Flaş Haber :
Hava Durumu

Çanakkale'de Yaya Geçitleri Farklı Renklere Boyandı

29 Eylül 2022
0 Haber Yorum
Çanakkale'de Yaya Geçitleri Farklı Renklere Boyandı

İçişleri Bakanlığının trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak amacıyla “Trafikte Her Yıl Daha İyiye” mottosu doğrultusunda “Yayalara Öncelik Duruşu, HAYATA SAYGI DURUŞU” sloganıyla düzenlenen etkinlik Vali İlhami AKTAŞ’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

“Yayalara Öncelik Duruşu, HAYATA SAYGI DURUŞU” sloganıyla düzenlenen etkinliğe Vali İlhami AKTAŞ’ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Faruk KARADUMAN, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Sadi AKMAN, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat YILMAZ, Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu Müdürü Suat ÜRÜT, öğretmenler, öğrenciler, vatandaşlar, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Ekipleri ve İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Ekipleri katıldı.

81 ilde eş zamanlı olarak yapılan etkinlikte trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla Vali İlhami AKTAŞ, öğrencilerle birlikte Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu önünde bulunan yaya geçidinde beyaz şeritlerden ortadaki şeridi kırmızıya boyadı.
 

Trafik polisleri ve jandarma trafik ekipleri tarafından yaya geçidinde uygulama yapılarak sürücülerin bilgilendirildiği etkinlikte Vali İlhami AKTAŞ, öğrencilerle birlikte, sürücülere bilgiler verip, önceliğin yayalarda olduğunu belirterek sürücülere bilgilendirici broşür ve düdük dağıttı.

Trafikte yaya önceliği konusunda farkındalığı artırmak, yaya ve okul geçitlerinde sürücülerin uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmayı hedeflediklerini belirten Vali İlhami AKTAŞ, “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’nun öncülüğünde Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’mizde “Yayalara Öncelik Duruşu, HAYATA SAYGI DURUŞU” sloganıyla trafik konusunda farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Yayalar kırmızı çizgimiz diyoruz, bu konuda hassasiyet gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Program sonunda Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu’na geçen Vali İlhami AKTAŞ, öğrencilerle bir araya gelerek bir süre sohbet edip, derslerinde başarılar diledi.


Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.