Flaş Haber :
Hava Durumu

Çanakkale'de Doğa ve Tarihe Uygun Çevre Planı Toplantısı

26 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
Çanakkale'de Doğa ve Tarihe Uygun Çevre Planı Toplantısı

İl Özel İdaresi Sorumluluk alanında turizmin yoğun olduğu bölgelerde doğa ve tarihe uygun mimari proje çalışmalarının değerlendirildiği toplantı Vali İlhami AKTAŞ başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir ÇELEN, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat YILMAZ, ÇOMÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Sinan KARABULĞU ve İl Özel İdare teknik personelleri katıldı.

Toplantıda, Çanakkale’de turizmin yoğun olduğu bölgelerde Kentsel Tasarım Rehberi hazırlanması, yörenin doğal ve tarihi yapısına uygun, turizme katkı sağlayacak mimari projelerin tasarlanması konuları değerlendirildi. 

Çanakkale’nin doğası ve tarihi ile turizmin baş şehirlerinden olduğunu belirten Vali İlhami AKTAŞ, “Tarihi, kültürel ve doğal değerleri koruyarak turizme katkı sağlayacak mimari projelerin geliştirilmesi şehrimizin ekonomisi ve turizm sektörü açısından büyük önem taşımaktadır” dedi. 

Turizmin yoğun olduğu bölgelerde doğa ve tarihe uygun mimari proje çalışmalarının değerlendirildiği toplantı görüş ve önerilerin ardından son buldu. 
 

Yorumlar(0)

Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.