Flaş Haber :
Hava Durumu

“The<Un>Common 3” isimli kişisel sergisi

10 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
“The<Un>Common 3” isimli kişisel sergisi açılıyor

Polonya Adam Mickiewicz University Faculty of Pedagogy and Fine Arts in Kalisz’ten Erasmus+ Akademik Personel Ders Verme Hareketliliği kapsamında, ÇOMÜ Teknik Bilimler MYO, Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü’ne gelen Prof. Dr. Monika Izabela Kostrzewa, “The<Un>Common 3” isimli kişisel sergisini, 10 Mayıs 2022 saat 15:00’te, T.C. Kepez Belediyesi Turhan Mildon Kültür ve Sanat Merkezi’nde açacaktır. Sergi açılışına tüm sanatseverler davetlidir.

The<Un>Common Sergileri

Prof. Dr. Monika Izabela Kostrzewa’nın, “The<Un>Common 3” isimli kişisel sergisi sanat ve mimari tarihinden alınan unsurların verdiği ilhamla tasarımlanan orijinal kumaşlar ve bu kumaşlarla dikilen alışılmadık formlardaki giyim örneklerinden oluşuyor. Koleksiyon ilk kez Lviv’deki ulusal müzede ve ardından Polonya’daki Ostrów ve Kalisz’deki çağdaş sanat galerilerinde gösterildi.

Sergi Koleksiyondaki Kumaşlar

Koleksiyonda Kullanılan Kumaşlar,Gotik mimari, geleneksel dokuma teknikleri ve ikat gibi orijinal tekniklerden alınan ilhamlardan yola çıkarak Prof. Dr. Monika Izabela Kostrzewa tarafından tasarlandı.

Sergi Tasarımlardaki Grafik Motifler

Orijinal eserlerden Grafik Motifler, alışılmadık bir figürün oluşturduğu koleksiyonun giysileri, vücut ve çevrenin etkileri arasında güvenli bir alan yaratmanıza izin veren mevcut Coconing trendiyle ilgilidir. Kişilik ve mekan arasında güvenli bir mesafe yaratırlar. Koleksiyonun amacı, kumaş ve giysinin insan hayatındaki sonsuz nitelikler bağlamındaki rolüne dikkat çekmektedir.

Prof. Dr. Monika Izabela Kostrzewa’nın “The<Un>Common 2” sergisi ise 22.11.2021-28.11.2021 tarihleri arası Polonya’nın Kalisz Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşmişti. https://www.youtube.com/watch?v=uJzJ0sbApfk

“Graphic Geometry in Clothing” Workshop

Ayrıca Prof. Dr. Monika Izabela Kostrzewa, Doç. Dr. Aylin Özcan koordinatörlüğünde “Graphic Geometry in Clothing” isimli workshop etkinliğini; 10-11 Mayıs 2022 tarihlerinde ÇOMÜ Teknik Bilimler MYO, Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölüm öğrencilerimizle birlikte Giyim Atölyesinde gerçekleştirecektir.

Daha önceleri Erasmus+ anlaşması kapsamında Üniversitemizin akademik birimleriyle Polonya Adam Mickiewicz University Faculty of Pedagogy and Fine Arts in Kalisz arasında birçok çalışma gerçekleştirilmiştir.

Yorumlar(0)

Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.