google-site-verification: google0fa1451ccc38a863.html
  güncel      ÜNİVERSİTE      İLÇELER      Çanakkale Haberleri      KENT YAŞAM      YEREL SİYASET      KULİS HABERLERİ      Magazin   
 
Ana Sayfa > İLÇELER

OPET’TEN TROYA BÖLGESİNE BİR KONSEPT KÖY DAHA: ETNO-KÖY ÇIPLAK
18 Kasım 2020
OPET’TEN TROYA BÖLGESİNE BİR KONSEPT KÖY DAHA: ETNO-KÖY ÇIPLAK
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Çanakkale Gelibolu Yarımadası’nda 14 yıldır yürüttüğü “Tarihe Saygı Projesi” ile bölgenin tarihine sahip çıkmaya devam eden OPET, Arkeo-köy Tevfikiye’den sonra şimdi de Troya’nın keşfinin başlangıç noktası sayılan Çıplak Köyü’nü Etno-köye dönüştürdü. 5000 yıllık bir tarihin üzerinde yaşayan Çıplak Köyü’nde hayata geçirilen çalışmalarla, köy halkının kültürel ve tarihi turizmde aktif rol oynaması hedefleniyor.
 
OPET’in Gelibolu Yarımadası’nın doğal dokusunu koruyarak, çağdaş bir görünüme kavuşması için 2006 yılında başlattığı “Tarihe Saygı Projesi” devam ediyor. Çanakkale Savaşları’nın geçtiği Eceabat bölgesindeki rehabilitasyon çalışmalarının ardından “2018 Troya Yılı”nda; Troya Ören Yeri’ne en yakın yerleşim yeri olan Tevfikiye Köyü’nü Arkeo-köye dönüştüren OPET, şimdi de Troya Bölgesi’ndeki Çıplak Köyü’ne kimlik kazandırarak Etno-köy’e dönüştürdü. Anadolu’nun farklı tarihsel ve kültürel katmanlarını yansıtan Çıplak Köyü’nde yürütülen çalışmaların ana eksenini; insan yapımı kültürel öğeleri ele alan bir bilim dalı olan etnografya kelimesinden türetilen “etno-köy” kavramı oluşturdu. Etno-köy projesi Türkiye’de müze, ören yeri ve kültürü- tarihi ile hâlâ yaşayan köyleri bir araya getiren tek proje. Proje; Anadolu geleneğinin kültür mirasını temsil eden tüm katmanlara dair öğeler, dokular ve öyküler barındıran Çıplak Köyü’nün etno-kültürel mirasını yansıtacak şekilde kurgulandı.
 
2006 yılından bu yana Çanakkale’de yaptıkları çalışmalarla bölgede büyük bir değişim yarattıklarını belirten OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, “Tarihe Saygı Projemiz ile Gelibolu Yarımadası’ndaki köyleri ve Eceabat ilçesini rehabilite ederken, 2018 Troya yılı ile birlikte Troya bölgesinde çalışmalara başladık. Troya, Büyük İskender’den, Julius Sezar’a, Fatih Sultan Mehmet’ten Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e dünyaya yön veren, tarihin seyrini değiştiren liderlere ilham vermiş bir bölge. Troya Ören Yeri’ne ve Troya Müzesi’ne gidenlerin yolu Arkeo-köy Tevfikiye ve Etno-köy Çıplak’ın önünden hatta içinden geçiyor. Bu kadar önemli bir noktada yer alan bu köylerin Troya kültür turizminden hak ettikleri payı alması ve geçmişten bugüne getirdikleri yerel ve tarihi özelliklerinin ön plana çıkartmayı hedefledik” dedi.
 
 
ÇIPLAK KÖYÜ; TROYA’NIN KEŞFİNDE BAŞLANGIÇ NOKTASI 
 
Çıplak Köyü’nün Troya’nın keşfinde başlangıç noktası olarak kabul edildiğini belirten Öztürk, “Çıplak Köyü’ne bir bütün olarak baktığımızda Anadolu’daki pek çok köyümüz gibi çok zengin bir tarih, tarım ve arkeoloji kültürünün harmanlandığını görüyoruz. Osmanlı döneminden ve Cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllardan izler taşıyan Çıplak Köyü’nde, arkeoloji biliminin de başlangıcı kabul edilen Troya kazıları süresince 17’nci yüzyıldan itibaren Schliemann ile başlayan arkeoloji çalışmaları ve ardından gelen seyyah ve arkeologların Çıplak Köyü ile olan ilişkisini vurguladık. Schliemann’ın kazı yaptığı dönem kaldığı evin bu köyde olması, köy halkının neredeyse tamamının Troya kazılarına katılması gibi özellikleri Etno-köy Çıplak’ı arkeoloji tarihi açısından da önemli bir konuma getiriyor. Geleneksel tarımın izlerinin bulunabildiği Çıplak Köyü’nde ziyaretçilere köy tarihçesini özgün motiflerle aktarıyoruz. Diğer yandan projemize köyün tarım alanındaki ürünlerinin satış ve pazarlanması gibi ekonomiye katkı sağlayacak çalışmaları da ekledik.” diye konuştu. 
 
5000 YILLIK GELENEK DEVAM EDİYOR
 
5000 yıllık bir tarihin üzerinde yaşayan Tevfikiye Arkeo-köy ve Çıplak Etno-köy halkının, o dönemin geleneklerini hâlâ devam ettirdiğine ve nesilden nesile aktardığına dikkat çeken Öztürk, “Biz de projemize başlarken, mimari konsept çalışmaları dışında, köy halkının görüşlerini dinledik, fikirlerini aldık. Ayrıca Çanakkale Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen kurslar ile burada yaşayanların bilinçlenmesi, iş sahibi olması ve sosyal yaşam kalitelerinin artmasını amaçladık. Takı tasarımından İngilizce’ye, hijyen kurallarından pansiyonculuğa kadar pek çok farklı konuda eğitimler verildi. Aynı zamanda yaşadıkları toprakların değerini anlamalarını, öğrenmelerini ve anlatmalarını sağlamak üzere tarih bilgileri tazelendi. Böylece köylerdeki halkın kültürel ve tarihi turizm içerisinde aktif rol oynamasına katkı sağladık” ifadelerini kullandı.
 
Çanakkale Valisi Sayın İlhami Aktaş ise şöyle konuştu: “OPET tarafından tarihimizin en önemli sayfalarının yazıldığı Gelibolu topraklarında 14 yıldır devam eden Tarihe Saygı Projesi kapsamında tarihi Gelibolu yarımadası ve köylerinde tarihimize sahip çıkılarak düzenleme, kalkınma ve rehabilitasyon çalışmaları gerçekleştirilmiştir. 2018 Troya Yılı’nda tarihi, mitolojik, kültürel ve doğal güzellikleri ile öne çıkan Tevfikiye Köyü’nde fiziksel ve sosyal büyük bir değişim yaşanmıştır. Şimdi de Anadolu geleneğinin kültür mirasını temsil eden tüm katmanlara dair dokular barındıran Çıplak köyümüz Etno-köye dönüştürülerek proje kapsamında köyümüze farklı bir kimlik kazandırıldı, Çıplak köyü tarihsel ve kültürel derinliğini ve zenginliğini yansıtan içeriklerle zenginleştirilmiştir. Fiziki düzenlemelerin yanı sıra proje kapsamında Çanakkale halk eğitim merkezi işbirliği ile halkımıza eğitimler verilmektedir. Yapılan bu çalışmaların sonucunda bölgemizin var olan turizm potansiyeline önemli bir katkı daha sağlanmıştır. İlklere imza atan ve Türkiye’nin dört bir yanında başlattığı sosyal sorumluluk projeleriyle hem geçmişe hem de geleceğe sahip çıkan, toplumu kucaklayan OPET’e ve Sayın Nurten Öztürk’e teşekkür ederim.”
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rüstem Aslan ise OPET’E in bölgeye yaptıklarına teşekkürlerini sunarak başladığı konuşmasına şöyle devam etti: “Troya’nın 5000 yıllık tarihiyle iç içe geçmiş, Anadolu’nun kadim kırsal kültürünü hala yaşatan, arkeoloji bilimiyle tarihsel bağları olan, Çanakkale Savaşları’nın izlerini taşıyan Çıplak Köyü’nün, Cumhuriyet’in bölgedeki ilk ilkokulunu da kendi imkanlarıyla açan köylüleri Etno-köy’de ziyaretçileriyle buluşmaya hazır... OPET Tarihe Saygı - Troya Köyleri Rehabilitasyon Projesi, Troya Ören Yeni ile Troya Müzesi’nin yanıbaşında, dünyanın her yerinden ziyaretçileri buluşturacak özel bir deneyim sunuyor. Arkeo-köy ve Etno-köy, kırsal kültür ve yerel mirasın odağında olduğu bir yerel kalkınma ve kültür turizmi projesi, paylaştıkça zenginleşen çok katmanlı kültür mirasımızı kalkınmanın itici gücü kılan model bir gelecek projesidir. OPET’e ve Sayın Nurten Öztürk’e teşekkür ediyorum ”Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer İLÇELER Haberleri

Başlık Tarih
 
Lapseki'ye Yeni Kadın Doğum Uzmanı 24 Kasım 2020
Gökçeada Feribot Seferlerini Vurdu 24 Kasım 2020
Vali Aktaş, Jeotermal Enerji Santrallerini Yerinde İnceledi24 Kasım 2020
Çanakkale'de Öğretmenler Günü kutlandı24 Kasım 2020
Yenice Kaymakamı Öğretmenlerle Buluştu 24 Kasım 2020
Lapseki'de ki Kayıp Hayvanlar Drone ile Bulundu 24 Kasım 2020
Çanakkale'de Akrabasını Benzettiği Kişiyi Vurdu 24 Kasım 2020
Çanakkale'de Kaçak İçki Operasyonu24 Kasım 2020
Çanakkale'de Kaza Yaptı. Ünlü oyuncu ölümden döndü!24 Kasım 2020
Biga' da 7 Köy Karantina Altına Alındı24 Kasım 2020
Ezine Adliyesi'ne Covid 19 Arası23 Kasım 2020
Vali Aktaş, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunu Ziyaret Etti23 Kasım 2020
Çanakkale Türk Şehitlikleri ve Yabancı Mezarlıkları23 Kasım 2020
GMO GEMİSEM Gaz Ölçüm Süreci İşlemleri Meslek İçi Eğitimi düzenledi23 Kasım 2020
Geyikli'de Tarım İşçileri Yaralandı 22 Kasım 2020
Ruslar 100 Yıl Sonra Yine Gelibolu'da22 Kasım 2020
Gökçeada'da Kalp Krizi Geçiren Yurttaş, Askeri Helikopter İle İntikal Ettirildi22 Kasım 2020
Ayvacık Belediyesi'ne ait işyeri kiraya verilecek22 Kasım 2020
Bayramiç Belediyesi'ne ait çay bahçesi kiraya verilecek22 Kasım 2020
Biga'da "En İyi Narkotik Polisi: Anne" projesi hayata geçirildi22 Kasım 2020
Yenice'de Sokağa Çıkma yasağı denetlendi22 Kasım 2020
Ezine'ye Millet Bahçesi Yapılıyor21 Kasım 2020
Gökçeada Feribot Seferlerini Fırtına Vurdu Tek Sefer21 Kasım 2020
Çanakkale'de Afetlerde Zarar Gören Üreticiye Tohum Dağıtılmaya Başlandı21 Kasım 2020
Bozcaada'ya Hafta sonları seferler 3'e düşüyor!21 Kasım 2020
Çanakkale'de Caretta Caretta Ölüm Haberi Aspar Çıktı20 Kasım 2020
Ayvacık'ta Covid-19'A Karşı Dezenfekte Çalışmaları20 Kasım 2020
Gökçeada Kalp Krizi Geçiren Yurttaş Askeri Helikopter İle Çanakkale'de 20 Kasım 2020
Simgelerin Köprüsü'nün ilk tabliyesi Çanakkale'ye ulaştı20 Kasım 2020
Gökçeada Devlet Hastanesi İhalesini Kazanan Firma 20 Kasım 2020
Gelibolu'da Pazarlar 14 Gün Yasak20 Kasım 2020
Bozcaada'da 3.123 m2 bağ satılık19 Kasım 2020
Poyraz Fırtınası Gökçeada Seferlerini Aksatıyor19 Kasım 2020
Yenice Belediyesi Sanayi dükkanları yaptıracak18 Kasım 2020
Gökçeada Feribot Seferlerine Fırtına Engeli18 Kasım 2020
Gelibolu'da Elektrik Kesintisi...18 Kasım 2020
Çanakkale'nin Doğusuna Sağanak Yağmur Uyarısı18 Kasım 2020
Bayramiç Örenli Barajı 18 Kasım 2020
Gülpınar kazandı17 Kasım 2020
Ayvacık'ta 30.004 m2 tarla satılık17 Kasım 2020
Çanakkale İl Sağlık Müdürü Dr.Taşçı, Lapseki Devlet Hastanesi'ni Ziyaret Etti17 Kasım 2020
Gelibolu'da koronavirüs tedbirleri arttırıldı17 Kasım 2020
Biga'da sürü sahiplerine 15 damızlık koç dağıtıldı17 Kasım 2020
Bozcaada'ya girişler "HES" kodu ile yapılacak17 Kasım 2020
Çanakkale'de Kaçak Kazı Yapanlara Operasyon . 2 Gözaltı16 Kasım 2020
Çanakkale Köprüsü'nde "kedi yolu" yapımına başlandı16 Kasım 2020
Gelibolu'da hayvanseverler sokak hayvanları için 30 kulübe yaptı16 Kasım 2020
Ezine'nin peynirinden sonra zeytini ve zeytinyağı da markalaşma yolunda16 Kasım 2020
Çanakkale'de uyuşturucu operasyonunda yakalanan 13 şüpheliden biri tutuklandı16 Kasım 2020
Çanakkale'de Ekim ayında 1 126 konut satıldı. 16 Kasım 2020
Troya Müzesine Pandemi Sürecinde 1 Milyon Sanal Ziyaret15 Kasım 2020
Biga'nın İki Köyü'nde Kısıtlama14 Kasım 2020
Kemallı köyünde kahvehaneler kapatıldı ev ziyaretleri yasaklandı14 Kasım 2020
Hıfzısıhha Kurulu toplandı: Bozcaada’da vaka sayısı artıyor!14 Kasım 2020
Bozcaada'da Turizm Master Planı toplantıları devam ediyor14 Kasım 2020
Gelibolulu öğrenciler Kovid-19 ve deprem hakkında bilgilendirildi14 Kasım 2020
Gökçeada Milli Eğitim Müdürlüğü “Geleceğe Nefes” projesine oluyor13 Kasım 2020
Ayvacık Adliyesi'nde 15 Gün Covid Ertelemesi13 Kasım 2020
Bayramiç'te 258 m2 tarla mahkemeden satılık13 Kasım 2020
Gelibolu'da 3+1 dubleks mesken satılık13 Kasım 2020
Ezine Belediyesi Akaryakıt satın Alacak13 Kasım 2020
Ayvacık Belediyesi Kanalizasyon inşaatı yaptıracak13 Kasım 2020
Ayvacık'ta ki Kayıp Kadını Jandarma Buldu13 Kasım 2020
Gelibolu'da Beyaz Rus'ların Anısına Ağaçlandırma Etkinliği13 Kasım 2020
Yenice'de Sigara Yasağı Olan Yerler 12 Kasım 2020
Çanakkale'de Bir Köye Daha karantina12 Kasım 2020
Lapseki'de Pandemi Toplantısı, Vali Aktaş Başkanlığında Gerçekleştirildi12 Kasım 2020
Ayvacık'ta 1.550 m2 arsa mahkemeden satılık12 Kasım 2020
Çan'da Pandemi Toplantısı, Vali Aktaş Başkanlığında Gerçekleştirildi12 Kasım 2020
“MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜNE ÇANAKKALE CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AKTİF KATILIM”12 Kasım 2020
Doktor Belediye Başkanı Belde Halkını Salgına Karşı Anons Yaparak Uyardı12 Kasım 2020
Bayramiç'te Atatürk'e Hakaret Eden Kişi Gözaltında11 Kasım 2020
Yenice'de Pazara Covid Engeli11 Kasım 2020
Vali İlhami Aktaş, Erenköy’ü Ziyaret Etti11 Kasım 2020
Bayramiç'te düzenlenen törende 10 bin fidan dikildi11 Kasım 2020
Çanakkale’de bir köyde karantina 11 Kasım 2020
Ayvacık Belediyesi'ne ait büfe 3 yıllığına kiraya verilecek10 Kasım 2020
Çanakkale'de Koyun Tek Batında 5 Kuzu Doğurdu10 Kasım 2020
Çanakkale'de 9 milyon yıllık fil fosili bulundu10 Kasım 2020
Bozcaada'da Su Ücretine Yüzde 50 İndirim Geldi10 Kasım 2020
Çanakkale'de feci olay! 3 ölü, 1 yaralı10 Kasım 2020
Lapseki Adliyesi'nde 14 Gün Ara....10 Kasım 2020
Geyikli'de Zeytin Hasadı, Vali İlhami Aktaş’ın Katılımıyla Gerçekleştirildi10 Kasım 2020
Çanakkale'de Saman Yüklü Tır Devrildi10 Kasım 2020
Ayvacık'ta 10 Kasım Anma etkinliği düzenlendi 10 Kasım 2020
Lapseki'de 10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni10 Kasım 2020
Yenice'de 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Etkinliği10 Kasım 2020
Çanakkale’de tır devrildi: 1 yaralı10 Kasım 2020
Bozcaada'da Covid 19 Pozitifli Bir Hasta Daha..09 Kasım 2020
Çanakkale'de 2 Ton Kaçak İçki Yakalandı09 Kasım 2020
Başkan Bayram, “10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamanın günüdür”09 Kasım 2020
Gelibolu Belediyesi Sigortacılık hizmeti Alacak09 Kasım 2020
Tarlasına Helikopter İndi. Allah Korudu Dedi08 Kasım 2020
Seddülbahir'de ki Kılavuzluk İstasyonu İnşaatı Sürüyor08 Kasım 2020
Çanakkale'de sahte içkiden zehirlendiği iddia edilen 2 kişi öldü07 Kasım 2020
Çanakkale'de Genç Kızın Sır Dolu Ölümü07 Kasım 2020
Bayramiç Beyazı Dış Pazarda Da Marka Olacak'07 Kasım 2020
Çanakkale'de Saman Yüklü Tır Devrildi07 Kasım 2020
Çanakkale'den FETÖ Üyelerini Yunanistan'a Kaçırmak İsteyen 2 Kişi Yakalandı07 Kasım 2020
Çanakkale'de Firari FETÖ'cü Yakalandı06 Kasım 2020
Poyraz Fırtınası Gökçeada Seferlerini Aksatıyor06 Kasım 2020
Bayramiç Belediyesi'ne ait işyerleri kiraya verilecek06 Kasım 2020
Gelibolu'dan İzmir'de ki Depremzedelere Destek06 Kasım 2020
Gelibolu Belediye Başkanı Özacar'a Müftü Ziyareti06 Kasım 2020
Poyraz Fırtınası Gökçeada Feribot Seferlerini Vurdu06 Kasım 2020
Lapseki'de 720 m² tarla icradan satılık05 Kasım 2020
Biga Kız Yurdu onarımı yaptırılacak05 Kasım 2020
Ezine Belediyesi'ne ait iş yerleri ve depolar kiraya verilecek05 Kasım 2020
Ayvacık'ta 15200 m² zeytinlik satılık05 Kasım 2020
Lapseki'de 2+1 daire icradan satılık05 Kasım 2020
Bozcaada'da iki Koronavirüs vakası daha görüldü!05 Kasım 2020
Gökçeada seferlerine fırtına engeli05 Kasım 2020
Çanakkale İl Jandarma komutanlığından Uyuşturucu Operasyonu 05 Kasım 2020
YATIRIMLARIMIZLA İLÇELERİMİZİN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR”05 Kasım 2020
Çanakkale'de 971 litre sahte içki ele geçirildi04 Kasım 2020
Çanakkale Sabit telefon Hattı Kullanımında İlk 10'da04 Kasım 2020
Ayvacık'ta Zeytin Hasadı Başladı04 Kasım 2020
Çanakkale açıklarında 102 sığınmacı yakalandı04 Kasım 2020
Bayramiç'te sobadan çıkan yangında ev kullanılamaz hale geldi04 Kasım 2020
Ayvacık'ta üst yapı çalışmaları sürüyor04 Kasım 2020
TROYA KÜLTÜR ROTASI YENİLENİYOR04 Kasım 2020
Karabiga belediyesine ait taşıt ve iş makinaları satılacak04 Kasım 2020
Ayvacık Orman Müdürlüğü, 27 Kalem muhtelif malzeme Satın Alacak04 Kasım 2020
Lapseki'de 7.008 m2 tarla icradan satılık04 Kasım 2020
Çan Belediyesi Akaryakıt alımı Yapacak04 Kasım 2020
Ayvacık Belediyesine ait iş yeri 3 yıllığına kiraya verilecek04 Kasım 2020
Biga Bağımsız Belediye Meclis Üyesi'nden Sert Açıklama04 Kasım 2020
BİGA’DA 3.0 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM04 Kasım 2020
İzmir Depreminde Yaşamını yitiren, hala ve yeğenleri Çanakkale’de defnedildi03 Kasım 2020
Bayramiç-Ezine Karayolunda Kaza. 3 Yaralı03 Kasım 2020
Bozcaada'nın artık Jandarma Trafik Timi var!03 Kasım 2020
Vali Aktaş, Çanakkale Merkez İlçe Jandarma Komutanlığını Ziyaret Etti03 Kasım 2020
2004 model Hyundai Accent icradan satılık03 Kasım 2020
Biga Belediyesi'ne ait taşınmazlar kiraya verilecektir03 Kasım 2020
Çanakkale Savaşları'nın ilk şehitleri anıldı03 Kasım 2020
İzmir Depreminde Yaşamını Yitiren Üç Ayvacıklı Toprağa Verilecek02 Kasım 2020
Rum vatandaşın cinayetinde dinlemeye takılan "vaat"02 Kasım 2020
Gelibolu'da 477 m2 arsa satılık02 Kasım 2020
Bayramiç'te Bir Köy Daha Karantinaya Alındı02 Kasım 2020
Adalara Feribotlarda Kış Tarifesi Başladı02 Kasım 2020
Çanakkale'de otomobilin çarpıp kaçtığı motosiklet sürücüsü öldü01 Kasım 2020
Fıkra Gibi, Askere Gitmek İçin Bütün Köylüyü Tek Tek Öptü Köy Karantinada31 Ekim 2020
Bozcaada Geyikli Feribot Sefer tarifesi değişiyor!31 Ekim 2020
Çan'da Depremden Hasar Gören Camii31 Ekim 2020
Gelibolu feribot terminal inşaatı sürüyor30 Ekim 2020
Bayramiç'te silahlı kavga: 1 yaralı30 Ekim 2020
Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Arı Yetiştiricileri Birliğini Ziyaret Etti30 Ekim 2020
Çan Yolunda Feci Kaza 29 Ekim 2020
Bozcaada Ayazma’daki duvar yeniden yapılıyor29 Ekim 2020
Beşiktaşlı Bozcaadalılar öğrencilere "Nutuk"u hediye etti29 Ekim 2020
Gülpınar Açıklarında 2.729 Ekim 2020
Ayvacık Belediye Başkanı Bayram, Muhtarlarla Biraraya Geldi29 Ekim 2020
Gelibolu Belediyesinden İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Destek29 Ekim 2020
Biga'da Cumhuriyet dönemi altın paraları sergilenecek28 Ekim 2020
Merkez'de 1+1 40 m2 daire satılık28 Ekim 2020
Çanakkale Merkez'de 3+1 125 m2 villa satılık28 Ekim 2020
Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Avustralya Konsolosu Lucas Robson’u Ziyaret Etti28 Ekim 2020
Bayramiç'te Bir Köy Karantinaya Alındı28 Ekim 2020
Çanakkale'de Bir Köye Daha karantina27 Ekim 2020
Çanakkale İl Sağlık Müdürü Dr Taşçı Ezine'de27 Ekim 2020
Umurbey Sulama İhalesi İmzalandı27 Ekim 2020
Çanakkale'de Gemi Kontrolünde Ölen Gümrük Muhafaza Memuru İçin Tören Yapıldı27 Ekim 2020
Çanakkale-Gelibolu,Batı Anadolu'da Cemaati Olmayan Metropolitler27 Ekim 2020
Çanakkale'de yaşayan ABD vatandaşı evinde ölü bulundu26 Ekim 2020
Çanakkale'de 3 köy karantinaya alındı26 Ekim 2020
Çanakkale'de Türk kara sularına itilen 34 yabancı uyruklu kurtarıldı26 Ekim 2020
Çan'da Kaçak Tütün Operasyonu26 Ekim 2020
Yeşil Bayramiç -Tepebaşı Voleybol Maçı26 Ekim 2020
Gelibolu'da 2+1 75 m2 daire satılık26 Ekim 2020
Yenice'de ÇED sürecine halkın katılımı toplantı daveti26 Ekim 2020
Biga Belediyesi Akaryakıt satın Alacak26 Ekim 2020
Tanrıça Athena'nın Heykeli ile Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta26 Ekim 2020
Kültür turizminin gözde adresi: Troya26 Ekim 2020
Ilgardere yangın sahası yeşil örtüsüne kavuşacak26 Ekim 2020
Biga'da Küçük Şiddetli Deprem 2.226 Ekim 2020
Biga'da Gümrük Muhafaza Memuru Yaşamını Yitirdi26 Ekim 2020
Biga'da Denetimler Devam Ediyor26 Ekim 2020
Çanakkale'de bu yıl 243 bin 77 dekar arazi sulandı26 Ekim 2020
ÇAN’A DEV KAMU KAMPÜSÜ25 Ekim 2020
Kumkale Önlerinde Arıza Yapan Gemi Bozcaada'da Alargada24 Ekim 2020
Vali Aktaş, Evciler Köyü’nü Ziyaret Ederek İncelemelerde Bulundu24 Ekim 2020
Vali İlhami Aktaş, Şehit Ailelerini ve Kahraman Gazimizi Ziyaret24 Ekim 2020
Çanakkale'de sahte içki operasyonu: 5 gözaltı23 Ekim 2020
Çanakkale'de jandarma, öğrencileri Covid-19 karşı bilgilendirdi23 Ekim 2020
Çanakkale Basketbol İl Temsilciliğinden Toplantı23 Ekim 2020
Çanakkale İl Jandarmadan Uyuşturucu Operasyonda 23 Ekim 2020
Kışın Bozcaada da yaşayan halka su ücretinde yüzde 50 indirim23 Ekim 2020
Gökçeada Kuzu Limanı Özelleştirme sürecinde23 Ekim 2020
Ayvacık’ta JES kuyuları için bilirkişi olumsuz rapor verdi23 Ekim 2020
Tüm Yerel Sen'den Ayvacık Belediyesi'ne Ziyaret22 Ekim 2020
Çanakkale'de Otomobilin çarptığı motosikletin sürücüsü yaşamını yitirdi22 Ekim 2020
GESTAŞ'tan Bozcaada Feribot Saati Uyarısı22 Ekim 2020
Biga'da 2+1 daire satılık22 Ekim 2020
Gelibolu'da 16.850 m2 tarla mahkemeden satılık22 Ekim 2020
Çan'da 3+1 132 M2 daire icradan satılık22 Ekim 2020
Terzialan Belediyesi Akaryakıt satın Alacak22 Ekim 2020
Çanakkale Valisi Aktaş, kovanların arasına daldı, bal aldı22 Ekim 2020
Çan'da avlulu kargir kerpiç ev satılık21 Ekim 2020
Çanakkale Valisi Aktaş Bayramiç'i ziyaret etti21 Ekim 2020
Lapseki Şeftalisi'nde Rekolte Yüzde 20 Arttı21 Ekim 2020
Çanakkale'de tarihi eser operasyonu: 2 gözaltı21 Ekim 2020
Biga'da Covid Şüphesi 21 Ekim 2020
Gökçeada Feribot Seferlerinin Sabah Seferleri İptal 20 Ekim 2020
Barbaros Mahallesi'nde dubleks daire satılık20 Ekim 2020
Bayramiç Belediyesine ait iş yerleri satılacak20 Ekim 2020
Gökçeada'da Kaçak İçki Operasyonu20 Ekim 2020
Domuz avında arkadaşını vurarak öldürdü20 Ekim 2020
Gelibolu RES Projesinin Santral Sahası Değiştirildi20 Ekim 2020
Vali İlhami Aktaş, Ulubay Soğuk Depo İşletmeciliğini Ziyaret Etti20 Ekim 2020
Yenice'nin Üç Köyünde Covid Karantinası20 Ekim 2020
Biga'da 15 köyde çiçek hastalığı karantinası19 Ekim 2020
Çanakkale'de 21 sokak köpeğini zehirleyen 2 şüpheli yakalandı19 Ekim 2020
Bozcaada Belediyesi'nin ücretsiz halk servisi yeniden hizmete başlıyor19 Ekim 2020
Çanakkale İl Gençlik ve Spor müdürü, Kalkan ilçe ziyaretlerinde 19 Ekim 2020
Sondaj Gemimiz Kanuni, Bozcaada Açıklarında Alargada...17 Ekim 2020
Ayvacık Belediyesi'ne ait taşınmazlar kiraya verilecek17 Ekim 2020
Turan, Bigalı Partililerle Buluştu17 Ekim 2020
Lodos Fırtınası Gökçeada Seferlerini Aksattı17 Ekim 2020
Ayvacık Milli Emlak Şefiliğine ait arsa satılık16 Ekim 2020
1997 model BMC marka kamyon satılık16 Ekim 2020
Etnoköy” Çıplak Köyü’nde İncelemeler16 Ekim 2020
Geyikli'de Kaçak İçki Operasyon 16 Ekim 2020
Ayvacık Belediyesi'nden Azerbeycan'a Destek 16 Ekim 2020
Çanakkale'de Jandarmadan Operasyon İki Gözaltı16 Ekim 2020
Vali İlhami Aktaş’ın İlçe Ziyaretleri Devam Ediyor15 Ekim 2020
Lapseki'de 534 m² arsa satılık15 Ekim 2020
Bayramiç'te Park Halindeki Araçta Yangın Çıktı15 Ekim 2020
Efe arısı" ve "Gökçeada arısı" tescil edildi14 Ekim 2020
Gelibolu'da 204 m² tarla satılık14 Ekim 2020
Ezine Belediyesine ait pazar yerinde bulunan işyerleri kiraya verilecek14 Ekim 2020
Çan'da 881 m² tarla mahkemeden satılık14 Ekim 2020
Ayvacık'ta dereye düşen köpeği belediye personeli kurtardı14 Ekim 2020
Çanakkale'de yıldırım düşmesi sonucu 13 koyun telef oldu14 Ekim 2020
Vali İlhami Aktaş’ın Kurum Ziyaretleri Devam Ediyor14 Ekim 2020
Kardemir'in bağlı ortaklığı Karçel Çanakkale Köprüsü'nün işlerini aldı13 Ekim 2020
Bayramiç Orman Müdürlüğü Kırtasiye malzemesi satın alacak13 Ekim 2020
Ezine Belediyesine ait konut ve arsa satılacak13 Ekim 2020
Marmara'da Yumurtadan Çıkan Yavruların Bulunduğu 'Caretta Caretta Yuvası' Tespit Edildi13 Ekim 2020
Akdeniz ve Ege'de deniz canlısı "pina"ları yok eden parazit tehdidi13 Ekim 2020
Biga'da çeltikler hasat edildi13 Ekim 2020
Lodos Fırtınası Feribot Seferlerini Vurdu13 Ekim 2020
Başkan Bayram'dan İnsani Tavır12 Ekim 2020
Biga'da 11162 m2 tarla mahkemeden satılık12 Ekim 2020
Bozcaada'da Zincirini kopartan köpek tavuklara ve yaşlı kadına saldırdı12 Ekim 2020
Bozcaada'da 'Küçük iskele' yıkılıp yeniden yapılıyor12 Ekim 2020
Gençlik ve Spor Müdürü Gökçeada'da12 Ekim 2020
Gelibolulu triatloncular Gemlik'teki turnuvadan madalyayla döndü12 Ekim 2020
Gökçeada'da ki Rum Öğrenciler Yeni Eğitim Yılı Öncesi ..11 Ekim 2020
Gelibolu'da bitkin halde bulunan pelikan koruma altına alındı11 Ekim 2020
Çanakkale Boğazı dünyanın önemli dalış merkezlerinden biri olma yolunda11 Ekim 2020

Arşiv Arama
 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Sayfalar
En Çok Yorumlanan
Radyo

 
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Künye
CH
google-site-verification: google0fa1451ccc38a863.html