Flaş Haber :
Hava Durumu

Ezine'de 853 m² tarla satılık

24 Kasım 2022
0 Haber Yorum
Ezine'de 853 m² tarla satılık

T.C.
EZİNE
İCRA DAİRESİ
2022/59 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Çanakkale İl, Ezine İlçe, ÇARIKSIZ Mahalle/Köy, ÇEŞME DERESİ Mevkii, 0 Ada, 382 Parsel, ÇANAKKALE İLİ, EZİNE İLÇESİ, ÇARIKSIZ KÖYÜ, ÇEŞME DERESİ, 382 PARSELDE KAİN TAŞINMAZ ÜZERİNDE HERHANGİ BİREKİLİ DİKİLİ ÜRÜN OLMADIĞI,ELİ İLE YAPILANMUAYENESİNDE TOPRAK SINIFININ KUMLU- TINLI OLDUĞU KURU TARIM YAPMAYA UYGUN OLDUĞU ,% 2-3 EĞİMLİ OLDUĞUTESPİT EDİLMİŞTİR.TAPU KAYDINDA YÜZÖLÇÜMÜ DÜZELTİMESİ YAPILACAĞI ŞERHİ İLE BİRLİKTE İHALE ALICISINA TESCİL VERİLECEKTİR.
Adresi Çanakkale İli, Ezine İlçesi, Çarıksız Köyü, Çeşme Deresi, 382 Parselde Kain Taşınmaz. Ezine / ÇANAKKALE
Yüzölçümü 853,60 m2
Arsa Payı TAM
İmar Durumu Yok
Kıymeti 68.288,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler : YÜZÖLÇÜMÜ DÜZELTİMESİ YAPILACAK BEYANI VARDIR
1. Satış Günü 12/01/2023 günü 15:40 - 15:45 arası
2. Satış Günü 09/02/2023 günü 15:40 - 15:45 arası
Satış Yeri : EZİNE ADLİYESİ MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/59 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2022
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.