Flaş Haber :
Hava Durumu

“Spor Aşkı Engel Tanımaz”

27 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
“Spor Aşkı Engel Tanımaz”

“Spor Aşkı Engel Tanımaz" projesi kapsamında düzenlenen Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 81 ilde 500 özel eğitim okuluna farklı engel gruplarının kullanımına sunmak üzere üretilen 27 bin 259 adet spor malzemesini ülkemizin dört bir yanına dağıtmak için yola çıkan tırlardan biri Çanakkale’de coşkuyla karşılandı.

Spor Aşkı Engel Tanımaz diyerek yola çıkan tırdan, ilimizde bulunan Biga Çavuşköy Özel Eğitim Uygulama Okulu, Çan Zeynep Bodur Okyay Özel Eğitim Uygulama Okulu, Yenice 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Özel Eğitim Uygulama Okulu, Çanakkale Kepez Özel Eğitim Meslek Okulu ve Gelibolu Yahya Çavuş Görme Engelliler İlk ve Ortaokuluna toplam otuz kalemde 305 adet spor malzemesi teslim edilecek ve sporcularımızın kullanımına sunulacak spor malzemeleri tırdan indirilerek Çağlar Kaynak Basketbol Sahasında sergilendi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından başlayan programda Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer KALKAN tarafından bir konuşma gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasının sonrasında Çanakkale Boğazgücü Spor Kulübü sporcuları ve Özel Sporcular tarafından yapılan basketbol gösteri maçı izlendi.

Programda açıklamalarda bulunan Vali İlhami AKTAŞ “Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, emirleri ile başlayan “Spor Aşkı Engel Tanımaz” faaliyeti, Gençlik ve Spor Bakanlığımız’ın koordinesinde Çanakkale’mize özel eğitim okullarına, farklı engel gruplarının kullanımına sunmak üzere üretilmiş spor malzemelerini taşıyan dolu bir tır geldi. Özel eğitim kurumlarımızda bulunan farklı gereksinimli bireylerimizi sporla tanıştıracak, aktif olarak spor yapan gençlerimizin ise gelişimlerine katkı sağlayarak gerek yurt içinde gerek yurt dışında, önümüzdeki dönemlerde düzenlenecek müsabakalarda daha çok Çanakkaleli sporcuyu göreceğimize inanıyor, “Spor Aşkı Engel Tanımaz" projesi kapsamında özel eğitim okullarına, farklı engel gruplarının kullanımına sunmak üzere üretilmiş spor malzemelerinin İlimize gönderilmesinden dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a ve Sayın Bakanlarımız’a Çanakkaleli vatandaşlarımız adına teşekkürlerimi arz ediyorum. Bu malzemeleri kullanacak olan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize de başarılar diliyorum.” dedi.

Yorumlar(0)

Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.