedi. Tabii ilk defa gördüğümüz için şaşırdık. Güzel nağmeler çalmaya başladı ve dedi ki, ‘Bu Mozart, bu Beethoven, bu Rachmaninoff’. Biz çok memnun olduk. 1970’li yıllarda profesyonel olarak müzik hayatına atıldıktan sonra kendi ülkemin içindeki kültürleri irdelemeye ve incelemeye başladım. 200-300 yıl geriye gittim. Pir Sultanlar, Karacaoğlanlar, Dadaloğulları, Aşık Veyseller, Mevlanalar, saygı ile andığım Neşet Ertaşlar, Aşık Mahsuni Şerifler... Çünkü onlar da benim ülkemin dünya çapındaki Rachmaninoff’larıdır, Beethoven’larıdır, Mozart’larıdır. Hepsini saygıyla anıyorum. Bize kültürel olarak çok özel ve güzel şeyler bırakmışlar” cümleleriyle anlattıktan sonra sonra Aşık Mahzuni Şerif’in “İşte Gidiyorum Çeşmi Siyahım” türküsünü seslendirdi. Türkünün girişinde bu türkünün Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz’ın özel isteği olduğunu dile getiren Edip Akbayram’a binlerce izleyici eşlik etti.

İKİ KALE KARŞI KARŞIYA!

Ayrıca konserde İzmirli bağlama virtüözü Bilginç Yolcu da bağlamasıyla bir gösteri gerçekleştirdi. Gösterisi öncesi, “Edip Akbayram gibi isimler elimizde fazla kalmadı. FIFAbile yıldız futbolculara sert müdahalede bulunan olursa hakemlere yetki vererek, yıldız futbolcuyu koruyacaksın diyor. Bizim de yıldızımız var. Herhangi bir yıldız değil kutupyıldızımız o bizim. Türkiye’deki bazı sanatçıların siyasal olarak bazen pusulası şaşabiliyor. Bozcaada Kalesi kaç yüzyıldır var? Bakın sapasağlam burada duruyor. İşte bu akşam Bozcaada’da iki kale karşı karşıya geliyor. Bozcaada Kalesi ve Edip Akbayram” deyince büyük alkış aldı. Bilginç Yolcu solo bağlamasından sonra da “Uğurlar Olsun” adlı türküyü seslendirdi.

Edip Akbayram her konserde andığı gibi Atatürk’ü de unutmadı. Akbayram, “Yıllar önce emperyalist güçlere karşı bu ülkenin bağımsızlığını savunan ve kazandıran, dünyada hiçbir lidere nasip olmamıştır kendi çocuklarına bayram hediye eden bir lider yoktur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü şükranla, sevgiyle, saygıyla bir kez daha anıyoruz” dedikten sonra konseri izleyenler uzun süre “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganı attı.  

SANAT ÖTEKİLEŞTİRME DEĞİLDİR

Barış mesajlarını dilinden düşürmeyen Türkiye’nin usta sanatçısı Edip Akbayram, “Dünyada birkaç tane lider maalesef hegemonyasını sürdürmeye çalışıyor. Ama biz sanatçıların görevi dünyada bütün ülkelerde barışın, dostluğun, kardeşliğin olmasını istemek. Bütün sanatçılar bunu söyler. Siz hiç bir şarkıcının, ressamın, tiyatrocunun savaşlar olsun, insanlar ölsün dediğini duydunuz mu? Sanat yapıcılıktır, sanat birleştiriciliktir, sanat ötekileştirme değildir. O yüzden bütün savaşlara inat, biz barış için, dostluk için, kardeşlik için şarkılarımızı söylüyoruz”               dedi.

BAŞKAN YILMAZ: ASLA PUSULAMIZ ŞAŞMAYACAK!

Sahneye çıkan Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz önce Edip Akbayram ve müzisyenler için izleyicilerden bir alkış istedi. Edip Akbayram “abi” diye hitap eden ve iki senedir konser için kendisiyle telefonda sık sık görüştüklerini belirten Yılmaz bu sene konserin çok güzel olduğunu dile getirdi. Başkan Yılmaz, Bozcaada’da kararları hep tartışarak aldıklarını ama kültür sanat faaliyetlerinde kendisine pozitif ayrımcılık yaptığını ve izlemediği-dinlemediği sanatçıyı Bozcaada’ya davet etmediğini belirterek, “Edip abi o kadar da olsun değil mi” dedi. İkilinin sahnedeki samimi görüntüsü ve Başkan Yılmaz’ın konuşması izleyenlerden büyük alkış aldı.KAYNAK BOZCAADAHABER
Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer İLÇELER Haberleri

Başlık Tarih
 
Çanakkale'de deprem 4.317 Aralık 2018
Tüm Köy Sen: Yerin üstü 'altın'dan değerli17 Aralık 2018
Çanakkale gerçeği: Cenal Termik Santrali’nin akıbeti Konuk: Doğu Eroğlu17 Aralık 2018
Çanakkale Boğaz Geçişinin Bakım Onarım İşini Atlas Maden Ürünleri Şirketi Aldı17 Aralık 2018
Biga Belediyesi Kitap Fuarı'nın 2'ncisi katılan yazarlar büyük ilgi gördü.17 Aralık 2018
Gelibolu Mevlevihanesi'nde Şeb-i Arus programı düzenlendi17 Aralık 2018
Parmağına sıkışan yüzüğü AFAD ekipleri çıkardı17 Aralık 2018
Cengiz Holding’in Çanakkale’deki termik santrali: Yargı iptal etti ama şirkete göre “sıkıntı yok16 Aralık 2018
Bozcaada CHP Aynı İsimle Devam Dedi 16 Aralık 2018
Gelibolu'da Zabıta Memuru Yaşamını yitirdi 16 Aralık 2018
Küçükkuyu Belediyesi Çalışıyor 16 Aralık 2018
Bozcaada'nın Efsane Muhtarı Fıstıkçı Eğilim Yoklamasında16 Aralık 2018
Vali Orhan TAVLI, Terzialan Belediyesini Ziyaret Etti16 Aralık 2018
Ataol behramoğlu Biga'da imza gününde 16 Aralık 2018
Gelibolu'da Kahvehanelere 'Kumar' Baskını16 Aralık 2018
Çanakkale'de sahte içki operasyonu15 Aralık 2018
Jandarma Çeşmesi'nden arıtılmış tatlı su15 Aralık 2018
Biga'da Satranç Turnuvası Düzenlendi15 Aralık 2018
hızlı tren kazasında yaşamını yitiren Ertik Gelibolu'da toprağa verilecek15 Aralık 2018
Hayalet İmam FETÖCÜ Adil Öksüz Darbe Sonrası Çanakkale'de İmiş 14 Aralık 2018
Biga'da Şeb-i Arus töreni14 Aralık 2018
Biga'da Kaybolan Zihinsel Engelli Vatandaş Ölü Olarak Bulundu14 Aralık 2018
Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün Cuma Genelgesinin Yanlış Uygulanmasına Eğitim İş'ten Tepki14 Aralık 2018
Tıra çarpan otomobilin sürücüsü yaralandı14 Aralık 2018
Lapseki Devlet hastanesinde acil ameliyat yapıldı14 Aralık 2018
Biga'da "öfkem kontrol altında" semineri14 Aralık 2018
CHP Eceabat Örgütü Belediye Başkan Adayı Seçimini Yaptı13 Aralık 2018
İYİ Parti Küçükkuyu İlk Belde Belediye başkan aday adayı başvurusunu yaptı13 Aralık 2018
Eceabat'ta Şehitler Camisi'nin temeli atıldı13 Aralık 2018
Çanakkale Barosu Avukatı Özçelik'ten Biga'da Seminer13 Aralık 2018
Ezine’de MYO öğrencilerinden anlamlı davranış13 Aralık 2018
Gelibolu'ya "Barış Evi" yapılacak13 Aralık 2018
"Akran Zorbalığı ve Okulda Şiddet" semineri verildi13 Aralık 2018
Gelibolu köylerine seyyar sağlık hizmeti veriliyor13 Aralık 2018
Bayramiç'te trafik kazası13 Aralık 2018
Cenal Termik Santrali Kapatılsın Kampanyası13 Aralık 2018
Cenal Termik Santralının kapatılması için başvuru yapılacak12 Aralık 2018
Çanakkale'de Kar Yağışı12 Aralık 2018
LÖSEV Stand Çalışmalarına Başladı12 Aralık 2018
Yoğun Kar yağışı Çan Karayolunda Etkili12 Aralık 2018
Çanakkale'de 56 Kaçak Göçmen Yakalandı12 Aralık 2018
Cengiz Holding’in Çanakkale’deki termik santralına yargıdan iptal kararı12 Aralık 2018
İYİ Parti Küçükkuyu Belde Binasina Saldırı11 Aralık 2018
Sıfır Atık Projesi Yaygınlaşıyor11 Aralık 2018
Ocaklı köyünün yolları onarılıyor11 Aralık 2018
Projesi desteklenen çiftçinin yüzü güldü11 Aralık 2018
Kazdağları’nda altın arayan şirket faaliyetlerini durdurdu!11 Aralık 2018
Çanakkale Genç MÜSİAD Atakta11 Aralık 2018
Lapsekili Hasan Engin Siyasi Çalışma Alanını Genişletti 11 Aralık 2018
Naylon poşet" Bozcaada'da 7 yıldır kullanılmıyor11 Aralık 2018
Avukat Ali Furkan Oğuz: Kaz Dağları termik santral ve altın madeni cehennemine çevrilmekten acilen kurtarılmalı11 Aralık 2018
Küçükkuyu Belediyesi Çalışmalarını Sürdürüyor11 Aralık 2018
Gökçeada'da 25 Kişi İşe Alınacak11 Aralık 2018
Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı'ndan Kaçak İçki Operasyonu11 Aralık 2018
Çanakkale’de 100 kaçak yakalandı11 Aralık 2018
İşçi Ölümlerine Komünistlerden Sert Tepki10 Aralık 2018
Ayvacık Babadere'de jeotermal santral10 Aralık 2018
Çanakkale Milli Eğitim müdürüne Duygusal Veda10 Aralık 2018
Yazar Kahraman Tazeoğlu Kaza Geçirdi10 Aralık 2018
ASYALI TURİSTLERİN TERCİHİ TROYA10 Aralık 2018
Bursalı Mühendislerden, Çanakkale Köprüsü’ne Teknik Gezi10 Aralık 2018
BİGA İŞKUR’DAN İÇDAŞ’A ZİYARET10 Aralık 2018
Denizden topladığı taşları sanat eserine dönüştürüyor10 Aralık 2018
Fabrika işçisi Çiğdem Barutçu: - "Araçtakilerin hepsi arkadaşım. 10 Aralık 2018
Çanakkale'de minibüs ile TIR çarpıştı: Ölü ve yaralılar var10 Aralık 2018
Biga Belediyesi Kitap Fuarı Açıldı09 Aralık 2018
IŞIKLAR BU KEZ SELİN İÇİN YANDI09 Aralık 2018
Gelibolulular, Selin’e donör olmak için sıraya girdi09 Aralık 2018
Biga Hava Kirliliğiinde İlk Beşte , Zehirleniyorsunuz09 Aralık 2018
Gökçeadalılar 10 Yıl Sonra Sinemaya Merhaba dediler08 Aralık 2018
5 ay önce açılan devlet hastanesi çürümeye başladı08 Aralık 2018
Çanakkale'de Telefon Hırsızı Yakalandı08 Aralık 2018
Ata Demirer'in Filmi Gökçeada'da Gösterime giriyor08 Aralık 2018
Biga'da Fetö'den Aranan Eski Askeri Personel Tutuklandı07 Aralık 2018
CHP Çanakkale Ezine Belediye Başkan Adayı Halil Büyükerol07 Aralık 2018
CHP MYK'da Gökçeada Belediye Başkan Adayı Önce Listeye Kondu Sonra Liste dışı kaldı07 Aralık 2018
Çanakkale açıklarında gemi kazası07 Aralık 2018
Gökçeada'da Kalp Hastasına SG Botu ile Sevk 06 Aralık 2018
Tapularına 41 yıl sonra kavuştular06 Aralık 2018
Biga'da amatör denizcilik sınavı yapıldı06 Aralık 2018
CHP Bozcaada İçin Sandık Kararını 15 Gün Önce Yazmıştık06 Aralık 2018
GESTAŞ’tan Gökçeadalılara sinema sürprizi06 Aralık 2018
CHP Küçükkuyu Belediye Başkanı Atandı: İşte O İsim06 Aralık 2018
İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü sahiplerini buldu06 Aralık 2018
Ezine’de öğrenciler engellilerle empati kurdu06 Aralık 2018
Çanakkale’ de gayrimüslim doktorların sayısı06 Aralık 2018
Çanakkale'de 114 kaçak göçmen yakalandı05 Aralık 2018
AK Parti Ezine Belediye Başkanlığı İçin Aday Değiştirdi05 Aralık 2018
Engin Kandemir'in Acı Günü05 Aralık 2018
Poyraz Fırtınası Gökçeada ve Bozcaada Seferlerini Vurdu 05 Aralık 2018
Bozcaada Feribot Sefer Saatleri Değişti05 Aralık 2018
Çan'da kamulaştırma05 Aralık 2018
Ayvacık'ta Deprem05 Aralık 2018
BİGA TSO ÜYELERİNE DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERİ VERİLDİ.04 Aralık 2018
Gelibolu'da 3.6 büyüklüğünde deprem 04 Aralık 2018
Çanakkale'de yasa dışı geçişler 04 Aralık 2018
TARİHÎ ALAN BAŞKANLIĞI BAYRAMİÇ’E TEKNİK GEZİ DÜZENLEDİ04 Aralık 2018
"Çocuklarımız Jandarma ile Emin Ellerde" uygulaması04 Aralık 2018
CHP Bozcaada Belediye Başkanlığı için Kadın Aday04 Aralık 2018
Öpünce geçmeyen uflar için ilk yardım eğitimi04 Aralık 2018
Başkan Işık'tan Engelsiz Park müjdesi04 Aralık 2018
Ezine'den turizm atağı04 Aralık 2018
Gelibolu'da engelliler için farkındalık yürüyüşü yapıldı04 Aralık 2018
BİGA TSO MECLİS ÜYELERİ TRUVA MÜZESİ VE ÖREN YERİNİ ZİYARET ETTİ.04 Aralık 2018
Çanakkale, Ayvacık, Kısacık Köyü. Kazdağları yine altın madenine direniyor.03 Aralık 2018
Amatör Denizcilik Sınavı gerçekleşti03 Aralık 2018
SOĞUK HAVAYI GÖKÇEADASPORUN GOLLERİ ISITTI02 Aralık 2018
Çanakkale'de kaçak içki operasyonu02 Aralık 2018
Namık Kemal kabri başında anıldı02 Aralık 2018
Tek batında 6 kuzu doğurdu02 Aralık 2018
Çanakkale'de 21 göçmen yakalandı02 Aralık 2018
LÖSEV gönüllülerinden Kaymakam Kılınçkaya'ya ziyaret01 Aralık 2018
Bozcaada'da "Amatör Denizci Belgesi"ne yoğun ilgi01 Aralık 2018
Gelibolu'da Selin için ilik aranıyor01 Aralık 2018
Bayramiç'te zeytin hasadının sonuna gelind01 Aralık 2018
Okulda Öğrencileriyle Birlikte Cnc Router Makinesi Yaptı01 Aralık 2018
Biga Belediyesi mobil uygulaması yayında30 Kasım 2018
Adalara Feribot Seferleri İptal30 Kasım 2018
BİGA TSO GİRİŞİMCİ GELİŞTİRME MERKEZİ’NDE 24.DÖNEM GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ SONA ERDİ.30 Kasım 2018
Gökçeada'da Sit Alanında Mahkeme DUR dedi29 Kasım 2018
Kazdağlarında Kar Kalınlığı 20 cm. 29 Kasım 2018
Çanakkale Deniz Kuvvetleri Helikopteri Bebek Sevki İçin Havalandı 29 Kasım 2018
Gelibolu'da görme engellilere engelsiz spor salonu29 Kasım 2018
Biga'da hayvancılığa talep arttı29 Kasım 2018
GESTAŞ Teknik Ekibi Gökçeada'ya Çıkartma Yaptı29 Kasım 2018
Çanakkale'de ineğin teptiği kişi öldü29 Kasım 2018
Çanakkale'ye Yılın İlk Karı Düştü29 Kasım 2018
BİGA İŞKUR İLE BİGA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İŞBİRLİĞİ 29 Kasım 2018
Lapseki'de muhtarlarla buluşma toplantısı29 Kasım 2018
Gençlerle sabah namazı buluşması29 Kasım 2018
Gökçeada ve Bozcaada'ya Tüm Seferler İptal28 Kasım 2018
Biga Ilıcabaşı Köyü Muhtarı Nazmi Baş, Vali Orhan TAVLI’yı Ziyaret Etti28 Kasım 2018
Gelibolu'da 2,5 Ton Kum Midyesi ve Ele Geçirildi28 Kasım 2018
Gelibolu Belediye Başkanından Yurttaşa Destek28 Kasım 2018
Gökçeada Yeni Mahalle Muhtarı Yine Yeniden Aday28 Kasım 2018
Poyraz Fırtınası Gökçeada Seferlerini Vurdu 28 Kasım 2018
Drift' yapan sürücüye 8 bin lira ceza kesildi27 Kasım 2018
Gökçeada'da Kalp Krizi geçiren hasta Deniz Kuvvetleri Helikopteri ile getirildi27 Kasım 2018
Çanakkale'yi Meteoroloji yarın için uyardı27 Kasım 2018
Küçükkuyu da Trafik kazası 27 Kasım 2018
Bozcaada seferlerine fırtına engeli27 Kasım 2018
Kazdağları'nda Sis Trafiği Olumsuz Etkiliyor26 Kasım 2018
Çanakkale'de 57 göçmen yakalandı 26 Kasım 2018
Lodos Fırtınası Bazı Gökçeada ve Bozcaada Seferlerini İptal Ettirdi26 Kasım 2018
Bozcaada'ya Yolculuk Yapacakların Dikkatine: 26 Kasım 2018
Tahir Günday Bozcaada’da defnedildi26 Kasım 2018
Çanakkale'de kaçak avcılıkla mücadele26 Kasım 2018
Gelibolu'nun kurtuluşunun 96. yıl dönümü26 Kasım 2018
Bayramiç'te develere havut giydirildi26 Kasım 2018
Biga 3.2 ile Sallandı26 Kasım 2018
Yaşlı Çift Sobadan Sızan Gazdan Zehirlendi25 Kasım 2018
Biga'da Sanat Merkezi'nin Açılışını Prof. Dr. Barutçu Yaptı25 Kasım 2018
Bozcaada Çiçek Pastahanesi'nin Sahibi Yaşamını yitirdi 24 Kasım 2018
Gökçeada Kaymakamı Ögretmenlerin Gününü Yemekle Kutladı24 Kasım 2018
Çanakkale'de 35 Afgan Kaçak Yakalandı24 Kasım 2018
1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ’NDE KAZI VE KAZIK ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI24 Kasım 2018
Mevlidi Nebi Haftası Gençlik Forumuyla Kutlandı23 Kasım 2018
Bayramiç'te avcı eğitimi kursu tamamlandı23 Kasım 2018
Gelibolulu atıcılar Mersin'e gitti23 Kasım 2018
DSİ’nin Şehitler Diyarı Çanakkale’ye Yatırımları Sürüyor…23 Kasım 2018
Ezineli öğretmenlerden Öğretmenler Günü klibi23 Kasım 2018
Biga Devlet Hastanesinde Diabet Okulu 22 Kasım 2018
Vali Orhan TAVLI, Bayramiç Pınarbaşı Köyünü Ziyaret Etti22 Kasım 2018
Cengiz Balkan a Destek İçin Ankara ya gittiler22 Kasım 2018
Kaçak İçki ve Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi22 Kasım 2018
MHP Yenice İlçe Başkanlığında Görev Değişimi22 Kasım 2018
Çan'da Pompalı Tüfekle Kahve Basıldı 1 Ölü21 Kasım 2018
Çan'da Yeni Evlenen Bir Çift, Çan Belediyesi'nin Bitmeyen Yol Çalışmalarına Gönderme Yaparak,"Aşkımızda Çan Yolları Gibi Hiç Bitmesin"21 Kasım 2018
Eceabatlı muhtarlar Troya Müzesi'ni gezdi21 Kasım 2018
"Troya son 100 yılın zirvesini yaşıyor"21 Kasım 2018
Çanakkale'de İzinsiz Kazı Yapan İki Kişi Gözaltında21 Kasım 2018
Çanakkale'de termik santralin etkileri görülmeye başlandı21 Kasım 2018
Çanakkale'de 2 bin 700 yıllık antik kent bulundu20 Kasım 2018
Lapseki Devlet Hastanesinin Cerrah Hekimleri Gözdolduruyor 20 Kasım 2018
BİGALI GİRİŞİMCİ ADAYLARI BELGELERİNİ ALDI20 Kasım 2018
Biga Belediyesi Sanat Merkezi Açacak20 Kasım 2018
Troya Hazineleri, belgesel film oldu.Gösterime Giriyor20 Kasım 2018
Dubai'nin Günlük Sütü Gökçeada'dan20 Kasım 2018
Biga Mahalle ve Köy Muhtarları, 1915 Çanakkale Köprüsünde20 Kasım 2018
Çanakkale'nin Doğu Kesimlerinde Sağanak yağmur 19 Kasım 2018
Lapseki Belediyesinin lokma geleneği19 Kasım 2018
Gelibolu Yahya Çavuş Görme Engelliler Ortaokulu'nun Etkinlikleri Sürüyor 19 Kasım 2018
Küçükkuyu Belediyesi'nde Toplu Sözleşme19 Kasım 2018
Ezine'de havut giydirme hayrı yapıldı19 Kasım 2018
Türk Sağlık Sen Devlet Hastanesinde Doktora Yapılan Tacizi Kınadı18 Kasım 2018
Poyraz Fırtınası Gökçeada Seferlerinden Sonra Gelibolu Seferlerini de Vurdu18 Kasım 2018
Sevgi İzi, Biga'da Hayata Geçti18 Kasım 2018
Poyraz Fırtınası Gökçeada'dan Hasta Getirmeye Engel Olamadı17 Kasım 2018
Biga'da, 90 bin nüfuslu ilçede 120 milyonluk vurgun!17 Kasım 2018
Poyraz Fırtınası Gökçeada Seferlerini Vurdu17 Kasım 2018
Bayramiç'te ki 17 Yaşındaki Kız Kayıp16 Kasım 2018
Evi yanan aileye destek16 Kasım 2018
Çanakkale'nin İlçelerine Gökgürültülü Sağanak Yağış Uyarısı16 Kasım 2018
Geyikli'de Zeytin Hasadı 16 Kasım 2018
Sinerji Toplantıları15 Kasım 2018
GESTAŞ, Özel Sefer Yaparak Hastaneye Getirdiği Hastaları Ziyaret Etti15 Kasım 2018
Uyku apnesine şifa oluyorlar15 Kasım 2018
Ezine Devlet Hastanesine yeni diş hekimi atandı15 Kasım 2018
BİGA TSO’DAN SERTİFİKA TÖRENİ15 Kasım 2018
En küçük Bigalılar, partide buluştu15 Kasım 2018
Vali Orhan TAVLI, Gelibolu-Bolayır Köyünde İncelemelerde Bulundu14 Kasım 2018
Bayramiç Mahalle ve Köy Muhtarları, 1915 Çanakkale Köprüsünde14 Kasım 2018
Çanakkale'de ev yangını: 1 ölü14 Kasım 2018
Gelibolu'da Ortaokula Yeni Kütüphane14 Kasım 2018
Ayvacık'ta 34 göçmen Yakalandı14 Kasım 2018
Ayvacık'ta okul servis şoförlerine eğitim14 Kasım 2018
3 Milyon Liralık "Yapay Resif"Ler Balık Popülasyonunu Artırdı14 Kasım 2018
Gökçeada'da Dün Gece Kalp Krizi Geçiren İki Hasta, İki Feribotla Özel Çanakkale'ye Getirildi 14 Kasım 2018
Bakanlık Çan’daki ÇED sürecini durdurdu!14 Kasım 2018
Çanakkale'de İl Jandarma Komutanlığı'ndan Kaçak İçki Operasyonu14 Kasım 2018
ANADOLU HAMİDİYE TABYASI ZİYARETE AÇILDI14 Kasım 2018
Çanakkale Boğazı Geçiş Hattında Botaş ihalesi 14 Kasım 2018
Çanakkale’de üreticilere zeytin işleme anlatıldı13 Kasım 2018
Ezine Öğretmenler Günü Özel Konseri13 Kasım 2018
Müftü GÖKCE Yeni Yapılacak Mescid Yerinde 13 Kasım 2018
Vali Tavlı Gelibolu'da İncelemelerde Bulundu13 Kasım 2018
Lapseki'de ki Termik Santral ÇED'in Mahkeme İptal etti. Avukat Oğuz'Bu Daha Başlangıç 'dedi13 Kasım 2018
Çanakkale Arkeolojik Kazıları12 Kasım 2018
İsmail Işık, bir grup site sakini kadının daveti ile Ortur bölgesindeki toplantıya katıldı.12 Kasım 2018
9 Ortaokulda Nutuk Dağıtıldı12 Kasım 2018
Dede mesleği börekçilik için öğretmenlikten vazgeçti12 Kasım 2018
Lapseki'de avcılık kursiyerleri başarı belgelerini aldı12 Kasım 2018
Çanakkale’de trafik kazası: 1 yaralı12 Kasım 2018
Suat Özen Yeni Ekürüsünü Belirledi11 Kasım 2018
Biga Belediyesi'nin 17'nci temizlik aracı Bornova'dan11 Kasım 2018
Bozcaada Belediyesi, İmar Barışı'na aykırı yapıların yıkımına başladı11 Kasım 2018
Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde Altyapı Çalışması11 Kasım 2018
Gökçeada'da 10 kasım Anması10 Kasım 2018
2.Kolordu Bölge Bando Komutanlığı 10 kasım Orotoryası10 Kasım 2018
Atatürk Hatıra Ormanı’nda fidan diktiler10 Kasım 2018
Gelibolu'da Çini Sergisi 10 Kasım 2018
Çanakkale'de 17 düzensiz göçmen yakalandı10 Kasım 2018
Atatürk'ü Hutbesinde Unutmayan , Küçükkuyu Burnaz Camii İmamını Alkışlıyoruz 10 Kasım 2018
İYİ Parti il Başkanı Selahattin Yıldızlar'ın 10 Kasım mesajı09 Kasım 2018
Biga'da "Eko Okul Programı"09 Kasım 2018
Gelibolu'da şüpheli ölüm09 Kasım 2018
Gelibolu'da öğrencilere yönelik eğitim çalışması09 Kasım 2018
Çanakkale'de 43 düzensiz göçmen yakalandı09 Kasım 2018
Dr. Ersin Arıoğlu İstanbu Bridge Konfreansı’nda 1915 Çanakkale Köprüsü Sunumu Gerçekleştirdi09 Kasım 2018
Çanakkale'de 62 düzensiz göçmen yakalandı09 Kasım 2018
Gökçeada Kaymakamı Göreve Başladı 09 Kasım 2018
Çan'da ki termik santrallarda son 2 ayda 2 patlama oldu09 Kasım 2018
TKP'den Çan Termik Santrali patlamasına ilişkin açıklama: Yeter artık demeye çağırıyoruz08 Kasım 2018
Çanakkale`de 29 mülteci yakalandı08 Kasım 2018
Lapseki Muhtarlar Derneği Başkanı' Keşan ile Lapseki kardeş İlçe Olmalıdır 07 Kasım 2018
Emre Kınay'dan kahkaha tufanı07 Kasım 2018
Belediye Başkanı Kuzu İçme Suyunu Yüzde 20 İndirmiş, Bedava da Verse İşi Zor Artık07 Kasım 2018
Gelibolu Kaymakamı Kılınçkaya'dan denetim07 Kasım 2018
Çanakkale'de 28 düzensiz göçmen yakalandı07 Kasım 2018
Çanakkale'de 28 düzensiz göçmen yakalandı07 Kasım 2018

Arşiv Arama
 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Sayfalar
En Çok Yorumlanan
Radyo
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Ekonomi | Ekonomi | Foto Galeri | Künye
CH