güncel      ÜNİVERSİTE      İLÇELER      Çanakkale Haberleri      KENT YAŞAM      YEREL SİYASET      KULİS HABERLERİ      Magazin   
 
Ana Sayfa > YEREL SİYASET

Ülgür Gökhan; Kardeşi (!) Laçiner'i Cezaevinde Ziyarete Gitti mi ?
Flaş Haber
26 Aralık 2016
Ülgür Gökhan; Kardeşi (!) Laçiner'i Cezaevinde Ziyarete Gitti mi ?
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
14 ŞUBAT 2015 TARİHLİ HABERİ YORUMSUZ OLARAK AKTARIYORUZ
YORUMU OKUYUCULARA BIRAKIYORUZ.......................


“ŞU ANDA KARDEŞİMLE TOKALAŞIYORUM”
 
Törenin sonunda toplu fotoğraf çektirilirken, Başkan Ülgür Gökhan ile Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner işrbirliğini yansıtmak için tokalaştılar.

Başkan Ülgür Gökhan bu esnada basın mensuplarına dönerek, “biliyorsunuz Rektör Bey de Mülkiye mezunu, ben ondan önce mezun oldum. Yani şimdi kardeşimin elini sıkıyorum” dedi.Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ni överek, “ÇOMÜ, Çanakkale’nin göz bebeğidir” dedi. ÇOMÜ’de bilim yapıldığını, bilimdeki en son gelişmelerin takip edildiğini söyleyen Başkan Gökhan, Çanakkale’nin Üniversite’den daha fazla yararlanması gerektiğini ifade etti.

 
Tören sonunda ÇOMÜ Rektörü Laçiner ile tokalaşan Başkan Gökhan, “şu anda kardeşimle tokalaşıyorum”dedi.
 
Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner ise Belediye ile Üniversite’nin il için önemli iki kurum olduğunu belirterek, kurumlararası işbirliğinin herkes için hayırlı olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Seadt Laçiner, katkılarından dolayı Belediye’ye teşekkür etti.
 
ÇOMÜ tarafından düzenlenen Kısa Film Festivali’nin tanıtımında konuşan ikili Üniversite-kent ilişkilerinin iyi durumda olduğunu, ama çok daha iyi düzeylere taşınabileceğini hatırlattı.
 
- “ÇOMÜ’NÜN GİRİŞİMİ ÇOK YERİNDE”
 
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmesinin söz konusu olduğunu belirterek şunları söyledi:
 
“Biz Çanakkale merkez itibari ile sanatsal, kültürel, sportif  etkinlikler üzerine yoğunlaştık. Bu bağlamda çeşitli ilişkiler kuruyoruz ve programlar yapılıyor. Avustralyalılar ile de yapacağımız etkinlikler var. Üniversite ile 100. yıl dolayısıyla bu yıl birincisini planladıkları kısa film festivalinde birlikte işbirliği yaparak, bir proje başlangıcında bulunduk. Burada genelde barış temalı, Çanakkale Ruhunu yansıtacak kısa filmlerin yarışacağı bir festival olacak. ÇOMÜ’nün bu girişimi bence çok yerinde. Çünkü Çanakkale’de çok konu var, çok konu barındıran bir yöre. Umarım bundan sonra da 100. Yıldan sonraki yıllarda da yine Çanakkale konuları ile ilgili festival başlıkları olacaktır. Biz yine üniversitemiz ile işbirliği içerisinde bunu sürdürmeliyiz. Sonuç olarak bir kısa film yarışması demek Çanakkale’nin tanıtımını içeriyor. Dolayısıyla Çanakkale’nin tanıtımına öncülük edeceği için bu festivalin içinde yer almamız kadar doğal bir şey olamaz. İyi eserler çıkacağını ümit ediyorum.”
 
- “ÜNİVERSİTEMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ”
 
Başkan Gökhan, Üniversite ile Belediye arasında pek çok işbirliğinin bulunduğunu belirterek, gelecekte bunlara yenilerini ekleyeceklerini söyledi:
“Çanakkale’ye gelen gençlerin, özellikle de öğrencilerin burada üretim yapmaları çok önemli. Çünkü üniversite bu kentin üniversitesi, bu kentle var olan bir üniversite ve bu kenti var eden bir üniversite. Üniversitemize sahip çıkmalıyız. Üniversite bizim üniversitemiz. Üniversitenin olmadığını varsayarsak bu kentin neredeyse 3’te 1’lik nüfusu yok olur ve ekonomi çöker. Onun için üniversite ile olan ilişkilerimiz geçmişte olduğu gibi işbirliği anlayışıyla sürmeye devam edecektir.  Üniversitenin kütüphanesine katkımız var, kentin bütün jeolojik altyapısını üniversitemiz hocalarının desteğiyle yaptık, yine öğrenciler ile olan ilişkiler, sanatsal ilişkiler gibi çok çeşitli konularda işbirliği içerisindeyiz. Umuyorum daha da bu artacaktır.”
 
“HEMEN EVET DEDİM”
 
Gökhan, ÇOMÜ’nün işbirliği teklifine hemen evet dediğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bana bu proje geldiğinde hemen evet dedim. Kimseye sormadan dedim. Çünkü tam da üniversiteyi yakından ilgilendiren hem Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı ile ilgili hem de üniversitenin öğrencilerinin etkinliği ile ilgili bir konu o nedenle bunu memnuniyetle destekleme kararı aldık ve ortak proje haline getirdik”.
 
ÜNİVERSİTE-KENT İŞBİRLİĞİ ÖNEMLİ
 
Açıklamalardan sonra basın mensuplarının sorularına ve cevaplara geçildi. Bir basın mensubunun “Başkanım biliyorsunuz, 26 Şubat’ta Rektörlük seçimleri var. Sizin desteklediğiniz veya aday olmasını istediğiniz bir Rektör adayı var mı? Sedat hocamızı da davet etmişsiniz, acaba bu imza töreni, toplantı Sedat hocaya destek anlamına geliyor olabilir mi?” şeklindeki sorusuna Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan şu yanıtı verdi:
 
“Benim olaya bakış açım şudur. Özellikle üniversiteler konusundaki düşüncemi herkes bilir. Üniversiteleri ben özerk kuruluşlar olarak görürüm. Oradaki bilim adamları kendi içinde özgür iradeleri ile hiçbir siyasi etki altında kalmaksızın, üniversitemiz için en uygun olabilecek bir rektör adayını desteklerler diye düşünüyorum. Aksini düşünmek bile istemiyorum.  Yani bir bilim adamı pozitif bakış açısı ile karar vermelidir. Eğer vermiyorsa, bunu istediğimi ifade etmek isterim. Yani hiçbir taraf olmadan, özgür iradesi ile kararını vermelidir. Maalesef üniversite seçimleri öncesinde bazı siyasilerin olaya müdahil olduklarına dair söylentileri de şiddetle reddediyorum. Kınıyorum, böyle bir şey varsa.  O bakımdan benim herhangi bir Rektör adayına destek vermem ya da tam tersine onu kötüleyerek onun seçilmesini engellemek gibi bir iradem olamaz. Bu bir. İki Sayın Rektörümüz şu an Rektörlük görevini devam ettiriyor. Şu anda Üniversiteyi temsil ediyor. Ne zamana kadar, seçim sonucunda atanacak rektöre kadar. Dolayısıyla elbette ki böyle bir törende hiçbir sakınca görmeksizin tabiatıyla Rektör Hoca bulunacaktır. Bizim tarafımızdan davet edilecektir. Kendisi de lütfedip katılmıştır. Bunun da rektör seçimleri ile bir alakası yoktur. Çünkü hayat devam ediyor. Üniversite devam ediyor. Bu konunun bir an önce tanıtılması lazım. Bölüm, bu konuda Sedat Hoca’nın başkanlığında bir inisiyatif almış, biz şu anda Çanakkale’de bunun peşindeyiz. Rektörlük bizim konumuzun dışında.”
 
-“SEÇİMLERİ ABARTMAMAK GEREK”
 
Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner de Çanakkale Belediyesi ile doğal partner olduklarını, kent ile ilgili pek çok konuda iki kurumun birlikte çalışmak zorunda olduğunu hatırlattı. Prof. Dr. Dr. Laçiner, kendi döneminde ÇOMÜ ile Belediye arasında yapıcı bir işbirliği bulunduğunu söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Bunlar son derece medeni haller. Bugün biz bir seçim veya adaylık meselesi için burada değiliz. ÇOMÜ’nün 44 bin öğrencisi ve 3 bin personelini temsil eden kişi olarak ben buradayım. Bu mevzuların Türkiye’de çok fazla abartıldığını düşünüyorum. 26 Şubat günü üniversitemizde, hepsi de birbirinden güzide 6 arkadaşımız yarışacaklardır. Öğretim üyelerimiz oy verecektir ve biri seçilecektir. Sonuç olarak bunları bir tür husumet, savaş vs. gibi görmek çok doğru değil. En önemlisi kurumlara zarar vermemek lazım. Çanakkale Belediyesi, Çanakkale’ye hizmet eden bir kurum; ÇOMÜ buraya değer katan, zenginlik katan bir yer. Dolayısıyla biz veya bir başka arkadaşımızın burada oturuyor olması çok önemli değil yani. Hep birlikte Çanakkale’yi güçlendirmek, zenginleştirmek, kalkındırmak için çalışmamız gerekiyor. O anlamda hep ifade ettim ben, Sayın Başkan görev sürem boyunca son derece yapıcı davrandı. Meselelere hiçbir zaman siyasi bakmadı. Çanakkale’nin çıkarları çerçevesinde meselelere baktı, değerlendirdi. Bundan sonra da Çanakkale Belediyesi ile üniversite arasındaki ilişkilerin görevde kim olursa olsun, fevkalade düzgün bir biçimde devam edeceğine ben inanıyorum. Çünkü Üniversite ile Belediye, ikisi de birlikte çalışmayacaklarsa ikisi de başarısız olur.”  
 
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Üniversite’nin Çanakkale için fevkalade önemli olduğunu hatırlatarak ÇOMÜ’deki büyümeyi övdü.
 
Gökhan şunları söyledi:
 
“Gerçekten, Üniversite çok önemli değerli basın mensupları. Yani biz onu belki güncel hayatımızda fark etmiyoruz, hissetmiyoruz. Öyle bir düşüncemiz olmuyor belki ama Üniversite bugün fakülteleri itibariyle öğrenci sayıları itibariyle çok önemli bir gelişme gösteriyor. Bugün Tıp Fakültesi her ile nasip olan bir şey değil. Bunu önemsememiz lazım. Diğer branşlarda da Çanakkale’nin coğrafi konumu itibarıyla çok önemli branşları var. Bunların gelişmesini sağlamamız gerekiyor. Üniversitenin kent yaşamına katkısını daha da pekiştirmemiz gerekiyor. Onun için belediye ilişkisi çok önemli. Kentinde üniversiteye yönelik hep düşüncelerini canlı tutması önemli. Öğrencilere karşı tavrımız, davranışımız ya da üniversiteden bir şeyler istememiz, katkı sağlamasını istememiz, bunlar çok önemli. Bilmediğimiz çok şey oluyor. Belki Üniversitede bizim hissetmediğimiz birçok şey oluyor. Ben mesela, tarım alanında Ziraat Fakültemiz saanen keçisi olayını çıkardı, şu anda patladı. Kimse farkında değil onun. Ama bunu Üniversite yaptı. Çanakkale domatesi ile ilgili, ben içinde olduğum için biliyorum, çok önemli işler yapıyorlar. Ama bunları yeteri kadar duyuramıyoruz, bilmiyoruz gibime geliyor. Başka konular da var muhtemelen. O bakımdan Üniversite-kent ilişkisini daha da görünür kılmak lazım. İşte biraz önce bir bağıştan bahsedildi, amacı o işte. Bu kentin insanı için o bağışı yaptık. Yani bu kentte yaşayan insanları kanser hastalığının dışarılara gidip sersefil olmamaları için bu üniversiteye bir an önce Onkoloji ve diğer bölümlerine katkı olsun diye yaptık. Ne için kendimiz için mi hayır kent halkı için. Ya da ilçeleri de katarsak Çanakkale temelinde bunu yapıyoruz. Ama bunu hepimizin düşünmesi lazım. Yani tüm kurumları üniversite ile ilgili üniversitenin bilimsel imkânlarından faydalanmayı planlamamız lazım. Burası zaten bilim yapıyor. Araştırıyorlar, okuyorlar, makale yazıyorlar. Bilim dünyasını takip ediyorlar. Yurt dışında görevlere gidiyorlar. Dolayısıyla bizde kurumlar olarak sadece belediye değil bütün kurumlar olarak üniversiteyle çok sıkı işbirliği içerisinde yararlanmayı planlamamız lazım. Onun dışında idari şeyler, bunlar olur. Gelir, geçer. Yapılır. Yani üniversitenin idari noktasına takılmadan bilimsel noktasından hareket etmemiz lazım. Biz de onu yapıyoruz işte. Ben de onu yapıyorum. Şu bile, kısa film festivali deyip geçmeyin önemli bir şey. Bunlar dünyada yayılan takip edilen olaylar. Kimin adı geçecek, üniversitenin adı geçecek. Çanakkale’nin, Çanakkale Belediyesi’nin adı geçecek. Hepimizin adı geçecek. Bunlara gayret göstermemiz lazım. Onun için ben hep söylüyorum, üniversitemiz bizim gözbebeğimiz.”
 
Gökhan, bir dönemde Çanakkale’de yeni üniversiteler kurulmasının gündeme geldiğini, ancak bu konuda bir gelişme olmadığını da hatırlattı:
 
“Hatta biliyorsunuz bir dönem ikinci üniversite konuları tartışıldı. Yani keşke olabilse, üniversitemiz daha da gelişse, yanına bir üniversite daha olabilse. Yani bilimin olduğu bir kentten zarar gelir mi? Gelmez. Keşke olabilse. Ama yaptık biliyorsunuz, fakülteler gelecekti, o sene de yer ayırdık ama gelmediler, müsaade etmediler. Yine vakıf teşebbüs etti ama yukarıdan müsaade etmediler. Vakıf üniversitelerine izin verilmiyordu. Korkunun ecele faydası yok. Yani her şey öteki vakıf üniversitelerinde ki gibi olacak diye bir şey yok. Hüseyin Akif Terzioğlu vakfının başka vakıflarla karıştırılmasını ben anlamsız buluyorum. Olaya baktığımızda gerekçelerinin ne olduğunu hepimiz gayet iyi biliyoruz vakıf üniversiteleri açısından. Saçma sapan gerekçelerle bu gelişmeleri de engellemiş oluyoruz. Keşke TOBB iki tane fakülte açabilseydi. İyi bir şey ise yapsaydı. Biz yerini verdik, OSB’de yerini ayırdık.  2 senedir bekliyor. Bunları sorgulamıyoruz yani biz açıkçası, şu eleştiriyi de yapayım; biz hep karşıdan seyrediyoruz. Biz kavgayı seyretmeye bayılıyoruz. Birileri kavga etseler biz seyretsek diyoruz. Biz kavganın içinde olmalıyız. Yani kavga derken mücadele anlamında söylüyorum. Yani bu kent ile ilgili her türlü mücadelenin içinde olmalıyız. Karşıdan bakmakla gelişme olmuyor. Dolayısıyla inşallah benim önümdeki 4 yıllık süreç boyunca üniversite ile ilişkilerimiz çok daha üst düzeyde, farklı bilim dallarında da kentin yararına işler yapacağız. Olay bundan ibaret.”
 
- “ŞU ANDA KARDEŞİMLE TOKALAŞIYORUM”
 
Törenin sonunda toplu fotoğraf çektirilirken, Başkan Ülgür Gökhan ile Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner işrbirliğini yansıtmak için tokalaştılar.

Başkan Ülgür Gökhan bu esnada basın mensuplarına dönerek, “biliyorsunuz Rektör Bey de Mülkiye mezunu, ben ondan önce mezun oldum. Yani şimdi kardeşimin elini sıkıyorum” dedi.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YEREL SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
CHP'nin Ağır Topları HAYIR İçin Sahada ; Ahmet Küçük Ayvacık'ta30 Mart 2017
Doğalgaz Çalışmaları Başladı29 Mart 2017
Turan, Balıklıçeşme’de29 Mart 2017
Dr. Hakan Çetin'in düzenlediği Yemeğe Bülent Turan'da Katıldı 26 Mart 2017
AKP li Sebahattin Güner Seçim Yorgunu26 Mart 2017
Bülent Turan; Galatasaray Yönetimine Yüklendi26 Mart 2017
Lapseki MHP İlçe Başkanı Hüseyin Doğan Oldu25 Mart 2017
DP'li Uysal: Hayır Diyerek Tekrar Bu Ülkenin Sahibi Olacağız25 Mart 2017
AKP Kepez'de Bayrak Değişimi24 Mart 2017
AKP'den teşkilatlarına referandum talimatları24 Mart 2017
Bülent Turan: Çanakkale'den rekor düzeyde 'Evet' çıkacak24 Mart 2017
HAK-İŞ Başkanı Arslan Çanakkale’ye geliyor23 Mart 2017
Kepez EVET Çadırına Büyük İlgi23 Mart 2017
FETÖCÜ FIS FIS Yasal Mermisi İle Bir Komiser Yaklaşıyor. 23 Mart 2017
Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasında sorun olmasın istiyoruz'22 Mart 2017
Çanakkale'de HDP'den HAYIR'lı Nevruz Kutlaması21 Mart 2017
Fener Alayından İlginç Ayrıntı: Korku FETÖCÜ'leri de Atatürkçü Yaptı21 Mart 2017
Baykal;"Çanakkale'deki köprünün temeli atıldı. İnşallah en kısa zaman da tamamlanır"21 Mart 2017
Ülgür Gökhan'dan Kibirli Tepki 19 Mart 2017
AK Parti Grup Başkanvekili Turan Açıklaması18 Mart 2017
Çanakkale Vatan Partisi'nden 18 Mart Açıklaması," "Zafer ordunun ,ordu milletindir "18 Mart 2017
Çanakkale'ye Erdoğan geldi ve...18 Mart 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan yanından ayırmadı!18 Mart 2017
Çanakkale'de Konuşan Erdoğan'dan Avrupa'ya Ve Darbecilere Sert Mesaj Açıklaması18 Mart 2017
Kurtulmuş, Şehit Yakınlarıyla Bir Araya Geldi17 Mart 2017
Çavuşoğlu’ndan Fırat Kalkanı şehidinin ailesine ziyaret15 Mart 2017
AKP'li Orçun Oktay'a; ", ‘Sistematik servis’ " Suçlaması15 Mart 2017
FETÖ'nün siyasi ayağı Erdoğan'ın masasında15 Mart 2017
Ülgür Gökhan'a; Kötü Haber FETÖ'den Tutuklu Kardeşi (!) Laçiner Hala Cezaevinde14 Mart 2017
Turan'dan Siyasilere Davet13 Mart 2017
Mefail Ceyhan, "Hakkımda Karalama karalama süreci başlatanlar hakkında yasal süreci ivedilikle başlatacağım"13 Mart 2017
Çanakkale AKP İl Gençlik Kolları Başkanına FETÖ Ablukası13 Mart 2017
Çanakkale'de HAYIR Afişi Gerginliği 13 Mart 2017
Biga Referandum Anket sonuçları 11 Mart 2017
Çanakkale Ayvacık Referandum Anket sonuçları 11 Mart 2017
Turan, 'Köylere Hızlı Ve Daha Etkin Posta Hizmeti Verilecek'09 Mart 2017
AKP'li Şahinbey Belediyesi'nin Yayımladığı Kitaba; Çanakkale Barosu'nde Suç Duyurusu09 Mart 2017
AKP Eceabat İlçe Başkanlığı'na Atama Yapıldı08 Mart 2017
Çanakkale Vatan Partisi'nde 8 Mart Açıklaması07 Mart 2017
CHP'li Avukat Adnan Güler, AKP'li Bakanların Almanya Yasağını Kınadı07 Mart 2017
Çanakkaleli Eski Bakanın Oğlu Bakkalda Çalışmaya Başladı07 Mart 2017
TURAN: “TROİA’DA BİN YILLARIN İZİ VAR. ONA SAHİP ÇIKMAK BİZ ÇANAKKALELİLER İÇİN VATANDAŞLIK GÖREVİ”03 Mart 2017
Gökçeada AKP'li Ayhan Kıraç Nereye Koşuyor.? 03 Mart 2017
Vatan Partisi Çanakkale İl Başkanı,"Biz Göndere Bayrak Çekeriz!"02 Mart 2017
Çanakkale Belediyesi'nde CEMAAT İMAMI Kim?02 Mart 2017
“Kepez Çayı Islah Çalışmaları Başladı”02 Mart 2017
FETÖ'nün Belediye İmamı “Danışman” Erkan Karaarslan'a ihale veren Sarıyer Belediyesi'ne Soruşturma. Sırada Çanakkale Belediyesi mi Var?02 Mart 2017
Turan, “Çiftçimize 2 milyar 118 milyon yardım”01 Mart 2017
CHP'li Muharrem İnce; Çanakkale Mitinginde Konuştu28 Şubat 2017
TURAN “BOĞAZ TRAFİĞİNİ KONTROL ALTINDA TUTUYORUZ” 28 Şubat 2017
Turan, 'Şehitlerimizin Ayak Bastığı Toprak Parçası Bizim İçin Önemli'27 Şubat 2017
Kore Gazisinin Cenaze Törenine Gökçeada AKP Tam Kadro Katıldı27 Şubat 2017
Bülent Turan; Gökçeada'da ki Kore Gazisinin Vefatının Ardından; "İyiliğine ve İnsanlığına Şahidiz"26 Şubat 2017
Başkan Altınok, Bakan Arslan’a balıkçı barınağını anlattı25 Şubat 2017
Turan, torba yasayı değerlendirdi24 Şubat 2017
Mehmet Özkan FETÖ'cülere,"10 yıldır bir kere size 'hayır' demedim. Şahsi imkanlarımı dahi sizin çalışmalarınız için feda ettim"24 Şubat 2017
Uyuşturucu ile mücadeleye destekler artıyor24 Şubat 2017
Ulaştırma Bakanı Arslan, Çanakkale Köprüsü'nün Çalışmalarını İnceledi23 Şubat 2017
Bakan Ahmet Arslan Çanakkale Valiliğini Ziyaret Etti23 Şubat 2017
Çanakkale'de Siyasi Kulisler Kordona Taştı22 Şubat 2017
Çanakkale'de 3 köye çocuk parkı kuruldu20 Şubat 2017
AK Parti ve MHP'nin ilk ortak mitingi Çanakkale'de19 Şubat 2017
MHP Çan İlçe Teşkilatı'nda EVET İstifası17 Şubat 2017
Çanakkale'ye 288 Farklı Yatırım17 Şubat 2017
HAYIR'cı Rıdvan Uz , İhraç Talebi İle Disipline Yollandı17 Şubat 2017
Çanakkale'de ki Tartışmalı SÜMERBANK'a CHP'li Üyeler HAYIR Diyor17 Şubat 2017
REFERANDUMDA SEÇSİS’E HAYIR DEDİLER!15 Şubat 2017
Deprem Bölgesine 200 Konteyner Ev Daha Gönderilecek15 Şubat 2017
Rıdvan Uz Bahçeli ye Sert Çıktı " Biz Ülkücü Sen Türkücüsün"14 Şubat 2017
Çanakkale MHP'de HAYIR İstifası13 Şubat 2017
CHP Grup Başkanvekili Özel Küçükkuyu da12 Şubat 2017
CHP'li İsmail Özay Meral Akşener'den Özür Dilenmeli11 Şubat 2017
MHP'lilerden Kolin Otel Yönetimine Teşekkür,"“Hayır'ların sayısını artırdıkları için" teşekkür ederiz”11 Şubat 2017
Çanakkale'de ki CHP'lilerden KOLİN OTEL'e BOYKOT Çağrısı11 Şubat 2017
Ahmet Uslu'dan Meral Akşener'e 41 Kere Maşallah11 Şubat 2017
Akşener'in ilk toplantısında gerginlik11 Şubat 2017
Akşener'in Çanakkale toplantısında gerginlik11 Şubat 2017
Lapseki'de CHP’den MHP’ye ziyaret10 Şubat 2017
Meral Akşener Çanakkale'ye geliyor09 Şubat 2017
Av. Tülay Ömercioğlu; Çanakkale Belediye Meclisi'nde Geçen Tartışmalı İmar İçin Yazılı İtiraz Etti09 Şubat 2017
Başbakan Yardımcısı Kaynak: Çanakkale'ye 200 Konteyner Kurulacak08 Şubat 2017
Başbakan Yardımcısı Kaynak Çanakkale'ye Geliyor07 Şubat 2017
CHP Çanakkale Kadın Kolları Anayasa Değişikliği Referandumu Çalışması07 Şubat 2017
Çanakkale MHP’de HAYIR Rüzgarı04 Şubat 2017
Gazeteci Mehmet Çelen; AKP İl Başkanı Karadağ'ı Ülgür'le Vurdu04 Şubat 2017
Çanakkale'de MHP'nin Önemli İsimleri HAYIR da Birleşti03 Şubat 2017
Çanakkale'de Referandum öncesi imza kampanyası: SEÇSİS kullanılmasın30 Ocak 2017
Altınok’tan seçmen ziyaretleri30 Ocak 2017
'Erdoğan Çanakkale Dahil 40 ilde 'evet' mitingi yapacak'29 Ocak 2017
CHP Çanakkale Örgütü; "İstanbul'da CHP'li Gence Yapılan Silahlı Saldırıyı Kınıyoruz"27 Ocak 2017
Çanakkale'de başkanlığa karşı bildiri dağıtan TKP'lilere gözaltı24 Ocak 2017
TURAN: ÇANAKKALE TURİZM ALANINDA DA BİR MARKA KENT24 Ocak 2017
Gökçeada'da Futbol Sahası İhalesi Yapıldı23 Ocak 2017
'Köy Köy Gezerek Anlatacağız'22 Ocak 2017
CHP Çanakkale Örgütü; " AKP Antalya Milletvekili Enç sizin geçmişinizdeki FETÖ’cü Gerçeğini Örtemeyecektir"20 Ocak 2017
CHP Çanakkale Örgütü; TBMM'de Yaşanan Şiddeti Kınadı20 Ocak 2017
CHP'nin Efsane Başkanı İsmail Özay; "Başkanlığa HAYIR" dedi16 Ocak 2017
Çanakkale'de Belediye Meclis Üyesine Yumruklu Saldırı İddiası14 Ocak 2017
Çanakkale'de Dolarla UMRE Turuna Tepki14 Ocak 2017
Çanakkale AKP'de ŞOK Gelişme 13 Ocak 2017
CHP Çanakkale Örgütü;"CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet A.K.P. Milletvekilleri tarafından darp edildi"12 Ocak 2017
Ülgür Gökhan'a Çanakkale'de ki LGBTİ'lerden Destek11 Ocak 2017
CHP'li Ahmet Küçük Sert Çıktı:"Yurtsever Cumhuriyetçiler yangından kurtulma derdinde,birileri hazır ışık varken saç tarayacak ayna derdinde"11 Ocak 2017
AKP'li Bayramiç Belediye Başkanı Nereye Koşuyor ?07 Ocak 2017
Ülgür Gökhan'dan ; AKP'li İsmail Sessiz'e "İnsanları Kışkırtma"05 Ocak 2017
Altınok, Minik Yüreklere Dokundu05 Ocak 2017
SÖYLEM VE EYLEM05 Ocak 2017
Ülgür Gökhan; ÇTSO Seçimlerine de El Atmış (!)05 Ocak 2017
Sabri Akıncı Sert Çıktı İsmail Işık geri adım attı.04 Ocak 2017
AKP'li Yeşim Karadağ’a FETÖ ŞOKU !!!!04 Ocak 2017
Çanakkale'nin TERZİ FİKRİ'si İsmail Özay Kentte Döndü VİDEO04 Ocak 2017
AKP'nin kritik ismi Berat Albayrak'ı mı eleştirdi03 Ocak 2017
Çanakkale'de ki MHP'lilerden DEMOKRAT Gazetesi'ne Ziyaret02 Ocak 2017
Reina Saldırısında Ölenlere Sevinmek Öldürenler Kadar Vicdansızlıktır01 Ocak 2017
Rıdvan Uz Türklerin Gün Yanırgan Bayramı Kutlu olsun 31 Aralık 2016
AK Parti'de FETÖ'den 34 ihraç30 Aralık 2016
Muhtarları Ziyaret Eden Ülgür Gökhan'a; Hayko Bağdat'tan,"Sende Mi Başkan"30 Aralık 2016
Rebiye Ünüvar'a Bir Tepki Daha 29 Aralık 2016
DOĞRU VE YANLIŞ29 Aralık 2016
CHP Çanakkale Örgütünden Asgari Ücret Açıklaması28 Aralık 2016
Ülgür Gökhan; Kayyuma Karşı, Başkanvekilliği Atanmasından Yana 28 Aralık 2016
Çanakkale Milletvekili ve İttihat Terakki ve Teşkilat-ı Mahsusa Üyesi Mehmet Akif Anılıyor27 Aralık 2016
Ülgür Gökhan'ın Oyu Yüzde 54 Değil Binde 425 Aralık 2016
CHP Çanakkale İsmet İnönü'yü Andı25 Aralık 2016
Ülgür Gökhan'a KAYYUM Yolda.....23 Aralık 2016
Ahmet Küçük Savunmasında; Rebiye Ünüvar'a Atatürk ve Cumhuriyet Dersi Verdi 23 Aralık 2016
TGB Çanakkale'den Şehitlerimiz İçin Taziye Ziyareti21 Aralık 2016
AK Partili Turan: Fire olmayacağı kanaatindeyim21 Aralık 2016
Turan; Rus Büyükelçiye Yönelik Terörist Saldırıyı Kınadı20 Aralık 2016
Çanakkale'de Dolar Bozdurana Makbuzu Getir İndirimi Al Kampanyası19 Aralık 2016
Ayvacık İlçe Başkanı Trafik kazası geçirdi 18 Aralık 2016
Çanakkale'de HDP binasına saldırı 17 Aralık 2016
Turan Ankara'da Konuştu; BALYOZ Çanakkale'de AKP İçinde ki Kripto FETÖCÜlere İndi VİDEOLU17 Aralık 2016
Turan; CHP'ye Seslendi; "Balyoz ve Ergenekon Şehitlerinin Kemiklerini Sızlatmayın"16 Aralık 2016
Çanakkale Vatan Partisi;"Milletin Birliği ve Vatanın Bütünlüğü İçin HDP Kapatılsın!15 Aralık 2016
Çanakkale AKP Belediye Meclisinden Şok İstifa14 Aralık 2016
CHP'li Küçük'ün Disipline Yollanmasına İsmail Özay'dan Sert Tepki:" Gülüp geçiver bu soytarılara"14 Aralık 2016
Altınok ilçe ziyaretlerine başladı13 Aralık 2016
"CHP'li Ahmet Küçük İhraç Edilsin, İlk Seçimde Nazlı Ilacak CHP'den Milletvekili Adayı Olsun"13 Aralık 2016
ALTINOK’TAN BİR İLK DAHA12 Aralık 2016
CHP'li Ahmet Küçük; FETÖCÜ'lere Vurdu; Çanakkale CHP Karıştı 12 Aralık 2016
HDP Milletvekili Garo Paylan ile AKP'li Bülent Turan Arasında Fotoğraflar savaşı12 Aralık 2016
AMERİKAN BOMBALARI11 Aralık 2016
Çanakkale'de Hangi Üst Düzey CHP(!)li Yasaklı FETÖ Sitelerinin Haberlerini Paylaşıyor10 Aralık 2016
Çanakkale KYK İl Müdürü Özkan, FETÖCÜ Laçiner'den Aldığı Fahri Doktorayı İade Etti mi? 09 Aralık 2016
Alper Altınok Çalışma Temposunu Artırdı09 Aralık 2016
Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Ünüvar; GESTAŞ Emekçileri İle Neden Tartıştı ?08 Aralık 2016
Altınok'tan Dünya İnsan Hakları Mesajı08 Aralık 2016
Çanakkale Vatan Partisi nden Kent Konseyine Liste Tepkisi07 Aralık 2016
CHP'de Ulusalcılar Ayakta; Rebiye Ünüvar'a Tepki Yağıyor06 Aralık 2016
Çanakkale Vatan Partisi'nden; Çanakkale'de ÖSO Bayrağı Açanlara Tepki05 Aralık 2016
Bülent Turan; CHP'yi CHP'li Vekilin Sözleri İle Vurdu; "CHP FETÖ İle Anılıyor" VİDEOLU05 Aralık 2016
Alper Altınok Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor03 Aralık 2016
Turan, Bakan Müezzinoğlu’nu ağırladı02 Aralık 2016
Çanakkale Eksi İki Derece Pastacı Hasan Atletsiz Geziyor.30 Kasım 2016
CHP Çanakkale Örgütü Adana Aladağ Kız Öğrenci Yurdu Yangını ile İlgili Açıklama Yaptı30 Kasım 2016
CHP'li Serdar Soydan; Siyasi Kulislere Gecede Devam Ediyor30 Kasım 2016
Turan'dan EÜAŞ Genel Müdürü Şatıroğlu'na Ziyaret29 Kasım 2016
CHP Çanakkale Belediye Meclisi Üyeleri Yürüyüşte26 Kasım 2016
Bülent Turan ABD Emperyalizmine Kafa Tutan Fidel i Selamladı 26 Kasım 2016
Bülent Turan dan Sert Çıkış26 Kasım 2016
Çanakkale CHP'den 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü25 Kasım 2016
Çanakkale'de Erdoğan'ın bahsettiği, "FETÖ'ye 17-25'ten sonra bile toz kondurmayanlar" AKP'den kovuldu mu?24 Kasım 2016
AK Parti Kepez’den “birlik ve beraberlik” mesajı;24 Kasım 2016
Tolga Akkuzuoğlu;"Öğretmenler Günü Açıklaması"24 Kasım 2016
Altınok’tan öğretmenler günü mesajı24 Kasım 2016
AKP'deki FETÖ'cüler çok uzağa gitmiş olamaz23 Kasım 2016
Hüseyin Babacanoğlu Nereye Koşuyor? 22 Kasım 2016
Yücel Atalay Siyaset Çıtasını Yükseltiyor 22 Kasım 2016
Turan’dan Çanakkale 1915 Köprüsü açıklaması21 Kasım 2016
Çanakkale de Bölücü Yayınlara Destek Veren AKP'li Kim ? 20 Kasım 2016
Bülent Turan ; "Kimse Bize FETÖ Soruşturmalarına Yönelik Talepler İle Gelmesin"20 Kasım 2016
'Ahlaki olmayan bir işin altına AK Parti'nin imza atması mümkün değil'20 Kasım 2016
AK Parti Kepez Belde Başkanlığı yeni binasında19 Kasım 2016
AKP'li Ayhan Gider den Bozcaada Gafı 19 Kasım 2016
Bülent Turan Çanakkale'de Siyasetçiler Bürokrat Takıntısını Bıraksın19 Kasım 2016
Çanakkale'de Hangi Siyasiler FETÖ nün Elini Öptü ? 18 Kasım 2016
AKP'de kongreler ertelendi18 Kasım 2016
Çanakkale CHP'den Çocuk İstismarı Açıklaması18 Kasım 2016
EĞİTİM-İŞ IV DÖNEM V. BAŞKANLAR KURULU SONUÇ BİLDİRGESİ16 Kasım 2016
CHP Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Bingöl;" Çocukların Sesi Olacağız"16 Kasım 2016
CHP'li Avukat Adnan Güler'den; Ömercioğlu'na Sert Yanıt16 Kasım 2016
Çanakkale CHP'de Motivasyon Sağlam12 Kasım 2016
CHP'li Ahmet Küçük'ten Atatürk e Hakaret Eden Ezine'li İmama Yaylım Ateşi11 Kasım 2016
CHP'li Belediye Meclis Üyesi İhraç edilmeden İstifa Etti09 Kasım 2016
Başkan Altınok’tan 10 Kasım mesajı09 Kasım 2016
Çanakkale'de CHP Belediye Meclis Üyesi CHP'nin Bildirgesine Tepki Gösterip İstifa Etti09 Kasım 2016
Altınok'tan Dünya Şehircilik Günü Mesajı08 Kasım 2016
CHP YDK Üyesi Soydan;Çanakkale İskele Meydanı'nın Adı Ayni Kalsın Kampanyasına Destek Verdi06 Kasım 2016
Adnan Öncü Spora mı Soyundu ?06 Kasım 2016
CHP li Emine Kardelen Hastaneye Kaldırıldı 03 Kasım 2016
Çanakkale'nin Genç Siyasetçileri Eylem Yorgunu03 Kasım 2016
Çanakkale Belediye Meclis'nde 15 Temmuz Darbe Gerginliği Tartışması02 Kasım 2016
Bülent Turan; Anti-Emperyalist İlhan Selçuk ve Uğur Mumcu'ya Sahip Çıktı02 Kasım 2016
Çanakkaleli İşadamı Kemal Özkan'ın Performansı Göz Dolduruyor01 Kasım 2016
CHP,"İl Genel Meclisinde ki Hukuksuzluklara Yargı Dur Dedi!"01 Kasım 2016
Nurkan Şanda Nerede Eski Bayramlar Dedi30 Ekim 2016
Alper Altınok ve Ekibi Cumhuriyet Bayramı Etkinliklerine Katıldı29 Ekim 2016
Çanakkale Vatan Partisi. Gün Atatürk te Birleşme Zamanı27 Ekim 2016
Mehmet Özkurnaz Hem Siyaset Hem Ticarette İddialı 27 Ekim 2016
Nurkan Şanda nın Dönüşü Muhteşem Oldu25 Ekim 2016
Çanakkale'de Siyasetinin Yükselen Yeni Yıldızı Ufuk Ünver25 Ekim 2016
Ahmet Çicek; Gökçeada Belediye Meclis Üyesine Yönelik Saldırıyı Kınadı25 Ekim 2016
Kepez Belediyesi'ne ŞOK !23 Ekim 2016
Ahmet Çiçek; Köyleri Kuşattı 23 Ekim 2016
Turan Sağlık Bakanı Akdağ İle Çanakkale Yatırımlarını Görüştü22 Ekim 2016
Parti Kulisleri AVM ye Taşındı18 Ekim 2016
Kaza Geçiren Muzaffer Kutlu ya Geçmiş Olsun Temensi Yağıyor16 Ekim 2016
Çanakkale'de Hangi AKP'linin CEMAATÇİ Akrabası Yurtdışına Kaçtı ?14 Ekim 2016
Çanakkale'de ki CEMAAT Operasyonu AKP'ye Dayandı12 Ekim 2016
Çan Belediye Başkanı Kuzu Çıtayı Yükseltti10 Ekim 2016
Bülent Turan Lapseki'de Konuştu... VİDEOLU08 Ekim 2016
Avukat Sebahattin Güner'den Hayırlı Olsun Ziyareti08 Ekim 2016
13 bin AKP'liye FETÖ soruşturması08 Ekim 2016
Murat Saruhan ve Rüçhan Özer Açılışta Buluştu08 Ekim 2016
Lapseki CHP danışma kurulu toplantısını yaptı08 Ekim 2016
Alper Altıok'tan Açıklama07 Ekim 2016
Çanakkale'de ki CEMAAT Operasyonunda Oklar Hangi Eski Siyasetçiyi Gösteriyor06 Ekim 2016
AK Parti Kepez Belde Başkanlığı Yeni Yönetimini Tanıttı01 Ekim 2016
AKP Gelibolu İlçe Başkanı istifa etti30 Eylül 2016
Ülgür Gökhan Yalnız Kaldı26 Eylül 2016
Alper Altınok Kepez'de Hız Kesmiyor26 Eylül 2016
Bu bir ZAYTUNG Haberi Değildir. Çanakkaleli Siyasetçilere 'Beni Everin" Talebi26 Eylül 2016
Kepez'de Alper Altınok Fırtına Gibi25 Eylül 2016
Bülent Turan'dan SMS İle İstenen Talep Şaşırttı25 Eylül 2016
CHP Bayramiç Yönetim Kurulu İstifa Etti24 Eylül 2016
Turan: CHP, FETÖ ayarlarına dönmeye başladı23 Eylül 2016
80 vekilde ByLock23 Eylül 2016
AKP'de tüm etkinlikler yasaklandı21 Eylül 2016
Bülent Turan Çanakkale'de Açıklama yaptı. Batı Trakya Basında Manşet Oldu20 Eylül 2016
CHP'li Kadınlardan Şortlu Şiddete Uğrayan Hemşireye Destek20 Eylül 2016
HDP'den Ülgür Gökhan'a Kayyum Desteği20 Eylül 2016
Çanakkale CHP'nin Ağır Topları Siyasette Çıtayı Yükseltti20 Eylül 2016
CHP erken seçime hazırlanıyor18 Eylül 2016
Turan’dan şehit ailesine ziyaret18 Eylül 2016
Alper Altıok'tan Açıklama17 Eylül 2016
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan istifa etsin, İmza Kampanyası Başlatıldı15 Eylül 2016
Ülgür Gökhan'a Sert Tepki,." Bu Adamın ATATÜRK’ün Partisinde Ne İşi Var?15 Eylül 2016
AKP'li Daniş'ten Açıklama "Yiğitliğin Silivri'ye Kadardır' Dedim14 Eylül 2016
AKP Gökçeada İlçe Başkanından. ; Mehmet Daniş Açıklaması 14 Eylül 2016
Gökçeada AK Parti Meclis Üyesinden Mehmet Daniş e Tepki14 Eylül 2016
Mehmet Daniş ten 14 yıl sonra gelen Bayram Kutlaması14 Eylül 2016
AK Parti Kepez Belde Başkanlığı bayramlaşma programı düzenledi14 Eylül 2016
SUR'A KAYYUM ATANIYOR SES ÇANAKKALE'DE ÇIKIYOR13 Eylül 2016
Ak Partili Turan: Kayyum Geç Kalmış Bir Adımdır13 Eylül 2016
Ülgür Gökhan'ın Kayyum Karşıtı Açıklamasına PKK'nın Gençlik Örgütü Destek Verdi11 Eylül 2016
Çanakkale AKP İl Başkanlığı'ndan Tarihi Gaf 10 Eylül 2016
Çanakkale Belediyesi Şehit Aileleri ve Gaziler Vakfına RED Yanıtı Verdi09 Eylül 2016
Alper Altınok’tan bayram mesajı08 Eylül 2016
Gözaltına Alınan Özer Sancer'e Gelibolu Belediye Başkanı Plaket Vermiş07 Eylül 2016

Arşiv Arama
 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Sayfalar
En Çok Yorumlanan
Radyo
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Foto Galeri | Video Galeri
PHS
Çanakkale güncel haberler, Çanakkale haber, Çanakkale son dakika, Bozcaada, Gökçeada Çanakkale Siyaset, Çanakkale Hava Durumu, Çanakkale Deprem, Çanakkale Yasam, Çanakkale güncel haberler ,Magazin, Bozcaada ve Gökçeada Rum etkinlikleri, Bat? Trakya, Rumeli, Çanakkale Siyaseti,