Flaş Haber :
Hava Durumu

Arslanca Mahallesi'nde 179 m² 4+1 dubleks daire isatılık

26 Eylül 2022
0 Haber Yorum
Arslanca Mahallesi'nde 179 m² 4+1 dubleks daire isatılık

T.C.
ÇANAKKALE
İCRA DAİRESİ
2018/5406 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Çanakkale İl, Merkez İlçe, 44 Ada, 45 Parsel, ARSLANCA Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm Çanakkale lli, Merkez llçesi, Arslanca Mahallesi , 44 ada 45 Parselde konumlu 3. Kat+çatı kat 11 nolu bağımsız bölüm numaralı taşınmazın bulunduğu bina 291,52 m2 alan üzerinde betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olan 4 katlı yapı bulunmaktadır. Yapı bodrum, zemin kat, üzeri 3 normal kat ve çatı katından meydana gelmektedir. Konu taşınmaz bağımsız bölüm dubleks mesken vasfındadır ve 3. kat ve çatı katında bulunmaktadır. Yapının 5-10 yaş aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Salon, 4 oda, mutfak , 2 banyo+ wc , antre, koridor, merdiven holü, 2 balkon ve 2 teras mahallerinden meydana gelmekte olup net kullanım alanı 179 m2 dir. Bağımsız bölümün dış kapıları çelik kapı, iç mekan kapıları ise, amerikan panel kapı olarak imal edilmiştir. Bağımsız bölümde ısı camlı pvc pencere doğramaları bulunmaktadır. Zeminler mutfak banyo+wc ve koridor seramik, diğer alanlarda laminant parke kaplamalıdır. Duvarları oda, salon ve koridorlarda alçı sıva üzeri saten boya, ıslak hacimlerde seramik kaplamalıdır. Tavanları alçı sıva saten boyalı olup, banyo tavanları asma tavandır ve duşa kabinler mevcuttur. Mutfak dolapları akrilik kapaklı mdf olup, çimstone mutfak tezgahı ve davlumbaz bulunmaktadır. Çanakkale Belediye Başkanlığının yazısında taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında, bitişik nizam, 4 kat yapılaşma koşullarına tabi olduğu belirtilmiştir. Çanakkale ili, Merkez ilçesi, İsmetpaşa Mahallesi, Necip Onbaşı Sokak, Tuana apartmanı, No:9 Daire:11 adresli
Adresi Çanakkale Merkez Arslanca Mahallesi Necip Onbaşı Sokak No:9 Tuana Apt. Kat 3 D:11 Merkez / ÇANAKKALE
Yüzölçümü 179 m2
Arsa Payı 162/1490
İmar Durumu Çanakkale Belediye Başkanlığının yazısında taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında, bitişik nizam, 4 kat yapılaşma koşullarına tabi olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti 670.000,00 TL
KDV Oranı KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler Yönetim planı : 26/11/2013, AT 06/02/2007 tarihli Bakanlar Kurulu kararına istinaden yabancı gerçek kişilere ve tüzel kişilere satılamaz. Sınırlı ve ayni hak tesis edilemez. Tarih: 16/04/2007 yev:3255, AT 2565 sayılı kanunun 28. Maddesi gereği belirtilen alan içerisinde kalmaktadır. (İhale alıcısına işbu şerhler ile birlikte tescil verilecektir.) Ayrıca taşınmazın tapu kaydında "aile konutudur." şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü 13/12/2022 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü 12/01/2023 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Yolu Üzeri Çanakkale Adalet Sarayı İhale Mezat Odası Oda No:AZ-026 MERKEZ / ÇANAKKALE

SATIŞ ŞARTLARI :

1) Açık artırma yukarıda belirtilen yer, gün ve saatlerde açık artırma sureti ile yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, birinci artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda (esatis.uyap.gov.tr internet adresinde) teminat yatırılmak suretiyle teklif verilebilecektir. Yapılacak ihalelere elektronik ortamda verilen en yüksek teklif ile başlanılacaktır. Birinci artırmada hacizli malın takdir edilen değerinin % 50'si ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunacaktır. Birinci artırmada istekli bulunmadığı veya böyle bir bedelle alıcı çıkmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. İkinci artırmada da malın takdir edilen değerinin % 50'si, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamı, satış giderlerini (paraya çevirme ve paylaştırma masrafları dahil) geçmek şartı ile en çok artırana ihale olunacaktır. Bu artırmada da istekli bulunmadığı veya bu bedelle alıcı çıkmadığı takdirde satış talebi düşecektir.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.