güncel      ÜNİVERSİTE      İLÇELER      Çanakkale Haberleri      KENT YAŞAM      YEREL SİYASET      KULİS HABERLERİ      Magazin   
 
Ana Sayfa > YEREL SİYASET

Ülgür Gökhan; Kardeşi (!) Laçiner'i Cezaevinde Ziyarete Gitti mi ?
Flaş Haber
26 Aralık 2016
Ülgür Gökhan; Kardeşi (!) Laçiner'i Cezaevinde Ziyarete Gitti mi ?
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
14 ŞUBAT 2015 TARİHLİ HABERİ YORUMSUZ OLARAK AKTARIYORUZ
YORUMU OKUYUCULARA BIRAKIYORUZ.......................


“ŞU ANDA KARDEŞİMLE TOKALAŞIYORUM”
 
Törenin sonunda toplu fotoğraf çektirilirken, Başkan Ülgür Gökhan ile Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner işrbirliğini yansıtmak için tokalaştılar.

Başkan Ülgür Gökhan bu esnada basın mensuplarına dönerek, “biliyorsunuz Rektör Bey de Mülkiye mezunu, ben ondan önce mezun oldum. Yani şimdi kardeşimin elini sıkıyorum” dedi.Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ni överek, “ÇOMÜ, Çanakkale’nin göz bebeğidir” dedi. ÇOMÜ’de bilim yapıldığını, bilimdeki en son gelişmelerin takip edildiğini söyleyen Başkan Gökhan, Çanakkale’nin Üniversite’den daha fazla yararlanması gerektiğini ifade etti.

 
Tören sonunda ÇOMÜ Rektörü Laçiner ile tokalaşan Başkan Gökhan, “şu anda kardeşimle tokalaşıyorum”dedi.
 
Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner ise Belediye ile Üniversite’nin il için önemli iki kurum olduğunu belirterek, kurumlararası işbirliğinin herkes için hayırlı olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Seadt Laçiner, katkılarından dolayı Belediye’ye teşekkür etti.
 
ÇOMÜ tarafından düzenlenen Kısa Film Festivali’nin tanıtımında konuşan ikili Üniversite-kent ilişkilerinin iyi durumda olduğunu, ama çok daha iyi düzeylere taşınabileceğini hatırlattı.
 
- “ÇOMÜ’NÜN GİRİŞİMİ ÇOK YERİNDE”
 
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmesinin söz konusu olduğunu belirterek şunları söyledi:
 
“Biz Çanakkale merkez itibari ile sanatsal, kültürel, sportif  etkinlikler üzerine yoğunlaştık. Bu bağlamda çeşitli ilişkiler kuruyoruz ve programlar yapılıyor. Avustralyalılar ile de yapacağımız etkinlikler var. Üniversite ile 100. yıl dolayısıyla bu yıl birincisini planladıkları kısa film festivalinde birlikte işbirliği yaparak, bir proje başlangıcında bulunduk. Burada genelde barış temalı, Çanakkale Ruhunu yansıtacak kısa filmlerin yarışacağı bir festival olacak. ÇOMÜ’nün bu girişimi bence çok yerinde. Çünkü Çanakkale’de çok konu var, çok konu barındıran bir yöre. Umarım bundan sonra da 100. Yıldan sonraki yıllarda da yine Çanakkale konuları ile ilgili festival başlıkları olacaktır. Biz yine üniversitemiz ile işbirliği içerisinde bunu sürdürmeliyiz. Sonuç olarak bir kısa film yarışması demek Çanakkale’nin tanıtımını içeriyor. Dolayısıyla Çanakkale’nin tanıtımına öncülük edeceği için bu festivalin içinde yer almamız kadar doğal bir şey olamaz. İyi eserler çıkacağını ümit ediyorum.”
 
- “ÜNİVERSİTEMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ”
 
Başkan Gökhan, Üniversite ile Belediye arasında pek çok işbirliğinin bulunduğunu belirterek, gelecekte bunlara yenilerini ekleyeceklerini söyledi:
“Çanakkale’ye gelen gençlerin, özellikle de öğrencilerin burada üretim yapmaları çok önemli. Çünkü üniversite bu kentin üniversitesi, bu kentle var olan bir üniversite ve bu kenti var eden bir üniversite. Üniversitemize sahip çıkmalıyız. Üniversite bizim üniversitemiz. Üniversitenin olmadığını varsayarsak bu kentin neredeyse 3’te 1’lik nüfusu yok olur ve ekonomi çöker. Onun için üniversite ile olan ilişkilerimiz geçmişte olduğu gibi işbirliği anlayışıyla sürmeye devam edecektir.  Üniversitenin kütüphanesine katkımız var, kentin bütün jeolojik altyapısını üniversitemiz hocalarının desteğiyle yaptık, yine öğrenciler ile olan ilişkiler, sanatsal ilişkiler gibi çok çeşitli konularda işbirliği içerisindeyiz. Umuyorum daha da bu artacaktır.”
 
“HEMEN EVET DEDİM”
 
Gökhan, ÇOMÜ’nün işbirliği teklifine hemen evet dediğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bana bu proje geldiğinde hemen evet dedim. Kimseye sormadan dedim. Çünkü tam da üniversiteyi yakından ilgilendiren hem Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı ile ilgili hem de üniversitenin öğrencilerinin etkinliği ile ilgili bir konu o nedenle bunu memnuniyetle destekleme kararı aldık ve ortak proje haline getirdik”.
 
ÜNİVERSİTE-KENT İŞBİRLİĞİ ÖNEMLİ
 
Açıklamalardan sonra basın mensuplarının sorularına ve cevaplara geçildi. Bir basın mensubunun “Başkanım biliyorsunuz, 26 Şubat’ta Rektörlük seçimleri var. Sizin desteklediğiniz veya aday olmasını istediğiniz bir Rektör adayı var mı? Sedat hocamızı da davet etmişsiniz, acaba bu imza töreni, toplantı Sedat hocaya destek anlamına geliyor olabilir mi?” şeklindeki sorusuna Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan şu yanıtı verdi:
 
“Benim olaya bakış açım şudur. Özellikle üniversiteler konusundaki düşüncemi herkes bilir. Üniversiteleri ben özerk kuruluşlar olarak görürüm. Oradaki bilim adamları kendi içinde özgür iradeleri ile hiçbir siyasi etki altında kalmaksızın, üniversitemiz için en uygun olabilecek bir rektör adayını desteklerler diye düşünüyorum. Aksini düşünmek bile istemiyorum.  Yani bir bilim adamı pozitif bakış açısı ile karar vermelidir. Eğer vermiyorsa, bunu istediğimi ifade etmek isterim. Yani hiçbir taraf olmadan, özgür iradesi ile kararını vermelidir. Maalesef üniversite seçimleri öncesinde bazı siyasilerin olaya müdahil olduklarına dair söylentileri de şiddetle reddediyorum. Kınıyorum, böyle bir şey varsa.  O bakımdan benim herhangi bir Rektör adayına destek vermem ya da tam tersine onu kötüleyerek onun seçilmesini engellemek gibi bir iradem olamaz. Bu bir. İki Sayın Rektörümüz şu an Rektörlük görevini devam ettiriyor. Şu anda Üniversiteyi temsil ediyor. Ne zamana kadar, seçim sonucunda atanacak rektöre kadar. Dolayısıyla elbette ki böyle bir törende hiçbir sakınca görmeksizin tabiatıyla Rektör Hoca bulunacaktır. Bizim tarafımızdan davet edilecektir. Kendisi de lütfedip katılmıştır. Bunun da rektör seçimleri ile bir alakası yoktur. Çünkü hayat devam ediyor. Üniversite devam ediyor. Bu konunun bir an önce tanıtılması lazım. Bölüm, bu konuda Sedat Hoca’nın başkanlığında bir inisiyatif almış, biz şu anda Çanakkale’de bunun peşindeyiz. Rektörlük bizim konumuzun dışında.”
 
-“SEÇİMLERİ ABARTMAMAK GEREK”
 
Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner de Çanakkale Belediyesi ile doğal partner olduklarını, kent ile ilgili pek çok konuda iki kurumun birlikte çalışmak zorunda olduğunu hatırlattı. Prof. Dr. Dr. Laçiner, kendi döneminde ÇOMÜ ile Belediye arasında yapıcı bir işbirliği bulunduğunu söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Bunlar son derece medeni haller. Bugün biz bir seçim veya adaylık meselesi için burada değiliz. ÇOMÜ’nün 44 bin öğrencisi ve 3 bin personelini temsil eden kişi olarak ben buradayım. Bu mevzuların Türkiye’de çok fazla abartıldığını düşünüyorum. 26 Şubat günü üniversitemizde, hepsi de birbirinden güzide 6 arkadaşımız yarışacaklardır. Öğretim üyelerimiz oy verecektir ve biri seçilecektir. Sonuç olarak bunları bir tür husumet, savaş vs. gibi görmek çok doğru değil. En önemlisi kurumlara zarar vermemek lazım. Çanakkale Belediyesi, Çanakkale’ye hizmet eden bir kurum; ÇOMÜ buraya değer katan, zenginlik katan bir yer. Dolayısıyla biz veya bir başka arkadaşımızın burada oturuyor olması çok önemli değil yani. Hep birlikte Çanakkale’yi güçlendirmek, zenginleştirmek, kalkındırmak için çalışmamız gerekiyor. O anlamda hep ifade ettim ben, Sayın Başkan görev sürem boyunca son derece yapıcı davrandı. Meselelere hiçbir zaman siyasi bakmadı. Çanakkale’nin çıkarları çerçevesinde meselelere baktı, değerlendirdi. Bundan sonra da Çanakkale Belediyesi ile üniversite arasındaki ilişkilerin görevde kim olursa olsun, fevkalade düzgün bir biçimde devam edeceğine ben inanıyorum. Çünkü Üniversite ile Belediye, ikisi de birlikte çalışmayacaklarsa ikisi de başarısız olur.”  
 
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Üniversite’nin Çanakkale için fevkalade önemli olduğunu hatırlatarak ÇOMÜ’deki büyümeyi övdü.
 
Gökhan şunları söyledi:
 
“Gerçekten, Üniversite çok önemli değerli basın mensupları. Yani biz onu belki güncel hayatımızda fark etmiyoruz, hissetmiyoruz. Öyle bir düşüncemiz olmuyor belki ama Üniversite bugün fakülteleri itibariyle öğrenci sayıları itibariyle çok önemli bir gelişme gösteriyor. Bugün Tıp Fakültesi her ile nasip olan bir şey değil. Bunu önemsememiz lazım. Diğer branşlarda da Çanakkale’nin coğrafi konumu itibarıyla çok önemli branşları var. Bunların gelişmesini sağlamamız gerekiyor. Üniversitenin kent yaşamına katkısını daha da pekiştirmemiz gerekiyor. Onun için belediye ilişkisi çok önemli. Kentinde üniversiteye yönelik hep düşüncelerini canlı tutması önemli. Öğrencilere karşı tavrımız, davranışımız ya da üniversiteden bir şeyler istememiz, katkı sağlamasını istememiz, bunlar çok önemli. Bilmediğimiz çok şey oluyor. Belki Üniversitede bizim hissetmediğimiz birçok şey oluyor. Ben mesela, tarım alanında Ziraat Fakültemiz saanen keçisi olayını çıkardı, şu anda patladı. Kimse farkında değil onun. Ama bunu Üniversite yaptı. Çanakkale domatesi ile ilgili, ben içinde olduğum için biliyorum, çok önemli işler yapıyorlar. Ama bunları yeteri kadar duyuramıyoruz, bilmiyoruz gibime geliyor. Başka konular da var muhtemelen. O bakımdan Üniversite-kent ilişkisini daha da görünür kılmak lazım. İşte biraz önce bir bağıştan bahsedildi, amacı o işte. Bu kentin insanı için o bağışı yaptık. Yani bu kentte yaşayan insanları kanser hastalığının dışarılara gidip sersefil olmamaları için bu üniversiteye bir an önce Onkoloji ve diğer bölümlerine katkı olsun diye yaptık. Ne için kendimiz için mi hayır kent halkı için. Ya da ilçeleri de katarsak Çanakkale temelinde bunu yapıyoruz. Ama bunu hepimizin düşünmesi lazım. Yani tüm kurumları üniversite ile ilgili üniversitenin bilimsel imkânlarından faydalanmayı planlamamız lazım. Burası zaten bilim yapıyor. Araştırıyorlar, okuyorlar, makale yazıyorlar. Bilim dünyasını takip ediyorlar. Yurt dışında görevlere gidiyorlar. Dolayısıyla bizde kurumlar olarak sadece belediye değil bütün kurumlar olarak üniversiteyle çok sıkı işbirliği içerisinde yararlanmayı planlamamız lazım. Onun dışında idari şeyler, bunlar olur. Gelir, geçer. Yapılır. Yani üniversitenin idari noktasına takılmadan bilimsel noktasından hareket etmemiz lazım. Biz de onu yapıyoruz işte. Ben de onu yapıyorum. Şu bile, kısa film festivali deyip geçmeyin önemli bir şey. Bunlar dünyada yayılan takip edilen olaylar. Kimin adı geçecek, üniversitenin adı geçecek. Çanakkale’nin, Çanakkale Belediyesi’nin adı geçecek. Hepimizin adı geçecek. Bunlara gayret göstermemiz lazım. Onun için ben hep söylüyorum, üniversitemiz bizim gözbebeğimiz.”
 
Gökhan, bir dönemde Çanakkale’de yeni üniversiteler kurulmasının gündeme geldiğini, ancak bu konuda bir gelişme olmadığını da hatırlattı:
 
“Hatta biliyorsunuz bir dönem ikinci üniversite konuları tartışıldı. Yani keşke olabilse, üniversitemiz daha da gelişse, yanına bir üniversite daha olabilse. Yani bilimin olduğu bir kentten zarar gelir mi? Gelmez. Keşke olabilse. Ama yaptık biliyorsunuz, fakülteler gelecekti, o sene de yer ayırdık ama gelmediler, müsaade etmediler. Yine vakıf teşebbüs etti ama yukarıdan müsaade etmediler. Vakıf üniversitelerine izin verilmiyordu. Korkunun ecele faydası yok. Yani her şey öteki vakıf üniversitelerinde ki gibi olacak diye bir şey yok. Hüseyin Akif Terzioğlu vakfının başka vakıflarla karıştırılmasını ben anlamsız buluyorum. Olaya baktığımızda gerekçelerinin ne olduğunu hepimiz gayet iyi biliyoruz vakıf üniversiteleri açısından. Saçma sapan gerekçelerle bu gelişmeleri de engellemiş oluyoruz. Keşke TOBB iki tane fakülte açabilseydi. İyi bir şey ise yapsaydı. Biz yerini verdik, OSB’de yerini ayırdık.  2 senedir bekliyor. Bunları sorgulamıyoruz yani biz açıkçası, şu eleştiriyi de yapayım; biz hep karşıdan seyrediyoruz. Biz kavgayı seyretmeye bayılıyoruz. Birileri kavga etseler biz seyretsek diyoruz. Biz kavganın içinde olmalıyız. Yani kavga derken mücadele anlamında söylüyorum. Yani bu kent ile ilgili her türlü mücadelenin içinde olmalıyız. Karşıdan bakmakla gelişme olmuyor. Dolayısıyla inşallah benim önümdeki 4 yıllık süreç boyunca üniversite ile ilişkilerimiz çok daha üst düzeyde, farklı bilim dallarında da kentin yararına işler yapacağız. Olay bundan ibaret.”
 
- “ŞU ANDA KARDEŞİMLE TOKALAŞIYORUM”
 
Törenin sonunda toplu fotoğraf çektirilirken, Başkan Ülgür Gökhan ile Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner işrbirliğini yansıtmak için tokalaştılar.

Başkan Ülgür Gökhan bu esnada basın mensuplarına dönerek, “biliyorsunuz Rektör Bey de Mülkiye mezunu, ben ondan önce mezun oldum. Yani şimdi kardeşimin elini sıkıyorum” dedi.Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YEREL SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
68'den 2017'e Hilmi Baydar'ın DEVRİM Yürüyüşü Sürüyor24 Temmuz 2017
Kepez'de ki Seçimler Sonrası Yaşanan Polemiğe: İsmail Yaşar Oğuz ve Mehmet Daniş'in de ismi karıştı23 Temmuz 2017
Babacanoğlu Kepezde Uzlaşı Sağladık22 Temmuz 2017
Kepez AKP Seçimlerinde Gerginlik Uzlaşı ile Bitti22 Temmuz 2017
AKP'li Adnan Öncü Aktif Siyaseti Bıraktığını Açıkladı20 Temmuz 2017
FETÖ’den Gözaltına Alınan Sargut'u; Süleyman Soylu Zamanında Göreve Atamamış19 Temmuz 2017
Gökçeada'da ki FETÖ Operasyonu'nda AKP'nin eski İl Yöneticisi de Gözaltında18 Temmuz 2017
Altıok'tan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Açıklaması14 Temmuz 2017
Biga’ya FETÖ Okulu Yapılmasına Katkı Veren İlçe Başkanı Kim?14 Temmuz 2017
ÇOMÜ'de ki FETÖCÜ'ler Bülent Turan'ın bile Adını Kullanmışlar10 Temmuz 2017
Çanakkaleli CHP'liler İstanbul'da Adalet Yürüyüşüne Katıldı09 Temmuz 2017
AKP'nin İl ve İlçe Teşkilatları MİT ve MASAK İncelemesinde08 Temmuz 2017
Çanakkale Vatan Partisinden Adalet Yürüyüşüne Sert Tepki07 Temmuz 2017
Bülent Turan a Çanakkale'de FETÖ Sorusu04 Temmuz 2017
ŞEYTAN BUNUN NERESİNDE ? Gökhan'ın Aklına Karadağ'ın Akrabasının FETÖ'den Tutuklandığı 7 Ay Sonra mı Geldi?01 Temmuz 2017
FETÖ'cülerin Kaleminden Gökhan ve Laçiner Dostluğu30 Haziran 2017
Çanakkaleli CHP'liler Adalet Yürüyüşüne Katıldı26 Haziran 2017
Çanakkale'de FETÖ Gözaltısı 1 Subay Gözaltında24 Haziran 2017
Çanakkale Belediyesi'nden KEMALİST Şehidimiz Dr. Necip Hablemitoğlu'nu İnciltecek Etkinlik21 Haziran 2017
Timur Ay, "CHP Çanakkale Milletvekili Erkek, Maalesef Kendi Kentinin Milletvekiline İftira Atıyor"20 Haziran 2017
Muharrem Erkek'in Yayımladığı Fotoğraf 2015 Yılına Ait Çıktı Ve Şampiyonluk Kutlaması20 Haziran 2017
Bülent Turan Sert Çıktı"Fesleğen Fotoğrafı ile Siyaset Yapan Alçaklar "20 Haziran 2017
Abdurrahman Kuzu Ahmet Çiçek İ Geçti Bir Akşamda 4 iftar19 Haziran 2017
CHP Çan İlçe Örgütünden İftar Yemeği19 Haziran 2017
CHP'li Muharrem Erkek Bülent Turan dedi; DSP Bayramiç İlçe Başkanı Çıktı19 Haziran 2017
Meğer Eceabat Belediye Başkanı Şarap Fabrikasında İftar Vermemiş İftara Katılmış19 Haziran 2017
Eceabat Belediyesinin Şarap Fabrikasında ki İftarı ODATV de18 Haziran 2017
CHP'li Muharrem Erkek'e Turan'ın olduğu Resmi CEMAAT mi Servis Etti17 Haziran 2017
Bülent Turan CHP'li Erkek e Seslendi Fotoda ki Bülent Turan ı Bulun"16 Haziran 2017
ŞOK İddia ! Çanakkale'li bir siyasetçinin çok yakın akrabası FETÖ den Gözaltına alındı 15 Haziran 2017
Bayramiç Devlet Hastanesine Aile Hekimi Atamaları Gerçekleşti15 Haziran 2017
Kılıçdaroğlu'nun Başlattığı Yürüyüşe Çanakkale'den Destek15 Haziran 2017
Bülent Turan Aydınlık Gazetesine Konuştu Irak'ın Toprak Bütünlüğü Şart12 Haziran 2017
Ahmet Çiçek Sahur Rekorunu Egale Etti11 Haziran 2017
Bülent Turan ; Muharrem Erkek'i Ters Köşe Yaptı VİDEOLU08 Haziran 2017
Kalkım Belediye Başkanı Hastaneye Kaldırıldı08 Haziran 2017
Ülgür Gökhan'dan Karadağ'a Sert Yanıt08 Haziran 2017
Başbakan Yardımcısı Canikli Çanakkale'de01 Haziran 2017
"MİLAT 17-25 ARALIK DEĞİL ERGENEKON/BALYOZ SÜRECİ OLMALI"30 Mayıs 2017
“FETÖ ile mücadelede kim ADİL? Kim ÖKSÜZ?”26 Mayıs 2017
Çanakkale VATAN Partisi "İncirlik Üssü Kapatılsın"25 Mayıs 2017
Rıdvan Uz; Çanakkale'de ki FETÖ'cüleri Türkçe (!) Olimpiyatları İle Vurdu25 Mayıs 2017
ODATV'nin 8 Yıl Önce Yaptığı Haberi Muharrem Erkek Meclis'e Taşıdı22 Mayıs 2017
CHP'li Soydan ve Karagöz Danışma Kurulu Toplantısında 21 Mayıs 2017
Çanakkale Limanı’na özel izinle getirilen Uranyum nereye gitti?21 Mayıs 2017
Çanakkale CHP'de Yeni İttifaklar Gündemde20 Mayıs 2017
Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan Çanakkale Merkez Köylerinde19 Mayıs 2017
Avukat Erdener Can Büyük Kongre Öncesinde Düşünceli18 Mayıs 2017
Altınok'un 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı18 Mayıs 2017
"Çanakkale Belediyesi'ne KAYYUM Atansın !"17 Mayıs 2017
Ömer Faruk Mutan; Sert Çıktı VİDEOLU16 Mayıs 2017
CHP Çanakkale Milletvekili" FETÖ’ye övgüler düzen, cilt cilt kitaplar yazan Mustafa Armağan’a neden işlem yapılmadı?"11 Mayıs 2017
Ve CHP kurultay takvimini açıkladı11 Mayıs 2017
Avukat Güler: Kozmik Odayı Açtırıp Devletin Sırlarını Yabancıların Eline Geçmesine Yol açanlarda Yargılanmalı 10 Mayıs 2017
Çanakkale VATAN Partisi; İNCİRLİK ÜSSÜ KAPATILSIN !10 Mayıs 2017
Avukat Adnan Güler Atatürk Düşmanı Yavuz Bahadıroğlu'nu Kimler Çanakkale'ye Davet Etti ?10 Mayıs 2017
Bülent Turan Atatürk e Yönelik saldırıları Kınadı09 Mayıs 2017
Çanakkale AKP Büyük Kurultay Delegelerİ Buluştu 09 Mayıs 2017
FETÖ’cü Murat Coşar a Övgü Düzen Çanakkale'de ki Kamu Görevlileri Halen Görevde 09 Mayıs 2017
Bülent Turan Moldova Sosyalist Partisi ile Anlaşma Protokolünde07 Mayıs 2017
"Çanakkale'de ki FETÖ'nün Siyasi Ayağı SARIŞIN ÇOCUK" VİDEOLU05 Mayıs 2017
BİGASPOR İBRAHİM KÜÇÜK İLE YOLA DEVAM DEDİ05 Mayıs 2017
Bakan Çelik Çanakkale'de 'Tarım Alanlarına Çivi Çaktırmayacağız'04 Mayıs 2017
Çanakkale'de FETÖ'ye Destek Verenlerde Endişeli Bekleyiş04 Mayıs 2017
Ülgür Gökhan'dan Bülent Turan a Belediyeye Destek Çağrısı 03 Mayıs 2017
Rıdvan Uz; 3 Mayıs TÜRKÇÜLÜK Günü Kutlu Olsun VİDEOLU03 Mayıs 2017
Muzaffer Kutlu dan ŞOK Açıklama 02 Mayıs 2017
CHP'li Kemal Özkan ve Berkay Güzel; 1 MAYIS'ı Selamladı01 Mayıs 2017
Çanakkale'nin DEVRİMCİ Avukatı Baydar; Yaşasın 1 MAYIS01 Mayıs 2017
CHP'li İsmail Özay 1 Mayıs ı Selamladı 30 Nisan 2017
Kepez'de Altınok'tan MHP'ye Ziyaret29 Nisan 2017
Ahmet Çicek; "Evet Hayır Ayrımı Yapmadan Köylerimize Hizmet Götürmeye Devam Ediyoruz"26 Nisan 2017
Rıdvan Uz FİRUZE'ye Sert Tepki Gösterdi.25 Nisan 2017
PINAR Boykotu 1 Haftada Yüzde 25 Düşüş; Çanakkaleli Hukukçulardan Boykota Destek25 Nisan 2017
CHP'li Serdar Soydan "Türkiye Evet Sonrasında Zamlarla Uçuşa Geçti"25 Nisan 2017
Ahmet Çiçek, Kent Konseyi Yeni Başkanı Kandemir'i Kutladı22 Nisan 2017
Deniz Baykal Çanakkale'de : Maç henüz bitmedi22 Nisan 2017
Alper Altınok Endişeli.....22 Nisan 2017
Turan Bombaladı; "Ayni Yolda Yürüdüklerine Hakaret Yapanlar, Rakip Partinin Belediye Başkanına Tek Laf Etmeyenler"21 Nisan 2017
Deniz Baykal Çanakkale'ye Geliyor21 Nisan 2017
Başkan Altınok’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı 21 Nisan 2017
Altınok’tan Değerlendirme Toplantısı20 Nisan 2017
Çanakkale Vatan Partisi Sokak Çağrısı FETÖ ye PKK ya Alan Yaratır20 Nisan 2017
Çanakkale MHP'de İstifa Depremi Sürüyor19 Nisan 2017
Biga’da Karabiga ve Gümüşçay da HAYIR dedi18 Nisan 2017
Mustafa Kemal'in Askerleri Uyarıyor,"MÜTAREKE SOLCULARI (!) Halkı Sokağa Çağırıyor"18 Nisan 2017
Çanakkale'de AKP'nin Oy Kaybettiği 3 İlçe: Merkez, Biga ve Eceabat18 Nisan 2017
Çanakkale MHP'den Şok İstifa17 Nisan 2017
"Bize düşen, ‘Hayır’ kampanyası ile başlattığımız mücadeleye devam etmek." 17 Nisan 2017
MHP'li Rıdvan Uz HAYIR Oyu Veren AKP'lilere de Teşekkür Etti17 Nisan 2017
AKP Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider'in Oy Kullandığı Okulda HAYIR Çıktı17 Nisan 2017
Bayramiç Referandum Kesin Sonuçları16 Nisan 2017
Ayvacık Referandum Kesin Sonuçları16 Nisan 2017
Kepez Beldesi Referandum Kesin Sonuçları16 Nisan 2017
Bozcaada'dan Kesin Referandum Sonucu16 Nisan 2017
Eceabat ilçesi kaymakamı eşine usulsüz oy kullandırdı16 Nisan 2017
Çanakkale'de İbrahim Bodur Lisesinde AKP'liler ile Müşahitler Arasında Gerginlik 16 Nisan 2017
Çanakkale'de AKP'nin 'Evet' pankartı indirilmedi16 Nisan 2017
Umurbey Belediyesi'nin Resmi Plakalı EVET Yazılı Kamyoneti CHP Eski İl Başkanın Büfesine Çarptı15 Nisan 2017
Çanakkale CHP eski İl Başkanı Hamza Karagöz'ün Büfesine EVET Aracı Girdi15 Nisan 2017
Ezine'de Serdar Soydan Rüzgarı15 Nisan 2017
Çanakkale VATAN Partisi HAYIR diyecek14 Nisan 2017
Bayramiç'te Evet Kampanyasında Çiçek İzdihamı Yaşandı12 Nisan 2017
Kepez Belde Örgütü'nden Prof. Karaayvaz'a Referandum Ziyareti12 Nisan 2017
Bülent Turan; Çanakkale'de12 Nisan 2017
CHP Biga’dan tam gaz referandum mesaisi12 Nisan 2017
CHP'li Serdar Soydan; Referandum Çalışmaları İçin Memleketi Ezine'de12 Nisan 2017
Altınok'tan Kepez'de Ziyaretler12 Nisan 2017
Çanakkale'de ki Kripto FETÖCÜLERİN Referandumda Oylarının Rengi Ne Olacak? 11 Nisan 2017
CHP YDK Üyesi Soydan'dan DYP eski İl Başkanına Ziyaret11 Nisan 2017
CHP'li Ahmet Küçük; 16 Mart Eczacılık Fakültesi Katliamda Yaşamını Yitirenleri Andı VİDEOLU11 Nisan 2017
Kepez'de Altıok Fırtınası11 Nisan 2017
Bülent Turan Çanakkale'de 20 Bin Çiçek Dağıttı10 Nisan 2017
Kepez Çiçek Açtı 10 Nisan 2017
Ahmet Çiçek'ten EVET Açıklaması 09 Nisan 2017
Murat Saruhan ve Halil İbrahim Demir Referandum Yorgunu08 Nisan 2017
Gündüz işte akşamları sahada!!!07 Nisan 2017
MHP Bozcaada İlçe Başkanlığı feshedildi07 Nisan 2017
CHP'li İsmail Özay'dan; AKP'li Ayhan Gider'e Yanıt.....06 Nisan 2017
CHP'li Ahmet Küçük'ten; AKP'li Gider'e Tepki:"AKP'liler Ülkemizi Germeyi Bıraksın"06 Nisan 2017
AKP'li Ayhan Gider; CHP Milletvekiline,"Serseri Derim, Dangalak Derim"06 Nisan 2017
Bülent Turan Çanakkale'de Faaliyetlerine Ara Vermiyor06 Nisan 2017
ŞOK İDDİA ! Hangi Belediye Başkanı 16 Nisan Sonrası İstifa Edecek ?04 Nisan 2017
MHP Bozcaada İlçe Başkanlığı'ndan Kongre ve HAYIR Açıklaması04 Nisan 2017
CHP'nin Efsane Genel Başkanı Baykal; 9 Nisan'da Çanakkale'de VİDEOLU04 Nisan 2017
Küçükkuyu Belediye Başkanı; Referandum Çalışmaları İçin Yenice Köylerinde04 Nisan 2017
MHP Bozcaada Teşkilatı'ndan HAYIR Açıklaması04 Nisan 2017
Biga'da Yaşlı Adam Ölü Bulundu04 Nisan 2017
MHP Yenice İlçe Başkanı Recai Ertan Güven Tazeledi03 Nisan 2017
Bakan Eroğlu'ndan Kaçak Moloz Dökümü Yapanlara Gözdağı02 Nisan 2017
CHP'li Serdar Soydan HAYIR için Yollarda01 Nisan 2017
CHPnin Efsane Genel Başkanı Baykal Çanakkale'de 01 Nisan 2017
Bülent Turan'dan FETÖ tahliyeleri sert tepki 01 Nisan 2017
CHP'li Ahmet Küçük; HAYIR İçin Çanakkale'nin Rumeli Topraklarında31 Mart 2017
CHP'nin Ağır Topları HAYIR İçin Sahada ; Ahmet Küçük Ayvacık'ta30 Mart 2017
Doğalgaz Çalışmaları Başladı29 Mart 2017
Turan, Balıklıçeşme’de29 Mart 2017
Dr. Hakan Çetin'in düzenlediği Yemeğe Bülent Turan'da Katıldı 26 Mart 2017
AKP li Sebahattin Güner Seçim Yorgunu26 Mart 2017
Bülent Turan; Galatasaray Yönetimine Yüklendi26 Mart 2017
Lapseki MHP İlçe Başkanı Hüseyin Doğan Oldu25 Mart 2017
DP'li Uysal: Hayır Diyerek Tekrar Bu Ülkenin Sahibi Olacağız25 Mart 2017
AKP Kepez'de Bayrak Değişimi24 Mart 2017
AKP'den teşkilatlarına referandum talimatları24 Mart 2017
Bülent Turan: Çanakkale'den rekor düzeyde 'Evet' çıkacak24 Mart 2017
HAK-İŞ Başkanı Arslan Çanakkale’ye geliyor23 Mart 2017
Kepez EVET Çadırına Büyük İlgi23 Mart 2017
FETÖCÜ FIS FIS Yasal Mermisi İle Bir Komiser Yaklaşıyor. 23 Mart 2017
Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasında sorun olmasın istiyoruz'22 Mart 2017
Çanakkale'de HDP'den HAYIR'lı Nevruz Kutlaması21 Mart 2017
Fener Alayından İlginç Ayrıntı: Korku FETÖCÜ'leri de Atatürkçü Yaptı21 Mart 2017
Baykal;"Çanakkale'deki köprünün temeli atıldı. İnşallah en kısa zaman da tamamlanır"21 Mart 2017
Ülgür Gökhan'dan Kibirli Tepki 19 Mart 2017
AK Parti Grup Başkanvekili Turan Açıklaması18 Mart 2017
Çanakkale Vatan Partisi'nden 18 Mart Açıklaması," "Zafer ordunun ,ordu milletindir "18 Mart 2017
Çanakkale'ye Erdoğan geldi ve...18 Mart 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan yanından ayırmadı!18 Mart 2017
Çanakkale'de Konuşan Erdoğan'dan Avrupa'ya Ve Darbecilere Sert Mesaj Açıklaması18 Mart 2017
Kurtulmuş, Şehit Yakınlarıyla Bir Araya Geldi17 Mart 2017
Çavuşoğlu’ndan Fırat Kalkanı şehidinin ailesine ziyaret15 Mart 2017
AKP'li Orçun Oktay'a; ", ‘Sistematik servis’ " Suçlaması15 Mart 2017
FETÖ'nün siyasi ayağı Erdoğan'ın masasında15 Mart 2017
Ülgür Gökhan'a; Kötü Haber FETÖ'den Tutuklu Kardeşi (!) Laçiner Hala Cezaevinde14 Mart 2017
Turan'dan Siyasilere Davet13 Mart 2017
Mefail Ceyhan, "Hakkımda Karalama karalama süreci başlatanlar hakkında yasal süreci ivedilikle başlatacağım"13 Mart 2017
Çanakkale AKP İl Gençlik Kolları Başkanına FETÖ Ablukası13 Mart 2017
Çanakkale'de HAYIR Afişi Gerginliği 13 Mart 2017
Biga Referandum Anket sonuçları 11 Mart 2017
Çanakkale Ayvacık Referandum Anket sonuçları 11 Mart 2017
Turan, 'Köylere Hızlı Ve Daha Etkin Posta Hizmeti Verilecek'09 Mart 2017
AKP'li Şahinbey Belediyesi'nin Yayımladığı Kitaba; Çanakkale Barosu'nde Suç Duyurusu09 Mart 2017
AKP Eceabat İlçe Başkanlığı'na Atama Yapıldı08 Mart 2017
Çanakkale Vatan Partisi'nde 8 Mart Açıklaması07 Mart 2017
CHP'li Avukat Adnan Güler, AKP'li Bakanların Almanya Yasağını Kınadı07 Mart 2017
Çanakkaleli Eski Bakanın Oğlu Bakkalda Çalışmaya Başladı07 Mart 2017
TURAN: “TROİA’DA BİN YILLARIN İZİ VAR. ONA SAHİP ÇIKMAK BİZ ÇANAKKALELİLER İÇİN VATANDAŞLIK GÖREVİ”03 Mart 2017
Gökçeada AKP'li Ayhan Kıraç Nereye Koşuyor.? 03 Mart 2017
Vatan Partisi Çanakkale İl Başkanı,"Biz Göndere Bayrak Çekeriz!"02 Mart 2017
Çanakkale Belediyesi'nde CEMAAT İMAMI Kim?02 Mart 2017
“Kepez Çayı Islah Çalışmaları Başladı”02 Mart 2017
FETÖ'nün Belediye İmamı “Danışman” Erkan Karaarslan'a ihale veren Sarıyer Belediyesi'ne Soruşturma. Sırada Çanakkale Belediyesi mi Var?02 Mart 2017
Turan, “Çiftçimize 2 milyar 118 milyon yardım”01 Mart 2017
CHP'li Muharrem İnce; Çanakkale Mitinginde Konuştu28 Şubat 2017
TURAN “BOĞAZ TRAFİĞİNİ KONTROL ALTINDA TUTUYORUZ” 28 Şubat 2017
Turan, 'Şehitlerimizin Ayak Bastığı Toprak Parçası Bizim İçin Önemli'27 Şubat 2017
Kore Gazisinin Cenaze Törenine Gökçeada AKP Tam Kadro Katıldı27 Şubat 2017
Bülent Turan; Gökçeada'da ki Kore Gazisinin Vefatının Ardından; "İyiliğine ve İnsanlığına Şahidiz"26 Şubat 2017
Başkan Altınok, Bakan Arslan’a balıkçı barınağını anlattı25 Şubat 2017
Turan, torba yasayı değerlendirdi24 Şubat 2017
Mehmet Özkan FETÖ'cülere,"10 yıldır bir kere size 'hayır' demedim. Şahsi imkanlarımı dahi sizin çalışmalarınız için feda ettim"24 Şubat 2017
Uyuşturucu ile mücadeleye destekler artıyor24 Şubat 2017
Ulaştırma Bakanı Arslan, Çanakkale Köprüsü'nün Çalışmalarını İnceledi23 Şubat 2017
Bakan Ahmet Arslan Çanakkale Valiliğini Ziyaret Etti23 Şubat 2017
Çanakkale'de Siyasi Kulisler Kordona Taştı22 Şubat 2017
Çanakkale'de 3 köye çocuk parkı kuruldu20 Şubat 2017
AK Parti ve MHP'nin ilk ortak mitingi Çanakkale'de19 Şubat 2017
MHP Çan İlçe Teşkilatı'nda EVET İstifası17 Şubat 2017
Çanakkale'ye 288 Farklı Yatırım17 Şubat 2017
HAYIR'cı Rıdvan Uz , İhraç Talebi İle Disipline Yollandı17 Şubat 2017
Çanakkale'de ki Tartışmalı SÜMERBANK'a CHP'li Üyeler HAYIR Diyor17 Şubat 2017
REFERANDUMDA SEÇSİS’E HAYIR DEDİLER!15 Şubat 2017
Deprem Bölgesine 200 Konteyner Ev Daha Gönderilecek15 Şubat 2017
Rıdvan Uz Bahçeli ye Sert Çıktı " Biz Ülkücü Sen Türkücüsün"14 Şubat 2017
Çanakkale MHP'de HAYIR İstifası13 Şubat 2017
CHP Grup Başkanvekili Özel Küçükkuyu da12 Şubat 2017
CHP'li İsmail Özay Meral Akşener'den Özür Dilenmeli11 Şubat 2017
MHP'lilerden Kolin Otel Yönetimine Teşekkür,"“Hayır'ların sayısını artırdıkları için" teşekkür ederiz”11 Şubat 2017
Çanakkale'de ki CHP'lilerden KOLİN OTEL'e BOYKOT Çağrısı11 Şubat 2017
Ahmet Uslu'dan Meral Akşener'e 41 Kere Maşallah11 Şubat 2017
Akşener'in ilk toplantısında gerginlik11 Şubat 2017
Akşener'in Çanakkale toplantısında gerginlik11 Şubat 2017
Lapseki'de CHP’den MHP’ye ziyaret10 Şubat 2017
Meral Akşener Çanakkale'ye geliyor09 Şubat 2017
Av. Tülay Ömercioğlu; Çanakkale Belediye Meclisi'nde Geçen Tartışmalı İmar İçin Yazılı İtiraz Etti09 Şubat 2017
Başbakan Yardımcısı Kaynak: Çanakkale'ye 200 Konteyner Kurulacak08 Şubat 2017
Başbakan Yardımcısı Kaynak Çanakkale'ye Geliyor07 Şubat 2017
CHP Çanakkale Kadın Kolları Anayasa Değişikliği Referandumu Çalışması07 Şubat 2017
Çanakkale MHP’de HAYIR Rüzgarı04 Şubat 2017
Gazeteci Mehmet Çelen; AKP İl Başkanı Karadağ'ı Ülgür'le Vurdu04 Şubat 2017
Çanakkale'de MHP'nin Önemli İsimleri HAYIR da Birleşti03 Şubat 2017
Çanakkale'de Referandum öncesi imza kampanyası: SEÇSİS kullanılmasın30 Ocak 2017
Altınok’tan seçmen ziyaretleri30 Ocak 2017
'Erdoğan Çanakkale Dahil 40 ilde 'evet' mitingi yapacak'29 Ocak 2017
CHP Çanakkale Örgütü; "İstanbul'da CHP'li Gence Yapılan Silahlı Saldırıyı Kınıyoruz"27 Ocak 2017
Çanakkale'de başkanlığa karşı bildiri dağıtan TKP'lilere gözaltı24 Ocak 2017
TURAN: ÇANAKKALE TURİZM ALANINDA DA BİR MARKA KENT24 Ocak 2017
Gökçeada'da Futbol Sahası İhalesi Yapıldı23 Ocak 2017
'Köy Köy Gezerek Anlatacağız'22 Ocak 2017
CHP Çanakkale Örgütü; " AKP Antalya Milletvekili Enç sizin geçmişinizdeki FETÖ’cü Gerçeğini Örtemeyecektir"20 Ocak 2017
CHP Çanakkale Örgütü; TBMM'de Yaşanan Şiddeti Kınadı20 Ocak 2017
CHP'nin Efsane Başkanı İsmail Özay; "Başkanlığa HAYIR" dedi16 Ocak 2017
Çanakkale'de Belediye Meclis Üyesine Yumruklu Saldırı İddiası14 Ocak 2017
Çanakkale'de Dolarla UMRE Turuna Tepki14 Ocak 2017
Çanakkale AKP'de ŞOK Gelişme 13 Ocak 2017
CHP Çanakkale Örgütü;"CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet A.K.P. Milletvekilleri tarafından darp edildi"12 Ocak 2017
Ülgür Gökhan'a Çanakkale'de ki LGBTİ'lerden Destek11 Ocak 2017
CHP'li Ahmet Küçük Sert Çıktı:"Yurtsever Cumhuriyetçiler yangından kurtulma derdinde,birileri hazır ışık varken saç tarayacak ayna derdinde"11 Ocak 2017
AKP'li Bayramiç Belediye Başkanı Nereye Koşuyor ?07 Ocak 2017
Ülgür Gökhan'dan ; AKP'li İsmail Sessiz'e "İnsanları Kışkırtma"05 Ocak 2017
Altınok, Minik Yüreklere Dokundu05 Ocak 2017
SÖYLEM VE EYLEM05 Ocak 2017
Ülgür Gökhan; ÇTSO Seçimlerine de El Atmış (!)05 Ocak 2017
Sabri Akıncı Sert Çıktı İsmail Işık geri adım attı.04 Ocak 2017
AKP'li Yeşim Karadağ’a FETÖ ŞOKU !!!!04 Ocak 2017
Çanakkale'nin TERZİ FİKRİ'si İsmail Özay Kentte Döndü VİDEO04 Ocak 2017
AKP'nin kritik ismi Berat Albayrak'ı mı eleştirdi03 Ocak 2017
Çanakkale'de ki MHP'lilerden DEMOKRAT Gazetesi'ne Ziyaret02 Ocak 2017
Reina Saldırısında Ölenlere Sevinmek Öldürenler Kadar Vicdansızlıktır01 Ocak 2017
Rıdvan Uz Türklerin Gün Yanırgan Bayramı Kutlu olsun 31 Aralık 2016
AK Parti'de FETÖ'den 34 ihraç30 Aralık 2016

Arşiv Arama
 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Sayfalar
En Çok Yorumlanan
Radyo
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Foto Galeri | Video Galeri | Künye
CH
UA-96338404-1 145-795-9660