Flaş Haber :
Hava Durumu

ÇTB Yenice'de Toplantı Yaptı

12 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
ÇTB Yenice'de Toplantı Yaptı

Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz, TAR-KOOP Genel Başkanı Mehmet Özkurnaz ve Yenice Tarım ve Orman İlçe Müdürü Aykut Kızıltepe Yenice’de faaliyet gösteren kooperatiflerle sektöre ilişkin bir toplantı gerçekleştirdiler.
Toplantıda kooperatiflerin talepleri, süt fiyatları, sektörün genel durumu hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
 
Meclis Başkanı Abdullah Deniz Yenice’deki programa ilişkin şu açıklamalarda bulundu. “Bugün Yenice’de Tarım ve Orman İlçe Müdürüm Sayın Aykut Kızıltepe ve  Mehmet Başkanım ile birlikte Kooperatif başkanlarımız ile bir araya gelerek verimli bir toplantı geçirdik.” dedi.
Meclis Başkanı Deniz toplantıya ilişkin olarak “Güçlü üretici ve kazançlı tüketici için kooperatiflerimizin sektörlerinde yaşadığı sorunları ve talepleri dinleyerek, sektörün genel yapısını inceleme ve gözleme imkânı bulduk. TAR-KOOP Genel Başkanımız Mehmet Özkurnaz, kooperatif üyelerimize ülkemizde ve bölgemizde büyükbaş süt fiyatları hakkında bilgi aktarımında bulundu.  
Tarım ve Orman İlçe Müdürümüz tarafından kooperatiflerimize süt destekleri kapsamında bilgi aktarımında bulunuldu. Aynı zamanda hububat ve canlı hayvan fiyatları konusunda istişareler gerçekleştirdik. Yine Süt kooperatiflerimize soğuk zincirin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için gerekli olan elektrik fiyatlarındaki artış ile  ilgili destek sağlanması hususu gündeme geldi. Ayrıca kooperatif başkanlarımız tarafından canlı hayvan kulak küpelerinin dökülmesi ile ilgili problemleri Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüze iletme fırsatı sağladık.” dedi.
 
Meclis Başkanı Deniz Kooperatiflerimizin ülke ekonomisindeki paylarının arttırılması, kurumsal kapasitelerinin iyileştirmesi, ortak ihtiyaç ve hedefleri için iletişimlerinin güçlendirmesi ve ulusal ve küresel düzeyde benzerleriyle bilgi ve deneyim paylaşımı imkânlarının oluşturulması ile ilgili yapılabilecek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunduk” dedi.
 

Yorumlar(0)

Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.