güncel      ÜNİVERSİTE      İLÇELER      Çanakkale Haberleri      KENT YAŞAM      YEREL SİYASET      KULİS HABERLERİ      Magazin   
 
Ana Sayfa > Çanakkale Haberleri

Çanakkale eski Emniyet Müdürü Zoroğlu, Ergenekon Terbitini Hazırlayan 33 Kişilik Ekip Arasında
Flaş Haber
10 Ağustos 2018
Çanakkale eski Emniyet Müdürü Zoroğlu, Ergenekon Terbitini Hazırlayan 33 Kişilik Ekip Arasında
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
23 Ocak 2008 günkü gazetelerin manşetleri şöyleydi:
 
Taraf: “Kızılelma hoşaf oldu”, Referans: “Veli Küçük’e büyük operasyon”, Yeni Şafak:“Hiç bu kadar derine inilmedi”, Hürriyet: “Ergenekon’a şafak operasyonu”, Bugün: “Küçük Paşa’ya büyük baskın”, Vakit: “Derin gözaltı”, Zaman: “Ergenekon operasyonu”, Sabah:“Devlet, derin devlete karşı”, Evrensel: “Derin operasyon”, BirGün: “Ortalık güzel koktu”, Radikal: “Darbecilere operasyon”, Milliyet: “Ergenekon’da 35 gözaltı”, Posta:“Ergenekon’a darbe”...
 
Medyanın Fetullahçı, İkinci Cumhuriyetçi, Şeriatçı ve neoliberal solcu takımı ile holding medyası bu manşetlerde buluşmuşlardı. Aralarında emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ün de bulunduğu 35 kişi, “çete kurma” gerekçesiyle gözaltına alınmıştı. İstanbul Emniyeti’ne egemen F tipi örgüt, grubun suikast ve bombalı eylem hazırlığında olduğunu iddia ediyordu. Zanlılar, Danıştay saldırısından, Cumhuriyet gazetesine atılan bombaya; Necip Hablemitoğlu suikastından, iki kilise rahibine yapılan saldırı olaylarına kadar sorumlu tutuluyordu. Gazeteler, operasyonun İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah’ın Ankara'ya gelerek Başbakan Erdoğan’la görüşmesinden sonra başlatıldığını yazıyordu.
 
Soruşturmanın başında, sonradan pek ünlenecek olan Savcı Zekeriya Öz vardı. Taraf gazetesi 24 Ocak günü, “Aranan savcı bulundu” manşetiyle çıkıyor, Öz’e övgüler düzüyordu.
 
AYDINLIK’A BİR BELGE ULAŞIYOR
 
İşte tam da o günlerde daktilo ile yazılmış, dört sayfadan ibaret, “Emniyetteki F Tipi Örgütlenmenin Etkin Elemanları” başlığını taşıyan bir belge Aydınlık’a ulaştı. Belgeyi hazırlayanlar, FETÖ’cülerin eline geçmemesi için bilgisayar kullanmamışlar, daktiloyu tercih etmişlerdi. 2006 tarihinde hazırlanan belgenin içeriği, Ergenekon operasyonuna ışık tutuyordu. Tertiplerin kimler tarafından kotarıldığını aydınlatıyordu.
 
Belgede 4 daire başkanı, 11 başkan yardımcısı, 32 şube müdürü, 3 başkomiser ve 3 öğretim üyesinin adları geçiyordu. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra belgenin yüzde yüze yakın doğru olduğu anlaşılacaktı.

İSTİHBARAT’IN YÜZDE 90’I
 
Belgenin başında, Başkanlığını Ramazan Akyürek’in yaptığı İstihbarat Dairesi geliyordu. İstihbarat Dairesi’nin yüzde 90’ının FETÖ’nün egemenliği altında olduğu belirtiliyor, Daire Başkan Yardımcılığı’nın, Değerlendirme, Eğitim, Organize, Teknik, Personel, A, B, C, Tekop, İdari ve Mali İşler, Bilgi İşlem, Ankara İstihbarat, İstanbul İstihbarat ve İzmir İstihbarat şube müdürlüklerinin cemaatin kontrolü altında olduğu ifade ediliyor ve isimler veriliyordu.
Belgeye göre Cemaatin etkin olduğu ikinci daire, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Dairesi’ydi. Tadoc, Mali Şube, Yüksek Teknik , Organize, Narkotik, İnsan Kaynakları şubelerinde gene FETÖ ağırlıktaydı. Terörle Mücadele ve Güvenlik daireleri de farklı değildi.

KİMLER HAZIRLAMIŞTI
 
“Emniyetteki F Tipi Örgütlenmenin Etkin Elemanları” başlığını taşıyan belgeyi dönemin Emniyet Genel Müdür Vekili Dr. Necati Altıntaş, dönemin Emniyet Personel Daire Başkanı İbrahim Selvi, şu an aktif görevlerde bulunan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akdeniz ve Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir hazırlamıştı.
 
2008 yılında belgeyi hazırlayan dört Emniyet Müdürü FETÖ’nün hedef tahtası haline getirildi. Zaman ve Taraf gazetelerinde Necati Altıntaş, İbrahim Selvi ve Mehmet Akdeniz “Ergenekon’un Emniyet’teki uzantıları” olarak ilan edildi.
Necati Altıntaş 2008 yılında emekli oldu, diğerleri ise kızağa çekildiler. İbrahim Selvi, 4 Ağustos 2016 günü FETÖ iddiasıyla tutuklandı!


O İSİMLER ŞİMDİ NEREDELER
 
“İşte merkezdeki 57 Fethullahçı polis” başlığıyla 27 Ocak 2008 tarihli Aydınlık’ta yayımlanan o belgede adı geçen polis şefleri şimdi nerede?
 
Dönemin İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek bugün dokuz ayrı davadan tutuklu olarak yargılanıyor. Akyürek’in rütbeleri 675 Sayılı KHK ile geri alındı.
Dönemin İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Ayhan Falakalı 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstihbarat Dairesini ele geçirmeye çalışanlar arasındaydı. 675 Sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen Falakalı şimdi firarda.
İstihbarat Dairesi Değerlendirme Şube Müdürü olan Recep Güven usulsüz dinleme davasından 2015 yılında tutuklanıp daha sonra tahliye edildi. Darbe girişimi sonrasında firar etti.
İstihbarat Dairesi Eğitim Şube Müdürü Saadettin Akgüç 2017 Mayıs ayında sahte kimlikle İstanbul/Pendik’te yakalandı, şimdi tutuklu.
İstihbarat Dairesi Organize Şube Müdürü Sabri Dilmaç 675 Sayılı KHK ile meslekten ihraç edildi.
İstihbarat Dairesi Teknik Şube Müdürü İsmail Duman FETÖ VIP dinleme davası sanığı, meslekten ihraç edildi.
İstihbarat Dairesi Personel Şube Müdürü Çoşkun Çakar usulsüz dinleme davasından 2015 yılında tutuklanıp tahliye edildi. Şimdi firarda olan Çakar, Hrant Dink davasının da sanığı.
İstihbarat Dairesi C Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer, Hrant Dink cinayeti, belgede sahtecilik ve dinleme davası gibi birçok davadan tutuklu.
İstihbarat Dairesi Tekop Şube Müdürü Yunus Yazar, yurt dışında, firari.
İstihbarat Dairesi Mali İşler Şube Müdürü Bekir Akarsu ve İstihbarat Dairesi Bilgi İşlem Şube Müdürü Hasan Çobanoğlu da meslekten ihraç edilenler arasında.
İstihbarat Dairesi Ankara İstihbarat Şube Müdürü Muharrem Durmaz, çok sayıda davanın firari sanığı. Meslekten ihraç edildi.
İstihbarat Dairesi İzmir İstihbarat Şube Müdürü Hasan Ali Okan Aralık 2016’da tutuklandı.
 
KAÇAKÇILIK VE ORGANİZE FARKLI MI
 
Dönemin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Ahmet Pek 2016 Şubat ayında Selam- Tevhid operasyonlarında tutuklandı, Haziran ayında tahliye edildi. Darbe girişiminden sonra yeniden tutuklandı.
 
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkan Yardımcısı Ömer Aydın, 15 Temmuz sonrası FETÖ/PDY kapsamında tutuklandı.
 
Aynı dairenin Tadoc Müdürü Celal Bodur, Mali Şube Müdürü Osman Balcı, Yüksek Teknik Şube Müdürü Ömer Tekeli, Araştırma Şube Müdürü Hilmi Altunışık, Narkotik Şube Müdür Yardımcısı Muhterem Çakır ve İnsan Kaynakları Müdürü Nuri Uluayak da KHK ile meslekten ihraç edilenler arasında yer aldılar.
 
TERÖR VE GÜVENLİK DAİRELERİ
 
Dönemin Terörle Mücadele Daire Başkan Yardımcısı olan ve sözü edilen belgede adının yanına el yazısıyla ‘’En etkinlerindendir’’ denilerek not düşülen Cemal Kuloğlu darbe girişimi sonrasında tutuklandı.
 
Aynı dairenin Arge Müdürü Zeki Bulut ile Şube Müdürü Seyit Ahmet Eren de meslekten ihraç edildi.
 
Dönemin Güvenlik Dairesi Başkan Yardımcısı Zeki Gürkan, darbe girişimi sonrası tutuklanan Isparta Eski Emniyet Müdürü.
 
İki yıldan fazla Başbakanlığı döneminde Tayyip Erdoğan’ın koruma amirliğini yapan dönemin Güvenlik Dairesi Emniyet Amiri Maksut Karal, FETÖ/PDY kapsamında tutuklandı, meslekten ihraç edildi.
 
“EN ETKİN ÜYELERDEN”
 
Dönemin Dışilişkiler Daire Başkanı, sözü edilen belgede adının yanına “Cemaatin en etkin üyelerindendir” notu düşülen Recep Gültekin darbe girişimi sonrasında tutuklandı.
 
Dönemin Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tokgöz de darbe girişimi sonrası tutuklandı.
 
EGM Hukuk Müşaviri Osman Karakuş, 15 Temmuz’dan sonra yurt dışına kaçtı, firari. Dışilişkiler Daire Başkan Yardımcısı Mustafa Aygün tutuklu. Dışilişkiler Dairesi Şube Müdürü Fatih İnalkaç ihraç edildi.
 
Belgede, “cemaatin Avrupa Birliği Genel Sekreterliğindeki gözü kulağı olan Emniyet Amiri” diye söz edilen Dışilişkiler Dairesi Emniyet Amiri Rahmi Kızıltoprak 2016 yılında tutuklandı. Dışilişkiler Şube Müdürü ve adının yanına “EGM’nin tüm AB projelerinden sorumlu” notu düşülen Beyhan Uğsuz ihraç edildi.
 
POLİS AKADEMİSİ
 
Dönemin Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Osman Zoroğlu 17-25 Aralık sonrası Çanakkale Emniyet Müdürlüğü görevinden alındı, daha sonra ihraç edildi. Polis Akademesi Şube Müdürü Ali Osman Elmastaş da ihraç edilenler arasında.
 
Dönemin Başkomiseri, belgede adının yanına daktilo ile “cemaatin Akademideki en etkin elemanlarındandır. Özellikle tüm yurtdışı faaliyetlerinde vardır” notu düşülen Doç. Dr. Süleyman Özeren, Hitit Üniversitesi’nden unvanları geri alınarak ihraç edildi.
 
DOÇENTLERE BAK
 
Belgede Doç. Dr. Önder Aytaç’tan şöyle söz ediliyor: “Cemaatin özellikle medyatik konularında uzman olarak lanse ettiği biridir ve çok faaldir. Babası Fethullah Gülen’in en has adamlarından olup eski İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü yapmıştır.”Aytaç firari.
 
Doç. Dr. İbrahim Cerrah ve Doç. Dr. Mesut Bedri Eryılmaz da unvanları alınarak ihraç edildiler.
 
PERSONEL DAİRESİ
 
Dönemin Daire Başkan Yardımcısı Muammer Bucak, 15 Temmuz sonrası FETÖ/PDY kapsamında tutuklandı ve meslekten ihraç edildi.
 
Personel Dairesi Şube Müdürü Osman Şişman meslekten ihraç edildi.
 
Personel Dairesi Başkomiseri ve adının yanına “Murat Çetiner’in bu dairedeki özel sırdaşı ve cemaatin etkin gücü konumundadır. Atamalarda Muammer Bucak’tan önce cemaatin işlerini hazırlayan bir konuma sahiptir” notu düşülen Ersin Candemir hakkında 2016 yılında FETÖ/PDY kapsamında soruşturma açıldı, KHK ile meslekten ihraç edildi.
 
Candemir 9 Eylül 2016 günü kanserden öldü ancak 2017 yılında hakkında soruşturma açılmış. Ölmüş şahsa soruşturma açılmış!
KRİMİNAL DAİRESİ
 
Dönemin Kriminal Daire Başkan Yardımcısı ve adının yanına “Etkin bir konuma sahiptir ve istişare heyetindedir” notu düşülen 72878 sicilli Mustafa Aydın, 17-25 Aralık sonrası Kayseri Emniyet Müdürlüğü görevinden alındı, ihraç edildi.
Kriminal Şube Müdürü ve adının yanına “Bir dönem baş imamlık yapmıştır” notu düşülen Oğuz Karakuş, 17-25 Aralık’tan sonra Kriminal Polis Laboratuvarları Daire Başkanlığı görevinden alındı, 15 Temmuz’dan sonra tutuklandı. Oğuz Karakuş, şu an firari olan Osman Karakuş’un yakın akrabası.
 
“Emniyetteki F Tipi Örgütlenmenin Etkin Elemanları” başlıklı belgede adları geçen Asayiş Dairesi’nin başkan yardımcısı ve şube müdürleri, Eğitim Dairesi’nin başkanı, başkan yardımcısı ve şube müdürleri, Bilgi İşlem Dairesi’nin başkan yardımcıları ve şube müdürleri de şimdi ya tutuklu ya da meslekten ihraç edilmiş durumdalar.
 
Bu belgenin altında imzası olan İbrahim Selvi ise yaklaşık bir yıldır Sincan Cezaevi’nde tutuklu, hakkında hazırlanacak iddianameyi bekliyor!
Hikmet Çiçek
Odatv.comYorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Çanakkale Haberleri Haberleri

Başlık Tarih
 
Çanakkale'de 29 Ekimde Şevval Şam Konseri22 Ekim 2018
"Keşif" Çanakkale'de seyirciyle buluştu22 Ekim 2018
Eş değiştirme partisine operasyon: 16 Gözaltı19 Ekim 2018
2018 TROYA Yılında,Güney Kore Cumhuriyetinden Çanakkale’ye Büyük İlgi19 Ekim 2018
Kıbrıs Gazisi Er Ali Örnek, Son Yolculuğuna Dualarla Uğurlandı19 Ekim 2018
Çanakkale Meydan Taksiciler Derneğinden Valiliğe Ziyaret19 Ekim 2018
Haydülen de haydülen, Karadağların sandalı da sandalı19 Ekim 2018
Çanakkale Boğazı'nda arıza yapan gemi sürüklenmeye başladı18 Ekim 2018
FETÖMETRE'yi Hedef Alan İsimler; Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı'na Yapılan İtiraflarda Ortaya Çıktı 18 Ekim 2018
O doktor, hemşireyi ‘mesai saatleri için’ darp etmiş18 Ekim 2018
Rus askeri gemisi Çanakkale Boğazı'ndan Çıktı18 Ekim 2018
İŞKUR ÜNİVERSİTE MEZUNLARININ DENEYİM KAZANMALARINI DESTEKLİYOR18 Ekim 2018
İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcısı Çanakkale'de Hastahanede Yaşamını Yitirdi 18 Ekim 2018
Rus donanmasına bağlı Savaş Gemisi Boğaz'dan Çıktı 17 Ekim 2018
Dr. Kenan Eliuz'un Babası Vefat etti 17 Ekim 2018
Kolon ve rektum kanseri ameliyatları büyük bir titizlikle yapılıyor16 Ekim 2018
Çanakkale Merkez Spor İhalesi Sonuçlandı 16 Ekim 2018
Çanakkale domatesinde lezzet mevsimi16 Ekim 2018
Metal Sektörü Mesleki Yeterlilik Sınav Başvuruları16 Ekim 2018
"Startup Weekend Güney Marmara 2'de Ödüller Sahibini Buldu"16 Ekim 2018
İŞKUR MEGİP TOPLANTISI ÇTSO KONGRE FUAR MERKEZİNDE YAPILDI15 Ekim 2018
Çanakkale'de Elektrik Kesintisi15 Ekim 2018
Enflasyonla Mücadele Programı "İndirim Kampanyası" 15 Ekim 2018
Amatör Spor Haftası Basketbol Turnuvası Sona Erdi15 Ekim 2018
Çanakkale Belediyesi'ne 45 İşçi Alınacak15 Ekim 2018
Amatör Spor Haftası Atletizm Yarışmaları Rekor Katılım ile Sona Erdi15 Ekim 2018
ÇANAKKALE TİCARET BORSASINDAN 'ENFLASYONLA TOPYEKUN MÜCADELE PROGRAMI'NA DESTEK15 Ekim 2018
ÇTSO UR-GE PROJESİ KAPSAMINDA BRC GLOBAL TEKNİK STANDARDI EĞİTİMİ VERDİ15 Ekim 2018
161. Filo Komutanlığına Bağlı F16 Uçakları Çanakkale Semalarında 13 Ekim 2018
ÇTSO YÖNETİMİ BANKALARLA YAŞANAN SORUNLARLA İLGİLİ MASA KURDU13 Ekim 2018
DENİZCİ İNSAN KAYNAKLARI PROFESYONELLERİ ÇALIŞTAYI’NIN İKİNCİSİ ÇANAKKALE’DE GERÇEKLEŞTİ13 Ekim 2018
ÇANAKKALE İŞKUR’UN İŞ KULÜBÜ EĞİTİMLERİ ÖĞRENCİLERLE DEVAM EDİYOR12 Ekim 2018
ÇTSO YÖNETİM KURULU KURUM ZİYARETLERİNDE BULUNDU12 Ekim 2018
Bulgar mayın avcısı, Çanakkale Boğazı'ndan çıktı11 Ekim 2018
ÇANAKKALE İŞKUR, SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASINA “İSTİHDAM TEŞVİKLERİ” KONULU SUNUM YAPTI11 Ekim 2018
DENİZCİ İNSAN KAYNAKLARI PROFESYONELLERİ ÇALIŞTAYI’NIN İKİNCİSİ ÇANAKKALE'DE11 Ekim 2018
Çanakkale'de Elektrik Kesintisi11 Ekim 2018
Bangladeş Kurtuluş Savaşı İşleri Bakanı Huq Çanakkale'de11 Ekim 2018
Çanakkale Boğazı'nda uçak kazası tatbikatı11 Ekim 2018
Çanakkale İstanbul Uçuşları İptal Oluyor11 Ekim 2018
Rus Savaş Gemisi Çanakkale Boğazı'ndan Çıkarken, Rus Askerleri de Saygı Duruşunda Bulundu10 Ekim 2018
Çanakkale'de de Gözaltı. Aktif görevde olan Albay dahil 14 kişiye FETÖ'den gözaltı10 Ekim 2018
Dikkat! Çanakkale'de Denize Düşen Uçak Tatbikatı Yapılacak10 Ekim 2018
ÇTSO GIDA UR-GE PROJESİ KAPSAMINDA GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ STANDARDI TEMEL EĞİTİMİ VERİLDİ10 Ekim 2018
ÇTSO Söyleşileri-V M.Serdar Kuzuloğlu Katılımı İle Devam Etti09 Ekim 2018
BAJA TROIA TURKEY’DE MUHTEŞEM FİNAL09 Ekim 2018
OPET’TEN 2018 TROİA YILINDA ARKEO-KÖY’E BÜYÜK DESTEK09 Ekim 2018
Amatör Spor Haftası Yürüyüş Korteji ve Açılış Töreniyle Başladı09 Ekim 2018
Meteoroloji'den uyarı sağanak yağış bekleniyor.09 Ekim 2018
Rus Savaş Gemisi Boğaz'dan Çıktı09 Ekim 2018
Ortadoğulu Yatırımcılar Çanakkale'de08 Ekim 2018
AV. BÜLENT ŞARLAN 4. KEZ BARO BAŞKANI08 Ekim 2018
Müsiad Çanakkale Şube Başkanı Ali Osman Yıldız: Enflasyonla Mücadelede Hükümetimizin Sonuna Kadar Yanındayız08 Ekim 2018
Çanakkale'in iç kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor. 08 Ekim 2018
KYK Öğrencilerinden Ziyaret08 Ekim 2018
COSME EEN WEST-MAR KONSORSİYUM TOPLANTISI ÇANAKKALE’DE GERÇEKLEŞTİ06 Ekim 2018
Rus askeri kargo gemisi Çanakkale Boğazı'ndan Çıktı06 Ekim 2018
Çanakkale Barosu Kongresi'nde 12 Eylül Amerikancı Faşist Darbesinde Tutuklanan Avukat Baydar Gündeme Damgasını Vurdu06 Ekim 2018
ÇANAKKALE ÇEVRESİNDE KOŞULAN ETAPLAR ÖZELLİKLE YABANCI YARIŞÇILAR TARAFINDAN ÇOK BEĞENİLDİ06 Ekim 2018
Çanakkale'de ki Yüksek Rekolte Şekerlemecilerin Yüzünü Güldürdü06 Ekim 2018
GMKA MALİ DESTEK PROGRAMI TANITIM TOPLANTILARI DÜZENLİYOR06 Ekim 2018
Sayıştay: Üniversite hastanelerinin yapılarını devam ettirmeleri imkânsız.05 Ekim 2018
Dikkat Çanakkale Elektrik kesintisi 05 Ekim 2018
“MAMMA ROMA GUİDONA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ”NDEN BİRİNCİLİK05 Ekim 2018
Sokak hayvanları dostu05 Ekim 2018
"FETÖ Bulaşmışı; Firuzu Hanım'la Feride Hanım, Kerhaneci Atatürk Düşmanı Abdullah Akın'ın Olduğu TV'ye Sorumlu Atanmış" 05 Ekim 2018
Elektrik Üretiminde Çanakkale İlk Sırada05 Ekim 2018
“MİÇO Sahada” projesi Balıkesir ve Çanakkale’de tamamlandı05 Ekim 2018
İran'a Yapılacak Yaptırımlar, Çanakkale boğazlarındaki deniz trafiğini yoğunlaştıracak.05 Ekim 2018
Baja Troia Turkey Başladı05 Ekim 2018
Troya'da Bitkin Halde Bulunan Yavru Sincaplar Tedavi Edildi05 Ekim 2018
Çanakkale İstanbul Uçak Seferlerini Yüksek Maliyet Vurdu 04 Ekim 2018
DİJİTAL YOLCULUK EĞİTİMLERİ’NE ÇANAKKALE’DEN START VERİLDİ04 Ekim 2018
“Startup Weekend Güney Marmara 2” Çanakkale’de Başlıyor!04 Ekim 2018
Turgut Reis Ortaokulu'na Bilgisayar Sınıfı04 Ekim 2018
Gelibolu Dostluk Derneğinin Avustralya Eyalet Temsilcilerinin Üyelerinden Çanakkaleye Ziyaret04 Ekim 2018
Kadim Mirasın İzinde” II.Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali04 Ekim 2018
Kuzey Deniz Saha Komutanı Tümamiral Tayyar Ertem’den Valiliğe Ziyaret04 Ekim 2018
Pilotu İlayda Hancı Korkut, Çanakkale'de Podyum Kovalayacak04 Ekim 2018
2018 TROYA Yılında Turizme Büyük Destek04 Ekim 2018
"Talebimiz Karşılık Buldu"03 Ekim 2018
2018 eTwinning BÖLGESEL ÇALIŞTAYI ÇANAKKALEDE İCRA EDİLDİ03 Ekim 2018
İYİ Parti İl Yönetimi Kepez huzurevine ziyarette etti03 Ekim 2018
ÇANAKKALE İŞKUR GİRİŞİMCİLİK KURSLARI DEVAM EDİYOR03 Ekim 2018
Çanakkale'deki kavga03 Ekim 2018
7 Farklı Ülkeden Gelen Dijital İçerik Üreticileri Çanakkale’de03 Ekim 2018
Çanakkale'de Hücreevinde Yakalanan, Yargıda 9 Önemli İsimden Birisi Olan Fetöcü Yargılanmaya başladı 03 Ekim 2018
Çanakkale Boğazı'nda zarar gören internet kablosu yenilendi02 Ekim 2018
BAJA TROIA TURKEY’DE YARIŞÇILAR ARAÇLARI İLE KONVOY HALİNDE TRUVA’YI ZİYARET EDECEKLER02 Ekim 2018
Camiler Ve Din Görevlileri Konferansı Yapıldı02 Ekim 2018
Kahramanmaraş merkezli FETÖ operasyonu: 6 gözaltı, Çanakkale'de de 1 Gözaltı02 Ekim 2018
Yapılandırılmış Vergi Borcu İlk Taksit Ödeme Süresi Uzatıldı02 Ekim 2018
Çanakkale Boğazı'ndan 2 Rus savaş gemisi çıktı02 Ekim 2018
33 Meslekte Belge Zorunluluğu Fiilen Başladı02 Ekim 2018
MÜSİAD Çanakkale Şube Başkanı Ali Osman YILDIZ Eylül Ayı Sameks Verilerini Açıkladı:01 Ekim 2018
Kepez Belediyesi İşçi Alıyor01 Ekim 2018
Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları tüm ülkede tanıtılıyor 01 Ekim 2018
“KIZ KARDEŞİM PROJESİ” KAPSAMINDA KADIN GİRİŞİMCİLERE EĞİTİM VERİLDİ 01 Ekim 2018
ÇANAKKALE ESNAF ODALARI BİRLİĞİ VE ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANLIĞI İLE ORTAK TOPLANTI ODAMIZ EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.01 Ekim 2018
Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Mali Destek Programları Açıklandı01 Ekim 2018
Çanakkale'ye Sağanak Yağmur Uyarısı. Çok kuvvetli ve şiddetli olacak! 01 Ekim 2018
ÇANAKKALE OBEZİTE OKULU 2. DÖNEM PROGRAMI BAŞLADI.01 Ekim 2018
Meteoroloji: Tropik fırtına, Çanakkale'yi terk ediyor30 Eylül 2018
Çanakkale'de Çocuk kiralayamadığı bisiklet için belediyeyi şikayet etti30 Eylül 2018
Rus Savaş Gemisi Boğaz'dan Çıktı30 Eylül 2018
Sefahattin Çiloğlu Müftülük Kulisleri İçin Ankara'da 30 Eylül 2018
Dikkat: Tropik Fırtına'nın yönü değişti30 Eylül 2018
Çanakkale Afet ve Acil Durum Koordinasyon Toplantısı Vali Orhan TAVLI Başkanlığında Yapıldı29 Eylül 2018
Dönemin MGK Genel Sekreter Yardımcısının emir astsubayının Çanakkale de ki FETÖ cü Mali Müşavir ABİ si Kim?29 Eylül 2018
Tropik fırtına yön değiştiriyor: Çanakkale ve Bozcaada'da şiddetli rüzgar bekleniyor29 Eylül 2018
TROPİKAL FIRTINA ÖNCESİ ÇANAKKALE BELEDİYESİ’NDEN UYARI29 Eylül 2018
Çanakkale Valiliği Fırtına alarmı verdi29 Eylül 2018
Kirbaç Kasırgası'nda Son Durum28 Eylül 2018
Çanakkale'de suç örgütü operasyonu28 Eylül 2018
Çanakkale Devlet Hastanesinde Doktora Saldırı28 Eylül 2018
Çanakkale'ye Meteoroloji'den 'tropik fırtına' uyarısı28 Eylül 2018
GESTAŞ Feribotlarda Kasırgaya Karşı Kırmızı Alarma Geçti28 Eylül 2018
ÇTSO Söyleşileri-V 28 Eylül 2018
Çanakkale'de Kadın hakim savcıların FETÖ İmam'ı yakalandı28 Eylül 2018
ÇANAKKALE İŞKUR’DAN TİCARET BORSASI ÜYERLERİNE MEGİP BİLGİLENDİRME TOPLANTISI27 Eylül 2018
Son Dakika. Poyraz Fırtınası Eceabat Feribot Seferlerini Vurdu27 Eylül 2018
Son dakika: Meteoroloji doğruladı! Kasırga geliyor…27 Eylül 2018
Bir Kasırgamız eksikti. O da oldu Çanakkale ve Ege Bölgesine Kasırga Uyarısı27 Eylül 2018
Meteoroloji’den uyarı: Fırtınanın Şiddeti Artıyor ve Sağanak yağış Geliyor26 Eylül 2018
Çanakkale Memur Sen ile GESTAŞ sefer saatlerinde Uzlaştı. 26 Eylül 2018
Çanakkale Tüm Dünyaya Tanıtılacak26 Eylül 2018
ÇTSO Dijital Seminer Veerecek26 Eylül 2018
GMKA Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı26 Eylül 2018
Gözler FETÖ'den 10 Yıl Ceza Alan Hüseyin Özdemir'i Arıyor.25 Eylül 2018
Çanakkale Belediyesi Kış Okulları Açılıyor25 Eylül 2018
Çanakkale'ye Fırtına ve Sağanak Yağmur Uyarısı25 Eylül 2018
106 Göçmen Yakalandı25 Eylül 2018
Çanakkale'de fırtına ağaçları devirdi araçlara zarar verdi25 Eylül 2018
Çanakkale’de çocuklara önerilen kitapta skandal ifadeler!24 Eylül 2018
Dikkat ! GESTAŞ'tan Yolculara Fırtına Uyarısı: Yarın İçin Uyarı !24 Eylül 2018
Çanakkale'de İlk Açılan FETÖ Davası olan ÇAGİAD Davasında, 13 Sanığa Ceza Yağdı24 Eylül 2018
ÇTSO, Üyeleri İçin 5.267.500,00 Tl Tutarında Yeni Kredi Kaynağı Yarattı24 Eylül 2018
Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Herry Sudradjat ÇTSO'nı Ziyaret Etti23 Eylül 2018
Çanakkale Kınalı-Savaştepe Otoyolu Projesi kapsamında acele kamulaştırma kararı22 Eylül 2018
Çanakkale'de Kuş Gözlem Günleri22 Eylül 2018
Çanakkale Devlet Hastanesinde Yatan Hasta İçin Acil Kan Aranıyor22 Eylül 2018
FETÖ'nün Askeri Yapılanmasına Operasyon Çanakkale'de 1 Gözaltı21 Eylül 2018
ÇANAKKALE MÜSİAD BAŞKANI YILDIZ: Hedef; Üretim, Millileşme ve İstihdam Olmal21 Eylül 2018
Biga Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ÇTSO’yu Ziyaret Etti20 Eylül 2018
KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.20 Eylül 2018
Fiyat Etiketlerinde “Yerli Üretim” Logosu Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar20 Eylül 2018
Rus kurtarma gemisi Çanakkale Boğazı’ndan Çıktı20 Eylül 2018
Bursa'da FETÖ'nün Hücre Evlerine Operasyon. Çanakkale'de Arananlarda Hücre evinde Çıktı20 Eylül 2018
Kara Kuvvetleri'ne bağlı Helikopter ile Çanakkale'de ki Donörden İstanbul'a Organ Nakli19 Eylül 2018
Çanakkale Memur Sen ' Tıp Fakültesi İl Sağlık Müdürlüğüne Bağlanmalı'19 Eylül 2018
Çanakkale'de Gaziler Günü Kutlandı19 Eylül 2018
Vali Orhan TAVLI'nın "19 Eylül Gaziler Günü" Mesajı19 Eylül 2018
Çanakkale Müftülüğü Ekim 2018 Münhal Kadrolar19 Eylül 2018
Geleceğimiz Olan Çocuklarımız İçin Çalışıyoruz…18 Eylül 2018
Çanakkale'de patlamamış top mermisi bulundu18 Eylül 2018
ÇANAKKALE BAROSU’NDA RUHSAT TÖRENİ HEYECANI18 Eylül 2018
TÜRKİYE’DE İLK ULUSLARARASI OFF ROAD YARIŞI18 Eylül 2018
Çanakkale'de KHK İle İhraç Edilen Öğretmene FETÖ Gözaltısı18 Eylül 2018
ÇANAKKALE’DE 23. AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI18 Eylül 2018
TCG Akın Çanakkale'den çıktı 17 Eylül 2018
Çanakkale'ya Fırtına Uyarısı 17 Eylül 2018
Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak17 Eylül 2018
Çanakkale'de ÇHD Üyesi Avukat Gözaltına alındı 16 Eylül 2018
Çanakkale Boğazı'nı geçti, 'otizm'in engel olmadığını gösterdi15 Eylül 2018
Çanakkale'de ÇOMÜ'den İhraç Olan 6 Kişiye Gözaltı14 Eylül 2018
2018-2019 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI14 Eylül 2018
Çanakkale'de yağmur Sonrası Sicaklık 7 Derece Arttı14 Eylül 2018
Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cuı Wei’den Valiliğe Ziyaret14 Eylül 2018
Su Ürünleri Kooperatifleri 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı14 Eylül 2018
Çanakkale İçin Meteorolojiden Bu gece ve Yarın İçin Bir Uyarı daha 14 Eylül 2018
Defne Özmen Ankara’da Türkiye Şampiyonu Oldu13 Eylül 2018
Çanakkale Merkez ve Eceabat'ta Kuvvetli Gökgürültülü Sağanak Yağış!13 Eylül 2018
Çanakkale Devlet Hastanesinde sigarayı bırakma polikliniği haftada iki gün hizmette!13 Eylül 2018
Çanakkale'de Dakikada 111 Şimşek 13 Eylül 2018
Rus savaş gemisi Çanakkale'den çıktı13 Eylül 2018
Çanakkale Dernekler müdürü, görevden alındı13 Eylül 2018
Çanakkale boğazında gemi arızası13 Eylül 2018
Çanakkale Müftülüğünde Dini Bilgi Yarışması Yapıldı12 Eylül 2018
Çanakkale Belediyesi" Kanal Kapağı Apartman Sakinlerince Kapatılmıştır. Ailesi ile görüşülmüştür"12 Eylül 2018
İŞKUR’DAN ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDA MECLİS ÜYELERİNE İSTİHDAM TEŞVİKLERİ VE MEGİP HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPILDI12 Eylül 2018
Güney Marmara Teknoloji Üretecek12 Eylül 2018
Çanakkale'nin Kuzeyine Sağanak Yağış Uyarısı12 Eylül 2018
Halkçı (!) Çanakkale Belediyesi 3 Yılda Öğrenci Biletlerine Yüzde 63 Zam Yaptı. GESTAŞ ise Yüzde 20 İndirim yaptı11 Eylül 2018
Çanakkale'de BYLOCK Operasyonu11 Eylül 2018
ÇTSO VE MEYBEM İŞBİRLİĞİNDE İKİNCİ EL MOTORLU KARA TAŞITLARI SINAVI DÜZENLENDİ10 Eylül 2018
Çanakkale Tarım ve Orman Müdürü'nden 10 Gün Sonra Gelen ‘Şarbon’ Açıklaması!10 Eylül 2018
FETÖ’nün Emniyet İstihbaratında ki görevli, intihar eden mühendisi Burak Açıkalın’ın ÇOMÜ Mezunu İmiş10 Eylül 2018
Vali Orhan TAVLI’dan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne Ziyaret10 Eylül 2018
Süperyat 'Dilbar', Çanakkale Boğazı'ndan çıktı09 Eylül 2018
Çanakkale`nin FETÖ kadın yapılanması sorumlusu Yunanistan'a Kaçarken yakalandı08 Eylül 2018
Şarbon iddialarıyla gündeme gelen gemi Çanakkale Boğazı'ndan geçti07 Eylül 2018
MİLGEM, Çanakkale Boğazı"nda görev yolunda07 Eylül 2018
ÇTSO'dan Sert Açıklama; GESTAŞ ile Yapılan Açıklamaları Çarpıtarak Haber Yapmak Etik Değil"07 Eylül 2018
ÇTSO Yönetim Kurulu ve Meclis eski başkanlarından Süleyman Caner Yönetim Kurulunu ve Meclisini ziyaret etti.07 Eylül 2018
ÇTSO Gıda Sektöründe Faaliyet Gösteren Üyelerini CNR Food İstanbul Fuarına Götürdü07 Eylül 2018
ÇTSO 13 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİ SEKTÖR SORUNLARINI GÖRÜŞMEK ÜZERE BİR ARAYA GELDİ07 Eylül 2018
ÇANAKKALE MÜSİAD BAŞKANI ALİ OSMAN YILDIZ: “Gizli zam” yapanla, ahlaklı esnaf aynı kefeye konmamalı07 Eylül 2018
Güney Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Keewon Hong’dan Valiliğe Ziyaret06 Eylül 2018
Çanakkale Boğaz Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça'nın 15 Temmuz Kalkışmasında FETÖ'cülere Direndiği Mahkeme Kayıtlarında 06 Eylül 2018
Çanakkale'de 30 düzensiz göçmen yakalandı06 Eylül 2018
kinci celp döneminde bedelliye gidecekler belli oldu06 Eylül 2018
Çanakkale Devlet Hastanesi İki Başhekim Yardımcısı Atandı05 Eylül 2018
Fetömetre Notu 4.325 Çıkan Komutan Korumasının Çanakkale'li ABİ'si (!) 05 Eylül 2018
ÇTSO,"İhracat Bedellerinin Yurda Getirilmesi ve Bankalara Satılma Zorunluluğu"05 Eylül 2018
TCG Gür Çanakkale Şehitlerini Selamlayarak Boğazdan Çıktı 04 Eylül 2018
Sıcaklıklar 4 ila 10 derece düşecek!04 Eylül 2018
Deniz Kuvvetleri'nde FETÖMETRE Operasyon Çanakkale'de Gözaltı 04 Eylül 2018
TROYA Tarihi Milli Park Alanıyla İlgili Toplantı Vali Orhan TAVLI Başkanlığında Yapıldı04 Eylül 2018
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ, HUKUK DEVLETİ VE DEMOKRASİDEN VAZGEÇİLMEZ'03 Eylül 2018
Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün Düzenlediği Futbol Turnuvasına Katılanlar Arasında FETÖ'yü Ziyaret Eden ve Futbol Örgütlenmesi'nde Adı Geçen Kimse Var mı? 03 Eylül 2018
Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün Düzenlediği Şöhretler Futbol Maçına Halk İlgi Göstermedi03 Eylül 2018
Çanakkale Boğazı'na 8 kural: 100 metreden fazla yanaşamayacak03 Eylül 2018
Valiler kararnamesi yayımlandı. Çanakkale'ya Gelen ve Gidenler 01 Eylül 2018
ABD ye İlk Giden FETÖ cü Çanakkaleli 31 Ağustos 2018
6.Filoya Bağlı YANKEElerin Savaş Gemileri Çanakkale Boğazını Yola Çevirdiler 30 Ağustos 2018
Vali Orhan TAVLI, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Tebrikleri Kabul Etti30 Ağustos 2018
Çanakkale'de Kulaçlar Troya Yılı İçin Atıldı30 Ağustos 2018
Bedelli askerlikte ilk celp dönemi 15 Eylül’de30 Ağustos 2018
Çanakkale Belediyesi'ni 30 Ağustos Törenlerinde Eski Bir Harbiyeli Temsil Etti 30 Ağustos 2018
Vali Orhan TAVLI’nın “30 Ağustos Zafer Bayramı” Mesajı29 Ağustos 2018
“Açık Kapı” ile Vatandaşlarımız Daha Hızlı Hizmet Almakta29 Ağustos 2018
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı29 Ağustos 2018
ÇYDD,"30 Ağustos, onurumuzdur!"29 Ağustos 2018
ÇTSO'nda 8-9 Eylül Motorlu Kara Taşıtları Alım-Satım Sınavı29 Ağustos 2018
Çanakkale Barosu 30 Ağustos Zafer Bayramını Kutladı29 Ağustos 2018
Çanakkale'de Zafer Bayramı Programı Belli Oldu29 Ağustos 2018
TCG Doğanay Çanakkale Şehitlerini Selamlayarak, Boğazdan Çıktı28 Ağustos 2018
Halk Bahçesine Hayvan Barınakları28 Ağustos 2018
154 metre uzunluğundaki gemi Çanakkale Boğazı’ndan Çıktı27 Ağustos 2018
Çanakkale'de 10 GÜNDE 185.610 ARAÇ Geçti27 Ağustos 2018
Çanakkale'de Son Gün Feribot kuyruğu 25 Ağustos 2018
Çanakkale Barosu 'ndan Bayram Tebriği20 Ağustos 2018
 ÇANAKKALE KURBAN BAYRAMI NAMAZI SAATİNİ DİYANET AÇIKLADI20 Ağustos 2018
Rusya'dan Türkiye'ye Öneri'Çanakkale ve İstanbul Boğazını ABD Gemilerine Kapatın '18 Ağustos 2018
Vali Orhan TAVLI' nın, "Kurban Bayramı " Mesajı17 Ağustos 2018
Çanakkale Valiliği'nde FETÖ'nün İki Kumpas Mağduru Amiral Görev Teslimi Yaptı. PRUVANIZ NETA OLSUN 17 Ağustos 2018
GESTAŞ'ta Bayram Alarmı, Bütün Feribotlar Saatsiz Çalışıyor17 Ağustos 2018
Balyoz Kumpası Mağduru Amiral Tuğamiral Levent Kerim Uça, Valiliği Ziyaret Etti17 Ağustos 2018
Ülgür Gökhan'dan İskelede Şov; Gökhan Bir Yıl Direndi GESTAŞ İki Günde Açtı17 Ağustos 2018
ÇTSO 8-9 Eylül Motorlu Kara Taşıtları Alım-Satım Sınav Duyurusu 17 Ağustos 2018
Çanakkale'de trafik kazası: 1 ölü16 Ağustos 2018
FETÖ'nün 'Çanakkale il imam yardımcısı' yakalandı16 Ağustos 2018
Çanakkale Barosu Başkanı Hain Saldırıyı Kınadı. 16 Ağustos 2018
Doğu Biga Madencilik Çanakkale Halkının Bayramını Kutladı16 Ağustos 2018
EKONOMİK KRİZİN FATURASI EMEKÇİYE ÖDETİLEMEZ16 Ağustos 2018
ÇTSO 15 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİ SEKTÖRLE İLGİLİ SORUNLARI GÖRÜŞMEK ÜZERE BİR ARAYA GELDİ 15 Ağustos 2018
FETÖ'nün Havacı Subaylar Mahrem İmamı Çanakkale Anafen'de Çalışmış15 Ağustos 2018
Altıncılar Türk Ekonomisine Güveniyor15 Ağustos 2018
ÇANAKKALE GÜÇ BİRLİĞİ'NDE ÜYE KABUL TÖRENİ15 Ağustos 2018
Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet hastanesinde endokrinoloji uzmanı Göreve Başladı15 Ağustos 2018

Arşiv Arama
 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Sayfalar
En Çok Yorumlanan
Radyo
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Ekonomi | Ekonomi | Foto Galeri | Künye
CH