Flaş Haber :
Hava Durumu

Lavanta Tarla Günü Etkinliği Dardanos Yerleşkesinde Gerçekleştirildi

24 Haziran 2022
0 Haber Yorum
Lavanta Tarla Günü Etkinliği Dardanos Yerleşkesinde Gerçekleştirildi

Çanakkale İl Orman Müdürlüğü ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Dardanos Yerleşkesi İktisadi İşletmesi Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen “Lavanta Kokulu Dardanos” projesi kapsamında “Lavanta Tarla Günü” etkinliği ÇOMÜ Dardanos Yerleşkesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Etkinliğe ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Pelin Kanten, ÇOMÜ Rektörü Sedat Murat’ın eşi Berat Murat, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü, Basın ve İletişim Şube Müdürü Aslı Böbek Bağran, Dardanos Yerleşkesi İktisadi İşletmesi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ebru Özlem Korkutata, Dardanos Yerleşkesi İktisadi İşletmesi Müdür Yardımcısı Fatma Çetinkaya, proje ekibi ve davetliler katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Dr. Öğretim Üyesi Ebru Özlem Korkutata, lavantanın deniz kıyısında yetişmeye uygun olduğunu ve birçok faydasının bulunduğunu belirterek şunları ifade etti:

“Projemizin fikir sahibi Peyzaj Yüksek Mimarı Fatma Çetinkaya. Dardanos, turistik bir bölge olduğundan yerleşkemizde doğal, rekreatif, çekici bir alan oluşturmak istedik. Fatma Hanım, lavanta bahçesi oluşturma fikrini paylaşmasından sonra Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile iletişime geçtik. Bu fikrimize olumlu yanıt aldık ve kendi ekibimizle işe koyulduk. Yeni hedefimiz buradan çıkan lavantalarla ÇOMÜ logosu atında olmak üzere lavanta kesesi, lavanta yağı ve lavanta kolonyası üretmek. Katılan herkese teşekkür ediyorum.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.