güncel      ÜNİVERSİTE      İLÇELER      Çanakkale Haberleri      KENT YAŞAM      YEREL SİYASET      KULİS HABERLERİ      Magazin   
 
Ana Sayfa > YEREL SİYASET

Ülgür Gökhan; Kardeşi (!) Laçiner'i Cezaevinde Ziyarete Gitti mi ?
Flaş Haber
26 Aralık 2016
Ülgür Gökhan; Kardeşi (!) Laçiner'i Cezaevinde Ziyarete Gitti mi ?
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
14 ŞUBAT 2015 TARİHLİ HABERİ YORUMSUZ OLARAK AKTARIYORUZ
YORUMU OKUYUCULARA BIRAKIYORUZ.......................


“ŞU ANDA KARDEŞİMLE TOKALAŞIYORUM”
 
Törenin sonunda toplu fotoğraf çektirilirken, Başkan Ülgür Gökhan ile Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner işrbirliğini yansıtmak için tokalaştılar.

Başkan Ülgür Gökhan bu esnada basın mensuplarına dönerek, “biliyorsunuz Rektör Bey de Mülkiye mezunu, ben ondan önce mezun oldum. Yani şimdi kardeşimin elini sıkıyorum” dedi.Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ni överek, “ÇOMÜ, Çanakkale’nin göz bebeğidir” dedi. ÇOMÜ’de bilim yapıldığını, bilimdeki en son gelişmelerin takip edildiğini söyleyen Başkan Gökhan, Çanakkale’nin Üniversite’den daha fazla yararlanması gerektiğini ifade etti.

 
Tören sonunda ÇOMÜ Rektörü Laçiner ile tokalaşan Başkan Gökhan, “şu anda kardeşimle tokalaşıyorum”dedi.
 
Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner ise Belediye ile Üniversite’nin il için önemli iki kurum olduğunu belirterek, kurumlararası işbirliğinin herkes için hayırlı olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Seadt Laçiner, katkılarından dolayı Belediye’ye teşekkür etti.
 
ÇOMÜ tarafından düzenlenen Kısa Film Festivali’nin tanıtımında konuşan ikili Üniversite-kent ilişkilerinin iyi durumda olduğunu, ama çok daha iyi düzeylere taşınabileceğini hatırlattı.
 
- “ÇOMÜ’NÜN GİRİŞİMİ ÇOK YERİNDE”
 
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmesinin söz konusu olduğunu belirterek şunları söyledi:
 
“Biz Çanakkale merkez itibari ile sanatsal, kültürel, sportif  etkinlikler üzerine yoğunlaştık. Bu bağlamda çeşitli ilişkiler kuruyoruz ve programlar yapılıyor. Avustralyalılar ile de yapacağımız etkinlikler var. Üniversite ile 100. yıl dolayısıyla bu yıl birincisini planladıkları kısa film festivalinde birlikte işbirliği yaparak, bir proje başlangıcında bulunduk. Burada genelde barış temalı, Çanakkale Ruhunu yansıtacak kısa filmlerin yarışacağı bir festival olacak. ÇOMÜ’nün bu girişimi bence çok yerinde. Çünkü Çanakkale’de çok konu var, çok konu barındıran bir yöre. Umarım bundan sonra da 100. Yıldan sonraki yıllarda da yine Çanakkale konuları ile ilgili festival başlıkları olacaktır. Biz yine üniversitemiz ile işbirliği içerisinde bunu sürdürmeliyiz. Sonuç olarak bir kısa film yarışması demek Çanakkale’nin tanıtımını içeriyor. Dolayısıyla Çanakkale’nin tanıtımına öncülük edeceği için bu festivalin içinde yer almamız kadar doğal bir şey olamaz. İyi eserler çıkacağını ümit ediyorum.”
 
- “ÜNİVERSİTEMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ”
 
Başkan Gökhan, Üniversite ile Belediye arasında pek çok işbirliğinin bulunduğunu belirterek, gelecekte bunlara yenilerini ekleyeceklerini söyledi:
“Çanakkale’ye gelen gençlerin, özellikle de öğrencilerin burada üretim yapmaları çok önemli. Çünkü üniversite bu kentin üniversitesi, bu kentle var olan bir üniversite ve bu kenti var eden bir üniversite. Üniversitemize sahip çıkmalıyız. Üniversite bizim üniversitemiz. Üniversitenin olmadığını varsayarsak bu kentin neredeyse 3’te 1’lik nüfusu yok olur ve ekonomi çöker. Onun için üniversite ile olan ilişkilerimiz geçmişte olduğu gibi işbirliği anlayışıyla sürmeye devam edecektir.  Üniversitenin kütüphanesine katkımız var, kentin bütün jeolojik altyapısını üniversitemiz hocalarının desteğiyle yaptık, yine öğrenciler ile olan ilişkiler, sanatsal ilişkiler gibi çok çeşitli konularda işbirliği içerisindeyiz. Umuyorum daha da bu artacaktır.”
 
“HEMEN EVET DEDİM”
 
Gökhan, ÇOMÜ’nün işbirliği teklifine hemen evet dediğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bana bu proje geldiğinde hemen evet dedim. Kimseye sormadan dedim. Çünkü tam da üniversiteyi yakından ilgilendiren hem Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı ile ilgili hem de üniversitenin öğrencilerinin etkinliği ile ilgili bir konu o nedenle bunu memnuniyetle destekleme kararı aldık ve ortak proje haline getirdik”.
 
ÜNİVERSİTE-KENT İŞBİRLİĞİ ÖNEMLİ
 
Açıklamalardan sonra basın mensuplarının sorularına ve cevaplara geçildi. Bir basın mensubunun “Başkanım biliyorsunuz, 26 Şubat’ta Rektörlük seçimleri var. Sizin desteklediğiniz veya aday olmasını istediğiniz bir Rektör adayı var mı? Sedat hocamızı da davet etmişsiniz, acaba bu imza töreni, toplantı Sedat hocaya destek anlamına geliyor olabilir mi?” şeklindeki sorusuna Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan şu yanıtı verdi:
 
“Benim olaya bakış açım şudur. Özellikle üniversiteler konusundaki düşüncemi herkes bilir. Üniversiteleri ben özerk kuruluşlar olarak görürüm. Oradaki bilim adamları kendi içinde özgür iradeleri ile hiçbir siyasi etki altında kalmaksızın, üniversitemiz için en uygun olabilecek bir rektör adayını desteklerler diye düşünüyorum. Aksini düşünmek bile istemiyorum.  Yani bir bilim adamı pozitif bakış açısı ile karar vermelidir. Eğer vermiyorsa, bunu istediğimi ifade etmek isterim. Yani hiçbir taraf olmadan, özgür iradesi ile kararını vermelidir. Maalesef üniversite seçimleri öncesinde bazı siyasilerin olaya müdahil olduklarına dair söylentileri de şiddetle reddediyorum. Kınıyorum, böyle bir şey varsa.  O bakımdan benim herhangi bir Rektör adayına destek vermem ya da tam tersine onu kötüleyerek onun seçilmesini engellemek gibi bir iradem olamaz. Bu bir. İki Sayın Rektörümüz şu an Rektörlük görevini devam ettiriyor. Şu anda Üniversiteyi temsil ediyor. Ne zamana kadar, seçim sonucunda atanacak rektöre kadar. Dolayısıyla elbette ki böyle bir törende hiçbir sakınca görmeksizin tabiatıyla Rektör Hoca bulunacaktır. Bizim tarafımızdan davet edilecektir. Kendisi de lütfedip katılmıştır. Bunun da rektör seçimleri ile bir alakası yoktur. Çünkü hayat devam ediyor. Üniversite devam ediyor. Bu konunun bir an önce tanıtılması lazım. Bölüm, bu konuda Sedat Hoca’nın başkanlığında bir inisiyatif almış, biz şu anda Çanakkale’de bunun peşindeyiz. Rektörlük bizim konumuzun dışında.”
 
-“SEÇİMLERİ ABARTMAMAK GEREK”
 
Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner de Çanakkale Belediyesi ile doğal partner olduklarını, kent ile ilgili pek çok konuda iki kurumun birlikte çalışmak zorunda olduğunu hatırlattı. Prof. Dr. Dr. Laçiner, kendi döneminde ÇOMÜ ile Belediye arasında yapıcı bir işbirliği bulunduğunu söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Bunlar son derece medeni haller. Bugün biz bir seçim veya adaylık meselesi için burada değiliz. ÇOMÜ’nün 44 bin öğrencisi ve 3 bin personelini temsil eden kişi olarak ben buradayım. Bu mevzuların Türkiye’de çok fazla abartıldığını düşünüyorum. 26 Şubat günü üniversitemizde, hepsi de birbirinden güzide 6 arkadaşımız yarışacaklardır. Öğretim üyelerimiz oy verecektir ve biri seçilecektir. Sonuç olarak bunları bir tür husumet, savaş vs. gibi görmek çok doğru değil. En önemlisi kurumlara zarar vermemek lazım. Çanakkale Belediyesi, Çanakkale’ye hizmet eden bir kurum; ÇOMÜ buraya değer katan, zenginlik katan bir yer. Dolayısıyla biz veya bir başka arkadaşımızın burada oturuyor olması çok önemli değil yani. Hep birlikte Çanakkale’yi güçlendirmek, zenginleştirmek, kalkındırmak için çalışmamız gerekiyor. O anlamda hep ifade ettim ben, Sayın Başkan görev sürem boyunca son derece yapıcı davrandı. Meselelere hiçbir zaman siyasi bakmadı. Çanakkale’nin çıkarları çerçevesinde meselelere baktı, değerlendirdi. Bundan sonra da Çanakkale Belediyesi ile üniversite arasındaki ilişkilerin görevde kim olursa olsun, fevkalade düzgün bir biçimde devam edeceğine ben inanıyorum. Çünkü Üniversite ile Belediye, ikisi de birlikte çalışmayacaklarsa ikisi de başarısız olur.”  
 
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Üniversite’nin Çanakkale için fevkalade önemli olduğunu hatırlatarak ÇOMÜ’deki büyümeyi övdü.
 
Gökhan şunları söyledi:
 
“Gerçekten, Üniversite çok önemli değerli basın mensupları. Yani biz onu belki güncel hayatımızda fark etmiyoruz, hissetmiyoruz. Öyle bir düşüncemiz olmuyor belki ama Üniversite bugün fakülteleri itibariyle öğrenci sayıları itibariyle çok önemli bir gelişme gösteriyor. Bugün Tıp Fakültesi her ile nasip olan bir şey değil. Bunu önemsememiz lazım. Diğer branşlarda da Çanakkale’nin coğrafi konumu itibarıyla çok önemli branşları var. Bunların gelişmesini sağlamamız gerekiyor. Üniversitenin kent yaşamına katkısını daha da pekiştirmemiz gerekiyor. Onun için belediye ilişkisi çok önemli. Kentinde üniversiteye yönelik hep düşüncelerini canlı tutması önemli. Öğrencilere karşı tavrımız, davranışımız ya da üniversiteden bir şeyler istememiz, katkı sağlamasını istememiz, bunlar çok önemli. Bilmediğimiz çok şey oluyor. Belki Üniversitede bizim hissetmediğimiz birçok şey oluyor. Ben mesela, tarım alanında Ziraat Fakültemiz saanen keçisi olayını çıkardı, şu anda patladı. Kimse farkında değil onun. Ama bunu Üniversite yaptı. Çanakkale domatesi ile ilgili, ben içinde olduğum için biliyorum, çok önemli işler yapıyorlar. Ama bunları yeteri kadar duyuramıyoruz, bilmiyoruz gibime geliyor. Başka konular da var muhtemelen. O bakımdan Üniversite-kent ilişkisini daha da görünür kılmak lazım. İşte biraz önce bir bağıştan bahsedildi, amacı o işte. Bu kentin insanı için o bağışı yaptık. Yani bu kentte yaşayan insanları kanser hastalığının dışarılara gidip sersefil olmamaları için bu üniversiteye bir an önce Onkoloji ve diğer bölümlerine katkı olsun diye yaptık. Ne için kendimiz için mi hayır kent halkı için. Ya da ilçeleri de katarsak Çanakkale temelinde bunu yapıyoruz. Ama bunu hepimizin düşünmesi lazım. Yani tüm kurumları üniversite ile ilgili üniversitenin bilimsel imkânlarından faydalanmayı planlamamız lazım. Burası zaten bilim yapıyor. Araştırıyorlar, okuyorlar, makale yazıyorlar. Bilim dünyasını takip ediyorlar. Yurt dışında görevlere gidiyorlar. Dolayısıyla bizde kurumlar olarak sadece belediye değil bütün kurumlar olarak üniversiteyle çok sıkı işbirliği içerisinde yararlanmayı planlamamız lazım. Onun dışında idari şeyler, bunlar olur. Gelir, geçer. Yapılır. Yani üniversitenin idari noktasına takılmadan bilimsel noktasından hareket etmemiz lazım. Biz de onu yapıyoruz işte. Ben de onu yapıyorum. Şu bile, kısa film festivali deyip geçmeyin önemli bir şey. Bunlar dünyada yayılan takip edilen olaylar. Kimin adı geçecek, üniversitenin adı geçecek. Çanakkale’nin, Çanakkale Belediyesi’nin adı geçecek. Hepimizin adı geçecek. Bunlara gayret göstermemiz lazım. Onun için ben hep söylüyorum, üniversitemiz bizim gözbebeğimiz.”
 
Gökhan, bir dönemde Çanakkale’de yeni üniversiteler kurulmasının gündeme geldiğini, ancak bu konuda bir gelişme olmadığını da hatırlattı:
 
“Hatta biliyorsunuz bir dönem ikinci üniversite konuları tartışıldı. Yani keşke olabilse, üniversitemiz daha da gelişse, yanına bir üniversite daha olabilse. Yani bilimin olduğu bir kentten zarar gelir mi? Gelmez. Keşke olabilse. Ama yaptık biliyorsunuz, fakülteler gelecekti, o sene de yer ayırdık ama gelmediler, müsaade etmediler. Yine vakıf teşebbüs etti ama yukarıdan müsaade etmediler. Vakıf üniversitelerine izin verilmiyordu. Korkunun ecele faydası yok. Yani her şey öteki vakıf üniversitelerinde ki gibi olacak diye bir şey yok. Hüseyin Akif Terzioğlu vakfının başka vakıflarla karıştırılmasını ben anlamsız buluyorum. Olaya baktığımızda gerekçelerinin ne olduğunu hepimiz gayet iyi biliyoruz vakıf üniversiteleri açısından. Saçma sapan gerekçelerle bu gelişmeleri de engellemiş oluyoruz. Keşke TOBB iki tane fakülte açabilseydi. İyi bir şey ise yapsaydı. Biz yerini verdik, OSB’de yerini ayırdık.  2 senedir bekliyor. Bunları sorgulamıyoruz yani biz açıkçası, şu eleştiriyi de yapayım; biz hep karşıdan seyrediyoruz. Biz kavgayı seyretmeye bayılıyoruz. Birileri kavga etseler biz seyretsek diyoruz. Biz kavganın içinde olmalıyız. Yani kavga derken mücadele anlamında söylüyorum. Yani bu kent ile ilgili her türlü mücadelenin içinde olmalıyız. Karşıdan bakmakla gelişme olmuyor. Dolayısıyla inşallah benim önümdeki 4 yıllık süreç boyunca üniversite ile ilişkilerimiz çok daha üst düzeyde, farklı bilim dallarında da kentin yararına işler yapacağız. Olay bundan ibaret.”
 
- “ŞU ANDA KARDEŞİMLE TOKALAŞIYORUM”
 
Törenin sonunda toplu fotoğraf çektirilirken, Başkan Ülgür Gökhan ile Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner işrbirliğini yansıtmak için tokalaştılar.

Başkan Ülgür Gökhan bu esnada basın mensuplarına dönerek, “biliyorsunuz Rektör Bey de Mülkiye mezunu, ben ondan önce mezun oldum. Yani şimdi kardeşimin elini sıkıyorum” dedi.Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YEREL SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
CHP'den ÇOMÜ Rektörüne Abdullah Akın Sorusu:"Yalan söylediği devlet tarafından da tasdik edilen bu sahtekarı neden koruyorsunuz? "19 Nisan 2018
Son dakika: Bülent Turan'dan flaş erken seçim açıklaması19 Nisan 2018
CHP'liler Gece Yarısı Havalimanı’nda Tam Kadro19 Nisan 2018
Tarihi önerge Meclis'te18 Nisan 2018
Bülent Turan: “24 Haziran, Türkiye demokrasisine çağ atlatacak”18 Nisan 2018
CHP YDK Üyesi Soydan Partisinin Oturma Eylemine Katıldı16 Nisan 2018
Av.Sezen"Çanakkale'de CHP'nin Yanıt Veremediği Konularda Aynalı Pazar Gazetesi Devreye Giriyor"11 Nisan 2018
CHP'li Ahmet Küçük'ten Sert Uyarı"Nerede Birlik ve Beraberlik 11 Nisan 2018
Turan'dan Sert Açıklama:"Abdullah Akın Hakkında Gecikmiş İdare Kararı da Adalet Değildir"09 Nisan 2018
CHP Tabanı Erenköy de RES'e Evet Oyu Veren 5 İl Genel Meclisi Üyesinin Partiden İstifasını İstedi07 Nisan 2018
Çanakkale'de Çevrecilik Elma Dağıtmakla Değil, Av. Baydar ve Arkadaşları Gibi Hukuku Savunarak Yapılır06 Nisan 2018
Bülent Turan Çanakkale'ye Yeni Yatırımlar İle geldi06 Nisan 2018
Çanakkale İl Genel Meclisi'nde DOĞTAŞ Ortaklarının RES Gerginliği; 18-1606 Nisan 2018
Av.Tülay Ömercioğlu, Çanakkale Belediyespor'un Hesaplarının Kamuoyuna Açıklanmasını İstedi05 Nisan 2018
Ak Partili Turan'dan, Avukatlar Günü Mesajı04 Nisan 2018
İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı'ndan Kongre Değerlendirmesi04 Nisan 2018
CHP'nin Önemli İsimlerinden Küçükkuyu Belediye Başkanına Ziyaret 03 Nisan 2018
CHP’den istifa eden Melek Önder’den Gökhan ve Ünüvar’a salvolar!03 Nisan 2018
CHP Çanakkale Örgütü'nden Kemalistleri Tasfiye İddiası Sinirleri Gerdi: Küçük Sert Çıktı "42 Yıldır CHP'liyiz"02 Nisan 2018
Çanakkale CHP Örgütü Üyesi BELEDİYE EKİBİ Muhalifi 3 Üye Disiplinde01 Nisan 2018
“KADINA, LAİKLİĞE, ÖZGÜRLÜĞE DÜŞMAN BU ZİHNİYETİ KABUL ETMİYORUZ, SORUMLULAR DERHAL İSTİFA ETSİN”31 Mart 2018
Av. Ergin Sezen'den Erkek'e Yanıt:Üniversitelerden Binlerce Kişi Düşüncelerinden Dolayı Değil, TERÖR Örgütü Üyesi Olduğu İçin Atıldı30 Mart 2018
Bülent Turan" Afrin'de TSK'ya işgalci, katliam' diyen faşistlerin karşısındayız' 30 Mart 2018
Bülent Turan Gökçeada'da ki Taş Ocağına DUR dedi 29 Mart 2018
AK Parti Lapseki ve Çardak teşkilatlarından Bülent Turan’a ziyaret28 Mart 2018
"Gerilen Çanakkale Değil, Ülgür Gökhan'ın Kendisidir, Gökhan'ı Germeye Devam Edeceğiz"28 Mart 2018
Çanakkale Milletvekili Turan, Partisinin Grup Toplantısını Yönetti27 Mart 2018
AK Parti'de Temayül yoklaması 26 Mart 2018
Doğu Perinçek Çanakkale'de Konuştu26 Mart 2018
Hangi Korku CHP'li Güneşhan ve Gökhan'a Geri Adım Attırdı26 Mart 2018
CHP'li İsmet Güneşhan'a, Av. Ergin Sezen'den Jet Yanıt: Güneşhan Doğru Söylemiyor26 Mart 2018
Erdoğan ve Turan'dan Ortak Tavır "Kordonda Tekbir Getiren Bize Hizmet Etmiyor" 25 Mart 2018
CHP'li gençlerden Çanakkale çıkarması25 Mart 2018
Bülent Turan'ın Kosova'da Türk Gazinin Torunlarını Çanakkale'ye Getirme Projesi Kosova Türk Basınında24 Mart 2018
Erdoğan Çanakkale'de Şehitler İçin Pilav Dağıtımına Engel Olan Çanakkale Belediyesi'ne Sert Çıktı23 Mart 2018
Yine Ülgür Gökhan Klasiği Kendini Eleştiren Pankartta İzin Vermedi.21 Mart 2018
"FETÖ davalarına bakan bütün avukatların para trafiği takip edilsin"19 Mart 2018
Kosova Prizrende Çanakkale Zaferi Programı Gerçekleşti18 Mart 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan 18 Mart'ta Çanakkale'de 17 Mart 2018
Bülent Turan: “Çanakkale milli bir destandır”16 Mart 2018
HKP Çanakkale İl Örgütünden Çanakkale Zaferi Açıklaması16 Mart 2018
TKP'den 18 Mart açıklaması: Çanakkale'nin barışın kenti olması sosyalizmle mümkündür15 Mart 2018
“Çanakkale’de yapılan yatırımlarla sağlık alanında yeni bir sayfa açtık”14 Mart 2018
ÇANAKKALE’DEN AFRİN’E VATAN SAVAŞINDAN MİLLİ HÜKÜMETE13 Mart 2018
Çanakkale'de 15 Yıl Sonra Turan; Kral Çıplak Dedi: Yarı AKP'li Yarı CHP'lilerin Maskesini Düşürdü 12 Mart 2018
Bülent Turan, "Gökhan'ı Eleştiriyorum diye Bizden 5 Kişinin Ağzına, Bir Parmak Bal Sürmüş, Çanakkale'yi Germe Diyor" 12 Mart 2018
KRİPTO'ya AK Gençlikten Pankartlı Mesaj "ÇAY KOY KEÇELİ BAŞLIYORUZ ARTIK"11 Mart 2018
Turan, Çay Koy Keçeli Yeniden Başlıyoruz11 Mart 2018
Bülent Turan" Artık Kimse Bize O Gazeteci, O Adam O Hoca Neden Yanınızda Diye Sorularla gelmesin. Hep birlikte yeni bir başlangıç yaptık" 11 Mart 2018
CHP Grubunun Genel Sekretere Tepkisi Bitmiyor "Özür Bile Dilemedi "09 Mart 2018
Çanakkale Özel İdare Genel Sekterini CHP'liler Protesto Etti. Meclisi Terk Ettiler09 Mart 2018
Yeşim Karadağ'a Kent Konakları Komşusu Rebiye Ünüvar Sahip Çıktı08 Mart 2018
İYİ Parti Çanakkale'de "ANLAT HEMŞERİM DERTLEŞELİM… "08 Mart 2018
Ve Yeşim Karadağ İSTİFA ETTİ08 Mart 2018
Bülent Turan'ın Kosovalı Türk Öğrenciler Haberi Kosova Türk Basınında Yer buldu08 Mart 2018
Dananın Kuyruğu Kopuyor08 Mart 2018
Kosovalı Türk Öğrenciler Çanakkale'de 08 Mart 2018
KEPEZ BELEDİYESİ EMEKÇİ KADINLARI KAHVALTIDA BULUŞTU08 Mart 2018
Başkan Özacar, TOKİ Arsalarından Başka Satacak Arsa Kalmadı mı?08 Mart 2018
AK Parti Kepez Belde'sinde Mahalle Bürosu Açtı VİDEOLU07 Mart 2018
CHP’li Öz, Çanakkale’den Ankara’ya yürüyen 3 kadına destek oldu!06 Mart 2018
Çanakkale İYİ Parti'yi karıştıran oy05 Mart 2018
İYİ Partili Özdağ: Sandığı çalamayınca, YSK’yı çaldılar04 Mart 2018
"ÇOMÜ'de FETÖ Temizliği Olmamıştır, Gazetecisi de Öğretim Üyesi de Yuvalanmıştır"03 Mart 2018
Av.Ömercioğlu Akın'a Yüklendi"Söylenen Sözler Alçaklıktır: Vatan Millet Bayrak Düşmanlığıdır 01 Mart 2018
“ÇOMÜ Rektörü ve YÖK’ü Göreve Çağırıyoruz, Abdullah Akın Görevden Alınmalıdır”27 Şubat 2018
CHP'li Öz, Başbakan'a Sordu:"ÇOMÜ'nün resmi televizyonunun Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihine, kurucusu ve İlk Cumhurbaşkanı Atatürk’e hakaret için kullanılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?"27 Şubat 2018
Çanakkale VATAN Partisi:" Atlantikçiler ÇOMÜ'de ve ÇOMÜ TV'de Kendini Gösterdi"26 Şubat 2018
CHP Çanakkale Örgütü, Atatürk'e Hakaret Eden ÇOMÜ'lü İçin Savcılığa Suç Duyurusunda Bulundu26 Şubat 2018
Çanakkale İYİ Parti'den ÇOMÜ'de ATATÜRK'e Hakaret Eden Akademisyen İçin Suç Duyurusu26 Şubat 2018
Rıdvan Uz, Atatürk ve Cumhuriyete Saldıran ÇOMÜ'lüye "Ey Hoca Sen kimsin?" 25 Şubat 2018
Çanakkale'de ki Camiileri Kerhane Yaptılar Açıklaması Yapan ÇOMÜ’le ye Soydan'dan Sert tepki 24 Şubat 2018
Bülent Turan Net Konuştu: AKP'liler ile AK Partililer Arasındaki Farkı Açıkladı24 Şubat 2018
Abdurrahman Kuzu Çanakkale'ye mi göz dikti ? 23 Şubat 2018
Bülent Turan'dan Çanakkaleli Polemiklerine Tokat Gibi Yanıt "Çanakkale Kimsenin babasının malı değildir "23 Şubat 2018
Bülent Turan Çanakkale'ye İndi Ayağının Tozu ile Gençlik Kolları Tartışmasına Son Noktayı koydu 23 Şubat 2018
Masaya Yumruk Haberi Asparagas Çıktı22 Şubat 2018
AK Parti İl Gençlik Başkanına Destek Çığ Gibi Kepez Belde Başkanından Net Destek22 Şubat 2018
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Atanan İl Gençlik Kolları Başkanına Sahip Çıktı22 Şubat 2018
Sıcak gelişme... 35 bin 995 'yardımcı doçent' doktor öğretim üyesi oldu21 Şubat 2018
Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı21 Şubat 2018
Çanakkale AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanın Atandı 21 Şubat 2018
Bülent Turan: “Çalışan, üreten kadın sayımızı daha da artırmayı hedefliyoruz”20 Şubat 2018
CHP YDK Üyesi Serdar Soydan Çizmeleri Giydi20 Şubat 2018
Çanakkale AK Parti'de İl Kadın Kolları Başkanına Tabanın Tepkisi Bitmiyor18 Şubat 2018
Gelibolu'da AK Partili kadınlar subay eşlerini unutmadı15 Şubat 2018
İYİ PARTİ İLÇE KONGRELERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ15 Şubat 2018
AYDINLIK Gazetesi Muharrem Erkek'i PKK-PYD İle Vurdu13 Şubat 2018
Gelibolu AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı'na Şakar atandı13 Şubat 2018
Mevsim Üstünde Seyreden Sicaklar Ağaçları Çicek Açtırdı12 Şubat 2018
Kepez AK Parti'de Etkinlikler Sürüyor 10 Şubat 2018
ZAYTUNG Değil! Erdoğan'ın Rest Çektiği İsmin Önce Doğum Gününü Kutladı, Sonra da Birlikte Poz Verdi09 Şubat 2018
Çanakkale AK Parti İl Yönetimde Olmayan (!) İstifa Sayısı 6 ya dayandı09 Şubat 2018
Çanakkale İYİ Parti'den Açıklama07 Şubat 2018
"Ayhan Gider Nihayet Çanakkale AKP Milletvekili Olduğunu Hatırladı "06 Şubat 2018
Çanakkaleli Sendikacılardan Müftülüğü Ziyaret 05 Şubat 2018
Serdar Soydan Yeniden CHP YDK ye Seçildi05 Şubat 2018
Serdar Soydan Kılıçdaroğlu'nun Anahtar Listesinde04 Şubat 2018
Bülent Turan Yaşasın Kılıçdaroğlu Dedi CHP Karıştı04 Şubat 2018
Seçimi Kılıçdaroğlu kazandı Turan "Yaşasın Kılıçdaroğlu"dedi03 Şubat 2018
Bülent Turan Memur Sen Etkinliğine Katıldı 03 Şubat 2018
MUHARREM İNCEYE BİGA GENÇLİK ÖRGÜTÜNDEN İL GENEL MECLİS ÜYELERİNDEN TAM DESTEK02 Şubat 2018
Çanakkale'de Üyeler Oylar Muharrem İnce'ye Diyerek Kurultay Delegelerine Bayrak Açtı31 Ocak 2018
AK PARTİ KEPEZ'DEN AFRİN'E DUALARIMIZ SİZİNLE30 Ocak 2018
Bülent Turan, Roman vatandaşlarla görüştü30 Ocak 2018
SİYASET ÇANAKKALE RÜZGÂRI GİBİ ESİNTİLİ VE DENGESİZ 30 Ocak 2018
Çanakkale'de TSK Aleyhine Paylaşım Yapan HDP Eş Başkanı Tutuklandı29 Ocak 2018
"Bundan böyle Cumhuriyet Halk Partisi yok, Cumhuriyet Hakaret Partisi var"29 Ocak 2018
Bülent Turan Biga’da Halkla Buluştu28 Ocak 2018
Bülent Turan"Ben Demirci Ustasının Oğluyum"27 Ocak 2018
Bülent Turan'dan Afrin Operasyonu Karşıtı bildiri Yayınlarına Sert tepki gösterdi 26 Ocak 2018
Lapseki’de Bülent Turan Fırtınası 26 Ocak 2018
Bülent Turan Çardak'ta Halkla Buluştu 26 Ocak 2018
AK Partili Turan: Bizim gönlümüzde Erdoğan zaten gazidir23 Ocak 2018
Gökçeada AK Parti İlçe Teşkilatı Gövde gösterisi Yaptı22 Ocak 2018
Kılıçdaroğlu, oturtulduğu koltuğun diyetini ödemek için FETÖ'nün, PKK'nın operasyonlarının parçası oluyor.21 Ocak 2018
Rıdvan Uz; İYİ PARTİ Mahalli İdareler Başkan Yardımcılığına Atandı17 Ocak 2018
CHP Genel Başkan Adayı Kocasakal"CHP, Çanakkale’dir, Anafartalar’dır, Conkbayırı’dır, Mustafa Kemal'in Askeriyim"17 Ocak 2018
Bülent Turan CHP İstanbul İl Başkanı'nı Gökhan ve Erkek üzerinden vurdu 14 Ocak 2018
Bülent Turan: “Çanakkale artık sağlık alanında göç almaya aday bir şehir haline geldi”12 Ocak 2018
Bülent Turan, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin sözlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.08 Ocak 2018
Seçildiği Günden İtibaren Bütün İl Başkanları İle Kavga Eden İsim: Ülgür Gökhan 08 Ocak 2018
İYİ Parti Biga İlçe Başkanı Belli Oldu08 Ocak 2018
"Erdoğan'ın Tek Adamlığına Karşıyız Ama Çanakkale'de Tek Adam Ülgür Gökhan "07 Ocak 2018
CHP Çanakkale Örgütü'nün Yeni İl Başkanı Güneşhan'a 137 Delege Oy Vermedi07 Ocak 2018
68'den 2018'e Süren 50 Yıldır DEVRİMCİ YOLDAŞLIK07 Ocak 2018
Ülgür Gökhan'dan İleri Demokrasi Dersi: "Parti Aleyhine Konuşanı-Yazanı Ben Şikayet Edeceğim"07 Ocak 2018
CHP'li Ahmet Küçük "Parti İçinde ki Yaraları Açtınız"07 Ocak 2018
Bülent Turan; HDP'nin Çanakkale Belediyesine Desteğine Net Yanıt Verdi06 Ocak 2018
HDP Çanakkale Belediyesi'ne sahip çıktı06 Ocak 2018
Kepez AK Parti'de Kan Bağışı Kampanyası06 Ocak 2018
AK Partili Levent Çetin'in İsmi Çanakkale Belediyesi Meclis Gündeminde05 Ocak 2018
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan gündemi değerlendirdi.04 Ocak 2018
Türkiye Komünist Partisi GESTAŞ eski Genel Müdürü Hasan Yürükçü Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu03 Ocak 2018
ÇASİAD Haftalık Ekonomi Değerlendirme Notu 02 Ocak 2018
Turan: "Marmara’nın sağlık üssü Çanakkale olacak"01 Ocak 2018
Alper Altınok Kepez Esnafının Yeni Yılını Kutladı30 Aralık 2017
CHP Çan İlçe Başkanı Avukat Aydın Salvolara Devam ediyor 28 Aralık 2017
CHP Çan İlçe Başkanı Avukat Aydın; CHP'ye Hakaret Edenler Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu27 Aralık 2017
CHP Merkez İlçe Örgütü İsmet Paşa'yı Anmayı Unuttu26 Aralık 2017
CHP'nin Efsane Belediye Başkanı Özay, KOLİN OTEL'de Yapılacak Kongreyi BOYKOT Ediyorum 25 Aralık 2017
CHP'li Ahmet Küçük'te Kolin Otel Tartışmasına Katıldı24 Aralık 2017
CHP İl Kongresi Hangi Akla Hizmet Burjuvazinin Otelinde Yapıyor 24 Aralık 2017
Rıdvan Uz; CHP'nin KOLİN Otelde Yapacağı Kongreye Tepki Gösterdi 24 Aralık 2017
Bülent Turan: Honduras'lı Olduğunu Açıkladı. Takipçilerini Gülümsetti22 Aralık 2017
Çanakkale AK Parti'de FETÖ’ye Açık Tavır Alan İki İsim; Bülent Turan ve Alper Altınok 21 Aralık 2017
ZAYTUNG Değil; İsmet Güneşhan Barış'ın adayı imiş YERSEN 19 Aralık 2017
CHP Biga İlçe Başkanı Özgür Ceylan: “Kavga siyaseti Biga’ya kaybettiriyor19 Aralık 2017
Alper Altınok; ÇOMÜ'de ki Tartışmalı İelts Sınavını Sordu18 Aralık 2017
Rıdvan Uz'dan Sert Çıkış:" FETÖ Terör Örgütünün Tetikçiliğini Yapan Sözde Gazetecilere Rağmen İYİ Parti İktidara Yürüyor"16 Aralık 2017
CHP'li Ahmet Küçük, Çanakkale'de ki Parti içi Mücadelede SİLİVRİ DİRENİŞİ İle Vurdu14 Aralık 2017
Çanakkale MHP İl Başkanı Gökçeada Belediye Başkanına Yüklendi12 Aralık 2017
İlgezdi'nin Kızı Üstüne Ayvacık'ta Kayıtlı Gayrimenkulun Kaynağı Belli Değil11 Aralık 2017
Parti Üyesi Olmayan Remzi Yiğit'e CHP'liler Tepki Gösterdi11 Aralık 2017
Çanakkale VATAN Partisi Üyeleri Buluştu11 Aralık 2017
CHP Merkez İlçe Başkanı Seçildi10 Aralık 2017
"Parti Üyesi Bile Olmayan Remzi Yiğit'e Liste Teslim Etmek Tüzük İhlalidir" VİDEOLU10 Aralık 2017
CHP'li Avukat Mehmet Tutkun, Partisinin Seçim Sonuçlarını Merakla İzledi10 Aralık 2017
CHP Merkez İlçe Kongresinde Skandal Listeleri Remzi Yiğit Topladı10 Aralık 2017
CHP’li Battal İlgezdi’nin 6 Yaşında ki Kızının Çanakkale'de Villası Çıktı09 Aralık 2017
Ataşehir'den sonra 6 CHP'li belediye daha09 Aralık 2017
Çanakkale’de Sağlık Yatırımları Son Dönemde Hız Kazandı07 Aralık 2017
Çanakkale CHP Örgütü'nden 5 Aralık Açıklaması05 Aralık 2017
Bülent Turan: “Taşeron işçilerimizin haklarıyla ilgili düzenlemede sona gelindi”05 Aralık 2017
İyi Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanı İsmet Balkan05 Aralık 2017
İYİ PARTİ Çan ve Yenice İlçe Başkanları Atandı04 Aralık 2017
Turan"Kılıçdaroğlu ile Birlikte CHP'deki Anti Emperyalist Unsurlar Tasfiye edildi "03 Aralık 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kararlı "Çanakkale Belediye Başkanı’nın Konuşturulmaması İçin Valiye Talimat Verdim"02 Aralık 2017
Gökçeada Ak Parti İlçe Seçiminde Kolçak'a Açık Destek Verenler Sandıkta Kıvırttı02 Aralık 2017
CHP Bayramiç'te Uygun Dönemi02 Aralık 2017
CHP'nin Merkez İlçe Başkan Aday Adayına, Bülent Öz ile Küçükkuyu Belediye Başkanı Destek Verdi01 Aralık 2017
Bülent Turan'dan Kandil Mesajı29 Kasım 2017
CEMAAT Argümanları ve Belgeleri İle Erdoğan'a saldırmak Ve ismet Paşa'nın Devlet Adabı29 Kasım 2017
Kepez CHP Seçimlerinde Delege Bile Çıkaramayan Mutan'dan İlginç Açıklama 28 Kasım 2017
Troia Toprakları Yine Üzgün (!) İroni Bakış"Turan Açıklama Yaptı, Erkek ve Öz'ün Sevinç Çığlıkları Sustu"28 Kasım 2017
Çanakkale İYİ Parti İl başkanı Açıklandı28 Kasım 2017
Gelibolu AK Parti Binası Restore Edildi, Açılışa Hazır26 Kasım 2017
Bülent Turan ABD Emperyalizmine Çanakkale'den Meydan Okudu25 Kasım 2017
Çanakkale CHP'den Kadın Hakları Açıklaması25 Kasım 2017
Çanakkale'de "NATO'dan çıkalım, bağımsız olalım" Eylemi25 Kasım 2017
Bülent Turan Ayağının Tozu İle Açılışlara Katıldı25 Kasım 2017
Lapseki İl Genel Meclisi Üyesi Aktif Ticareti Bıraktı25 Kasım 2017
Bülent Turan Hafta sonu Çanakkale'de 23 Kasım 2017
Rıdvan Uz"Çanakkale İYİ Parti İl Başkanı Henüz Atanmadı"21 Kasım 2017
Bülent Turan'ın Davetlisi Olan Gilan ve Doburçan'lı Türk Öğrenciler Çanakkale'de 17 Kasım 2017
Bazıları Üzülecek Ama; Bülent Turan, yeniden Grup Başkanvekili 14 Kasım 2017
Bülent Turan Cumhurbaşkanı ile Rusya Yolculuğunda13 Kasım 2017
Çanakkale'de Ayrılıkçı Pomak (!) Toplantısına: Batı Trakya'dan Yanıt Geldi: Pomaklar TÜRK'tür12 Kasım 2017
CHP Belediye Meclis Üyesi Ali Uyanık Neden Meclis Üyeliği'nden İstifa Etti11 Kasım 2017
Biga CHP Tek Liste İle Kongre Yaptı11 Kasım 2017
Gökçeada Belediye Başkanı İYİ Parti'ye geçiyor10 Kasım 2017
Çanakkale CHP'den 10 Kasım Açıklaması10 Kasım 2017
Çanakkale VATAN Partisi'nden 10 Kasım Açıklaması09 Kasım 2017
Turan’dan danışmanına vefa03 Kasım 2017
Bülent Turan’dan 3 Kasım 2002 mesajı03 Kasım 2017
Çanakkale İl Özel İdaresi'ni Göreve Çağıran CHP'li Erkek AKP Döneminde Özel İdarenin Avukatlığını Yaptı mı?03 Kasım 2017
Gökhan:" GESTAŞ'ın 2015 Yılı Sayıştay Raporunun Sorumlusu Dönemin GESTAŞ Genel Müdürü ile Dönemin Vali'sidir" 03 Kasım 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan; 2018 Yılı Truva Yılı İlan Edilmesinin Önemini Anlattı 02 Kasım 2017
AK Parti Eceabat Üyesi 4 Kişi Kesin İhraç Talebi İle Disipline Verildi31 Ekim 2017
CHP Genel Başkanı Kılaçdaroğlu; Ülgür Gökhan'ı Yeniden Çanakkale Belediye Başkan Adayı Gösteriyor30 Ekim 2017
Çanakkale'de Atatürkçü Doktorlar Cumhuriyet'e Sahip Çıktı29 Ekim 2017
Bülent Turan Kime Söyledi:"AK Partili Olmak İçin Sadece FETÖ'cü Olmamak Yetmez..."28 Ekim 2017
CHP Çanakkale Örgütü'nden 29 Ekim Açıklaması28 Ekim 2017
Alper Altınok'tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması28 Ekim 2017
Turan'dan 29 Ekim Mesajı28 Ekim 2017
Av.Tülay Ömercioğlu'dan " Ünüvargillere" Sert Yanıt27 Ekim 2017
CHP'li Muharrem Erkek'in Nefesi 5. Tura Kadar Yetti26 Ekim 2017
Rıdvan Uz Yeni Partinin Kurucu üyeleri arasında yer aldı..25 Ekim 2017
Bülent Turan'dan 'istifa' yorumu: CHP'ye ekmek çıkmaz23 Ekim 2017
Soydan Gökhan İttifakının Merkez İlçe Başkan Adayı Ali Uyanık21 Ekim 2017
Bülent Turan gençlerle buluştu21 Ekim 2017
MHP İlçe Başkanına Silahlı saldırı 21 Ekim 2017
Çanakkale Belediyesi'ne KAYYUM Yolda mı?18 Ekim 2017
Bülent Turan’dan CHP’ye sert eleştiriler!16 Ekim 2017
Çanakkale Belediyesi'nde ki Tek MHP’li Üye İstifa Etti 16 Ekim 2017
Bülent Turan, Çanakkale Belediye Başkanı Gökhan’ı istifaya çağırdı13 Ekim 2017
Erdoğan; Ülgür Gökhan'ın Üstünü Çizdi13 Ekim 2017
MHP Gökçeada İlçe Başkanı Hasan Erdem istifa etti09 Ekim 2017
CHP Çanakkale de 7 Mahalle MAVİ Dedi09 Ekim 2017
Bülent Turan "Gilan'da ki Türk Öğrencileri Çanakkale'de Misafir Edeceğiz"07 Ekim 2017
Çanakkale'de Kadın Kollarından Gökhan'a Destek 07 Ekim 2017
CHP Genel Merkezi Gökhan'ı Akladı 06 Ekim 2017
Ülgür Gökhan; Ömercioğlu'ndan Özür Diledi06 Ekim 2017
Çanakkale AK Parti'de de İstifa Olacak mı?06 Ekim 2017
Bülent Turan:" Ülgür Gökhan Acil Olarak Psikiyatrist Tedavi Görmeli"05 Ekim 2017
Ülgür Gökhan ve Tülay Ömercioğlu Polemiği SPUTNIK'te Canlı Yayında VİDEOLU05 Ekim 2017
Çanakkale'de Araçlara 26 Bin Tl Ceza Yazıldı05 Ekim 2017
Ülgür Gökhan’dan ; Ayhan Gider’e Sert yanıt05 Ekim 2017
Bülent Turan’dan istifa eleştirilerine yanıt05 Ekim 2017
CHP Çanakkale Örgütüne MYK'dan Şok Seçimler Geçerli04 Ekim 2017
Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Belirlendi04 Ekim 2017
Çanakkale AFAD'dan Şüpheli Posta Eğitimi02 Ekim 2017
Gökçeada'nın Mhp'li Belediye Başkanı Ünal Çetin, Partisinden İstifa Etti02 Ekim 2017
AKP'li Yeşim Karadağ'a; CHP'den Yanıt30 Eylül 2017
CHP Delege Seçimlerine Oy Kullanan Kabinlere Gizli Kamerayı Kim Koydu?30 Eylül 2017
CHP İl Başkanı Nejat Önder'in CHP'de ki Tarihsel Macerası30 Eylül 2017
Çanakkale CHP'de Hileli Oy Kullanan Yönetici Partiden istifa etti 29 Eylül 2017
Çanakkale CHP Merkez İlçe Yönetimi'nden 4 İstifa29 Eylül 2017
İşte okullara gelen yeni sistem29 Eylül 2017
Meğer CHP'de Seçim Hilesini Nejat Önder ve Ekibi Yapmış İŞTE O GÖRÜNTÜLER29 Eylül 2017
CHP Çanakkale İl Yönetimi Yetki Aşımı ile Esenler Seçimini de İptal Etti. Mavi Listeyi İptal Etsin Kökten Çözüm28 Eylül 2017
Biga İlçe Başkanı Ahmet Şahin Güven Tazeledi28 Eylül 2017
Kepez'de Ömer Faruk Mutan Sandığı Gömüldü. Mavi Liste Zaferle Çıktı 26 Eylül 2017
CHP Çan İlçe Başkanı Avukat Ümran Aydın'dan suç duyurusu26 Eylül 2017
Ezine Peyniri Yunanistan’ın Feta’sına Rakip Oluyor26 Eylül 2017
CHP Merkez İlçe Örgütü Kepez Seçimleri Tek Liste26 Eylül 2017
CHP Çanakkale Örgütü'nün 3 Mahallesi'nde Seçimleri Mavi Liste Kazandı25 Eylül 2017
CHP Kepez Belde Seçimleri Belediye Binasında;" Oldu Olacak Makam Odasında Olsaydı"25 Eylül 2017
CHP Merkez İlçe Örgütü'nün Delege Seçimleri Devam Ediyor25 Eylül 2017
Aslanca Camii İmamı Emeklilikten Vazgeçti24 Eylül 2017

Arşiv Arama
 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Sayfalar
En Çok Yorumlanan
Radyo
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Ekonomi | Ekonomi | Foto Galeri | Künye
CH
UA-96338404-1 145-795-9660