güncel      ÜNİVERSİTE      İLÇELER      Çanakkale Haberleri      KENT YAŞAM      YEREL SİYASET      KULİS HABERLERİ      Magazin   
 
Ana Sayfa > YEREL SİYASET

CHP'li Avukat Adnan Güler'den; Ömercioğlu'na Sert Yanıt
16 Kasım 2016
CHP'li Avukat Adnan Güler'den; Ömercioğlu'na Sert Yanıt
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
CHP Belediye Meclis Üyesi ve Grup başkan vekili Avukat Adnan Güler yaptığı basın açıklamasında,"AKP Belediye Meclis üyesi ve Grup Başkanvekili Sayın Tülay Ömercioğlu  önceki gün bir basın açıklamasıyla Başkanımız  Ülgür Gökhan' ı  yine haksız ve aslı olmayan iddialarla  suçlamış. Esasen yapılan  tamamen  bir  algı operasyonudur. “Çamur at, tutmazsa bile  izi kalsın” mantığıyla  yapılan ve gerçekleri çarpıtarak  siyasi taraftarlarına  mesaj verme çabalarıdır. Ancak bu çabalar gerçeğe dayanmadığı  için , tamamen   gerçekleri çarpıtarak  başkanımız ve partimiz  sanki  terörle  ilintili imiş gibi bir  algı yaratmaya dönük olduğu için,  her seferinde  boş bir çabadan  öteye  geçmiyor ve iddia sahiplerini   kamuoyu  önünde  komik duruma  düşürmekten başka bir işe de yaramıyor. Çünkü  Çanakkale  halkı  bilinçi  bir halk , okuyor araştırıyor, başkaları gibi  sadece yandaş medyayı takip etmiyor,  her türlü yayını izliyor ve  gerçekleri çok iyi biliyor.  Çanakkale halkının çok iyi bildiği  gerçekleri  üzücüdür  ki    bazıları bir  türlü  göremediğinden (esasen görmek istemediğinden )  hep  çamur atma  siyasetine  devam ederek  siyaset yaptıklarını sanıyorlar.  Halbuki bilmiyorlar ki , bu yöntemlerle  yaptıkları  tek şey  toplumu kamplaştırmak, kutuplaştırmak,  ayrıştırmak , birbirine düşman etmek.
            Ben, 15 Temmuz hain darbe girişinden sonra olağanüstü toplanan ilk Belediye Meclis toplantısında  ve onu takip eden Eylül, Ekim , Kasım ayları Meclis toplantılarında , partiminizin genel politikalarına  uygun olarak  “ülke olarak her yönünüyle (yani ilke içi ve dışı tehditler, ekonomi , sosyal barış , adalet ve hukukun üstünlüğü gibi bir çok önemli konuda )   fazlasıyla sıkıntılı ve zor  günler geçirdiğimizi,  giderek herşeyin  hızla kötüye gitmekte olduğunu ,  bu durumdan bir an önce çıkmamız gerektiğini , bunun içinde  mutlaka hoşgörüyü,  birlik ve beraberleriliğimizi sağlayıp  güçlendirmemizin şart olduğunu ,  birlik beraberliği sağlamak içinde  sorumluluk taşıyan  tüm siyasilerin  halkı kutuplaştırıcı, ayrıştırıcı , düşmanlığa  sevkeden   söylemlerden  ve  eylemlerden  kaçınması gerektiğini   ısrarla  Cumhuriyet Halk Partisi meclis gurubu adına  ifade ettim. Birlik ve beraberlik çağrısı yaptım,  ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günleri hoşgörü ve dayanaşmayla aşabileceğimizi anlattım, artık gerçekleri çarpıtarak ve olmayan şeyleri olmuş gibi  göstererek çamur atma  siyasetinin  bitirilmesi gerektiğini  defalarca  söyledim.
            Ama  üzülerek  görmekteyiz ki yaklaşık iki yıldır AKP nin  ilimiz siyasi temsilcilerinin ve yetkili konumda olanlarının    ısrarla sürdüğü  insanları ayrıştıran , kışkırtan, ortamı geren  söylemlerini ve  bu  algı yönetimini  bitirmeye hiç niyetleri yok. Başkanımız defalarca kendisine yöneltilen haksız  suçlamalara karşı  açıklamalar yaptı, Çanakkale halkı neyin ne olduğunu çok iyi anladı .Fakat AKP yöneticilerince tüm bunlar  görmezden gelinerek, eski asılsız konular tekrar tekrar gündeme getiriliyor. Bizim tüm olumlu mesajlarımız  maalesef bir karşılık görmüyor.  O zaman  daha öncede  söylediğim gibi aynayı  onların  yüzüne  tutmak  ve  gerçeklerle  yüzleşmelerini sağlamaktan başka  çaremiz  kalmıyor. Belki böylelikle “çamur at izi kalsın siyasetinden”  vazgeçerler .
            Öncelikle bir şeyi tesbit etmemiz lazım. AKP iktidara gelmeden önce  terör eylemlerinden  şehit olan asker, polis,  korucu ve güvenlik  görevlileri  sayıları ile  AKP nin iktidara gelmesinden  sonraki  şehit sayılarımızı  karşılaştırmak bile  yürekleri yakmaktadır. AKP nin iktidar olmadan önceki 2000 yılında 29, 2001 yılında 20,  2002 yılında ise sadece 7  asker, polis ve güvenlik görevlisi   şehit olmuştur.  AKP iktidara geldikten sonra  şehit sayımız her yıl giderek  hızla artmaya başlamıştır. 2003 yılında, 31, 2004 te 73, 2005 te 105, 2006 da 111, 2007 de 146, 2008, 171, 2009, 141, 2011 de 162 , 2012 de 144, 2013 te 107 , 2014 te 120 şehidimiz var.  Sadece 7 Haziran 2015 seçimlerinden  sonraki 1 yıllık dönemde  532 asker-polis şehidimiz var. Bu  sayılara  sivil vatandaşlarımızın  ölümleri dahil  değildir. Onları da kattığınızda   korkunç bir   durumla  karşı karşıya olduğumuz  görülmekte. Peki  bu akan kanın  sorunlusu  kim ? 14 yıldır  ülkeyi yöneten iktidar  değil mi?  İktidarın yanlış  politikaları  sonucu  ne yazıkki  binlerce  vatandaşımız  şehit oldu,  öldü, yaralandı,  sakat kaldı. 
            Hatırlayın biraz geçmişi,  çözüm süreci denilen dönemleri. Biz “yanlış yapıyorsunuz ,  terör  örgütüyle  kapalı kapılar  arkasında  pazarlık yaparak  çözüm  süreci sağlıklı  yürümez ,   çözümün yeri  milletin iradesinin  tecelli ettiği  TBMM  dir”  dedik, ama  dinletemedik.  Oslo'da  kapalı kapılar   ardında  terör  örgütüyle  görüşenler, pazarlık yapanlar  kimlerdi ?   O  görüşmelerin  kayıtları  internete ve basına yansıdı, bir zahmet okuyun sayın AKP yetkilileri . Görün  gizli saklı neler neler konuşulmuş.  Daha  sonra Öcalan' ı ve PKK yı   aklayan  açıklamalarınız var.  Bunları da  bilmiyorsanız  açın  interneti ve basını  tek tek görün hepsini . İnanın onları  okuduğunuzda  söyleyecek söz bulamayacaksınız .  Çok hatalı söz ve eylemleriniz var o dönemde, ayrı ayrı  hepsi iç acıtan. Birisi çok fazla iç acıtmıştı . 2013 yılında o dönem  AKP Genlik Kolları başkanı ve daha sonra İstanbul Milletveki olan şahsın söylediğini hatırlıyor  musunuz ? Hatırlatayım o zaman ;   “  ne TSK  askerleri ashab-ı     kiram kadar şerefli, ne de gerilla müşrikler kadar düşman” demişti. Bunları sizler  söylediniz, bizim şehitlerimize “kelle”  demeniz kadar , şehitlerimizin  şereflerini terörislerle bir tutma  gayretinizde ülkesini seven sağduyulu  herkesi    çok yaraladı.  
            Birde Habur çadır mahkemesi  olayı var, onu da hatırlıyor musunuz ? Siyaset ve yargı tarihimizin utanç sayfalarından birisi maalesef AKP iktidarında yaşandı. Davul zurnayla karşılanan teröristlerin  ayağına kadar,   doğal hakim ilkesine  aykırı olarak  Habur'a sınıra  mahkeme  götürüldü ve   ifadelerinde  pişman olmadığını açıkça ve ısrarla belirten teröristler  pişmalık yasasından faydalandırılarak serbest bırakılmıştı. O  sahneleri bir  gözünüzün önüne getirin , umarım utanacaksınız.
            O dönemde Öcalandan,  PKK ve HDP den  iyisi yoktu  sizin için. İmralıya , Kandile heyetler  gönderiyor, HDP ile  Dolmabahçe Sarayında  anlaşıyor ve poz veriyordunuz. Hatta devlet kurumlarının tabelelarından Türkiye Cumhuriyeti  ibaresini  söküyordunuz, kaldırıyordunuz,   milliyetçiliği  ayaklar altına  aldık  diye  övünüyordunuz. Niye , çünkü  verdiğiniz  tavizlerle  Başkanlığı alacağınızı  umuyordunuz.  O zaman birlikte hareket ettikleriniz  Milliyetçiler değildi, başkalarıydı , o yüzden bu sözleri  kolaylıkla  söylüyordunuz. Ama ne zamanki başkanlık konusunda   anlaşamadınız , birden herşey tersine  döndü. PKK ve HDP yi öven hoşgören açıklamalarınızın  yerini   birden  milliyetçi  söylemler  almaya  başladı.  Şimdi de o kesime hoş görünmeye çalışıyorsunuz. Ancak herşey kamuoynun gözü önünde , artık sizin ne olduğunuz ve ne yapmak istediğiniz  ortaya çıktı,  bilinçli  insanları kandırmanız çok güç.
            Fakat bu arada sizin geçmişteki yanlış politikalarınız  sonucu ülkede olan  olmuştu,  terör  örgütü elini kolunu sallaya sallaya  şehirlere  silah ve  bombaları  yığınak yapmıştı. Bunlara  bile  bile  göz yumduğunuzu,  çözüm süreci hatırına  görmezden geldiğinizi  bizzat yine  siz   AKP liler söylediniz. Siz unutmuş olabilirsiniz  ama  kayıtlar  duruyor ve tarih  unutmaz.  Ve sonra büyük acılar , büyük terör  eylemleri 7 Haziran 2015 – 7 Haziran 2016 arası  532 asker, polis, güvenlik görevlisi şehit. Bir o kadar  sivil  vatandaşımızın kaybı . Bunların hepsinin  günahı vebali üzerinizde, sizin yerinizde  olmasam  vicdan  azabından  gözüme  uyku  girmez.  Ancak siz ne yapıyorsunuz,  sorumluluğunuzu  kabul edip  hatanızı  telefi edeceğinize , bu işlerde hiç bir  hatası olmayan  muhalefete   çamur atarak  kendinizi  aklayabileceğinizi  sanıyorsunuz.
            Sizin FETÖ terör örgütüyle de ilişkileriniz  sır değil. Biz yıllarca F Tipi yapılanma var, devlet içinde yasadışı örgütleniyorlar, sınav soruları çalınıyor, kumpaslar kuruluyor yargı içinde haksız kararlar veriliyor  diye sizi uyarırken, sizler yok öyle  bir şey hayal görüyorsunuz, abartıyorsunuz  diyordunuz. Ne istedilerse  veriyordunuz,  tüm  devlet  imkanlarını emirlerine  sunuyordunuz, kumpaslarla  hapse  atılan subayların yerine F tipi olduğu söylenenleri  getiriyor ve ordu içinde  en üst  düzeylere  tırmandırıyordunuz. Sonra ne  oldu, Fetö ile güç çekişmesine  girdiniz,  17-25 Aralık yolsuzluk iddialarının  ortaya çıkmasıyla bir anda  yollarınız  ayrıldı. Fakat  artık onlar ordu içinde  çok kilit noktalara gelmişlerdi ve   sonunda  15 Temmuzda silahlı darbe  girişinde bulundular . 242 masum vatandaşımızı  öldürdüler, yaklaşık ikibin vatandaşımızı yaraladılar. Bu darbeciler sizin  arkadaşlarınızdı, kardeşlerinizdi ,  kısaca    “sizin  çocuklar size  darbe yaptı” . Ama  zararını hem canıyla,  hemde ekonomik kayıplarla  milletimiz gördü,  görmeyede devam ediyor. 
            Darbeden sonra önceki yıllarda yaptığınız  hatalarınızı ilk günlerde  gördünüz  ve               “ hatalıyız, Milletimiz  ve Allah bizi  affetsin  “ dediniz. Ama  bir ay sonra yine  eski  uslubunuza geri  döndünüz.  Darbeyi adeta fırsata çevirdiniz. İnsanların içine korku salan , sindiren,  hukuk devleti ilkelerine  aykırı  uygulamalarla  yeni acılar çekilmesine     yol açtınız. Muhaliflerinizi  susturmak için hukuka aykırı yöntemler kullandınız, kullanmaya devam ediyorsunuz. Ülkeyi  hukukun temel normlarına ve çağdaş demokrasiye aykırı hükümler  içeren  Kanun Hükmünde Kararnamelerle  idare  etmeye çalışıyorsunuz. Fakat ülke iyi yönetilmiyor, yeni  hukuksuzluklar yaratıyorsunuz, hatalar yapıyorsunuz. Hatalarınızdan ders almıyorsunuz,  toplumu ayrıştırmaya ve  germeye devam ediyorsunuz.
            Hatalarınızı  gözden kaçırabilmek için   de muhalefete karşı  aslı astarı olmayan haksız  suçlamalar  yönelterek  dikkatleri başka  yönlere  çekmeye  çalışıyorsunuz. Bu sebeple yaklaşık iki yıldır  Çanakkale'de  partimize ve özellikle Belediye başkanımız  Ülgür Gökhan'a  karşı haksız  saldırılarla  algı yönetimi yaratıp kendi  kusurlarınızı  örtmeye çalışıyorsunuz. Ancak dediğim gibi Çanakkale'nin aydın, bilgili, vicdanlı  ve  aklı selim  halkı sizin bu boş çabalarınızı çok iyi görüyor . Her seçimde doğrudan, dürüstten, barıştan, özgürlükten  yana  tercihini kullanıyor. Son seçimde de merkezde yaklaşık  %55 oyla tercihini yine Cumhuriyet Halk Partisinden ve onun adayından yana  koyarak  size en iyi cevabı halkımız veriyor,   vermeyede  devam  edecektir."dedi.
  Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YEREL SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
Ahmet Çiçek, Kent Konseyi Yeni Başkanı Kandemir'i Kutladı22 Nisan 2017
Deniz Baykal Çanakkale'de : Maç henüz bitmedi22 Nisan 2017
Alper Altınok Endişeli.....22 Nisan 2017
Turan Bombaladı; "Ayni Yolda Yürüdüklerine Hakaret Yapanlar, Rakip Partinin Belediye Başkanına Tek Laf Etmeyenler"21 Nisan 2017
Deniz Baykal Çanakkale'ye Geliyor21 Nisan 2017
Başkan Altınok’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı 21 Nisan 2017
Altınok’tan Değerlendirme Toplantısı20 Nisan 2017
Çanakkale Vatan Partisi Sokak Çağrısı FETÖ ye PKK ya Alan Yaratır20 Nisan 2017
Çanakkale MHP'de İstifa Depremi Sürüyor19 Nisan 2017
Biga’da Karabiga ve Gümüşçay da HAYIR dedi18 Nisan 2017
Mustafa Kemal'in Askerleri Uyarıyor,"MÜTAREKE SOLCULARI (!) Halkı Sokağa Çağırıyor"18 Nisan 2017
Çanakkale'de AKP'nin Oy Kaybettiği 3 İlçe: Merkez, Biga ve Eceabat18 Nisan 2017
Çanakkale MHP'den Şok İstifa17 Nisan 2017
"Bize düşen, ‘Hayır’ kampanyası ile başlattığımız mücadeleye devam etmek." 17 Nisan 2017
MHP'li Rıdvan Uz HAYIR Oyu Veren AKP'lilere de Teşekkür Etti17 Nisan 2017
AKP Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider'in Oy Kullandığı Okulda HAYIR Çıktı17 Nisan 2017
Bayramiç Referandum Kesin Sonuçları16 Nisan 2017
Ayvacık Referandum Kesin Sonuçları16 Nisan 2017
Kepez Beldesi Referandum Kesin Sonuçları16 Nisan 2017
Bozcaada'dan Kesin Referandum Sonucu16 Nisan 2017
Eceabat ilçesi kaymakamı eşine usulsüz oy kullandırdı16 Nisan 2017
Çanakkale'de İbrahim Bodur Lisesinde AKP'liler ile Müşahitler Arasında Gerginlik 16 Nisan 2017
Çanakkale'de AKP'nin 'Evet' pankartı indirilmedi16 Nisan 2017
Umurbey Belediyesi'nin Resmi Plakalı EVET Yazılı Kamyoneti CHP Eski İl Başkanın Büfesine Çarptı15 Nisan 2017
Çanakkale CHP eski İl Başkanı Hamza Karagöz'ün Büfesine EVET Aracı Girdi15 Nisan 2017
Ezine'de Serdar Soydan Rüzgarı15 Nisan 2017
Çanakkale VATAN Partisi HAYIR diyecek14 Nisan 2017
Bayramiç'te Evet Kampanyasında Çiçek İzdihamı Yaşandı12 Nisan 2017
Kepez Belde Örgütü'nden Prof. Karaayvaz'a Referandum Ziyareti12 Nisan 2017
Bülent Turan; Çanakkale'de12 Nisan 2017
CHP Biga’dan tam gaz referandum mesaisi12 Nisan 2017
CHP'li Serdar Soydan; Referandum Çalışmaları İçin Memleketi Ezine'de12 Nisan 2017
Altınok'tan Kepez'de Ziyaretler12 Nisan 2017
Çanakkale'de ki Kripto FETÖCÜLERİN Referandumda Oylarının Rengi Ne Olacak? 11 Nisan 2017
CHP YDK Üyesi Soydan'dan DYP eski İl Başkanına Ziyaret11 Nisan 2017
CHP'li Ahmet Küçük; 16 Mart Eczacılık Fakültesi Katliamda Yaşamını Yitirenleri Andı VİDEOLU11 Nisan 2017
Kepez'de Altıok Fırtınası11 Nisan 2017
Bülent Turan Çanakkale'de 20 Bin Çiçek Dağıttı10 Nisan 2017
Kepez Çiçek Açtı 10 Nisan 2017
Ahmet Çiçek'ten EVET Açıklaması 09 Nisan 2017
Murat Saruhan ve Halil İbrahim Demir Referandum Yorgunu08 Nisan 2017
Gündüz işte akşamları sahada!!!07 Nisan 2017
MHP Bozcaada İlçe Başkanlığı feshedildi07 Nisan 2017
CHP'li İsmail Özay'dan; AKP'li Ayhan Gider'e Yanıt.....06 Nisan 2017
CHP'li Ahmet Küçük'ten; AKP'li Gider'e Tepki:"AKP'liler Ülkemizi Germeyi Bıraksın"06 Nisan 2017
AKP'li Ayhan Gider; CHP Milletvekiline,"Serseri Derim, Dangalak Derim"06 Nisan 2017
Bülent Turan Çanakkale'de Faaliyetlerine Ara Vermiyor06 Nisan 2017
ŞOK İDDİA ! Hangi Belediye Başkanı 16 Nisan Sonrası İstifa Edecek ?04 Nisan 2017
MHP Bozcaada İlçe Başkanlığı'ndan Kongre ve HAYIR Açıklaması04 Nisan 2017
CHP'nin Efsane Genel Başkanı Baykal; 9 Nisan'da Çanakkale'de VİDEOLU04 Nisan 2017
Küçükkuyu Belediye Başkanı; Referandum Çalışmaları İçin Yenice Köylerinde04 Nisan 2017
MHP Bozcaada Teşkilatı'ndan HAYIR Açıklaması04 Nisan 2017
Biga'da Yaşlı Adam Ölü Bulundu04 Nisan 2017
MHP Yenice İlçe Başkanı Recai Ertan Güven Tazeledi03 Nisan 2017
Bakan Eroğlu'ndan Kaçak Moloz Dökümü Yapanlara Gözdağı02 Nisan 2017
CHP'li Serdar Soydan HAYIR için Yollarda01 Nisan 2017
CHPnin Efsane Genel Başkanı Baykal Çanakkale'de 01 Nisan 2017
Bülent Turan'dan FETÖ tahliyeleri sert tepki 01 Nisan 2017
CHP'li Ahmet Küçük; HAYIR İçin Çanakkale'nin Rumeli Topraklarında31 Mart 2017
CHP'nin Ağır Topları HAYIR İçin Sahada ; Ahmet Küçük Ayvacık'ta30 Mart 2017
Doğalgaz Çalışmaları Başladı29 Mart 2017
Turan, Balıklıçeşme’de29 Mart 2017
Dr. Hakan Çetin'in düzenlediği Yemeğe Bülent Turan'da Katıldı 26 Mart 2017
AKP li Sebahattin Güner Seçim Yorgunu26 Mart 2017
Bülent Turan; Galatasaray Yönetimine Yüklendi26 Mart 2017
Lapseki MHP İlçe Başkanı Hüseyin Doğan Oldu25 Mart 2017
DP'li Uysal: Hayır Diyerek Tekrar Bu Ülkenin Sahibi Olacağız25 Mart 2017
AKP Kepez'de Bayrak Değişimi24 Mart 2017
AKP'den teşkilatlarına referandum talimatları24 Mart 2017
Bülent Turan: Çanakkale'den rekor düzeyde 'Evet' çıkacak24 Mart 2017
HAK-İŞ Başkanı Arslan Çanakkale’ye geliyor23 Mart 2017
Kepez EVET Çadırına Büyük İlgi23 Mart 2017
FETÖCÜ FIS FIS Yasal Mermisi İle Bir Komiser Yaklaşıyor. 23 Mart 2017
Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasında sorun olmasın istiyoruz'22 Mart 2017
Çanakkale'de HDP'den HAYIR'lı Nevruz Kutlaması21 Mart 2017
Fener Alayından İlginç Ayrıntı: Korku FETÖCÜ'leri de Atatürkçü Yaptı21 Mart 2017
Baykal;"Çanakkale'deki köprünün temeli atıldı. İnşallah en kısa zaman da tamamlanır"21 Mart 2017
Ülgür Gökhan'dan Kibirli Tepki 19 Mart 2017
AK Parti Grup Başkanvekili Turan Açıklaması18 Mart 2017
Çanakkale Vatan Partisi'nden 18 Mart Açıklaması," "Zafer ordunun ,ordu milletindir "18 Mart 2017
Çanakkale'ye Erdoğan geldi ve...18 Mart 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan yanından ayırmadı!18 Mart 2017
Çanakkale'de Konuşan Erdoğan'dan Avrupa'ya Ve Darbecilere Sert Mesaj Açıklaması18 Mart 2017
Kurtulmuş, Şehit Yakınlarıyla Bir Araya Geldi17 Mart 2017
Çavuşoğlu’ndan Fırat Kalkanı şehidinin ailesine ziyaret15 Mart 2017
AKP'li Orçun Oktay'a; ", ‘Sistematik servis’ " Suçlaması15 Mart 2017
FETÖ'nün siyasi ayağı Erdoğan'ın masasında15 Mart 2017
Ülgür Gökhan'a; Kötü Haber FETÖ'den Tutuklu Kardeşi (!) Laçiner Hala Cezaevinde14 Mart 2017
Turan'dan Siyasilere Davet13 Mart 2017
Mefail Ceyhan, "Hakkımda Karalama karalama süreci başlatanlar hakkında yasal süreci ivedilikle başlatacağım"13 Mart 2017
Çanakkale AKP İl Gençlik Kolları Başkanına FETÖ Ablukası13 Mart 2017
Çanakkale'de HAYIR Afişi Gerginliği 13 Mart 2017
Biga Referandum Anket sonuçları 11 Mart 2017
Çanakkale Ayvacık Referandum Anket sonuçları 11 Mart 2017
Turan, 'Köylere Hızlı Ve Daha Etkin Posta Hizmeti Verilecek'09 Mart 2017
AKP'li Şahinbey Belediyesi'nin Yayımladığı Kitaba; Çanakkale Barosu'nde Suç Duyurusu09 Mart 2017
AKP Eceabat İlçe Başkanlığı'na Atama Yapıldı08 Mart 2017
Çanakkale Vatan Partisi'nde 8 Mart Açıklaması07 Mart 2017
CHP'li Avukat Adnan Güler, AKP'li Bakanların Almanya Yasağını Kınadı07 Mart 2017
Çanakkaleli Eski Bakanın Oğlu Bakkalda Çalışmaya Başladı07 Mart 2017
TURAN: “TROİA’DA BİN YILLARIN İZİ VAR. ONA SAHİP ÇIKMAK BİZ ÇANAKKALELİLER İÇİN VATANDAŞLIK GÖREVİ”03 Mart 2017
Gökçeada AKP'li Ayhan Kıraç Nereye Koşuyor.? 03 Mart 2017
Vatan Partisi Çanakkale İl Başkanı,"Biz Göndere Bayrak Çekeriz!"02 Mart 2017
Çanakkale Belediyesi'nde CEMAAT İMAMI Kim?02 Mart 2017
“Kepez Çayı Islah Çalışmaları Başladı”02 Mart 2017
FETÖ'nün Belediye İmamı “Danışman” Erkan Karaarslan'a ihale veren Sarıyer Belediyesi'ne Soruşturma. Sırada Çanakkale Belediyesi mi Var?02 Mart 2017
Turan, “Çiftçimize 2 milyar 118 milyon yardım”01 Mart 2017
CHP'li Muharrem İnce; Çanakkale Mitinginde Konuştu28 Şubat 2017
TURAN “BOĞAZ TRAFİĞİNİ KONTROL ALTINDA TUTUYORUZ” 28 Şubat 2017
Turan, 'Şehitlerimizin Ayak Bastığı Toprak Parçası Bizim İçin Önemli'27 Şubat 2017
Kore Gazisinin Cenaze Törenine Gökçeada AKP Tam Kadro Katıldı27 Şubat 2017
Bülent Turan; Gökçeada'da ki Kore Gazisinin Vefatının Ardından; "İyiliğine ve İnsanlığına Şahidiz"26 Şubat 2017
Başkan Altınok, Bakan Arslan’a balıkçı barınağını anlattı25 Şubat 2017
Turan, torba yasayı değerlendirdi24 Şubat 2017
Mehmet Özkan FETÖ'cülere,"10 yıldır bir kere size 'hayır' demedim. Şahsi imkanlarımı dahi sizin çalışmalarınız için feda ettim"24 Şubat 2017
Uyuşturucu ile mücadeleye destekler artıyor24 Şubat 2017
Ulaştırma Bakanı Arslan, Çanakkale Köprüsü'nün Çalışmalarını İnceledi23 Şubat 2017
Bakan Ahmet Arslan Çanakkale Valiliğini Ziyaret Etti23 Şubat 2017
Çanakkale'de Siyasi Kulisler Kordona Taştı22 Şubat 2017
Çanakkale'de 3 köye çocuk parkı kuruldu20 Şubat 2017
AK Parti ve MHP'nin ilk ortak mitingi Çanakkale'de19 Şubat 2017
MHP Çan İlçe Teşkilatı'nda EVET İstifası17 Şubat 2017
Çanakkale'ye 288 Farklı Yatırım17 Şubat 2017
HAYIR'cı Rıdvan Uz , İhraç Talebi İle Disipline Yollandı17 Şubat 2017
Çanakkale'de ki Tartışmalı SÜMERBANK'a CHP'li Üyeler HAYIR Diyor17 Şubat 2017
REFERANDUMDA SEÇSİS’E HAYIR DEDİLER!15 Şubat 2017
Deprem Bölgesine 200 Konteyner Ev Daha Gönderilecek15 Şubat 2017
Rıdvan Uz Bahçeli ye Sert Çıktı " Biz Ülkücü Sen Türkücüsün"14 Şubat 2017
Çanakkale MHP'de HAYIR İstifası13 Şubat 2017
CHP Grup Başkanvekili Özel Küçükkuyu da12 Şubat 2017
CHP'li İsmail Özay Meral Akşener'den Özür Dilenmeli11 Şubat 2017
MHP'lilerden Kolin Otel Yönetimine Teşekkür,"“Hayır'ların sayısını artırdıkları için" teşekkür ederiz”11 Şubat 2017
Çanakkale'de ki CHP'lilerden KOLİN OTEL'e BOYKOT Çağrısı11 Şubat 2017
Ahmet Uslu'dan Meral Akşener'e 41 Kere Maşallah11 Şubat 2017
Akşener'in ilk toplantısında gerginlik11 Şubat 2017
Akşener'in Çanakkale toplantısında gerginlik11 Şubat 2017
Lapseki'de CHP’den MHP’ye ziyaret10 Şubat 2017
Meral Akşener Çanakkale'ye geliyor09 Şubat 2017
Av. Tülay Ömercioğlu; Çanakkale Belediye Meclisi'nde Geçen Tartışmalı İmar İçin Yazılı İtiraz Etti09 Şubat 2017
Başbakan Yardımcısı Kaynak: Çanakkale'ye 200 Konteyner Kurulacak08 Şubat 2017
Başbakan Yardımcısı Kaynak Çanakkale'ye Geliyor07 Şubat 2017
CHP Çanakkale Kadın Kolları Anayasa Değişikliği Referandumu Çalışması07 Şubat 2017
Çanakkale MHP’de HAYIR Rüzgarı04 Şubat 2017
Gazeteci Mehmet Çelen; AKP İl Başkanı Karadağ'ı Ülgür'le Vurdu04 Şubat 2017
Çanakkale'de MHP'nin Önemli İsimleri HAYIR da Birleşti03 Şubat 2017
Çanakkale'de Referandum öncesi imza kampanyası: SEÇSİS kullanılmasın30 Ocak 2017
Altınok’tan seçmen ziyaretleri30 Ocak 2017
'Erdoğan Çanakkale Dahil 40 ilde 'evet' mitingi yapacak'29 Ocak 2017
CHP Çanakkale Örgütü; "İstanbul'da CHP'li Gence Yapılan Silahlı Saldırıyı Kınıyoruz"27 Ocak 2017
Çanakkale'de başkanlığa karşı bildiri dağıtan TKP'lilere gözaltı24 Ocak 2017
TURAN: ÇANAKKALE TURİZM ALANINDA DA BİR MARKA KENT24 Ocak 2017
Gökçeada'da Futbol Sahası İhalesi Yapıldı23 Ocak 2017
'Köy Köy Gezerek Anlatacağız'22 Ocak 2017
CHP Çanakkale Örgütü; " AKP Antalya Milletvekili Enç sizin geçmişinizdeki FETÖ’cü Gerçeğini Örtemeyecektir"20 Ocak 2017
CHP Çanakkale Örgütü; TBMM'de Yaşanan Şiddeti Kınadı20 Ocak 2017
CHP'nin Efsane Başkanı İsmail Özay; "Başkanlığa HAYIR" dedi16 Ocak 2017
Çanakkale'de Belediye Meclis Üyesine Yumruklu Saldırı İddiası14 Ocak 2017
Çanakkale'de Dolarla UMRE Turuna Tepki14 Ocak 2017
Çanakkale AKP'de ŞOK Gelişme 13 Ocak 2017
CHP Çanakkale Örgütü;"CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet A.K.P. Milletvekilleri tarafından darp edildi"12 Ocak 2017
Ülgür Gökhan'a Çanakkale'de ki LGBTİ'lerden Destek11 Ocak 2017
CHP'li Ahmet Küçük Sert Çıktı:"Yurtsever Cumhuriyetçiler yangından kurtulma derdinde,birileri hazır ışık varken saç tarayacak ayna derdinde"11 Ocak 2017
AKP'li Bayramiç Belediye Başkanı Nereye Koşuyor ?07 Ocak 2017
Ülgür Gökhan'dan ; AKP'li İsmail Sessiz'e "İnsanları Kışkırtma"05 Ocak 2017
Altınok, Minik Yüreklere Dokundu05 Ocak 2017
SÖYLEM VE EYLEM05 Ocak 2017
Ülgür Gökhan; ÇTSO Seçimlerine de El Atmış (!)05 Ocak 2017
Sabri Akıncı Sert Çıktı İsmail Işık geri adım attı.04 Ocak 2017
AKP'li Yeşim Karadağ’a FETÖ ŞOKU !!!!04 Ocak 2017
Çanakkale'nin TERZİ FİKRİ'si İsmail Özay Kentte Döndü VİDEO04 Ocak 2017
AKP'nin kritik ismi Berat Albayrak'ı mı eleştirdi03 Ocak 2017
Çanakkale'de ki MHP'lilerden DEMOKRAT Gazetesi'ne Ziyaret02 Ocak 2017
Reina Saldırısında Ölenlere Sevinmek Öldürenler Kadar Vicdansızlıktır01 Ocak 2017
Rıdvan Uz Türklerin Gün Yanırgan Bayramı Kutlu olsun 31 Aralık 2016
AK Parti'de FETÖ'den 34 ihraç30 Aralık 2016
Muhtarları Ziyaret Eden Ülgür Gökhan'a; Hayko Bağdat'tan,"Sende Mi Başkan"30 Aralık 2016
Rebiye Ünüvar'a Bir Tepki Daha 29 Aralık 2016
DOĞRU VE YANLIŞ29 Aralık 2016
CHP Çanakkale Örgütünden Asgari Ücret Açıklaması28 Aralık 2016
Ülgür Gökhan; Kayyuma Karşı, Başkanvekilliği Atanmasından Yana 28 Aralık 2016
Çanakkale Milletvekili ve İttihat Terakki ve Teşkilat-ı Mahsusa Üyesi Mehmet Akif Anılıyor27 Aralık 2016
Ülgür Gökhan; Kardeşi (!) Laçiner'i Cezaevinde Ziyarete Gitti mi ?26 Aralık 2016
Ülgür Gökhan'ın Oyu Yüzde 54 Değil Binde 425 Aralık 2016
CHP Çanakkale İsmet İnönü'yü Andı25 Aralık 2016
Ülgür Gökhan'a KAYYUM Yolda.....23 Aralık 2016
Ahmet Küçük Savunmasında; Rebiye Ünüvar'a Atatürk ve Cumhuriyet Dersi Verdi 23 Aralık 2016
TGB Çanakkale'den Şehitlerimiz İçin Taziye Ziyareti21 Aralık 2016
AK Partili Turan: Fire olmayacağı kanaatindeyim21 Aralık 2016
Turan; Rus Büyükelçiye Yönelik Terörist Saldırıyı Kınadı20 Aralık 2016
Çanakkale'de Dolar Bozdurana Makbuzu Getir İndirimi Al Kampanyası19 Aralık 2016
Ayvacık İlçe Başkanı Trafik kazası geçirdi 18 Aralık 2016
Çanakkale'de HDP binasına saldırı 17 Aralık 2016
Turan Ankara'da Konuştu; BALYOZ Çanakkale'de AKP İçinde ki Kripto FETÖCÜlere İndi VİDEOLU17 Aralık 2016
Turan; CHP'ye Seslendi; "Balyoz ve Ergenekon Şehitlerinin Kemiklerini Sızlatmayın"16 Aralık 2016
Çanakkale Vatan Partisi;"Milletin Birliği ve Vatanın Bütünlüğü İçin HDP Kapatılsın!15 Aralık 2016
Çanakkale AKP Belediye Meclisinden Şok İstifa14 Aralık 2016
CHP'li Küçük'ün Disipline Yollanmasına İsmail Özay'dan Sert Tepki:" Gülüp geçiver bu soytarılara"14 Aralık 2016
Altınok ilçe ziyaretlerine başladı13 Aralık 2016
"CHP'li Ahmet Küçük İhraç Edilsin, İlk Seçimde Nazlı Ilacak CHP'den Milletvekili Adayı Olsun"13 Aralık 2016
ALTINOK’TAN BİR İLK DAHA12 Aralık 2016
CHP'li Ahmet Küçük; FETÖCÜ'lere Vurdu; Çanakkale CHP Karıştı 12 Aralık 2016
HDP Milletvekili Garo Paylan ile AKP'li Bülent Turan Arasında Fotoğraflar savaşı12 Aralık 2016
AMERİKAN BOMBALARI11 Aralık 2016
Çanakkale'de Hangi Üst Düzey CHP(!)li Yasaklı FETÖ Sitelerinin Haberlerini Paylaşıyor10 Aralık 2016
Çanakkale KYK İl Müdürü Özkan, FETÖCÜ Laçiner'den Aldığı Fahri Doktorayı İade Etti mi? 09 Aralık 2016
Alper Altınok Çalışma Temposunu Artırdı09 Aralık 2016
Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Ünüvar; GESTAŞ Emekçileri İle Neden Tartıştı ?08 Aralık 2016
Altınok'tan Dünya İnsan Hakları Mesajı08 Aralık 2016
Çanakkale Vatan Partisi nden Kent Konseyine Liste Tepkisi07 Aralık 2016
CHP'de Ulusalcılar Ayakta; Rebiye Ünüvar'a Tepki Yağıyor06 Aralık 2016
Çanakkale Vatan Partisi'nden; Çanakkale'de ÖSO Bayrağı Açanlara Tepki05 Aralık 2016
Bülent Turan; CHP'yi CHP'li Vekilin Sözleri İle Vurdu; "CHP FETÖ İle Anılıyor" VİDEOLU05 Aralık 2016
Alper Altınok Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor03 Aralık 2016
Turan, Bakan Müezzinoğlu’nu ağırladı02 Aralık 2016
Çanakkale Eksi İki Derece Pastacı Hasan Atletsiz Geziyor.30 Kasım 2016
CHP Çanakkale Örgütü Adana Aladağ Kız Öğrenci Yurdu Yangını ile İlgili Açıklama Yaptı30 Kasım 2016
CHP'li Serdar Soydan; Siyasi Kulislere Gecede Devam Ediyor30 Kasım 2016
Turan'dan EÜAŞ Genel Müdürü Şatıroğlu'na Ziyaret29 Kasım 2016
CHP Çanakkale Belediye Meclisi Üyeleri Yürüyüşte26 Kasım 2016
Bülent Turan ABD Emperyalizmine Kafa Tutan Fidel i Selamladı 26 Kasım 2016
Bülent Turan dan Sert Çıkış26 Kasım 2016
Çanakkale CHP'den 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü25 Kasım 2016
Çanakkale'de Erdoğan'ın bahsettiği, "FETÖ'ye 17-25'ten sonra bile toz kondurmayanlar" AKP'den kovuldu mu?24 Kasım 2016
AK Parti Kepez’den “birlik ve beraberlik” mesajı;24 Kasım 2016
Tolga Akkuzuoğlu;"Öğretmenler Günü Açıklaması"24 Kasım 2016
Altınok’tan öğretmenler günü mesajı24 Kasım 2016
AKP'deki FETÖ'cüler çok uzağa gitmiş olamaz23 Kasım 2016
Hüseyin Babacanoğlu Nereye Koşuyor? 22 Kasım 2016
Yücel Atalay Siyaset Çıtasını Yükseltiyor 22 Kasım 2016
Turan’dan Çanakkale 1915 Köprüsü açıklaması21 Kasım 2016
Çanakkale de Bölücü Yayınlara Destek Veren AKP'li Kim ? 20 Kasım 2016
Bülent Turan ; "Kimse Bize FETÖ Soruşturmalarına Yönelik Talepler İle Gelmesin"20 Kasım 2016
'Ahlaki olmayan bir işin altına AK Parti'nin imza atması mümkün değil'20 Kasım 2016
AK Parti Kepez Belde Başkanlığı yeni binasında19 Kasım 2016
AKP'li Ayhan Gider den Bozcaada Gafı 19 Kasım 2016
Bülent Turan Çanakkale'de Siyasetçiler Bürokrat Takıntısını Bıraksın19 Kasım 2016
Çanakkale'de Hangi Siyasiler FETÖ nün Elini Öptü ? 18 Kasım 2016
AKP'de kongreler ertelendi18 Kasım 2016
Çanakkale CHP'den Çocuk İstismarı Açıklaması18 Kasım 2016
EĞİTİM-İŞ IV DÖNEM V. BAŞKANLAR KURULU SONUÇ BİLDİRGESİ16 Kasım 2016
CHP Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Bingöl;" Çocukların Sesi Olacağız"16 Kasım 2016
Çanakkale CHP'de Motivasyon Sağlam12 Kasım 2016
CHP'li Ahmet Küçük'ten Atatürk e Hakaret Eden Ezine'li İmama Yaylım Ateşi11 Kasım 2016
CHP'li Belediye Meclis Üyesi İhraç edilmeden İstifa Etti09 Kasım 2016
Başkan Altınok’tan 10 Kasım mesajı09 Kasım 2016
Çanakkale'de CHP Belediye Meclis Üyesi CHP'nin Bildirgesine Tepki Gösterip İstifa Etti09 Kasım 2016
Altınok'tan Dünya Şehircilik Günü Mesajı08 Kasım 2016
CHP YDK Üyesi Soydan;Çanakkale İskele Meydanı'nın Adı Ayni Kalsın Kampanyasına Destek Verdi06 Kasım 2016
Adnan Öncü Spora mı Soyundu ?06 Kasım 2016
CHP li Emine Kardelen Hastaneye Kaldırıldı 03 Kasım 2016

Arşiv Arama
 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Sayfalar
En Çok Yorumlanan
Radyo
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Foto Galeri | Video Galeri
PHS
UA-96338404-1 145-795-9660