güncel      ÜNİVERSİTE      İLÇELER      Çanakkale Haberleri      KENT YAŞAM      YEREL SİYASET      KULİS HABERLERİ      Magazin   
 
Ana Sayfa > YEREL SİYASET

CHP'li Avukat Adnan Güler'den; Ömercioğlu'na Sert Yanıt
16 Kasım 2016
CHP'li Avukat Adnan Güler'den; Ömercioğlu'na Sert Yanıt
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
CHP Belediye Meclis Üyesi ve Grup başkan vekili Avukat Adnan Güler yaptığı basın açıklamasında,"AKP Belediye Meclis üyesi ve Grup Başkanvekili Sayın Tülay Ömercioğlu  önceki gün bir basın açıklamasıyla Başkanımız  Ülgür Gökhan' ı  yine haksız ve aslı olmayan iddialarla  suçlamış. Esasen yapılan  tamamen  bir  algı operasyonudur. “Çamur at, tutmazsa bile  izi kalsın” mantığıyla  yapılan ve gerçekleri çarpıtarak  siyasi taraftarlarına  mesaj verme çabalarıdır. Ancak bu çabalar gerçeğe dayanmadığı  için , tamamen   gerçekleri çarpıtarak  başkanımız ve partimiz  sanki  terörle  ilintili imiş gibi bir  algı yaratmaya dönük olduğu için,  her seferinde  boş bir çabadan  öteye  geçmiyor ve iddia sahiplerini   kamuoyu  önünde  komik duruma  düşürmekten başka bir işe de yaramıyor. Çünkü  Çanakkale  halkı  bilinçi  bir halk , okuyor araştırıyor, başkaları gibi  sadece yandaş medyayı takip etmiyor,  her türlü yayını izliyor ve  gerçekleri çok iyi biliyor.  Çanakkale halkının çok iyi bildiği  gerçekleri  üzücüdür  ki    bazıları bir  türlü  göremediğinden (esasen görmek istemediğinden )  hep  çamur atma  siyasetine  devam ederek  siyaset yaptıklarını sanıyorlar.  Halbuki bilmiyorlar ki , bu yöntemlerle  yaptıkları  tek şey  toplumu kamplaştırmak, kutuplaştırmak,  ayrıştırmak , birbirine düşman etmek.
            Ben, 15 Temmuz hain darbe girişinden sonra olağanüstü toplanan ilk Belediye Meclis toplantısında  ve onu takip eden Eylül, Ekim , Kasım ayları Meclis toplantılarında , partiminizin genel politikalarına  uygun olarak  “ülke olarak her yönünüyle (yani ilke içi ve dışı tehditler, ekonomi , sosyal barış , adalet ve hukukun üstünlüğü gibi bir çok önemli konuda )   fazlasıyla sıkıntılı ve zor  günler geçirdiğimizi,  giderek herşeyin  hızla kötüye gitmekte olduğunu ,  bu durumdan bir an önce çıkmamız gerektiğini , bunun içinde  mutlaka hoşgörüyü,  birlik ve beraberleriliğimizi sağlayıp  güçlendirmemizin şart olduğunu ,  birlik beraberliği sağlamak içinde  sorumluluk taşıyan  tüm siyasilerin  halkı kutuplaştırıcı, ayrıştırıcı , düşmanlığa  sevkeden   söylemlerden  ve  eylemlerden  kaçınması gerektiğini   ısrarla  Cumhuriyet Halk Partisi meclis gurubu adına  ifade ettim. Birlik ve beraberlik çağrısı yaptım,  ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günleri hoşgörü ve dayanaşmayla aşabileceğimizi anlattım, artık gerçekleri çarpıtarak ve olmayan şeyleri olmuş gibi  göstererek çamur atma  siyasetinin  bitirilmesi gerektiğini  defalarca  söyledim.
            Ama  üzülerek  görmekteyiz ki yaklaşık iki yıldır AKP nin  ilimiz siyasi temsilcilerinin ve yetkili konumda olanlarının    ısrarla sürdüğü  insanları ayrıştıran , kışkırtan, ortamı geren  söylemlerini ve  bu  algı yönetimini  bitirmeye hiç niyetleri yok. Başkanımız defalarca kendisine yöneltilen haksız  suçlamalara karşı  açıklamalar yaptı, Çanakkale halkı neyin ne olduğunu çok iyi anladı .Fakat AKP yöneticilerince tüm bunlar  görmezden gelinerek, eski asılsız konular tekrar tekrar gündeme getiriliyor. Bizim tüm olumlu mesajlarımız  maalesef bir karşılık görmüyor.  O zaman  daha öncede  söylediğim gibi aynayı  onların  yüzüne  tutmak  ve  gerçeklerle  yüzleşmelerini sağlamaktan başka  çaremiz  kalmıyor. Belki böylelikle “çamur at izi kalsın siyasetinden”  vazgeçerler .
            Öncelikle bir şeyi tesbit etmemiz lazım. AKP iktidara gelmeden önce  terör eylemlerinden  şehit olan asker, polis,  korucu ve güvenlik  görevlileri  sayıları ile  AKP nin iktidara gelmesinden  sonraki  şehit sayılarımızı  karşılaştırmak bile  yürekleri yakmaktadır. AKP nin iktidar olmadan önceki 2000 yılında 29, 2001 yılında 20,  2002 yılında ise sadece 7  asker, polis ve güvenlik görevlisi   şehit olmuştur.  AKP iktidara geldikten sonra  şehit sayımız her yıl giderek  hızla artmaya başlamıştır. 2003 yılında, 31, 2004 te 73, 2005 te 105, 2006 da 111, 2007 de 146, 2008, 171, 2009, 141, 2011 de 162 , 2012 de 144, 2013 te 107 , 2014 te 120 şehidimiz var.  Sadece 7 Haziran 2015 seçimlerinden  sonraki 1 yıllık dönemde  532 asker-polis şehidimiz var. Bu  sayılara  sivil vatandaşlarımızın  ölümleri dahil  değildir. Onları da kattığınızda   korkunç bir   durumla  karşı karşıya olduğumuz  görülmekte. Peki  bu akan kanın  sorunlusu  kim ? 14 yıldır  ülkeyi yöneten iktidar  değil mi?  İktidarın yanlış  politikaları  sonucu  ne yazıkki  binlerce  vatandaşımız  şehit oldu,  öldü, yaralandı,  sakat kaldı. 
            Hatırlayın biraz geçmişi,  çözüm süreci denilen dönemleri. Biz “yanlış yapıyorsunuz ,  terör  örgütüyle  kapalı kapılar  arkasında  pazarlık yaparak  çözüm  süreci sağlıklı  yürümez ,   çözümün yeri  milletin iradesinin  tecelli ettiği  TBMM  dir”  dedik, ama  dinletemedik.  Oslo'da  kapalı kapılar   ardında  terör  örgütüyle  görüşenler, pazarlık yapanlar  kimlerdi ?   O  görüşmelerin  kayıtları  internete ve basına yansıdı, bir zahmet okuyun sayın AKP yetkilileri . Görün  gizli saklı neler neler konuşulmuş.  Daha  sonra Öcalan' ı ve PKK yı   aklayan  açıklamalarınız var.  Bunları da  bilmiyorsanız  açın  interneti ve basını  tek tek görün hepsini . İnanın onları  okuduğunuzda  söyleyecek söz bulamayacaksınız .  Çok hatalı söz ve eylemleriniz var o dönemde, ayrı ayrı  hepsi iç acıtan. Birisi çok fazla iç acıtmıştı . 2013 yılında o dönem  AKP Genlik Kolları başkanı ve daha sonra İstanbul Milletveki olan şahsın söylediğini hatırlıyor  musunuz ? Hatırlatayım o zaman ;   “  ne TSK  askerleri ashab-ı     kiram kadar şerefli, ne de gerilla müşrikler kadar düşman” demişti. Bunları sizler  söylediniz, bizim şehitlerimize “kelle”  demeniz kadar , şehitlerimizin  şereflerini terörislerle bir tutma  gayretinizde ülkesini seven sağduyulu  herkesi    çok yaraladı.  
            Birde Habur çadır mahkemesi  olayı var, onu da hatırlıyor musunuz ? Siyaset ve yargı tarihimizin utanç sayfalarından birisi maalesef AKP iktidarında yaşandı. Davul zurnayla karşılanan teröristlerin  ayağına kadar,   doğal hakim ilkesine  aykırı olarak  Habur'a sınıra  mahkeme  götürüldü ve   ifadelerinde  pişman olmadığını açıkça ve ısrarla belirten teröristler  pişmalık yasasından faydalandırılarak serbest bırakılmıştı. O  sahneleri bir  gözünüzün önüne getirin , umarım utanacaksınız.
            O dönemde Öcalandan,  PKK ve HDP den  iyisi yoktu  sizin için. İmralıya , Kandile heyetler  gönderiyor, HDP ile  Dolmabahçe Sarayında  anlaşıyor ve poz veriyordunuz. Hatta devlet kurumlarının tabelelarından Türkiye Cumhuriyeti  ibaresini  söküyordunuz, kaldırıyordunuz,   milliyetçiliği  ayaklar altına  aldık  diye  övünüyordunuz. Niye , çünkü  verdiğiniz  tavizlerle  Başkanlığı alacağınızı  umuyordunuz.  O zaman birlikte hareket ettikleriniz  Milliyetçiler değildi, başkalarıydı , o yüzden bu sözleri  kolaylıkla  söylüyordunuz. Ama ne zamanki başkanlık konusunda   anlaşamadınız , birden herşey tersine  döndü. PKK ve HDP yi öven hoşgören açıklamalarınızın  yerini   birden  milliyetçi  söylemler  almaya  başladı.  Şimdi de o kesime hoş görünmeye çalışıyorsunuz. Ancak herşey kamuoynun gözü önünde , artık sizin ne olduğunuz ve ne yapmak istediğiniz  ortaya çıktı,  bilinçli  insanları kandırmanız çok güç.
            Fakat bu arada sizin geçmişteki yanlış politikalarınız  sonucu ülkede olan  olmuştu,  terör  örgütü elini kolunu sallaya sallaya  şehirlere  silah ve  bombaları  yığınak yapmıştı. Bunlara  bile  bile  göz yumduğunuzu,  çözüm süreci hatırına  görmezden geldiğinizi  bizzat yine  siz   AKP liler söylediniz. Siz unutmuş olabilirsiniz  ama  kayıtlar  duruyor ve tarih  unutmaz.  Ve sonra büyük acılar , büyük terör  eylemleri 7 Haziran 2015 – 7 Haziran 2016 arası  532 asker, polis, güvenlik görevlisi şehit. Bir o kadar  sivil  vatandaşımızın kaybı . Bunların hepsinin  günahı vebali üzerinizde, sizin yerinizde  olmasam  vicdan  azabından  gözüme  uyku  girmez.  Ancak siz ne yapıyorsunuz,  sorumluluğunuzu  kabul edip  hatanızı  telefi edeceğinize , bu işlerde hiç bir  hatası olmayan  muhalefete   çamur atarak  kendinizi  aklayabileceğinizi  sanıyorsunuz.
            Sizin FETÖ terör örgütüyle de ilişkileriniz  sır değil. Biz yıllarca F Tipi yapılanma var, devlet içinde yasadışı örgütleniyorlar, sınav soruları çalınıyor, kumpaslar kuruluyor yargı içinde haksız kararlar veriliyor  diye sizi uyarırken, sizler yok öyle  bir şey hayal görüyorsunuz, abartıyorsunuz  diyordunuz. Ne istedilerse  veriyordunuz,  tüm  devlet  imkanlarını emirlerine  sunuyordunuz, kumpaslarla  hapse  atılan subayların yerine F tipi olduğu söylenenleri  getiriyor ve ordu içinde  en üst  düzeylere  tırmandırıyordunuz. Sonra ne  oldu, Fetö ile güç çekişmesine  girdiniz,  17-25 Aralık yolsuzluk iddialarının  ortaya çıkmasıyla bir anda  yollarınız  ayrıldı. Fakat  artık onlar ordu içinde  çok kilit noktalara gelmişlerdi ve   sonunda  15 Temmuzda silahlı darbe  girişinde bulundular . 242 masum vatandaşımızı  öldürdüler, yaklaşık ikibin vatandaşımızı yaraladılar. Bu darbeciler sizin  arkadaşlarınızdı, kardeşlerinizdi ,  kısaca    “sizin  çocuklar size  darbe yaptı” . Ama  zararını hem canıyla,  hemde ekonomik kayıplarla  milletimiz gördü,  görmeyede devam ediyor. 
            Darbeden sonra önceki yıllarda yaptığınız  hatalarınızı ilk günlerde  gördünüz  ve               “ hatalıyız, Milletimiz  ve Allah bizi  affetsin  “ dediniz. Ama  bir ay sonra yine  eski  uslubunuza geri  döndünüz.  Darbeyi adeta fırsata çevirdiniz. İnsanların içine korku salan , sindiren,  hukuk devleti ilkelerine  aykırı  uygulamalarla  yeni acılar çekilmesine     yol açtınız. Muhaliflerinizi  susturmak için hukuka aykırı yöntemler kullandınız, kullanmaya devam ediyorsunuz. Ülkeyi  hukukun temel normlarına ve çağdaş demokrasiye aykırı hükümler  içeren  Kanun Hükmünde Kararnamelerle  idare  etmeye çalışıyorsunuz. Fakat ülke iyi yönetilmiyor, yeni  hukuksuzluklar yaratıyorsunuz, hatalar yapıyorsunuz. Hatalarınızdan ders almıyorsunuz,  toplumu ayrıştırmaya ve  germeye devam ediyorsunuz.
            Hatalarınızı  gözden kaçırabilmek için   de muhalefete karşı  aslı astarı olmayan haksız  suçlamalar  yönelterek  dikkatleri başka  yönlere  çekmeye  çalışıyorsunuz. Bu sebeple yaklaşık iki yıldır  Çanakkale'de  partimize ve özellikle Belediye başkanımız  Ülgür Gökhan'a  karşı haksız  saldırılarla  algı yönetimi yaratıp kendi  kusurlarınızı  örtmeye çalışıyorsunuz. Ancak dediğim gibi Çanakkale'nin aydın, bilgili, vicdanlı  ve  aklı selim  halkı sizin bu boş çabalarınızı çok iyi görüyor . Her seçimde doğrudan, dürüstten, barıştan, özgürlükten  yana  tercihini kullanıyor. Son seçimde de merkezde yaklaşık  %55 oyla tercihini yine Cumhuriyet Halk Partisinden ve onun adayından yana  koyarak  size en iyi cevabı halkımız veriyor,   vermeyede  devam  edecektir."dedi.
  Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YEREL SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
CHP'li Ahmet Küçük, Çanakkale'de ki Parti içi Mücadelede SİLİVRİ DİRENİŞİ İle Vurdu14 Aralık 2017
Çanakkale MHP İl Başkanı Gökçeada Belediye Başkanına Yüklendi12 Aralık 2017
İlgezdi'nin Kızı Üstüne Ayvacık'ta Kayıtlı Gayrimenkulun Kaynağı Belli Değil11 Aralık 2017
Parti Üyesi Olmayan Remzi Yiğit'e CHP'liler Tepki Gösterdi11 Aralık 2017
Çanakkale VATAN Partisi Üyeleri Buluştu11 Aralık 2017
CHP Merkez İlçe Başkanı Seçildi10 Aralık 2017
"Parti Üyesi Bile Olmayan Remzi Yiğit'e Liste Teslim Etmek Tüzük İhlalidir" VİDEOLU10 Aralık 2017
CHP'li Avukat Mehmet Tutkun, Partisinin Seçim Sonuçlarını Merakla İzledi10 Aralık 2017
CHP Merkez İlçe Kongresinde Skandal Listeleri Remzi Yiğit Topladı10 Aralık 2017
CHP’li Battal İlgezdi’nin 6 Yaşında ki Kızının Çanakkale'de Villası Çıktı09 Aralık 2017
Ataşehir'den sonra 6 CHP'li belediye daha09 Aralık 2017
Çanakkale’de Sağlık Yatırımları Son Dönemde Hız Kazandı07 Aralık 2017
Çanakkale CHP Örgütü'nden 5 Aralık Açıklaması05 Aralık 2017
Bülent Turan: “Taşeron işçilerimizin haklarıyla ilgili düzenlemede sona gelindi”05 Aralık 2017
İyi Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanı İsmet Balkan05 Aralık 2017
İYİ PARTİ Çan ve Yenice İlçe Başkanları Atandı04 Aralık 2017
Turan"Kılıçdaroğlu ile Birlikte CHP'deki Anti Emperyalist Unsurlar Tasfiye edildi "03 Aralık 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kararlı "Çanakkale Belediye Başkanı’nın Konuşturulmaması İçin Valiye Talimat Verdim"02 Aralık 2017
Gökçeada Ak Parti İlçe Seçiminde Kolçak'a Açık Destek Verenler Sandıkta Kıvırttı02 Aralık 2017
CHP Bayramiç'te Uygun Dönemi02 Aralık 2017
CHP'nin Merkez İlçe Başkan Aday Adayına, Bülent Öz ile Küçükkuyu Belediye Başkanı Destek Verdi01 Aralık 2017
Bülent Turan'dan Kandil Mesajı29 Kasım 2017
CEMAAT Argümanları ve Belgeleri İle Erdoğan'a saldırmak Ve ismet Paşa'nın Devlet Adabı29 Kasım 2017
Kepez CHP Seçimlerinde Delege Bile Çıkaramayan Mutan'dan İlginç Açıklama 28 Kasım 2017
Troia Toprakları Yine Üzgün (!) İroni Bakış"Turan Açıklama Yaptı, Erkek ve Öz'ün Sevinç Çığlıkları Sustu"28 Kasım 2017
Çanakkale İYİ Parti İl başkanı Açıklandı28 Kasım 2017
Gelibolu AK Parti Binası Restore Edildi, Açılışa Hazır26 Kasım 2017
Bülent Turan ABD Emperyalizmine Çanakkale'den Meydan Okudu25 Kasım 2017
Çanakkale CHP'den Kadın Hakları Açıklaması25 Kasım 2017
Çanakkale'de "NATO'dan çıkalım, bağımsız olalım" Eylemi25 Kasım 2017
Bülent Turan Ayağının Tozu İle Açılışlara Katıldı25 Kasım 2017
Lapseki İl Genel Meclisi Üyesi Aktif Ticareti Bıraktı25 Kasım 2017
Bülent Turan Hafta sonu Çanakkale'de 23 Kasım 2017
Rıdvan Uz"Çanakkale İYİ Parti İl Başkanı Henüz Atanmadı"21 Kasım 2017
Bülent Turan'ın Davetlisi Olan Gilan ve Doburçan'lı Türk Öğrenciler Çanakkale'de 17 Kasım 2017
Bazıları Üzülecek Ama; Bülent Turan, yeniden Grup Başkanvekili 14 Kasım 2017
Bülent Turan Cumhurbaşkanı ile Rusya Yolculuğunda13 Kasım 2017
Çanakkale'de Ayrılıkçı Pomak (!) Toplantısına: Batı Trakya'dan Yanıt Geldi: Pomaklar TÜRK'tür12 Kasım 2017
CHP Belediye Meclis Üyesi Ali Uyanık Neden Meclis Üyeliği'nden İstifa Etti11 Kasım 2017
Biga CHP Tek Liste İle Kongre Yaptı11 Kasım 2017
Gökçeada Belediye Başkanı İYİ Parti'ye geçiyor10 Kasım 2017
Çanakkale CHP'den 10 Kasım Açıklaması10 Kasım 2017
Çanakkale VATAN Partisi'nden 10 Kasım Açıklaması09 Kasım 2017
Turan’dan danışmanına vefa03 Kasım 2017
Bülent Turan’dan 3 Kasım 2002 mesajı03 Kasım 2017
Çanakkale İl Özel İdaresi'ni Göreve Çağıran CHP'li Erkek AKP Döneminde Özel İdarenin Avukatlığını Yaptı mı?03 Kasım 2017
Gökhan:" GESTAŞ'ın 2015 Yılı Sayıştay Raporunun Sorumlusu Dönemin GESTAŞ Genel Müdürü ile Dönemin Vali'sidir" 03 Kasım 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan; 2018 Yılı Truva Yılı İlan Edilmesinin Önemini Anlattı 02 Kasım 2017
AK Parti Eceabat Üyesi 4 Kişi Kesin İhraç Talebi İle Disipline Verildi31 Ekim 2017
CHP Genel Başkanı Kılaçdaroğlu; Ülgür Gökhan'ı Yeniden Çanakkale Belediye Başkan Adayı Gösteriyor30 Ekim 2017
Çanakkale'de Atatürkçü Doktorlar Cumhuriyet'e Sahip Çıktı29 Ekim 2017
Bülent Turan Kime Söyledi:"AK Partili Olmak İçin Sadece FETÖ'cü Olmamak Yetmez..."28 Ekim 2017
CHP Çanakkale Örgütü'nden 29 Ekim Açıklaması28 Ekim 2017
Alper Altınok'tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması28 Ekim 2017
Turan'dan 29 Ekim Mesajı28 Ekim 2017
Av.Tülay Ömercioğlu'dan " Ünüvargillere" Sert Yanıt27 Ekim 2017
CHP'li Muharrem Erkek'in Nefesi 5. Tura Kadar Yetti26 Ekim 2017
Rıdvan Uz Yeni Partinin Kurucu üyeleri arasında yer aldı..25 Ekim 2017
Bülent Turan'dan 'istifa' yorumu: CHP'ye ekmek çıkmaz23 Ekim 2017
Soydan Gökhan İttifakının Merkez İlçe Başkan Adayı Ali Uyanık21 Ekim 2017
Bülent Turan gençlerle buluştu21 Ekim 2017
MHP İlçe Başkanına Silahlı saldırı 21 Ekim 2017
Çanakkale Belediyesi'ne KAYYUM Yolda mı?18 Ekim 2017
Bülent Turan’dan CHP’ye sert eleştiriler!16 Ekim 2017
Çanakkale Belediyesi'nde ki Tek MHP’li Üye İstifa Etti 16 Ekim 2017
Bülent Turan, Çanakkale Belediye Başkanı Gökhan’ı istifaya çağırdı13 Ekim 2017
Erdoğan; Ülgür Gökhan'ın Üstünü Çizdi13 Ekim 2017
MHP Gökçeada İlçe Başkanı Hasan Erdem istifa etti09 Ekim 2017
CHP Çanakkale de 7 Mahalle MAVİ Dedi09 Ekim 2017
Bülent Turan "Gilan'da ki Türk Öğrencileri Çanakkale'de Misafir Edeceğiz"07 Ekim 2017
Çanakkale'de Kadın Kollarından Gökhan'a Destek 07 Ekim 2017
CHP Genel Merkezi Gökhan'ı Akladı 06 Ekim 2017
Ülgür Gökhan; Ömercioğlu'ndan Özür Diledi06 Ekim 2017
Çanakkale AK Parti'de de İstifa Olacak mı?06 Ekim 2017
Bülent Turan:" Ülgür Gökhan Acil Olarak Psikiyatrist Tedavi Görmeli"05 Ekim 2017
Ülgür Gökhan ve Tülay Ömercioğlu Polemiği SPUTNIK'te Canlı Yayında VİDEOLU05 Ekim 2017
Çanakkale'de Araçlara 26 Bin Tl Ceza Yazıldı05 Ekim 2017
Ülgür Gökhan’dan ; Ayhan Gider’e Sert yanıt05 Ekim 2017
Bülent Turan’dan istifa eleştirilerine yanıt05 Ekim 2017
CHP Çanakkale Örgütüne MYK'dan Şok Seçimler Geçerli04 Ekim 2017
Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Belirlendi04 Ekim 2017
Çanakkale AFAD'dan Şüpheli Posta Eğitimi02 Ekim 2017
Gökçeada'nın Mhp'li Belediye Başkanı Ünal Çetin, Partisinden İstifa Etti02 Ekim 2017
AKP'li Yeşim Karadağ'a; CHP'den Yanıt30 Eylül 2017
CHP Delege Seçimlerine Oy Kullanan Kabinlere Gizli Kamerayı Kim Koydu?30 Eylül 2017
CHP İl Başkanı Nejat Önder'in CHP'de ki Tarihsel Macerası30 Eylül 2017
Çanakkale CHP'de Hileli Oy Kullanan Yönetici Partiden istifa etti 29 Eylül 2017
Çanakkale CHP Merkez İlçe Yönetimi'nden 4 İstifa29 Eylül 2017
İşte okullara gelen yeni sistem29 Eylül 2017
Meğer CHP'de Seçim Hilesini Nejat Önder ve Ekibi Yapmış İŞTE O GÖRÜNTÜLER29 Eylül 2017
CHP Çanakkale İl Yönetimi Yetki Aşımı ile Esenler Seçimini de İptal Etti. Mavi Listeyi İptal Etsin Kökten Çözüm28 Eylül 2017
Biga İlçe Başkanı Ahmet Şahin Güven Tazeledi28 Eylül 2017
Kepez'de Ömer Faruk Mutan Sandığı Gömüldü. Mavi Liste Zaferle Çıktı 26 Eylül 2017
CHP Çan İlçe Başkanı Avukat Ümran Aydın'dan suç duyurusu26 Eylül 2017
Ezine Peyniri Yunanistan’ın Feta’sına Rakip Oluyor26 Eylül 2017
CHP Merkez İlçe Örgütü Kepez Seçimleri Tek Liste26 Eylül 2017
CHP Çanakkale Örgütü'nün 3 Mahallesi'nde Seçimleri Mavi Liste Kazandı25 Eylül 2017
CHP Kepez Belde Seçimleri Belediye Binasında;" Oldu Olacak Makam Odasında Olsaydı"25 Eylül 2017
CHP Merkez İlçe Örgütü'nün Delege Seçimleri Devam Ediyor25 Eylül 2017
Aslanca Camii İmamı Emeklilikten Vazgeçti24 Eylül 2017
“ KEPEZ’İN İLÇE OLMASI İÇİN TARİHİ SORUMLULUKTAN KAÇAMAYIZ”23 Eylül 2017
CHP Merkez İlçe Başkanı Üyelerden Sandık Kaçırdı23 Eylül 2017
Çanakkale'de Meditasyon Ile Öz’e Dönüş Ve Renklerin İlahi Dansı Mandala Atölyesi22 Eylül 2017
CHP Merkez İlçe Örgütü Yetkisini Aşarak Seçimi İptal Etti21 Eylül 2017
"CHP İsmet Paşa Mahalle Seçimlerinin İptali Görevden Almayı Getirir" 21 Eylül 2017
Çanakkale VATAN Partisi "ABD’nin İkinci İsrail Girişimine İzin Verilemez"21 Eylül 2017
Bülent Turan: "Ankara'da Güne DEVRİMCİ Bir Bilinç İle Başladık"20 Eylül 2017
"CHP Yönetimini Ele Geçiren Marjinal Klik ile, Parti Tabanı Birbiriyle Zıt; Görüşlere Sahip"18 Eylül 2017
Kepez Belde Başkanı Alper Altınok 2017-2018 eğitim -öğretim yılı mesajı18 Eylül 2017
CHP Esenler Mahallesi’nde Delege Seçimleri Başladı16 Eylül 2017
CHP Çanakkale Örgütü'nde Son Dakika Golü15 Eylül 2017
"Çanakkale Belediyesi'nde Çalışan Akraba-Eş-Kardeş ve Yakınları Kaç Kişi?"14 Eylül 2017
CHP'li Ahmet Küçük Merkez İlçe Seçimlerinde ki Tavrını Açıkladı: Beyaz Liste14 Eylül 2017
Ezine İlçe Başkanlığına Atama Yapıldı13 Eylül 2017
CHP’li başkan Çanakkale’de içki içtiği için ‘kesin ihraç’ talebiyle disiplinde13 Eylül 2017
Çanakkale'de ki Termik Santral Projesi TBMM'ye Taşındı13 Eylül 2017
Bülent Turan: "FETÖ Mücadelesinde Kimse Benim Akrabam-Tanıdığım Yapmamıştır Demesin"13 Eylül 2017
Çan CHP Seçimlerinde Muhalefet Kazandı12 Eylül 2017
AKP'li Babacanoğlu Gökhan'a Yüklendi11 Eylül 2017
Bülent Turan; Metal Yorgunu Olan Sadece Siyasiler Değil, 25 senedir ayni koltukta ki bürokratta Yorgundur"09 Eylül 2017
Küçükkuyu'da CHP'nin 94.Kuruluş Yıldönümü Kutlandı09 Eylül 2017
Bülent Turan a Gelibolu İlçe Başkanından Ziyaret 08 Eylül 2017
Ömercioğlu; Bayar'a Yüklendi:" Cennet Otoparkı Dahil ; Çanakkale Belediyesi'nin Bütün İhalalelerinde Ayni İsim Var"08 Eylül 2017
Çanakkale CHP'de Mahalle Seçim Tarihleri Belli Oldu07 Eylül 2017
CHP Milletvekili Dursun Çicek, Çanakkale'de Kılaçdaroğlu'na İsyan Etti05 Eylül 2017
Çanakkale CHP'nin Acı Kaybı03 Eylül 2017
ADD Çanakkale Şube Başkanı CHP'nin Bayramlaşmasında01 Eylül 2017
CHP'li Avukat Tatilini Yarım Bırakıp, Partisinin Bayramlaşmasına Katıldı01 Eylül 2017
Çanakkale CHP'nin Efsane İsmi Bayramlaşmada01 Eylül 2017
CHP Çanakkale Örgütü'nde ki Ülgür Gökhan ile İl Başkanı Arasında ki Gerginlik Bayramlaşmaya da Yansıdı 01 Eylül 2017
Bülent Turan; CHP'den İhraç İşlemi Başlatılan 3 Kişiye Seslendi: Avukatlığınızı Ben Yaparım31 Ağustos 2017
Bülent Turan Çanakkaleli Yurttaşların Kurban Bayramı'nı Kutladı31 Ağustos 2017
Alper Altınok'tan Kurban Bayramı Kutlaması31 Ağustos 2017
Çanakkale'de KHK İle İhraç Edilen Hemşire Hangi Siyasetçinin Sevgilisi31 Ağustos 2017
Çanakkale'de ki Adalet Kurultayında Ortaya Çıkan Gerçek:Kalbinde PKK kurşunu ile yaşıyor ama gazi değil!31 Ağustos 2017
Çan Belediye Başkanı Personelle Bayramlaştı30 Ağustos 2017
ADALET KURULTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ AÇIKLANDI29 Ağustos 2017
Çanakkale’de Büyükerşen’e büyük ilgi29 Ağustos 2017
Çanakkale Adalet Kurultayı'nda DUA lı Kahvaltı29 Ağustos 2017
Çanakkale’de Adalet Kurultayında “Emeğe Adalet” konulu çalıştay yapıldı.29 Ağustos 2017
TEĞMEN ÇELEBİ'DEN ADALET KURULTAY'INDAKİ TOPLANTIYA TEPKİ: Mustafa Kemal in Askerleriyiz29 Ağustos 2017
Adalet Kurultayında Edirne Belediyesi 25 bin Nutuk dağıttı.28 Ağustos 2017
Erdoğan'dan Çanakkale'deki rezalete tepki gösterdi!28 Ağustos 2017
CHP'li Ahmet Küçük Tarihi Alanda ki Şarap Fabrikasında İftara Katılan AKP li Belediye Başkanını Anımsattı28 Ağustos 2017
Liberalleri, Kürtçüleri Rahatsız Eden Görüntü " Her Yerde ATATÜRK Var "28 Ağustos 2017
Babacanoğlu "Adalet Kurultayı'nda İçki İçenler Kendinize Gelin Yoksa Çarpılırsınız"28 Ağustos 2017
CHP'li Pavey: Türk erkeği atletli olur28 Ağustos 2017
Çanakkale Adalet Kurultayı'nda Rutkay Aziz rüzgarı: Adalet Sizsiniz 28 Ağustos 2017
Çanakkale Adalet Kurultayı'nda Genel Sekreter Sındır, “Üreten ve ürettiğini adilce paylaşan bir düzen kuracağız”28 Ağustos 2017
"Bülent Tezcan; Bülent Turan'dan Özür Dilemeli"28 Ağustos 2017
CHP'den ihraç açıklaması28 Ağustos 2017
57. Alayın gölgesinde Adalet Kurultayı28 Ağustos 2017
Adalet toplum vicdanının kalitesidir28 Ağustos 2017
Bülent Turan; Çanakkale'de ki STK Temsilcisi ve Bürokratlara Seslendi YORULAN BIRAKSIN27 Ağustos 2017
“Sayın Davutıoğlu 'kripto FETÖ'cü' görmek istiyorsa, bu açıklama öncesi dün akşam katıldığı düğündekilere bakmalıydı"27 Ağustos 2017
CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU CONKBAYIRI’ NA YÜRÜDÜ27 Ağustos 2017
CHP'nin İkinci Kurucu Genel Başkanı Baykal Çanakkale'de Adalet Kurultayında 26 Ağustos 2017
CHP'nin 'Adalet Kurultayı'nda "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" sloganı susturuldu26 Ağustos 2017
"KILIÇDAROĞLU, FETÖ’NÜN AVUKATLIĞI İÇİN ÇANAKKALE’YE GELDİ"26 Ağustos 2017
CHP’nin Çanakkale’de düzenlediği Adalet Kurultayı’nda ilk gün oturumları sona erdi26 Ağustos 2017
Çanakkale Adalet Kurultayı'nda: Hafıza Sokağı26 Ağustos 2017
MHP Çanakkale'de 'Yeni Parti' istifası26 Ağustos 2017
Çanakkale MHP İl Genel Meclisi'nden Akşener İçin 2 istifa26 Ağustos 2017
Çanakkale'de CHP'li Özel ve Ağbaba TRT'yi böyle trolledi25 Ağustos 2017
Chp Sözcüsü Tezcan Çanakkale'de : Darbenin Siyasi Ayağı Gizleniyor25 Ağustos 2017
CHP'nin 'Adalet Kurultayı' hazırlıkları tamam24 Ağustos 2017
CHP Kadın Kolları Başkanı Çanakkale'de 24 Ağustos 2017
Çanakkale'de ki ‘Adalet’ ittifakında çatlak24 Ağustos 2017
CHP ve HDP arasında davet krizi24 Ağustos 2017
Her parti konuşacak, CHP’liler dinleyecek23 Ağustos 2017
Durun Kavga Etmeyin Siz Kardeşsiniz: "CHP'nin 2 İl Başkan Adayı da Daha Önce Birlikte Parti Disiplinine Verilen İsimler23 Ağustos 2017
Bülent Turan:" Bayramdan Sonra Depremzedelere 205 Konut Yapmaya Başlıyoruz"22 Ağustos 2017
Rezilliğe İnna’namayacaksınız22 Ağustos 2017
Adalet Kurultayı için Çanakkale'de 7 bin kişilik konaklama alanı oluşturulacak22 Ağustos 2017
Sarıyer Belediyesi, CHP için Çanakkale’de22 Ağustos 2017
Turan; CHP'nin Çanakkale'de Yapacağı Adalet Kurultayını FETÖ-PKK ile Vurdu19 Ağustos 2017
Eceabat Belediye Başkanı , Adem Ejder Açıkladı 1 Gün Cezaevinde Yattım Çıktım18 Ağustos 2017
Bülent Turan ;"Partimizde Gruplaşmalara İzin Verilmez"17 Ağustos 2017
Turan'dan CHP'li Tanal'a çok sert sözler15 Ağustos 2017
CHP'nin Çanakkale Adalet Kurultayı'na onay15 Ağustos 2017
Saadet Partisi Çanakkale İl Başkanlığı'ndan Teşekkür Mesajı14 Ağustos 2017
Çanakkale Yeni Devlet Hastanesi Çevresinde ki Arazileri Kim Satın Aldı?14 Ağustos 2017
Bülent Turan'dan AVRASYACI Çıkış:" FETÖ Küresel Bir Örgüttür" 13 Ağustos 2017
CHP’li Battal İlgezdi’nin 6 Yaşında ki Kızının Çanakkale'de Villası Çıktı11 Ağustos 2017
"Çanakkale’de yapacağınız hukuk kurultayına; Bugünden FETÖ ile PKK’ya tavır alıp alenen dışlayın."11 Ağustos 2017
HDP'li Demirtaş CHP'nin Çanakkale Adalet Kurultayın Kitlesel Katılım Çağrısı yaptı 10 Ağustos 2017
Ülgür Gökhan Barış ve Özgürlük Kelebeği İmiş YERSEN09 Ağustos 2017
Bülent Turan: “‘Adalet Kurultayı’ milletin gözünde bir hiçtir!”09 Ağustos 2017
CHP Sözcüsü Tezcan: Çanakkale'de 5 günlük 'Adalet Kurultayı' yapacağız09 Ağustos 2017
FETÖ'nün Çanakkale'de ki 200 Kişilik Ölüm Listesi Ele Geçirildi08 Ağustos 2017
CHP'li Budak, Çanakkale Kurultayı'nın Detaylarını Anlattı07 Ağustos 2017
Çanakkale MHP'den Şok İstifa07 Ağustos 2017
ŞOK İDDİA ! "CHP'nin Çanakkale'de Yapacağı Adalet Kurultayı: AP'nin FETÖ ve PKK'ya Özgürlük kararlarının Uygulanması "06 Ağustos 2017
Bülent Turan; Partisinin Küçükkuyu ve Kepez Belde Kongrelerine Neden Katılmadı?05 Ağustos 2017
HDP'nin Çanakkale Resmi Twitter Sayfasını ATATÜRKÇÜ Hackerlar Hackledi02 Ağustos 2017
Bu da Türk'ün Ticaret Zekası: CHP'nin Çanakkale'de ki Adalet Kurultayı İçin Anahtarlıklar Satışa Sunulmuş01 Ağustos 2017
Çanakkale AKP eski İl Yöneticisi FETÖ'den Tutuklandı01 Ağustos 2017
Çan AK Parti İlçe Yönetiminden Manifesto gibi İstifa31 Temmuz 2017
CHP, Çanakkale'de, 26-30 Ağustos tarihleri arasında 'Adalet Kurultayı' yapacak. 31 Temmuz 2017
Umurbey Festivali'nine ZİNA Tartışması Damgasını Vurdu29 Temmuz 2017
Yüksek Seçim Kurulu illerin milletvekili sayılarını değiştirdi. 27 Temmuz 2017
68'den 2017'e Hilmi Baydar'ın DEVRİM Yürüyüşü Sürüyor24 Temmuz 2017
Kepez'de ki Seçimler Sonrası Yaşanan Polemiğe: İsmail Yaşar Oğuz ve Mehmet Daniş'in de ismi karıştı23 Temmuz 2017
Babacanoğlu Kepezde Uzlaşı Sağladık22 Temmuz 2017
Kepez AKP Seçimlerinde Gerginlik Uzlaşı ile Bitti22 Temmuz 2017
AKP'li Adnan Öncü Aktif Siyaseti Bıraktığını Açıkladı20 Temmuz 2017
FETÖ’den Gözaltına Alınan Sargut'u; Süleyman Soylu Zamanında Göreve Atamamış19 Temmuz 2017
Gökçeada'da ki FETÖ Operasyonu'nda AKP'nin eski İl Yöneticisi de Gözaltında18 Temmuz 2017
Altıok'tan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Açıklaması14 Temmuz 2017
Biga’ya FETÖ Okulu Yapılmasına Katkı Veren İlçe Başkanı Kim?14 Temmuz 2017
ÇOMÜ'de ki FETÖCÜ'ler Bülent Turan'ın bile Adını Kullanmışlar10 Temmuz 2017
Çanakkaleli CHP'liler İstanbul'da Adalet Yürüyüşüne Katıldı09 Temmuz 2017
AKP'nin İl ve İlçe Teşkilatları MİT ve MASAK İncelemesinde08 Temmuz 2017
Çanakkale Vatan Partisinden Adalet Yürüyüşüne Sert Tepki07 Temmuz 2017
Bülent Turan a Çanakkale'de FETÖ Sorusu04 Temmuz 2017
ŞEYTAN BUNUN NERESİNDE ? Gökhan'ın Aklına Karadağ'ın Akrabasının FETÖ'den Tutuklandığı 7 Ay Sonra mı Geldi?01 Temmuz 2017
FETÖ'cülerin Kaleminden Gökhan ve Laçiner Dostluğu30 Haziran 2017
Çanakkaleli CHP'liler Adalet Yürüyüşüne Katıldı26 Haziran 2017
Çanakkale'de FETÖ Gözaltısı 1 Subay Gözaltında24 Haziran 2017
Çanakkale Belediyesi'nden KEMALİST Şehidimiz Dr. Necip Hablemitoğlu'nu İnciltecek Etkinlik21 Haziran 2017
Timur Ay, "CHP Çanakkale Milletvekili Erkek, Maalesef Kendi Kentinin Milletvekiline İftira Atıyor"20 Haziran 2017
Muharrem Erkek'in Yayımladığı Fotoğraf 2015 Yılına Ait Çıktı Ve Şampiyonluk Kutlaması20 Haziran 2017
Bülent Turan Sert Çıktı"Fesleğen Fotoğrafı ile Siyaset Yapan Alçaklar "20 Haziran 2017
Abdurrahman Kuzu Ahmet Çiçek İ Geçti Bir Akşamda 4 iftar19 Haziran 2017
CHP Çan İlçe Örgütünden İftar Yemeği19 Haziran 2017
CHP'li Muharrem Erkek Bülent Turan dedi; DSP Bayramiç İlçe Başkanı Çıktı19 Haziran 2017
Meğer Eceabat Belediye Başkanı Şarap Fabrikasında İftar Vermemiş İftara Katılmış19 Haziran 2017
Eceabat Belediyesinin Şarap Fabrikasında ki İftarı ODATV de18 Haziran 2017
CHP'li Muharrem Erkek'e Turan'ın olduğu Resmi CEMAAT mi Servis Etti17 Haziran 2017
Bülent Turan CHP'li Erkek e Seslendi Fotoda ki Bülent Turan ı Bulun"16 Haziran 2017
ŞOK İddia ! Çanakkale'li bir siyasetçinin çok yakın akrabası FETÖ den Gözaltına alındı 15 Haziran 2017
Bayramiç Devlet Hastanesine Aile Hekimi Atamaları Gerçekleşti15 Haziran 2017
Kılıçdaroğlu'nun Başlattığı Yürüyüşe Çanakkale'den Destek15 Haziran 2017
Bülent Turan Aydınlık Gazetesine Konuştu Irak'ın Toprak Bütünlüğü Şart12 Haziran 2017
Ahmet Çiçek Sahur Rekorunu Egale Etti11 Haziran 2017
Bülent Turan ; Muharrem Erkek'i Ters Köşe Yaptı VİDEOLU08 Haziran 2017
Kalkım Belediye Başkanı Hastaneye Kaldırıldı08 Haziran 2017
Ülgür Gökhan'dan Karadağ'a Sert Yanıt08 Haziran 2017
Başbakan Yardımcısı Canikli Çanakkale'de01 Haziran 2017
"MİLAT 17-25 ARALIK DEĞİL ERGENEKON/BALYOZ SÜRECİ OLMALI"30 Mayıs 2017
“FETÖ ile mücadelede kim ADİL? Kim ÖKSÜZ?”26 Mayıs 2017
Çanakkale VATAN Partisi "İncirlik Üssü Kapatılsın"25 Mayıs 2017
Rıdvan Uz; Çanakkale'de ki FETÖ'cüleri Türkçe (!) Olimpiyatları İle Vurdu25 Mayıs 2017
ODATV'nin 8 Yıl Önce Yaptığı Haberi Muharrem Erkek Meclis'e Taşıdı22 Mayıs 2017
CHP'li Soydan ve Karagöz Danışma Kurulu Toplantısında 21 Mayıs 2017
Çanakkale Limanı’na özel izinle getirilen Uranyum nereye gitti?21 Mayıs 2017
Çanakkale CHP'de Yeni İttifaklar Gündemde20 Mayıs 2017
Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan Çanakkale Merkez Köylerinde19 Mayıs 2017
Avukat Erdener Can Büyük Kongre Öncesinde Düşünceli18 Mayıs 2017
Altınok'un 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı18 Mayıs 2017

Arşiv Arama
 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Sayfalar
En Çok Yorumlanan
Radyo
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Foto Galeri | Künye
CH
UA-96338404-1 145-795-9660