güncel      ÜNİVERSİTE      İLÇELER      Çanakkale Haberleri      KENT YAŞAM      YEREL SİYASET      KULİS HABERLERİ      Magazin   
 
Ana Sayfa > YEREL SİYASET

CHP'li Avukat Adnan Güler'den; Ömercioğlu'na Sert Yanıt
16 Kasım 2016
CHP'li Avukat Adnan Güler'den; Ömercioğlu'na Sert Yanıt
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
CHP Belediye Meclis Üyesi ve Grup başkan vekili Avukat Adnan Güler yaptığı basın açıklamasında,"AKP Belediye Meclis üyesi ve Grup Başkanvekili Sayın Tülay Ömercioğlu  önceki gün bir basın açıklamasıyla Başkanımız  Ülgür Gökhan' ı  yine haksız ve aslı olmayan iddialarla  suçlamış. Esasen yapılan  tamamen  bir  algı operasyonudur. “Çamur at, tutmazsa bile  izi kalsın” mantığıyla  yapılan ve gerçekleri çarpıtarak  siyasi taraftarlarına  mesaj verme çabalarıdır. Ancak bu çabalar gerçeğe dayanmadığı  için , tamamen   gerçekleri çarpıtarak  başkanımız ve partimiz  sanki  terörle  ilintili imiş gibi bir  algı yaratmaya dönük olduğu için,  her seferinde  boş bir çabadan  öteye  geçmiyor ve iddia sahiplerini   kamuoyu  önünde  komik duruma  düşürmekten başka bir işe de yaramıyor. Çünkü  Çanakkale  halkı  bilinçi  bir halk , okuyor araştırıyor, başkaları gibi  sadece yandaş medyayı takip etmiyor,  her türlü yayını izliyor ve  gerçekleri çok iyi biliyor.  Çanakkale halkının çok iyi bildiği  gerçekleri  üzücüdür  ki    bazıları bir  türlü  göremediğinden (esasen görmek istemediğinden )  hep  çamur atma  siyasetine  devam ederek  siyaset yaptıklarını sanıyorlar.  Halbuki bilmiyorlar ki , bu yöntemlerle  yaptıkları  tek şey  toplumu kamplaştırmak, kutuplaştırmak,  ayrıştırmak , birbirine düşman etmek.
            Ben, 15 Temmuz hain darbe girişinden sonra olağanüstü toplanan ilk Belediye Meclis toplantısında  ve onu takip eden Eylül, Ekim , Kasım ayları Meclis toplantılarında , partiminizin genel politikalarına  uygun olarak  “ülke olarak her yönünüyle (yani ilke içi ve dışı tehditler, ekonomi , sosyal barış , adalet ve hukukun üstünlüğü gibi bir çok önemli konuda )   fazlasıyla sıkıntılı ve zor  günler geçirdiğimizi,  giderek herşeyin  hızla kötüye gitmekte olduğunu ,  bu durumdan bir an önce çıkmamız gerektiğini , bunun içinde  mutlaka hoşgörüyü,  birlik ve beraberleriliğimizi sağlayıp  güçlendirmemizin şart olduğunu ,  birlik beraberliği sağlamak içinde  sorumluluk taşıyan  tüm siyasilerin  halkı kutuplaştırıcı, ayrıştırıcı , düşmanlığa  sevkeden   söylemlerden  ve  eylemlerden  kaçınması gerektiğini   ısrarla  Cumhuriyet Halk Partisi meclis gurubu adına  ifade ettim. Birlik ve beraberlik çağrısı yaptım,  ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günleri hoşgörü ve dayanaşmayla aşabileceğimizi anlattım, artık gerçekleri çarpıtarak ve olmayan şeyleri olmuş gibi  göstererek çamur atma  siyasetinin  bitirilmesi gerektiğini  defalarca  söyledim.
            Ama  üzülerek  görmekteyiz ki yaklaşık iki yıldır AKP nin  ilimiz siyasi temsilcilerinin ve yetkili konumda olanlarının    ısrarla sürdüğü  insanları ayrıştıran , kışkırtan, ortamı geren  söylemlerini ve  bu  algı yönetimini  bitirmeye hiç niyetleri yok. Başkanımız defalarca kendisine yöneltilen haksız  suçlamalara karşı  açıklamalar yaptı, Çanakkale halkı neyin ne olduğunu çok iyi anladı .Fakat AKP yöneticilerince tüm bunlar  görmezden gelinerek, eski asılsız konular tekrar tekrar gündeme getiriliyor. Bizim tüm olumlu mesajlarımız  maalesef bir karşılık görmüyor.  O zaman  daha öncede  söylediğim gibi aynayı  onların  yüzüne  tutmak  ve  gerçeklerle  yüzleşmelerini sağlamaktan başka  çaremiz  kalmıyor. Belki böylelikle “çamur at izi kalsın siyasetinden”  vazgeçerler .
            Öncelikle bir şeyi tesbit etmemiz lazım. AKP iktidara gelmeden önce  terör eylemlerinden  şehit olan asker, polis,  korucu ve güvenlik  görevlileri  sayıları ile  AKP nin iktidara gelmesinden  sonraki  şehit sayılarımızı  karşılaştırmak bile  yürekleri yakmaktadır. AKP nin iktidar olmadan önceki 2000 yılında 29, 2001 yılında 20,  2002 yılında ise sadece 7  asker, polis ve güvenlik görevlisi   şehit olmuştur.  AKP iktidara geldikten sonra  şehit sayımız her yıl giderek  hızla artmaya başlamıştır. 2003 yılında, 31, 2004 te 73, 2005 te 105, 2006 da 111, 2007 de 146, 2008, 171, 2009, 141, 2011 de 162 , 2012 de 144, 2013 te 107 , 2014 te 120 şehidimiz var.  Sadece 7 Haziran 2015 seçimlerinden  sonraki 1 yıllık dönemde  532 asker-polis şehidimiz var. Bu  sayılara  sivil vatandaşlarımızın  ölümleri dahil  değildir. Onları da kattığınızda   korkunç bir   durumla  karşı karşıya olduğumuz  görülmekte. Peki  bu akan kanın  sorunlusu  kim ? 14 yıldır  ülkeyi yöneten iktidar  değil mi?  İktidarın yanlış  politikaları  sonucu  ne yazıkki  binlerce  vatandaşımız  şehit oldu,  öldü, yaralandı,  sakat kaldı. 
            Hatırlayın biraz geçmişi,  çözüm süreci denilen dönemleri. Biz “yanlış yapıyorsunuz ,  terör  örgütüyle  kapalı kapılar  arkasında  pazarlık yaparak  çözüm  süreci sağlıklı  yürümez ,   çözümün yeri  milletin iradesinin  tecelli ettiği  TBMM  dir”  dedik, ama  dinletemedik.  Oslo'da  kapalı kapılar   ardında  terör  örgütüyle  görüşenler, pazarlık yapanlar  kimlerdi ?   O  görüşmelerin  kayıtları  internete ve basına yansıdı, bir zahmet okuyun sayın AKP yetkilileri . Görün  gizli saklı neler neler konuşulmuş.  Daha  sonra Öcalan' ı ve PKK yı   aklayan  açıklamalarınız var.  Bunları da  bilmiyorsanız  açın  interneti ve basını  tek tek görün hepsini . İnanın onları  okuduğunuzda  söyleyecek söz bulamayacaksınız .  Çok hatalı söz ve eylemleriniz var o dönemde, ayrı ayrı  hepsi iç acıtan. Birisi çok fazla iç acıtmıştı . 2013 yılında o dönem  AKP Genlik Kolları başkanı ve daha sonra İstanbul Milletveki olan şahsın söylediğini hatırlıyor  musunuz ? Hatırlatayım o zaman ;   “  ne TSK  askerleri ashab-ı     kiram kadar şerefli, ne de gerilla müşrikler kadar düşman” demişti. Bunları sizler  söylediniz, bizim şehitlerimize “kelle”  demeniz kadar , şehitlerimizin  şereflerini terörislerle bir tutma  gayretinizde ülkesini seven sağduyulu  herkesi    çok yaraladı.  
            Birde Habur çadır mahkemesi  olayı var, onu da hatırlıyor musunuz ? Siyaset ve yargı tarihimizin utanç sayfalarından birisi maalesef AKP iktidarında yaşandı. Davul zurnayla karşılanan teröristlerin  ayağına kadar,   doğal hakim ilkesine  aykırı olarak  Habur'a sınıra  mahkeme  götürüldü ve   ifadelerinde  pişman olmadığını açıkça ve ısrarla belirten teröristler  pişmalık yasasından faydalandırılarak serbest bırakılmıştı. O  sahneleri bir  gözünüzün önüne getirin , umarım utanacaksınız.
            O dönemde Öcalandan,  PKK ve HDP den  iyisi yoktu  sizin için. İmralıya , Kandile heyetler  gönderiyor, HDP ile  Dolmabahçe Sarayında  anlaşıyor ve poz veriyordunuz. Hatta devlet kurumlarının tabelelarından Türkiye Cumhuriyeti  ibaresini  söküyordunuz, kaldırıyordunuz,   milliyetçiliği  ayaklar altına  aldık  diye  övünüyordunuz. Niye , çünkü  verdiğiniz  tavizlerle  Başkanlığı alacağınızı  umuyordunuz.  O zaman birlikte hareket ettikleriniz  Milliyetçiler değildi, başkalarıydı , o yüzden bu sözleri  kolaylıkla  söylüyordunuz. Ama ne zamanki başkanlık konusunda   anlaşamadınız , birden herşey tersine  döndü. PKK ve HDP yi öven hoşgören açıklamalarınızın  yerini   birden  milliyetçi  söylemler  almaya  başladı.  Şimdi de o kesime hoş görünmeye çalışıyorsunuz. Ancak herşey kamuoynun gözü önünde , artık sizin ne olduğunuz ve ne yapmak istediğiniz  ortaya çıktı,  bilinçli  insanları kandırmanız çok güç.
            Fakat bu arada sizin geçmişteki yanlış politikalarınız  sonucu ülkede olan  olmuştu,  terör  örgütü elini kolunu sallaya sallaya  şehirlere  silah ve  bombaları  yığınak yapmıştı. Bunlara  bile  bile  göz yumduğunuzu,  çözüm süreci hatırına  görmezden geldiğinizi  bizzat yine  siz   AKP liler söylediniz. Siz unutmuş olabilirsiniz  ama  kayıtlar  duruyor ve tarih  unutmaz.  Ve sonra büyük acılar , büyük terör  eylemleri 7 Haziran 2015 – 7 Haziran 2016 arası  532 asker, polis, güvenlik görevlisi şehit. Bir o kadar  sivil  vatandaşımızın kaybı . Bunların hepsinin  günahı vebali üzerinizde, sizin yerinizde  olmasam  vicdan  azabından  gözüme  uyku  girmez.  Ancak siz ne yapıyorsunuz,  sorumluluğunuzu  kabul edip  hatanızı  telefi edeceğinize , bu işlerde hiç bir  hatası olmayan  muhalefete   çamur atarak  kendinizi  aklayabileceğinizi  sanıyorsunuz.
            Sizin FETÖ terör örgütüyle de ilişkileriniz  sır değil. Biz yıllarca F Tipi yapılanma var, devlet içinde yasadışı örgütleniyorlar, sınav soruları çalınıyor, kumpaslar kuruluyor yargı içinde haksız kararlar veriliyor  diye sizi uyarırken, sizler yok öyle  bir şey hayal görüyorsunuz, abartıyorsunuz  diyordunuz. Ne istedilerse  veriyordunuz,  tüm  devlet  imkanlarını emirlerine  sunuyordunuz, kumpaslarla  hapse  atılan subayların yerine F tipi olduğu söylenenleri  getiriyor ve ordu içinde  en üst  düzeylere  tırmandırıyordunuz. Sonra ne  oldu, Fetö ile güç çekişmesine  girdiniz,  17-25 Aralık yolsuzluk iddialarının  ortaya çıkmasıyla bir anda  yollarınız  ayrıldı. Fakat  artık onlar ordu içinde  çok kilit noktalara gelmişlerdi ve   sonunda  15 Temmuzda silahlı darbe  girişinde bulundular . 242 masum vatandaşımızı  öldürdüler, yaklaşık ikibin vatandaşımızı yaraladılar. Bu darbeciler sizin  arkadaşlarınızdı, kardeşlerinizdi ,  kısaca    “sizin  çocuklar size  darbe yaptı” . Ama  zararını hem canıyla,  hemde ekonomik kayıplarla  milletimiz gördü,  görmeyede devam ediyor. 
            Darbeden sonra önceki yıllarda yaptığınız  hatalarınızı ilk günlerde  gördünüz  ve               “ hatalıyız, Milletimiz  ve Allah bizi  affetsin  “ dediniz. Ama  bir ay sonra yine  eski  uslubunuza geri  döndünüz.  Darbeyi adeta fırsata çevirdiniz. İnsanların içine korku salan , sindiren,  hukuk devleti ilkelerine  aykırı  uygulamalarla  yeni acılar çekilmesine     yol açtınız. Muhaliflerinizi  susturmak için hukuka aykırı yöntemler kullandınız, kullanmaya devam ediyorsunuz. Ülkeyi  hukukun temel normlarına ve çağdaş demokrasiye aykırı hükümler  içeren  Kanun Hükmünde Kararnamelerle  idare  etmeye çalışıyorsunuz. Fakat ülke iyi yönetilmiyor, yeni  hukuksuzluklar yaratıyorsunuz, hatalar yapıyorsunuz. Hatalarınızdan ders almıyorsunuz,  toplumu ayrıştırmaya ve  germeye devam ediyorsunuz.
            Hatalarınızı  gözden kaçırabilmek için   de muhalefete karşı  aslı astarı olmayan haksız  suçlamalar  yönelterek  dikkatleri başka  yönlere  çekmeye  çalışıyorsunuz. Bu sebeple yaklaşık iki yıldır  Çanakkale'de  partimize ve özellikle Belediye başkanımız  Ülgür Gökhan'a  karşı haksız  saldırılarla  algı yönetimi yaratıp kendi  kusurlarınızı  örtmeye çalışıyorsunuz. Ancak dediğim gibi Çanakkale'nin aydın, bilgili, vicdanlı  ve  aklı selim  halkı sizin bu boş çabalarınızı çok iyi görüyor . Her seçimde doğrudan, dürüstten, barıştan, özgürlükten  yana  tercihini kullanıyor. Son seçimde de merkezde yaklaşık  %55 oyla tercihini yine Cumhuriyet Halk Partisinden ve onun adayından yana  koyarak  size en iyi cevabı halkımız veriyor,   vermeyede  devam  edecektir."dedi.
  Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YEREL SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
Erdoğan Çanakkale'de Şehitler İçin Pilav Dağıtımına Engel Olan Çanakkale Belediyesi'ne Sert Çıktı23 Mart 2018
Yine Ülgür Gökhan Klasiği Kendini Eleştiren Pankartta İzin Vermedi.21 Mart 2018
"FETÖ davalarına bakan bütün avukatların para trafiği takip edilsin"19 Mart 2018
Kosova Prizrende Çanakkale Zaferi Programı Gerçekleşti18 Mart 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan 18 Mart'ta Çanakkale'de 17 Mart 2018
Bülent Turan: “Çanakkale milli bir destandır”16 Mart 2018
HKP Çanakkale İl Örgütünden Çanakkale Zaferi Açıklaması16 Mart 2018
TKP'den 18 Mart açıklaması: Çanakkale'nin barışın kenti olması sosyalizmle mümkündür15 Mart 2018
“Çanakkale’de yapılan yatırımlarla sağlık alanında yeni bir sayfa açtık”14 Mart 2018
ÇANAKKALE’DEN AFRİN’E VATAN SAVAŞINDAN MİLLİ HÜKÜMETE13 Mart 2018
Çanakkale'de 15 Yıl Sonra Turan; Kral Çıplak Dedi: Yarı AKP'li Yarı CHP'lilerin Maskesini Düşürdü 12 Mart 2018
Bülent Turan, "Gökhan'ı Eleştiriyorum diye Bizden 5 Kişinin Ağzına, Bir Parmak Bal Sürmüş, Çanakkale'yi Germe Diyor" 12 Mart 2018
KRİPTO'ya AK Gençlikten Pankartlı Mesaj "ÇAY KOY KEÇELİ BAŞLIYORUZ ARTIK"11 Mart 2018
Turan, Çay Koy Keçeli Yeniden Başlıyoruz11 Mart 2018
Bülent Turan" Artık Kimse Bize O Gazeteci, O Adam O Hoca Neden Yanınızda Diye Sorularla gelmesin. Hep birlikte yeni bir başlangıç yaptık" 11 Mart 2018
CHP Grubunun Genel Sekretere Tepkisi Bitmiyor "Özür Bile Dilemedi "09 Mart 2018
Çanakkale Özel İdare Genel Sekterini CHP'liler Protesto Etti. Meclisi Terk Ettiler09 Mart 2018
Yeşim Karadağ'a Kent Konakları Komşusu Rebiye Ünüvar Sahip Çıktı08 Mart 2018
İYİ Parti Çanakkale'de "ANLAT HEMŞERİM DERTLEŞELİM… "08 Mart 2018
Ve Yeşim Karadağ İSTİFA ETTİ08 Mart 2018
Bülent Turan'ın Kosovalı Türk Öğrenciler Haberi Kosova Türk Basınında Yer buldu08 Mart 2018
Dananın Kuyruğu Kopuyor08 Mart 2018
Kosovalı Türk Öğrenciler Çanakkale'de 08 Mart 2018
KEPEZ BELEDİYESİ EMEKÇİ KADINLARI KAHVALTIDA BULUŞTU08 Mart 2018
Başkan Özacar, TOKİ Arsalarından Başka Satacak Arsa Kalmadı mı?08 Mart 2018
AK Parti Kepez Belde'sinde Mahalle Bürosu Açtı VİDEOLU07 Mart 2018
CHP’li Öz, Çanakkale’den Ankara’ya yürüyen 3 kadına destek oldu!06 Mart 2018
Çanakkale İYİ Parti'yi karıştıran oy05 Mart 2018
İYİ Partili Özdağ: Sandığı çalamayınca, YSK’yı çaldılar04 Mart 2018
"ÇOMÜ'de FETÖ Temizliği Olmamıştır, Gazetecisi de Öğretim Üyesi de Yuvalanmıştır"03 Mart 2018
Av.Ömercioğlu Akın'a Yüklendi"Söylenen Sözler Alçaklıktır: Vatan Millet Bayrak Düşmanlığıdır 01 Mart 2018
“ÇOMÜ Rektörü ve YÖK’ü Göreve Çağırıyoruz, Abdullah Akın Görevden Alınmalıdır”27 Şubat 2018
CHP'li Öz, Başbakan'a Sordu:"ÇOMÜ'nün resmi televizyonunun Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihine, kurucusu ve İlk Cumhurbaşkanı Atatürk’e hakaret için kullanılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?"27 Şubat 2018
Çanakkale VATAN Partisi:" Atlantikçiler ÇOMÜ'de ve ÇOMÜ TV'de Kendini Gösterdi"26 Şubat 2018
CHP Çanakkale Örgütü, Atatürk'e Hakaret Eden ÇOMÜ'lü İçin Savcılığa Suç Duyurusunda Bulundu26 Şubat 2018
Çanakkale İYİ Parti'den ÇOMÜ'de ATATÜRK'e Hakaret Eden Akademisyen İçin Suç Duyurusu26 Şubat 2018
Rıdvan Uz, Atatürk ve Cumhuriyete Saldıran ÇOMÜ'lüye "Ey Hoca Sen kimsin?" 25 Şubat 2018
Çanakkale'de ki Camiileri Kerhane Yaptılar Açıklaması Yapan ÇOMÜ’le ye Soydan'dan Sert tepki 24 Şubat 2018
Bülent Turan Net Konuştu: AKP'liler ile AK Partililer Arasındaki Farkı Açıkladı24 Şubat 2018
Abdurrahman Kuzu Çanakkale'ye mi göz dikti ? 23 Şubat 2018
Bülent Turan'dan Çanakkaleli Polemiklerine Tokat Gibi Yanıt "Çanakkale Kimsenin babasının malı değildir "23 Şubat 2018
Bülent Turan Çanakkale'ye İndi Ayağının Tozu ile Gençlik Kolları Tartışmasına Son Noktayı koydu 23 Şubat 2018
Masaya Yumruk Haberi Asparagas Çıktı22 Şubat 2018
AK Parti İl Gençlik Başkanına Destek Çığ Gibi Kepez Belde Başkanından Net Destek22 Şubat 2018
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Atanan İl Gençlik Kolları Başkanına Sahip Çıktı22 Şubat 2018
Sıcak gelişme... 35 bin 995 'yardımcı doçent' doktor öğretim üyesi oldu21 Şubat 2018
Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı21 Şubat 2018
Çanakkale AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanın Atandı 21 Şubat 2018
Bülent Turan: “Çalışan, üreten kadın sayımızı daha da artırmayı hedefliyoruz”20 Şubat 2018
CHP YDK Üyesi Serdar Soydan Çizmeleri Giydi20 Şubat 2018
Çanakkale AK Parti'de İl Kadın Kolları Başkanına Tabanın Tepkisi Bitmiyor18 Şubat 2018
Gelibolu'da AK Partili kadınlar subay eşlerini unutmadı15 Şubat 2018
İYİ PARTİ İLÇE KONGRELERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ15 Şubat 2018
AYDINLIK Gazetesi Muharrem Erkek'i PKK-PYD İle Vurdu13 Şubat 2018
Gelibolu AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı'na Şakar atandı13 Şubat 2018
Mevsim Üstünde Seyreden Sicaklar Ağaçları Çicek Açtırdı12 Şubat 2018
Kepez AK Parti'de Etkinlikler Sürüyor 10 Şubat 2018
ZAYTUNG Değil! Erdoğan'ın Rest Çektiği İsmin Önce Doğum Gününü Kutladı, Sonra da Birlikte Poz Verdi09 Şubat 2018
Çanakkale AK Parti İl Yönetimde Olmayan (!) İstifa Sayısı 6 ya dayandı09 Şubat 2018
Çanakkale İYİ Parti'den Açıklama07 Şubat 2018
"Ayhan Gider Nihayet Çanakkale AKP Milletvekili Olduğunu Hatırladı "06 Şubat 2018
Çanakkaleli Sendikacılardan Müftülüğü Ziyaret 05 Şubat 2018
Serdar Soydan Yeniden CHP YDK ye Seçildi05 Şubat 2018
Serdar Soydan Kılıçdaroğlu'nun Anahtar Listesinde04 Şubat 2018
Bülent Turan Yaşasın Kılıçdaroğlu Dedi CHP Karıştı04 Şubat 2018
Seçimi Kılıçdaroğlu kazandı Turan "Yaşasın Kılıçdaroğlu"dedi03 Şubat 2018
Bülent Turan Memur Sen Etkinliğine Katıldı 03 Şubat 2018
MUHARREM İNCEYE BİGA GENÇLİK ÖRGÜTÜNDEN İL GENEL MECLİS ÜYELERİNDEN TAM DESTEK02 Şubat 2018
Çanakkale'de Üyeler Oylar Muharrem İnce'ye Diyerek Kurultay Delegelerine Bayrak Açtı31 Ocak 2018
AK PARTİ KEPEZ'DEN AFRİN'E DUALARIMIZ SİZİNLE30 Ocak 2018
Bülent Turan, Roman vatandaşlarla görüştü30 Ocak 2018
SİYASET ÇANAKKALE RÜZGÂRI GİBİ ESİNTİLİ VE DENGESİZ 30 Ocak 2018
Çanakkale'de TSK Aleyhine Paylaşım Yapan HDP Eş Başkanı Tutuklandı29 Ocak 2018
"Bundan böyle Cumhuriyet Halk Partisi yok, Cumhuriyet Hakaret Partisi var"29 Ocak 2018
Bülent Turan Biga’da Halkla Buluştu28 Ocak 2018
Bülent Turan"Ben Demirci Ustasının Oğluyum"27 Ocak 2018
Bülent Turan'dan Afrin Operasyonu Karşıtı bildiri Yayınlarına Sert tepki gösterdi 26 Ocak 2018
Lapseki’de Bülent Turan Fırtınası 26 Ocak 2018
Bülent Turan Çardak'ta Halkla Buluştu 26 Ocak 2018
AK Partili Turan: Bizim gönlümüzde Erdoğan zaten gazidir23 Ocak 2018
Gökçeada AK Parti İlçe Teşkilatı Gövde gösterisi Yaptı22 Ocak 2018
Kılıçdaroğlu, oturtulduğu koltuğun diyetini ödemek için FETÖ'nün, PKK'nın operasyonlarının parçası oluyor.21 Ocak 2018
Rıdvan Uz; İYİ PARTİ Mahalli İdareler Başkan Yardımcılığına Atandı17 Ocak 2018
CHP Genel Başkan Adayı Kocasakal"CHP, Çanakkale’dir, Anafartalar’dır, Conkbayırı’dır, Mustafa Kemal'in Askeriyim"17 Ocak 2018
Bülent Turan CHP İstanbul İl Başkanı'nı Gökhan ve Erkek üzerinden vurdu 14 Ocak 2018
Bülent Turan: “Çanakkale artık sağlık alanında göç almaya aday bir şehir haline geldi”12 Ocak 2018
Bülent Turan, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin sözlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.08 Ocak 2018
Seçildiği Günden İtibaren Bütün İl Başkanları İle Kavga Eden İsim: Ülgür Gökhan 08 Ocak 2018
İYİ Parti Biga İlçe Başkanı Belli Oldu08 Ocak 2018
"Erdoğan'ın Tek Adamlığına Karşıyız Ama Çanakkale'de Tek Adam Ülgür Gökhan "07 Ocak 2018
CHP Çanakkale Örgütü'nün Yeni İl Başkanı Güneşhan'a 137 Delege Oy Vermedi07 Ocak 2018
68'den 2018'e Süren 50 Yıldır DEVRİMCİ YOLDAŞLIK07 Ocak 2018
Ülgür Gökhan'dan İleri Demokrasi Dersi: "Parti Aleyhine Konuşanı-Yazanı Ben Şikayet Edeceğim"07 Ocak 2018
CHP'li Ahmet Küçük "Parti İçinde ki Yaraları Açtınız"07 Ocak 2018
Bülent Turan; HDP'nin Çanakkale Belediyesine Desteğine Net Yanıt Verdi06 Ocak 2018
HDP Çanakkale Belediyesi'ne sahip çıktı06 Ocak 2018
Kepez AK Parti'de Kan Bağışı Kampanyası06 Ocak 2018
AK Partili Levent Çetin'in İsmi Çanakkale Belediyesi Meclis Gündeminde05 Ocak 2018
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan gündemi değerlendirdi.04 Ocak 2018
Türkiye Komünist Partisi GESTAŞ eski Genel Müdürü Hasan Yürükçü Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu03 Ocak 2018
ÇASİAD Haftalık Ekonomi Değerlendirme Notu 02 Ocak 2018
Turan: "Marmara’nın sağlık üssü Çanakkale olacak"01 Ocak 2018
Alper Altınok Kepez Esnafının Yeni Yılını Kutladı30 Aralık 2017
CHP Çan İlçe Başkanı Avukat Aydın Salvolara Devam ediyor 28 Aralık 2017
CHP Çan İlçe Başkanı Avukat Aydın; CHP'ye Hakaret Edenler Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu27 Aralık 2017
CHP Merkez İlçe Örgütü İsmet Paşa'yı Anmayı Unuttu26 Aralık 2017
CHP'nin Efsane Belediye Başkanı Özay, KOLİN OTEL'de Yapılacak Kongreyi BOYKOT Ediyorum 25 Aralık 2017
CHP'li Ahmet Küçük'te Kolin Otel Tartışmasına Katıldı24 Aralık 2017
CHP İl Kongresi Hangi Akla Hizmet Burjuvazinin Otelinde Yapıyor 24 Aralık 2017
Rıdvan Uz; CHP'nin KOLİN Otelde Yapacağı Kongreye Tepki Gösterdi 24 Aralık 2017
Bülent Turan: Honduras'lı Olduğunu Açıkladı. Takipçilerini Gülümsetti22 Aralık 2017
Çanakkale AK Parti'de FETÖ’ye Açık Tavır Alan İki İsim; Bülent Turan ve Alper Altınok 21 Aralık 2017
ZAYTUNG Değil; İsmet Güneşhan Barış'ın adayı imiş YERSEN 19 Aralık 2017
CHP Biga İlçe Başkanı Özgür Ceylan: “Kavga siyaseti Biga’ya kaybettiriyor19 Aralık 2017
Alper Altınok; ÇOMÜ'de ki Tartışmalı İelts Sınavını Sordu18 Aralık 2017
Rıdvan Uz'dan Sert Çıkış:" FETÖ Terör Örgütünün Tetikçiliğini Yapan Sözde Gazetecilere Rağmen İYİ Parti İktidara Yürüyor"16 Aralık 2017
CHP'li Ahmet Küçük, Çanakkale'de ki Parti içi Mücadelede SİLİVRİ DİRENİŞİ İle Vurdu14 Aralık 2017
Çanakkale MHP İl Başkanı Gökçeada Belediye Başkanına Yüklendi12 Aralık 2017
İlgezdi'nin Kızı Üstüne Ayvacık'ta Kayıtlı Gayrimenkulun Kaynağı Belli Değil11 Aralık 2017
Parti Üyesi Olmayan Remzi Yiğit'e CHP'liler Tepki Gösterdi11 Aralık 2017
Çanakkale VATAN Partisi Üyeleri Buluştu11 Aralık 2017
CHP Merkez İlçe Başkanı Seçildi10 Aralık 2017
"Parti Üyesi Bile Olmayan Remzi Yiğit'e Liste Teslim Etmek Tüzük İhlalidir" VİDEOLU10 Aralık 2017
CHP'li Avukat Mehmet Tutkun, Partisinin Seçim Sonuçlarını Merakla İzledi10 Aralık 2017
CHP Merkez İlçe Kongresinde Skandal Listeleri Remzi Yiğit Topladı10 Aralık 2017
CHP’li Battal İlgezdi’nin 6 Yaşında ki Kızının Çanakkale'de Villası Çıktı09 Aralık 2017
Ataşehir'den sonra 6 CHP'li belediye daha09 Aralık 2017
Çanakkale’de Sağlık Yatırımları Son Dönemde Hız Kazandı07 Aralık 2017
Çanakkale CHP Örgütü'nden 5 Aralık Açıklaması05 Aralık 2017
Bülent Turan: “Taşeron işçilerimizin haklarıyla ilgili düzenlemede sona gelindi”05 Aralık 2017
İyi Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanı İsmet Balkan05 Aralık 2017
İYİ PARTİ Çan ve Yenice İlçe Başkanları Atandı04 Aralık 2017
Turan"Kılıçdaroğlu ile Birlikte CHP'deki Anti Emperyalist Unsurlar Tasfiye edildi "03 Aralık 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kararlı "Çanakkale Belediye Başkanı’nın Konuşturulmaması İçin Valiye Talimat Verdim"02 Aralık 2017
Gökçeada Ak Parti İlçe Seçiminde Kolçak'a Açık Destek Verenler Sandıkta Kıvırttı02 Aralık 2017
CHP Bayramiç'te Uygun Dönemi02 Aralık 2017
CHP'nin Merkez İlçe Başkan Aday Adayına, Bülent Öz ile Küçükkuyu Belediye Başkanı Destek Verdi01 Aralık 2017
Bülent Turan'dan Kandil Mesajı29 Kasım 2017
CEMAAT Argümanları ve Belgeleri İle Erdoğan'a saldırmak Ve ismet Paşa'nın Devlet Adabı29 Kasım 2017
Kepez CHP Seçimlerinde Delege Bile Çıkaramayan Mutan'dan İlginç Açıklama 28 Kasım 2017
Troia Toprakları Yine Üzgün (!) İroni Bakış"Turan Açıklama Yaptı, Erkek ve Öz'ün Sevinç Çığlıkları Sustu"28 Kasım 2017
Çanakkale İYİ Parti İl başkanı Açıklandı28 Kasım 2017
Gelibolu AK Parti Binası Restore Edildi, Açılışa Hazır26 Kasım 2017
Bülent Turan ABD Emperyalizmine Çanakkale'den Meydan Okudu25 Kasım 2017
Çanakkale CHP'den Kadın Hakları Açıklaması25 Kasım 2017
Çanakkale'de "NATO'dan çıkalım, bağımsız olalım" Eylemi25 Kasım 2017
Bülent Turan Ayağının Tozu İle Açılışlara Katıldı25 Kasım 2017
Lapseki İl Genel Meclisi Üyesi Aktif Ticareti Bıraktı25 Kasım 2017
Bülent Turan Hafta sonu Çanakkale'de 23 Kasım 2017
Rıdvan Uz"Çanakkale İYİ Parti İl Başkanı Henüz Atanmadı"21 Kasım 2017
Bülent Turan'ın Davetlisi Olan Gilan ve Doburçan'lı Türk Öğrenciler Çanakkale'de 17 Kasım 2017
Bazıları Üzülecek Ama; Bülent Turan, yeniden Grup Başkanvekili 14 Kasım 2017
Bülent Turan Cumhurbaşkanı ile Rusya Yolculuğunda13 Kasım 2017
Çanakkale'de Ayrılıkçı Pomak (!) Toplantısına: Batı Trakya'dan Yanıt Geldi: Pomaklar TÜRK'tür12 Kasım 2017
CHP Belediye Meclis Üyesi Ali Uyanık Neden Meclis Üyeliği'nden İstifa Etti11 Kasım 2017
Biga CHP Tek Liste İle Kongre Yaptı11 Kasım 2017
Gökçeada Belediye Başkanı İYİ Parti'ye geçiyor10 Kasım 2017
Çanakkale CHP'den 10 Kasım Açıklaması10 Kasım 2017
Çanakkale VATAN Partisi'nden 10 Kasım Açıklaması09 Kasım 2017
Turan’dan danışmanına vefa03 Kasım 2017
Bülent Turan’dan 3 Kasım 2002 mesajı03 Kasım 2017
Çanakkale İl Özel İdaresi'ni Göreve Çağıran CHP'li Erkek AKP Döneminde Özel İdarenin Avukatlığını Yaptı mı?03 Kasım 2017
Gökhan:" GESTAŞ'ın 2015 Yılı Sayıştay Raporunun Sorumlusu Dönemin GESTAŞ Genel Müdürü ile Dönemin Vali'sidir" 03 Kasım 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan; 2018 Yılı Truva Yılı İlan Edilmesinin Önemini Anlattı 02 Kasım 2017
AK Parti Eceabat Üyesi 4 Kişi Kesin İhraç Talebi İle Disipline Verildi31 Ekim 2017
CHP Genel Başkanı Kılaçdaroğlu; Ülgür Gökhan'ı Yeniden Çanakkale Belediye Başkan Adayı Gösteriyor30 Ekim 2017
Çanakkale'de Atatürkçü Doktorlar Cumhuriyet'e Sahip Çıktı29 Ekim 2017
Bülent Turan Kime Söyledi:"AK Partili Olmak İçin Sadece FETÖ'cü Olmamak Yetmez..."28 Ekim 2017
CHP Çanakkale Örgütü'nden 29 Ekim Açıklaması28 Ekim 2017
Alper Altınok'tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması28 Ekim 2017
Turan'dan 29 Ekim Mesajı28 Ekim 2017
Av.Tülay Ömercioğlu'dan " Ünüvargillere" Sert Yanıt27 Ekim 2017
CHP'li Muharrem Erkek'in Nefesi 5. Tura Kadar Yetti26 Ekim 2017
Rıdvan Uz Yeni Partinin Kurucu üyeleri arasında yer aldı..25 Ekim 2017
Bülent Turan'dan 'istifa' yorumu: CHP'ye ekmek çıkmaz23 Ekim 2017
Soydan Gökhan İttifakının Merkez İlçe Başkan Adayı Ali Uyanık21 Ekim 2017
Bülent Turan gençlerle buluştu21 Ekim 2017
MHP İlçe Başkanına Silahlı saldırı 21 Ekim 2017
Çanakkale Belediyesi'ne KAYYUM Yolda mı?18 Ekim 2017
Bülent Turan’dan CHP’ye sert eleştiriler!16 Ekim 2017
Çanakkale Belediyesi'nde ki Tek MHP’li Üye İstifa Etti 16 Ekim 2017
Bülent Turan, Çanakkale Belediye Başkanı Gökhan’ı istifaya çağırdı13 Ekim 2017
Erdoğan; Ülgür Gökhan'ın Üstünü Çizdi13 Ekim 2017
MHP Gökçeada İlçe Başkanı Hasan Erdem istifa etti09 Ekim 2017
CHP Çanakkale de 7 Mahalle MAVİ Dedi09 Ekim 2017
Bülent Turan "Gilan'da ki Türk Öğrencileri Çanakkale'de Misafir Edeceğiz"07 Ekim 2017
Çanakkale'de Kadın Kollarından Gökhan'a Destek 07 Ekim 2017
CHP Genel Merkezi Gökhan'ı Akladı 06 Ekim 2017
Ülgür Gökhan; Ömercioğlu'ndan Özür Diledi06 Ekim 2017
Çanakkale AK Parti'de de İstifa Olacak mı?06 Ekim 2017
Bülent Turan:" Ülgür Gökhan Acil Olarak Psikiyatrist Tedavi Görmeli"05 Ekim 2017
Ülgür Gökhan ve Tülay Ömercioğlu Polemiği SPUTNIK'te Canlı Yayında VİDEOLU05 Ekim 2017
Çanakkale'de Araçlara 26 Bin Tl Ceza Yazıldı05 Ekim 2017
Ülgür Gökhan’dan ; Ayhan Gider’e Sert yanıt05 Ekim 2017
Bülent Turan’dan istifa eleştirilerine yanıt05 Ekim 2017
CHP Çanakkale Örgütüne MYK'dan Şok Seçimler Geçerli04 Ekim 2017
Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Belirlendi04 Ekim 2017
Çanakkale AFAD'dan Şüpheli Posta Eğitimi02 Ekim 2017
Gökçeada'nın Mhp'li Belediye Başkanı Ünal Çetin, Partisinden İstifa Etti02 Ekim 2017
AKP'li Yeşim Karadağ'a; CHP'den Yanıt30 Eylül 2017
CHP Delege Seçimlerine Oy Kullanan Kabinlere Gizli Kamerayı Kim Koydu?30 Eylül 2017
CHP İl Başkanı Nejat Önder'in CHP'de ki Tarihsel Macerası30 Eylül 2017
Çanakkale CHP'de Hileli Oy Kullanan Yönetici Partiden istifa etti 29 Eylül 2017
Çanakkale CHP Merkez İlçe Yönetimi'nden 4 İstifa29 Eylül 2017
İşte okullara gelen yeni sistem29 Eylül 2017
Meğer CHP'de Seçim Hilesini Nejat Önder ve Ekibi Yapmış İŞTE O GÖRÜNTÜLER29 Eylül 2017
CHP Çanakkale İl Yönetimi Yetki Aşımı ile Esenler Seçimini de İptal Etti. Mavi Listeyi İptal Etsin Kökten Çözüm28 Eylül 2017
Biga İlçe Başkanı Ahmet Şahin Güven Tazeledi28 Eylül 2017
Kepez'de Ömer Faruk Mutan Sandığı Gömüldü. Mavi Liste Zaferle Çıktı 26 Eylül 2017
CHP Çan İlçe Başkanı Avukat Ümran Aydın'dan suç duyurusu26 Eylül 2017
Ezine Peyniri Yunanistan’ın Feta’sına Rakip Oluyor26 Eylül 2017
CHP Merkez İlçe Örgütü Kepez Seçimleri Tek Liste26 Eylül 2017
CHP Çanakkale Örgütü'nün 3 Mahallesi'nde Seçimleri Mavi Liste Kazandı25 Eylül 2017
CHP Kepez Belde Seçimleri Belediye Binasında;" Oldu Olacak Makam Odasında Olsaydı"25 Eylül 2017
CHP Merkez İlçe Örgütü'nün Delege Seçimleri Devam Ediyor25 Eylül 2017
Aslanca Camii İmamı Emeklilikten Vazgeçti24 Eylül 2017
“ KEPEZ’İN İLÇE OLMASI İÇİN TARİHİ SORUMLULUKTAN KAÇAMAYIZ”23 Eylül 2017
CHP Merkez İlçe Başkanı Üyelerden Sandık Kaçırdı23 Eylül 2017
Çanakkale'de Meditasyon Ile Öz’e Dönüş Ve Renklerin İlahi Dansı Mandala Atölyesi22 Eylül 2017
CHP Merkez İlçe Örgütü Yetkisini Aşarak Seçimi İptal Etti21 Eylül 2017
"CHP İsmet Paşa Mahalle Seçimlerinin İptali Görevden Almayı Getirir" 21 Eylül 2017
Çanakkale VATAN Partisi "ABD’nin İkinci İsrail Girişimine İzin Verilemez"21 Eylül 2017
Bülent Turan: "Ankara'da Güne DEVRİMCİ Bir Bilinç İle Başladık"20 Eylül 2017
"CHP Yönetimini Ele Geçiren Marjinal Klik ile, Parti Tabanı Birbiriyle Zıt; Görüşlere Sahip"18 Eylül 2017
Kepez Belde Başkanı Alper Altınok 2017-2018 eğitim -öğretim yılı mesajı18 Eylül 2017
CHP Esenler Mahallesi’nde Delege Seçimleri Başladı16 Eylül 2017
CHP Çanakkale Örgütü'nde Son Dakika Golü15 Eylül 2017
"Çanakkale Belediyesi'nde Çalışan Akraba-Eş-Kardeş ve Yakınları Kaç Kişi?"14 Eylül 2017
CHP'li Ahmet Küçük Merkez İlçe Seçimlerinde ki Tavrını Açıkladı: Beyaz Liste14 Eylül 2017
Ezine İlçe Başkanlığına Atama Yapıldı13 Eylül 2017
CHP’li başkan Çanakkale’de içki içtiği için ‘kesin ihraç’ talebiyle disiplinde13 Eylül 2017
Çanakkale'de ki Termik Santral Projesi TBMM'ye Taşındı13 Eylül 2017
Bülent Turan: "FETÖ Mücadelesinde Kimse Benim Akrabam-Tanıdığım Yapmamıştır Demesin"13 Eylül 2017
Çan CHP Seçimlerinde Muhalefet Kazandı12 Eylül 2017
AKP'li Babacanoğlu Gökhan'a Yüklendi11 Eylül 2017
Bülent Turan; Metal Yorgunu Olan Sadece Siyasiler Değil, 25 senedir ayni koltukta ki bürokratta Yorgundur"09 Eylül 2017
Küçükkuyu'da CHP'nin 94.Kuruluş Yıldönümü Kutlandı09 Eylül 2017
Bülent Turan a Gelibolu İlçe Başkanından Ziyaret 08 Eylül 2017
Ömercioğlu; Bayar'a Yüklendi:" Cennet Otoparkı Dahil ; Çanakkale Belediyesi'nin Bütün İhalalelerinde Ayni İsim Var"08 Eylül 2017
Çanakkale CHP'de Mahalle Seçim Tarihleri Belli Oldu07 Eylül 2017
CHP Milletvekili Dursun Çicek, Çanakkale'de Kılaçdaroğlu'na İsyan Etti05 Eylül 2017
Çanakkale CHP'nin Acı Kaybı03 Eylül 2017
ADD Çanakkale Şube Başkanı CHP'nin Bayramlaşmasında01 Eylül 2017
CHP'li Avukat Tatilini Yarım Bırakıp, Partisinin Bayramlaşmasına Katıldı01 Eylül 2017
Çanakkale CHP'nin Efsane İsmi Bayramlaşmada01 Eylül 2017
CHP Çanakkale Örgütü'nde ki Ülgür Gökhan ile İl Başkanı Arasında ki Gerginlik Bayramlaşmaya da Yansıdı 01 Eylül 2017
Bülent Turan; CHP'den İhraç İşlemi Başlatılan 3 Kişiye Seslendi: Avukatlığınızı Ben Yaparım31 Ağustos 2017
Bülent Turan Çanakkaleli Yurttaşların Kurban Bayramı'nı Kutladı31 Ağustos 2017
Alper Altınok'tan Kurban Bayramı Kutlaması31 Ağustos 2017
Çanakkale'de KHK İle İhraç Edilen Hemşire Hangi Siyasetçinin Sevgilisi31 Ağustos 2017

Arşiv Arama
 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Sayfalar
En Çok Yorumlanan
Radyo
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Foto Galeri | Künye
CH
UA-96338404-1 145-795-9660