Flaş Haber :
Hava Durumu

Çınarlı Köyü'nde 676 m² arsa üzerinde bahçeli kargir ev satılık

27 Ekim 2022
0 Haber Yorum
Çınarlı Köyü'nde 676 m² arsa üzerinde bahçeli kargir ev satılık

T.C.
ÇANAKKALE
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2022/21 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri Çanakkale Merkez Çınarlı Köyü Köyiçi mevkiinde kain tapuda Ada:251, Parsel:16'da kayıtlı 676,57 m2 yüzölçümünde, İl merkezine 17 km mesafede, çevresinde yoğun eski ve yeni köy evleri, dam ve depolar bulunan, temel altyapı hizmetlerinden faydalanan, üzerinde tek katlı eski hayli yıpranmış üzeri eternit örtülü yaklaşık 50 m2 lik taş kargir yapı ile yine yaklaşık 70-80 yıl önce inşa edilmiş tek katlı yığma tarzda inşa edilmiş üzeri kısmen eternit kısmen oluklu kiremitle örtülü içinde üç yatak odası, mutfak, banyo+vc bulunan ve mesken olarak kullanılan yaklaşık 100 m2 lik yapı ve eklentisi deposu mevcut, bir adet zeytin, bir adet badem, bir adet nar, bir adet erik ağaçları da bulunan bahçeli kargir ev ve ahır vasfında.
İmar Durumu Köy meskun alanı ve civarı sınırları içinde 1/100.000 ölçekli Balıkesir Çanakkale çevre düzeni planı içerisinde kırsal yerleşik salanlar gösteriminde kaldığı, taşınmazın yapılaşmaya uygun olup olmadığı, uygun ise çekme mesafeleri hususunda İl özel idaresince yapılacak arazi kontrolü sonucu belirleneceği bildirilmiş, daha detaylı bilgi yazıdadır.
Kıymeti 861.800,00 TL
KDV Oranı %8
Kaydındaki Şerhler Yabancı gerçek ve tüzel kişilere satılamaz sınırlı ve ayni hak tesis edilemez, 2565 sayılı kanunun 28.maddesi gereği belirtilen alan içerisinde kalmaktadır.
1. Satış Günü 08/12/2022 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü 02/01/2023 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Yeni Adalet sarayı zemin kat AZ-026 nolu icra daireleri ihale ve satış odası İzmir yolu üzeri Çanakkale
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Teminatın esatis.uyap.gov.tr üzerinden veya T.Vakıflar Bankası Çanakkale Şubesindeki TR910001500158007300796036 ıban nolu hesaba dosya numarası ve ihale katılımcısının adı-soyadı ile TC kimlik numarası ve taşınmazın ada parsel numaraları açıklama kısmına yazılarak yatırılması ve yatırıldığına dair dekontun ibraz edilmesi ile ihaleye katılım sağlanabilecektir. Nakit teminat ile ihaleye katılım talepleri kabul edilmeyecektir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (7) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/21 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/10/2022
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.