GESTAŞ'ı Kimi Zirvede Bırakır, Kimi Kuyrukta Yarışır.

Kimi Zirvede Bırakır, Kimi Kuyrukta Yarışır

GESTAŞ'ı Kimi Zirvede Bırakır, Kimi Kuyrukta Yarışır.

         Kulislerden sızan bilgilere göre dün yapılan Gestaş Yönetim Kurulu toplantısında,

   Genel Müdür Volkan Uslu’nun kısa bir süre daha Gestaş’a devam etmesi ve Yönetim Kurulu Üyeliğine de belirli süre devam etmesi talep edildi.

      Volkan Uslu’nun ise geçtiğimiz salı günü ekibini toplayıp, yaklaşık 4 yıldır Gestaş’tayım, hedefindeki projelerin % 95’i gerçekleştirdim, Çanakkale’de ilk defa Boğaz Turu’nu başlattık, Çanakkale’nin İlk uluslararası seferleri Küçükkuyu-Midilli seferlerini başlattık, Çanakkale Teknopark’a ana hissedar olduk, Onur Air ile işbirliği yaparak Atatürk Havalimanından ilk defa Çanakkale’ye hat açılmasını sağladık, 4 yılda gemi ve iskelelere 40 milyon TL’den fazla yatırım yapılmasına vesile olduk, kasada bu ay alacağımız gelirle 30 milyon tlden fazla para olacak, görevi bırakmak için müsade istedik, dediği öğrenildi.

    Volkan Uslu'nun bu konuşmasının ardından, çalışanların gözyaşlarına boğulduğu ve toplantıda duygu seli yaşandığı öğrenildi.

       Volkan Uslu’nun çalışanlarla kurduğu insani ilişkilerdeki samimiyeti, mütevaziliği ve çalışkan-yetkin yönetici tavrı çalışanların gönlünde taht kurmasını sağladığı belirtildi.. Bu haber Çanakkale’de bomba gibi düştü, 2 gündür tüm kulislerde istifa ve yeni genel müdürün kim olacağı konuşuluyor.

  Öte Yandan Kulislerde ki İddialara Göre :Genel Müdür Olmak İçin Kuyrukta Yarışanlar İse  

    Kulislerde ki iddialarda adı geçen isimler ise çok ilginç.: Eski Milletvekili Ayhan Gider, İşine Son Verilen Eski Genel Müdür Hasan İlhan Yörükçü, Eski İDO Çalışanı Özgür Topuz , Adı Geçenler; Eski İETT Genel Müdürü Ahmet Bağış, Eski Şehir Hatları Genel Müdürü : Yakup Güler, Eski Genel Müdür : Mehmet Bey........

  EDİTÖRÜN NOTU: Kulis bilgilerinin ne kadar doğru olduğu önümüzde ki günler içinde belli olacak.

Bu bilgilerin sadece birer iddia mı ? Yoksa gerçekten bu tür girişimler var mı ? Sorusunun yanıtı 

yeni genel müdür ile netleşecek.....

     Öte yandan Çanakkale'de FETÖ'nün sözde Türkçe Olimpiyatlarına ne kadar Türk Lirası aktardığı, para aktarımının dışında başka ne gibi destekler yapıldığı nedense 6 yıldır sormamıza rağmen yanıtsız kalıyor. Daha da ilginci ise bir çok ilde FETÖ davalarında Türkçe Olimpiyatlarına sponsor olmak suç sayılırken, Çanakkale'de üç maymunun oynanması ise ilginç..