güncel      ÜNİVERSİTE      İLÇELER      Çanakkale Haberleri      KENT YAŞAM      YEREL SİYASET      KULİS HABERLERİ      Magazin   
 
Ana Sayfa > YEREL SİYASET

Ülgür Gökhan; Kardeşi (!) Laçiner'i Cezaevinde Ziyarete Gitti mi ?
Flaş Haber
26 Aralık 2016
Ülgür Gökhan; Kardeşi (!) Laçiner'i Cezaevinde Ziyarete Gitti mi ?
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
14 ŞUBAT 2015 TARİHLİ HABERİ YORUMSUZ OLARAK AKTARIYORUZ
YORUMU OKUYUCULARA BIRAKIYORUZ.......................


“ŞU ANDA KARDEŞİMLE TOKALAŞIYORUM”
 
Törenin sonunda toplu fotoğraf çektirilirken, Başkan Ülgür Gökhan ile Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner işrbirliğini yansıtmak için tokalaştılar.

Başkan Ülgür Gökhan bu esnada basın mensuplarına dönerek, “biliyorsunuz Rektör Bey de Mülkiye mezunu, ben ondan önce mezun oldum. Yani şimdi kardeşimin elini sıkıyorum” dedi.Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ni överek, “ÇOMÜ, Çanakkale’nin göz bebeğidir” dedi. ÇOMÜ’de bilim yapıldığını, bilimdeki en son gelişmelerin takip edildiğini söyleyen Başkan Gökhan, Çanakkale’nin Üniversite’den daha fazla yararlanması gerektiğini ifade etti.

 
Tören sonunda ÇOMÜ Rektörü Laçiner ile tokalaşan Başkan Gökhan, “şu anda kardeşimle tokalaşıyorum”dedi.
 
Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner ise Belediye ile Üniversite’nin il için önemli iki kurum olduğunu belirterek, kurumlararası işbirliğinin herkes için hayırlı olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Seadt Laçiner, katkılarından dolayı Belediye’ye teşekkür etti.
 
ÇOMÜ tarafından düzenlenen Kısa Film Festivali’nin tanıtımında konuşan ikili Üniversite-kent ilişkilerinin iyi durumda olduğunu, ama çok daha iyi düzeylere taşınabileceğini hatırlattı.
 
- “ÇOMÜ’NÜN GİRİŞİMİ ÇOK YERİNDE”
 
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmesinin söz konusu olduğunu belirterek şunları söyledi:
 
“Biz Çanakkale merkez itibari ile sanatsal, kültürel, sportif  etkinlikler üzerine yoğunlaştık. Bu bağlamda çeşitli ilişkiler kuruyoruz ve programlar yapılıyor. Avustralyalılar ile de yapacağımız etkinlikler var. Üniversite ile 100. yıl dolayısıyla bu yıl birincisini planladıkları kısa film festivalinde birlikte işbirliği yaparak, bir proje başlangıcında bulunduk. Burada genelde barış temalı, Çanakkale Ruhunu yansıtacak kısa filmlerin yarışacağı bir festival olacak. ÇOMÜ’nün bu girişimi bence çok yerinde. Çünkü Çanakkale’de çok konu var, çok konu barındıran bir yöre. Umarım bundan sonra da 100. Yıldan sonraki yıllarda da yine Çanakkale konuları ile ilgili festival başlıkları olacaktır. Biz yine üniversitemiz ile işbirliği içerisinde bunu sürdürmeliyiz. Sonuç olarak bir kısa film yarışması demek Çanakkale’nin tanıtımını içeriyor. Dolayısıyla Çanakkale’nin tanıtımına öncülük edeceği için bu festivalin içinde yer almamız kadar doğal bir şey olamaz. İyi eserler çıkacağını ümit ediyorum.”
 
- “ÜNİVERSİTEMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ”
 
Başkan Gökhan, Üniversite ile Belediye arasında pek çok işbirliğinin bulunduğunu belirterek, gelecekte bunlara yenilerini ekleyeceklerini söyledi:
“Çanakkale’ye gelen gençlerin, özellikle de öğrencilerin burada üretim yapmaları çok önemli. Çünkü üniversite bu kentin üniversitesi, bu kentle var olan bir üniversite ve bu kenti var eden bir üniversite. Üniversitemize sahip çıkmalıyız. Üniversite bizim üniversitemiz. Üniversitenin olmadığını varsayarsak bu kentin neredeyse 3’te 1’lik nüfusu yok olur ve ekonomi çöker. Onun için üniversite ile olan ilişkilerimiz geçmişte olduğu gibi işbirliği anlayışıyla sürmeye devam edecektir.  Üniversitenin kütüphanesine katkımız var, kentin bütün jeolojik altyapısını üniversitemiz hocalarının desteğiyle yaptık, yine öğrenciler ile olan ilişkiler, sanatsal ilişkiler gibi çok çeşitli konularda işbirliği içerisindeyiz. Umuyorum daha da bu artacaktır.”
 
“HEMEN EVET DEDİM”
 
Gökhan, ÇOMÜ’nün işbirliği teklifine hemen evet dediğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bana bu proje geldiğinde hemen evet dedim. Kimseye sormadan dedim. Çünkü tam da üniversiteyi yakından ilgilendiren hem Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı ile ilgili hem de üniversitenin öğrencilerinin etkinliği ile ilgili bir konu o nedenle bunu memnuniyetle destekleme kararı aldık ve ortak proje haline getirdik”.
 
ÜNİVERSİTE-KENT İŞBİRLİĞİ ÖNEMLİ
 
Açıklamalardan sonra basın mensuplarının sorularına ve cevaplara geçildi. Bir basın mensubunun “Başkanım biliyorsunuz, 26 Şubat’ta Rektörlük seçimleri var. Sizin desteklediğiniz veya aday olmasını istediğiniz bir Rektör adayı var mı? Sedat hocamızı da davet etmişsiniz, acaba bu imza töreni, toplantı Sedat hocaya destek anlamına geliyor olabilir mi?” şeklindeki sorusuna Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan şu yanıtı verdi:
 
“Benim olaya bakış açım şudur. Özellikle üniversiteler konusundaki düşüncemi herkes bilir. Üniversiteleri ben özerk kuruluşlar olarak görürüm. Oradaki bilim adamları kendi içinde özgür iradeleri ile hiçbir siyasi etki altında kalmaksızın, üniversitemiz için en uygun olabilecek bir rektör adayını desteklerler diye düşünüyorum. Aksini düşünmek bile istemiyorum.  Yani bir bilim adamı pozitif bakış açısı ile karar vermelidir. Eğer vermiyorsa, bunu istediğimi ifade etmek isterim. Yani hiçbir taraf olmadan, özgür iradesi ile kararını vermelidir. Maalesef üniversite seçimleri öncesinde bazı siyasilerin olaya müdahil olduklarına dair söylentileri de şiddetle reddediyorum. Kınıyorum, böyle bir şey varsa.  O bakımdan benim herhangi bir Rektör adayına destek vermem ya da tam tersine onu kötüleyerek onun seçilmesini engellemek gibi bir iradem olamaz. Bu bir. İki Sayın Rektörümüz şu an Rektörlük görevini devam ettiriyor. Şu anda Üniversiteyi temsil ediyor. Ne zamana kadar, seçim sonucunda atanacak rektöre kadar. Dolayısıyla elbette ki böyle bir törende hiçbir sakınca görmeksizin tabiatıyla Rektör Hoca bulunacaktır. Bizim tarafımızdan davet edilecektir. Kendisi de lütfedip katılmıştır. Bunun da rektör seçimleri ile bir alakası yoktur. Çünkü hayat devam ediyor. Üniversite devam ediyor. Bu konunun bir an önce tanıtılması lazım. Bölüm, bu konuda Sedat Hoca’nın başkanlığında bir inisiyatif almış, biz şu anda Çanakkale’de bunun peşindeyiz. Rektörlük bizim konumuzun dışında.”
 
-“SEÇİMLERİ ABARTMAMAK GEREK”
 
Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner de Çanakkale Belediyesi ile doğal partner olduklarını, kent ile ilgili pek çok konuda iki kurumun birlikte çalışmak zorunda olduğunu hatırlattı. Prof. Dr. Dr. Laçiner, kendi döneminde ÇOMÜ ile Belediye arasında yapıcı bir işbirliği bulunduğunu söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Bunlar son derece medeni haller. Bugün biz bir seçim veya adaylık meselesi için burada değiliz. ÇOMÜ’nün 44 bin öğrencisi ve 3 bin personelini temsil eden kişi olarak ben buradayım. Bu mevzuların Türkiye’de çok fazla abartıldığını düşünüyorum. 26 Şubat günü üniversitemizde, hepsi de birbirinden güzide 6 arkadaşımız yarışacaklardır. Öğretim üyelerimiz oy verecektir ve biri seçilecektir. Sonuç olarak bunları bir tür husumet, savaş vs. gibi görmek çok doğru değil. En önemlisi kurumlara zarar vermemek lazım. Çanakkale Belediyesi, Çanakkale’ye hizmet eden bir kurum; ÇOMÜ buraya değer katan, zenginlik katan bir yer. Dolayısıyla biz veya bir başka arkadaşımızın burada oturuyor olması çok önemli değil yani. Hep birlikte Çanakkale’yi güçlendirmek, zenginleştirmek, kalkındırmak için çalışmamız gerekiyor. O anlamda hep ifade ettim ben, Sayın Başkan görev sürem boyunca son derece yapıcı davrandı. Meselelere hiçbir zaman siyasi bakmadı. Çanakkale’nin çıkarları çerçevesinde meselelere baktı, değerlendirdi. Bundan sonra da Çanakkale Belediyesi ile üniversite arasındaki ilişkilerin görevde kim olursa olsun, fevkalade düzgün bir biçimde devam edeceğine ben inanıyorum. Çünkü Üniversite ile Belediye, ikisi de birlikte çalışmayacaklarsa ikisi de başarısız olur.”  
 
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Üniversite’nin Çanakkale için fevkalade önemli olduğunu hatırlatarak ÇOMÜ’deki büyümeyi övdü.
 
Gökhan şunları söyledi:
 
“Gerçekten, Üniversite çok önemli değerli basın mensupları. Yani biz onu belki güncel hayatımızda fark etmiyoruz, hissetmiyoruz. Öyle bir düşüncemiz olmuyor belki ama Üniversite bugün fakülteleri itibariyle öğrenci sayıları itibariyle çok önemli bir gelişme gösteriyor. Bugün Tıp Fakültesi her ile nasip olan bir şey değil. Bunu önemsememiz lazım. Diğer branşlarda da Çanakkale’nin coğrafi konumu itibarıyla çok önemli branşları var. Bunların gelişmesini sağlamamız gerekiyor. Üniversitenin kent yaşamına katkısını daha da pekiştirmemiz gerekiyor. Onun için belediye ilişkisi çok önemli. Kentinde üniversiteye yönelik hep düşüncelerini canlı tutması önemli. Öğrencilere karşı tavrımız, davranışımız ya da üniversiteden bir şeyler istememiz, katkı sağlamasını istememiz, bunlar çok önemli. Bilmediğimiz çok şey oluyor. Belki Üniversitede bizim hissetmediğimiz birçok şey oluyor. Ben mesela, tarım alanında Ziraat Fakültemiz saanen keçisi olayını çıkardı, şu anda patladı. Kimse farkında değil onun. Ama bunu Üniversite yaptı. Çanakkale domatesi ile ilgili, ben içinde olduğum için biliyorum, çok önemli işler yapıyorlar. Ama bunları yeteri kadar duyuramıyoruz, bilmiyoruz gibime geliyor. Başka konular da var muhtemelen. O bakımdan Üniversite-kent ilişkisini daha da görünür kılmak lazım. İşte biraz önce bir bağıştan bahsedildi, amacı o işte. Bu kentin insanı için o bağışı yaptık. Yani bu kentte yaşayan insanları kanser hastalığının dışarılara gidip sersefil olmamaları için bu üniversiteye bir an önce Onkoloji ve diğer bölümlerine katkı olsun diye yaptık. Ne için kendimiz için mi hayır kent halkı için. Ya da ilçeleri de katarsak Çanakkale temelinde bunu yapıyoruz. Ama bunu hepimizin düşünmesi lazım. Yani tüm kurumları üniversite ile ilgili üniversitenin bilimsel imkânlarından faydalanmayı planlamamız lazım. Burası zaten bilim yapıyor. Araştırıyorlar, okuyorlar, makale yazıyorlar. Bilim dünyasını takip ediyorlar. Yurt dışında görevlere gidiyorlar. Dolayısıyla bizde kurumlar olarak sadece belediye değil bütün kurumlar olarak üniversiteyle çok sıkı işbirliği içerisinde yararlanmayı planlamamız lazım. Onun dışında idari şeyler, bunlar olur. Gelir, geçer. Yapılır. Yani üniversitenin idari noktasına takılmadan bilimsel noktasından hareket etmemiz lazım. Biz de onu yapıyoruz işte. Ben de onu yapıyorum. Şu bile, kısa film festivali deyip geçmeyin önemli bir şey. Bunlar dünyada yayılan takip edilen olaylar. Kimin adı geçecek, üniversitenin adı geçecek. Çanakkale’nin, Çanakkale Belediyesi’nin adı geçecek. Hepimizin adı geçecek. Bunlara gayret göstermemiz lazım. Onun için ben hep söylüyorum, üniversitemiz bizim gözbebeğimiz.”
 
Gökhan, bir dönemde Çanakkale’de yeni üniversiteler kurulmasının gündeme geldiğini, ancak bu konuda bir gelişme olmadığını da hatırlattı:
 
“Hatta biliyorsunuz bir dönem ikinci üniversite konuları tartışıldı. Yani keşke olabilse, üniversitemiz daha da gelişse, yanına bir üniversite daha olabilse. Yani bilimin olduğu bir kentten zarar gelir mi? Gelmez. Keşke olabilse. Ama yaptık biliyorsunuz, fakülteler gelecekti, o sene de yer ayırdık ama gelmediler, müsaade etmediler. Yine vakıf teşebbüs etti ama yukarıdan müsaade etmediler. Vakıf üniversitelerine izin verilmiyordu. Korkunun ecele faydası yok. Yani her şey öteki vakıf üniversitelerinde ki gibi olacak diye bir şey yok. Hüseyin Akif Terzioğlu vakfının başka vakıflarla karıştırılmasını ben anlamsız buluyorum. Olaya baktığımızda gerekçelerinin ne olduğunu hepimiz gayet iyi biliyoruz vakıf üniversiteleri açısından. Saçma sapan gerekçelerle bu gelişmeleri de engellemiş oluyoruz. Keşke TOBB iki tane fakülte açabilseydi. İyi bir şey ise yapsaydı. Biz yerini verdik, OSB’de yerini ayırdık.  2 senedir bekliyor. Bunları sorgulamıyoruz yani biz açıkçası, şu eleştiriyi de yapayım; biz hep karşıdan seyrediyoruz. Biz kavgayı seyretmeye bayılıyoruz. Birileri kavga etseler biz seyretsek diyoruz. Biz kavganın içinde olmalıyız. Yani kavga derken mücadele anlamında söylüyorum. Yani bu kent ile ilgili her türlü mücadelenin içinde olmalıyız. Karşıdan bakmakla gelişme olmuyor. Dolayısıyla inşallah benim önümdeki 4 yıllık süreç boyunca üniversite ile ilişkilerimiz çok daha üst düzeyde, farklı bilim dallarında da kentin yararına işler yapacağız. Olay bundan ibaret.”
 
- “ŞU ANDA KARDEŞİMLE TOKALAŞIYORUM”
 
Törenin sonunda toplu fotoğraf çektirilirken, Başkan Ülgür Gökhan ile Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner işrbirliğini yansıtmak için tokalaştılar.

Başkan Ülgür Gökhan bu esnada basın mensuplarına dönerek, “biliyorsunuz Rektör Bey de Mülkiye mezunu, ben ondan önce mezun oldum. Yani şimdi kardeşimin elini sıkıyorum” dedi.Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YEREL SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
Rıdvan Uz"Çanakkale İYİ Parti İl Başkanı Henüz Atanmadı"21 Kasım 2017
Bülent Turan'ın Davetlisi Olan Gilan ve Doburçan'lı Türk Öğrenciler Çanakkale'de 17 Kasım 2017
Bazıları Üzülecek Ama; Bülent Turan, yeniden Grup Başkanvekili 14 Kasım 2017
Bülent Turan Cumhurbaşkanı ile Rusya Yolculuğunda13 Kasım 2017
Çanakkale'de Ayrılıkçı Pomak (!) Toplantısına: Batı Trakya'dan Yanıt Geldi: Pomaklar TÜRK'tür12 Kasım 2017
CHP Belediye Meclis Üyesi Ali Uyanık Neden Meclis Üyeliği'nden İstifa Etti11 Kasım 2017
Biga CHP Tek Liste İle Kongre Yaptı11 Kasım 2017
Gökçeada Belediye Başkanı İYİ Parti'ye geçiyor10 Kasım 2017
Çanakkale CHP'den 10 Kasım Açıklaması10 Kasım 2017
Çanakkale VATAN Partisi'nden 10 Kasım Açıklaması09 Kasım 2017
Turan’dan danışmanına vefa03 Kasım 2017
Bülent Turan’dan 3 Kasım 2002 mesajı03 Kasım 2017
Çanakkale İl Özel İdaresi'ni Göreve Çağıran CHP'li Erkek AKP Döneminde Özel İdarenin Avukatlığını Yaptı mı?03 Kasım 2017
Gökhan:" GESTAŞ'ın 2015 Yılı Sayıştay Raporunun Sorumlusu Dönemin GESTAŞ Genel Müdürü ile Dönemin Vali'sidir" 03 Kasım 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan; 2018 Yılı Truva Yılı İlan Edilmesinin Önemini Anlattı 02 Kasım 2017
AK Parti Eceabat Üyesi 4 Kişi Kesin İhraç Talebi İle Disipline Verildi31 Ekim 2017
CHP Genel Başkanı Kılaçdaroğlu; Ülgür Gökhan'ı Yeniden Çanakkale Belediye Başkan Adayı Gösteriyor30 Ekim 2017
Çanakkale'de Atatürkçü Doktorlar Cumhuriyet'e Sahip Çıktı29 Ekim 2017
Bülent Turan Kime Söyledi:"AK Partili Olmak İçin Sadece FETÖ'cü Olmamak Yetmez..."28 Ekim 2017
CHP Çanakkale Örgütü'nden 29 Ekim Açıklaması28 Ekim 2017
Alper Altınok'tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması28 Ekim 2017
Turan'dan 29 Ekim Mesajı28 Ekim 2017
Av.Tülay Ömercioğlu'dan " Ünüvargillere" Sert Yanıt27 Ekim 2017
CHP'li Muharrem Erkek'in Nefesi 5. Tura Kadar Yetti26 Ekim 2017
Rıdvan Uz Yeni Partinin Kurucu üyeleri arasında yer aldı..25 Ekim 2017
Bülent Turan'dan 'istifa' yorumu: CHP'ye ekmek çıkmaz23 Ekim 2017
Soydan Gökhan İttifakının Merkez İlçe Başkan Adayı Ali Uyanık21 Ekim 2017
Bülent Turan gençlerle buluştu21 Ekim 2017
MHP İlçe Başkanına Silahlı saldırı 21 Ekim 2017
Çanakkale Belediyesi'ne KAYYUM Yolda mı?18 Ekim 2017
Bülent Turan’dan CHP’ye sert eleştiriler!16 Ekim 2017
Çanakkale Belediyesi'nde ki Tek MHP’li Üye İstifa Etti 16 Ekim 2017
Bülent Turan, Çanakkale Belediye Başkanı Gökhan’ı istifaya çağırdı13 Ekim 2017
Erdoğan; Ülgür Gökhan'ın Üstünü Çizdi13 Ekim 2017
MHP Gökçeada İlçe Başkanı Hasan Erdem istifa etti09 Ekim 2017
CHP Çanakkale de 7 Mahalle MAVİ Dedi09 Ekim 2017
Bülent Turan "Gilan'da ki Türk Öğrencileri Çanakkale'de Misafir Edeceğiz"07 Ekim 2017
Çanakkale'de Kadın Kollarından Gökhan'a Destek 07 Ekim 2017
CHP Genel Merkezi Gökhan'ı Akladı 06 Ekim 2017
Ülgür Gökhan; Ömercioğlu'ndan Özür Diledi06 Ekim 2017
Çanakkale AK Parti'de de İstifa Olacak mı?06 Ekim 2017
Bülent Turan:" Ülgür Gökhan Acil Olarak Psikiyatrist Tedavi Görmeli"05 Ekim 2017
Ülgür Gökhan ve Tülay Ömercioğlu Polemiği SPUTNIK'te Canlı Yayında VİDEOLU05 Ekim 2017
Çanakkale'de Araçlara 26 Bin Tl Ceza Yazıldı05 Ekim 2017
Ülgür Gökhan’dan ; Ayhan Gider’e Sert yanıt05 Ekim 2017
Bülent Turan’dan istifa eleştirilerine yanıt05 Ekim 2017
CHP Çanakkale Örgütüne MYK'dan Şok Seçimler Geçerli04 Ekim 2017
Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Belirlendi04 Ekim 2017
Çanakkale AFAD'dan Şüpheli Posta Eğitimi02 Ekim 2017
Gökçeada'nın Mhp'li Belediye Başkanı Ünal Çetin, Partisinden İstifa Etti02 Ekim 2017
AKP'li Yeşim Karadağ'a; CHP'den Yanıt30 Eylül 2017
CHP Delege Seçimlerine Oy Kullanan Kabinlere Gizli Kamerayı Kim Koydu?30 Eylül 2017
CHP İl Başkanı Nejat Önder'in CHP'de ki Tarihsel Macerası30 Eylül 2017
Çanakkale CHP'de Hileli Oy Kullanan Yönetici Partiden istifa etti 29 Eylül 2017
Çanakkale CHP Merkez İlçe Yönetimi'nden 4 İstifa29 Eylül 2017
İşte okullara gelen yeni sistem29 Eylül 2017
Meğer CHP'de Seçim Hilesini Nejat Önder ve Ekibi Yapmış İŞTE O GÖRÜNTÜLER29 Eylül 2017
CHP Çanakkale İl Yönetimi Yetki Aşımı ile Esenler Seçimini de İptal Etti. Mavi Listeyi İptal Etsin Kökten Çözüm28 Eylül 2017
Biga İlçe Başkanı Ahmet Şahin Güven Tazeledi28 Eylül 2017
Kepez'de Ömer Faruk Mutan Sandığı Gömüldü. Mavi Liste Zaferle Çıktı 26 Eylül 2017
CHP Çan İlçe Başkanı Avukat Ümran Aydın'dan suç duyurusu26 Eylül 2017
Ezine Peyniri Yunanistan’ın Feta’sına Rakip Oluyor26 Eylül 2017
CHP Merkez İlçe Örgütü Kepez Seçimleri Tek Liste26 Eylül 2017
CHP Çanakkale Örgütü'nün 3 Mahallesi'nde Seçimleri Mavi Liste Kazandı25 Eylül 2017
CHP Kepez Belde Seçimleri Belediye Binasında;" Oldu Olacak Makam Odasında Olsaydı"25 Eylül 2017
CHP Merkez İlçe Örgütü'nün Delege Seçimleri Devam Ediyor25 Eylül 2017
Aslanca Camii İmamı Emeklilikten Vazgeçti24 Eylül 2017
“ KEPEZ’İN İLÇE OLMASI İÇİN TARİHİ SORUMLULUKTAN KAÇAMAYIZ”23 Eylül 2017
CHP Merkez İlçe Başkanı Üyelerden Sandık Kaçırdı23 Eylül 2017
Çanakkale'de Meditasyon Ile Öz’e Dönüş Ve Renklerin İlahi Dansı Mandala Atölyesi22 Eylül 2017
CHP Merkez İlçe Örgütü Yetkisini Aşarak Seçimi İptal Etti21 Eylül 2017
"CHP İsmet Paşa Mahalle Seçimlerinin İptali Görevden Almayı Getirir" 21 Eylül 2017
Çanakkale VATAN Partisi "ABD’nin İkinci İsrail Girişimine İzin Verilemez"21 Eylül 2017
Bülent Turan: "Ankara'da Güne DEVRİMCİ Bir Bilinç İle Başladık"20 Eylül 2017
"CHP Yönetimini Ele Geçiren Marjinal Klik ile, Parti Tabanı Birbiriyle Zıt; Görüşlere Sahip"18 Eylül 2017
Kepez Belde Başkanı Alper Altınok 2017-2018 eğitim -öğretim yılı mesajı18 Eylül 2017
CHP Esenler Mahallesi’nde Delege Seçimleri Başladı16 Eylül 2017
CHP Çanakkale Örgütü'nde Son Dakika Golü15 Eylül 2017
"Çanakkale Belediyesi'nde Çalışan Akraba-Eş-Kardeş ve Yakınları Kaç Kişi?"14 Eylül 2017
CHP'li Ahmet Küçük Merkez İlçe Seçimlerinde ki Tavrını Açıkladı: Beyaz Liste14 Eylül 2017
Ezine İlçe Başkanlığına Atama Yapıldı13 Eylül 2017
CHP’li başkan Çanakkale’de içki içtiği için ‘kesin ihraç’ talebiyle disiplinde13 Eylül 2017
Çanakkale'de ki Termik Santral Projesi TBMM'ye Taşındı13 Eylül 2017
Bülent Turan: "FETÖ Mücadelesinde Kimse Benim Akrabam-Tanıdığım Yapmamıştır Demesin"13 Eylül 2017
Çan CHP Seçimlerinde Muhalefet Kazandı12 Eylül 2017
AKP'li Babacanoğlu Gökhan'a Yüklendi11 Eylül 2017
Bülent Turan; Metal Yorgunu Olan Sadece Siyasiler Değil, 25 senedir ayni koltukta ki bürokratta Yorgundur"09 Eylül 2017
Küçükkuyu'da CHP'nin 94.Kuruluş Yıldönümü Kutlandı09 Eylül 2017
Bülent Turan a Gelibolu İlçe Başkanından Ziyaret 08 Eylül 2017
Ömercioğlu; Bayar'a Yüklendi:" Cennet Otoparkı Dahil ; Çanakkale Belediyesi'nin Bütün İhalalelerinde Ayni İsim Var"08 Eylül 2017
Çanakkale CHP'de Mahalle Seçim Tarihleri Belli Oldu07 Eylül 2017
CHP Milletvekili Dursun Çicek, Çanakkale'de Kılaçdaroğlu'na İsyan Etti05 Eylül 2017
Çanakkale CHP'nin Acı Kaybı03 Eylül 2017
ADD Çanakkale Şube Başkanı CHP'nin Bayramlaşmasında01 Eylül 2017
CHP'li Avukat Tatilini Yarım Bırakıp, Partisinin Bayramlaşmasına Katıldı01 Eylül 2017
Çanakkale CHP'nin Efsane İsmi Bayramlaşmada01 Eylül 2017
CHP Çanakkale Örgütü'nde ki Ülgür Gökhan ile İl Başkanı Arasında ki Gerginlik Bayramlaşmaya da Yansıdı 01 Eylül 2017
Bülent Turan; CHP'den İhraç İşlemi Başlatılan 3 Kişiye Seslendi: Avukatlığınızı Ben Yaparım31 Ağustos 2017
Bülent Turan Çanakkaleli Yurttaşların Kurban Bayramı'nı Kutladı31 Ağustos 2017
Alper Altınok'tan Kurban Bayramı Kutlaması31 Ağustos 2017
Çanakkale'de KHK İle İhraç Edilen Hemşire Hangi Siyasetçinin Sevgilisi31 Ağustos 2017
Çanakkale'de ki Adalet Kurultayında Ortaya Çıkan Gerçek:Kalbinde PKK kurşunu ile yaşıyor ama gazi değil!31 Ağustos 2017
Çan Belediye Başkanı Personelle Bayramlaştı30 Ağustos 2017
ADALET KURULTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ AÇIKLANDI29 Ağustos 2017
Çanakkale’de Büyükerşen’e büyük ilgi29 Ağustos 2017
Çanakkale Adalet Kurultayı'nda DUA lı Kahvaltı29 Ağustos 2017
Çanakkale’de Adalet Kurultayında “Emeğe Adalet” konulu çalıştay yapıldı.29 Ağustos 2017
TEĞMEN ÇELEBİ'DEN ADALET KURULTAY'INDAKİ TOPLANTIYA TEPKİ: Mustafa Kemal in Askerleriyiz29 Ağustos 2017
Adalet Kurultayında Edirne Belediyesi 25 bin Nutuk dağıttı.28 Ağustos 2017
Erdoğan'dan Çanakkale'deki rezalete tepki gösterdi!28 Ağustos 2017
CHP'li Ahmet Küçük Tarihi Alanda ki Şarap Fabrikasında İftara Katılan AKP li Belediye Başkanını Anımsattı28 Ağustos 2017
Liberalleri, Kürtçüleri Rahatsız Eden Görüntü " Her Yerde ATATÜRK Var "28 Ağustos 2017
Babacanoğlu "Adalet Kurultayı'nda İçki İçenler Kendinize Gelin Yoksa Çarpılırsınız"28 Ağustos 2017
CHP'li Pavey: Türk erkeği atletli olur28 Ağustos 2017
Çanakkale Adalet Kurultayı'nda Rutkay Aziz rüzgarı: Adalet Sizsiniz 28 Ağustos 2017
Çanakkale Adalet Kurultayı'nda Genel Sekreter Sındır, “Üreten ve ürettiğini adilce paylaşan bir düzen kuracağız”28 Ağustos 2017
"Bülent Tezcan; Bülent Turan'dan Özür Dilemeli"28 Ağustos 2017
CHP'den ihraç açıklaması28 Ağustos 2017
57. Alayın gölgesinde Adalet Kurultayı28 Ağustos 2017
Adalet toplum vicdanının kalitesidir28 Ağustos 2017
Bülent Turan; Çanakkale'de ki STK Temsilcisi ve Bürokratlara Seslendi YORULAN BIRAKSIN27 Ağustos 2017
“Sayın Davutıoğlu 'kripto FETÖ'cü' görmek istiyorsa, bu açıklama öncesi dün akşam katıldığı düğündekilere bakmalıydı"27 Ağustos 2017
CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU CONKBAYIRI’ NA YÜRÜDÜ27 Ağustos 2017
CHP'nin İkinci Kurucu Genel Başkanı Baykal Çanakkale'de Adalet Kurultayında 26 Ağustos 2017
CHP'nin 'Adalet Kurultayı'nda "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" sloganı susturuldu26 Ağustos 2017
"KILIÇDAROĞLU, FETÖ’NÜN AVUKATLIĞI İÇİN ÇANAKKALE’YE GELDİ"26 Ağustos 2017
CHP’nin Çanakkale’de düzenlediği Adalet Kurultayı’nda ilk gün oturumları sona erdi26 Ağustos 2017
Çanakkale Adalet Kurultayı'nda: Hafıza Sokağı26 Ağustos 2017
MHP Çanakkale'de 'Yeni Parti' istifası26 Ağustos 2017
Çanakkale MHP İl Genel Meclisi'nden Akşener İçin 2 istifa26 Ağustos 2017
Çanakkale'de CHP'li Özel ve Ağbaba TRT'yi böyle trolledi25 Ağustos 2017
Chp Sözcüsü Tezcan Çanakkale'de : Darbenin Siyasi Ayağı Gizleniyor25 Ağustos 2017
CHP'nin 'Adalet Kurultayı' hazırlıkları tamam24 Ağustos 2017
CHP Kadın Kolları Başkanı Çanakkale'de 24 Ağustos 2017
Çanakkale'de ki ‘Adalet’ ittifakında çatlak24 Ağustos 2017
CHP ve HDP arasında davet krizi24 Ağustos 2017
Her parti konuşacak, CHP’liler dinleyecek23 Ağustos 2017
Durun Kavga Etmeyin Siz Kardeşsiniz: "CHP'nin 2 İl Başkan Adayı da Daha Önce Birlikte Parti Disiplinine Verilen İsimler23 Ağustos 2017
Bülent Turan:" Bayramdan Sonra Depremzedelere 205 Konut Yapmaya Başlıyoruz"22 Ağustos 2017
Rezilliğe İnna’namayacaksınız22 Ağustos 2017
Adalet Kurultayı için Çanakkale'de 7 bin kişilik konaklama alanı oluşturulacak22 Ağustos 2017
Sarıyer Belediyesi, CHP için Çanakkale’de22 Ağustos 2017
Turan; CHP'nin Çanakkale'de Yapacağı Adalet Kurultayını FETÖ-PKK ile Vurdu19 Ağustos 2017
Eceabat Belediye Başkanı , Adem Ejder Açıkladı 1 Gün Cezaevinde Yattım Çıktım18 Ağustos 2017
Bülent Turan ;"Partimizde Gruplaşmalara İzin Verilmez"17 Ağustos 2017
Turan'dan CHP'li Tanal'a çok sert sözler15 Ağustos 2017
CHP'nin Çanakkale Adalet Kurultayı'na onay15 Ağustos 2017
Saadet Partisi Çanakkale İl Başkanlığı'ndan Teşekkür Mesajı14 Ağustos 2017
Çanakkale Yeni Devlet Hastanesi Çevresinde ki Arazileri Kim Satın Aldı?14 Ağustos 2017
Bülent Turan'dan AVRASYACI Çıkış:" FETÖ Küresel Bir Örgüttür" 13 Ağustos 2017
CHP’li Battal İlgezdi’nin 6 Yaşında ki Kızının Çanakkale'de Villası Çıktı11 Ağustos 2017
"Çanakkale’de yapacağınız hukuk kurultayına; Bugünden FETÖ ile PKK’ya tavır alıp alenen dışlayın."11 Ağustos 2017
HDP'li Demirtaş CHP'nin Çanakkale Adalet Kurultayın Kitlesel Katılım Çağrısı yaptı 10 Ağustos 2017
Ülgür Gökhan Barış ve Özgürlük Kelebeği İmiş YERSEN09 Ağustos 2017
Bülent Turan: “‘Adalet Kurultayı’ milletin gözünde bir hiçtir!”09 Ağustos 2017
CHP Sözcüsü Tezcan: Çanakkale'de 5 günlük 'Adalet Kurultayı' yapacağız09 Ağustos 2017
FETÖ'nün Çanakkale'de ki 200 Kişilik Ölüm Listesi Ele Geçirildi08 Ağustos 2017
CHP'li Budak, Çanakkale Kurultayı'nın Detaylarını Anlattı07 Ağustos 2017
Çanakkale MHP'den Şok İstifa07 Ağustos 2017
ŞOK İDDİA ! "CHP'nin Çanakkale'de Yapacağı Adalet Kurultayı: AP'nin FETÖ ve PKK'ya Özgürlük kararlarının Uygulanması "06 Ağustos 2017
Bülent Turan; Partisinin Küçükkuyu ve Kepez Belde Kongrelerine Neden Katılmadı?05 Ağustos 2017
HDP'nin Çanakkale Resmi Twitter Sayfasını ATATÜRKÇÜ Hackerlar Hackledi02 Ağustos 2017
Bu da Türk'ün Ticaret Zekası: CHP'nin Çanakkale'de ki Adalet Kurultayı İçin Anahtarlıklar Satışa Sunulmuş01 Ağustos 2017
Çanakkale AKP eski İl Yöneticisi FETÖ'den Tutuklandı01 Ağustos 2017
Çan AK Parti İlçe Yönetiminden Manifesto gibi İstifa31 Temmuz 2017
CHP, Çanakkale'de, 26-30 Ağustos tarihleri arasında 'Adalet Kurultayı' yapacak. 31 Temmuz 2017
Umurbey Festivali'nine ZİNA Tartışması Damgasını Vurdu29 Temmuz 2017
Yüksek Seçim Kurulu illerin milletvekili sayılarını değiştirdi. 27 Temmuz 2017
68'den 2017'e Hilmi Baydar'ın DEVRİM Yürüyüşü Sürüyor24 Temmuz 2017
Kepez'de ki Seçimler Sonrası Yaşanan Polemiğe: İsmail Yaşar Oğuz ve Mehmet Daniş'in de ismi karıştı23 Temmuz 2017
Babacanoğlu Kepezde Uzlaşı Sağladık22 Temmuz 2017
Kepez AKP Seçimlerinde Gerginlik Uzlaşı ile Bitti22 Temmuz 2017
AKP'li Adnan Öncü Aktif Siyaseti Bıraktığını Açıkladı20 Temmuz 2017
FETÖ’den Gözaltına Alınan Sargut'u; Süleyman Soylu Zamanında Göreve Atamamış19 Temmuz 2017
Gökçeada'da ki FETÖ Operasyonu'nda AKP'nin eski İl Yöneticisi de Gözaltında18 Temmuz 2017
Altıok'tan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Açıklaması14 Temmuz 2017
Biga’ya FETÖ Okulu Yapılmasına Katkı Veren İlçe Başkanı Kim?14 Temmuz 2017
ÇOMÜ'de ki FETÖCÜ'ler Bülent Turan'ın bile Adını Kullanmışlar10 Temmuz 2017
Çanakkaleli CHP'liler İstanbul'da Adalet Yürüyüşüne Katıldı09 Temmuz 2017
AKP'nin İl ve İlçe Teşkilatları MİT ve MASAK İncelemesinde08 Temmuz 2017
Çanakkale Vatan Partisinden Adalet Yürüyüşüne Sert Tepki07 Temmuz 2017
Bülent Turan a Çanakkale'de FETÖ Sorusu04 Temmuz 2017
ŞEYTAN BUNUN NERESİNDE ? Gökhan'ın Aklına Karadağ'ın Akrabasının FETÖ'den Tutuklandığı 7 Ay Sonra mı Geldi?01 Temmuz 2017
FETÖ'cülerin Kaleminden Gökhan ve Laçiner Dostluğu30 Haziran 2017
Çanakkaleli CHP'liler Adalet Yürüyüşüne Katıldı26 Haziran 2017
Çanakkale'de FETÖ Gözaltısı 1 Subay Gözaltında24 Haziran 2017
Çanakkale Belediyesi'nden KEMALİST Şehidimiz Dr. Necip Hablemitoğlu'nu İnciltecek Etkinlik21 Haziran 2017
Timur Ay, "CHP Çanakkale Milletvekili Erkek, Maalesef Kendi Kentinin Milletvekiline İftira Atıyor"20 Haziran 2017
Muharrem Erkek'in Yayımladığı Fotoğraf 2015 Yılına Ait Çıktı Ve Şampiyonluk Kutlaması20 Haziran 2017
Bülent Turan Sert Çıktı"Fesleğen Fotoğrafı ile Siyaset Yapan Alçaklar "20 Haziran 2017
Abdurrahman Kuzu Ahmet Çiçek İ Geçti Bir Akşamda 4 iftar19 Haziran 2017
CHP Çan İlçe Örgütünden İftar Yemeği19 Haziran 2017
CHP'li Muharrem Erkek Bülent Turan dedi; DSP Bayramiç İlçe Başkanı Çıktı19 Haziran 2017
Meğer Eceabat Belediye Başkanı Şarap Fabrikasında İftar Vermemiş İftara Katılmış19 Haziran 2017
Eceabat Belediyesinin Şarap Fabrikasında ki İftarı ODATV de18 Haziran 2017
CHP'li Muharrem Erkek'e Turan'ın olduğu Resmi CEMAAT mi Servis Etti17 Haziran 2017
Bülent Turan CHP'li Erkek e Seslendi Fotoda ki Bülent Turan ı Bulun"16 Haziran 2017
ŞOK İddia ! Çanakkale'li bir siyasetçinin çok yakın akrabası FETÖ den Gözaltına alındı 15 Haziran 2017
Bayramiç Devlet Hastanesine Aile Hekimi Atamaları Gerçekleşti15 Haziran 2017
Kılıçdaroğlu'nun Başlattığı Yürüyüşe Çanakkale'den Destek15 Haziran 2017
Bülent Turan Aydınlık Gazetesine Konuştu Irak'ın Toprak Bütünlüğü Şart12 Haziran 2017
Ahmet Çiçek Sahur Rekorunu Egale Etti11 Haziran 2017
Bülent Turan ; Muharrem Erkek'i Ters Köşe Yaptı VİDEOLU08 Haziran 2017
Kalkım Belediye Başkanı Hastaneye Kaldırıldı08 Haziran 2017
Ülgür Gökhan'dan Karadağ'a Sert Yanıt08 Haziran 2017
Başbakan Yardımcısı Canikli Çanakkale'de01 Haziran 2017
"MİLAT 17-25 ARALIK DEĞİL ERGENEKON/BALYOZ SÜRECİ OLMALI"30 Mayıs 2017
“FETÖ ile mücadelede kim ADİL? Kim ÖKSÜZ?”26 Mayıs 2017
Çanakkale VATAN Partisi "İncirlik Üssü Kapatılsın"25 Mayıs 2017
Rıdvan Uz; Çanakkale'de ki FETÖ'cüleri Türkçe (!) Olimpiyatları İle Vurdu25 Mayıs 2017
ODATV'nin 8 Yıl Önce Yaptığı Haberi Muharrem Erkek Meclis'e Taşıdı22 Mayıs 2017
CHP'li Soydan ve Karagöz Danışma Kurulu Toplantısında 21 Mayıs 2017
Çanakkale Limanı’na özel izinle getirilen Uranyum nereye gitti?21 Mayıs 2017
Çanakkale CHP'de Yeni İttifaklar Gündemde20 Mayıs 2017
Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan Çanakkale Merkez Köylerinde19 Mayıs 2017
Avukat Erdener Can Büyük Kongre Öncesinde Düşünceli18 Mayıs 2017
Altınok'un 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı18 Mayıs 2017
"Çanakkale Belediyesi'ne KAYYUM Atansın !"17 Mayıs 2017
Ömer Faruk Mutan; Sert Çıktı VİDEOLU16 Mayıs 2017
CHP Çanakkale Milletvekili" FETÖ’ye övgüler düzen, cilt cilt kitaplar yazan Mustafa Armağan’a neden işlem yapılmadı?"11 Mayıs 2017
Ve CHP kurultay takvimini açıkladı11 Mayıs 2017
Avukat Güler: Kozmik Odayı Açtırıp Devletin Sırlarını Yabancıların Eline Geçmesine Yol açanlarda Yargılanmalı 10 Mayıs 2017
Çanakkale VATAN Partisi; İNCİRLİK ÜSSÜ KAPATILSIN !10 Mayıs 2017
Avukat Adnan Güler Atatürk Düşmanı Yavuz Bahadıroğlu'nu Kimler Çanakkale'ye Davet Etti ?10 Mayıs 2017
Bülent Turan Atatürk e Yönelik saldırıları Kınadı09 Mayıs 2017
Çanakkale AKP Büyük Kurultay Delegelerİ Buluştu 09 Mayıs 2017
FETÖ’cü Murat Coşar a Övgü Düzen Çanakkale'de ki Kamu Görevlileri Halen Görevde 09 Mayıs 2017
Bülent Turan Moldova Sosyalist Partisi ile Anlaşma Protokolünde07 Mayıs 2017
"Çanakkale'de ki FETÖ'nün Siyasi Ayağı SARIŞIN ÇOCUK" VİDEOLU05 Mayıs 2017
BİGASPOR İBRAHİM KÜÇÜK İLE YOLA DEVAM DEDİ05 Mayıs 2017
Bakan Çelik Çanakkale'de 'Tarım Alanlarına Çivi Çaktırmayacağız'04 Mayıs 2017
Çanakkale'de FETÖ'ye Destek Verenlerde Endişeli Bekleyiş04 Mayıs 2017
Ülgür Gökhan'dan Bülent Turan a Belediyeye Destek Çağrısı 03 Mayıs 2017
Rıdvan Uz; 3 Mayıs TÜRKÇÜLÜK Günü Kutlu Olsun VİDEOLU03 Mayıs 2017
Muzaffer Kutlu dan ŞOK Açıklama 02 Mayıs 2017
CHP'li Kemal Özkan ve Berkay Güzel; 1 MAYIS'ı Selamladı01 Mayıs 2017
Çanakkale'nin DEVRİMCİ Avukatı Baydar; Yaşasın 1 MAYIS01 Mayıs 2017
CHP'li İsmail Özay 1 Mayıs ı Selamladı 30 Nisan 2017
Kepez'de Altınok'tan MHP'ye Ziyaret29 Nisan 2017
Ahmet Çicek; "Evet Hayır Ayrımı Yapmadan Köylerimize Hizmet Götürmeye Devam Ediyoruz"26 Nisan 2017
Rıdvan Uz FİRUZE'ye Sert Tepki Gösterdi.25 Nisan 2017
PINAR Boykotu 1 Haftada Yüzde 25 Düşüş; Çanakkaleli Hukukçulardan Boykota Destek25 Nisan 2017
CHP'li Serdar Soydan "Türkiye Evet Sonrasında Zamlarla Uçuşa Geçti"25 Nisan 2017
Ahmet Çiçek, Kent Konseyi Yeni Başkanı Kandemir'i Kutladı22 Nisan 2017
Deniz Baykal Çanakkale'de : Maç henüz bitmedi22 Nisan 2017
Alper Altınok Endişeli.....22 Nisan 2017
Turan Bombaladı; "Ayni Yolda Yürüdüklerine Hakaret Yapanlar, Rakip Partinin Belediye Başkanına Tek Laf Etmeyenler"21 Nisan 2017
Deniz Baykal Çanakkale'ye Geliyor21 Nisan 2017
Başkan Altınok’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı 21 Nisan 2017
Altınok’tan Değerlendirme Toplantısı20 Nisan 2017

Arşiv Arama
 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Sayfalar
En Çok Yorumlanan
Radyo
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Foto Galeri | Künye
CH
UA-96338404-1 145-795-9660