Flaş Haber :
Hava Durumu

Alkışlar Enes İbrahim'e Partisinin Onursal Genel Başkanını İhraç Etti

30 Kasım 2018
      Türk Hareket Partisi milletvekili ve son kongrede genel başkanlığı gönüllülük temelinde Enes İbrahim e bırakan Prof Dr Adnan Kahil i partisinden kendi kurduğu partiden ihraç ettiğini facebook sayfasında okuyunca çok şaşırdım.
         Şaka gibi bir açıklama idi partisinin onursal genel başkanını ihraç ederek dünya siyasi tarihine adını yazdırdın. Enes İbrahim i alkışlıyoruz. İhraç gerekçelerinden ana gövdesini oluşturan parti içinde darbe yapmak. Enes sanırım özel işyerleri işleyişi ile siyasi parti işleyişini öğrenememiş.
            Ne de olsa tek partili bir ülkede doğdu. Bak şimdi sevgili Enes siyasi partiye üye olan her üyenin mevcut yönetimi değiştirmek devirmek er doğal hakkıdır.
            Hani senin çok sevdiğin AB ülkelerinde bu-nun adına da demokrasi diyorlar.
        
O yüzden parti genel başkanlığı bırakan bir kişi demokrasi gereği yeniden
genel başkanlık için yeniden aday olabilir.
             Ne söylesek boş. İkinci Dünya Savaşı sırasında Faşist-Nazi Alman Ordularına
geçit vermeyen, Tito önderliğinde ki Partizanların savaştığı Hitlere mi özendin ne yaptın. Bak merak ettim şimdi. Tek başına yönetimlere sanırım AB'de çok sicak
bakmıyorlar. Ben yaptım oldum demekle olmuyor. Kollektif iradeyi parti örgütünün
tabanını yoksayan bu davranış kabul edilebilir değil. 
              Haaa Sevgili Enes bizler Türk Milliyetçiliği-Ulusalcığı facebook sayfalarına
değil. Kıbrıs'ta Beşparmak Dağlarına Yazdık.        
Şimdilik bu kadar sevgilerimle....

       
        Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Adnan Kahil, Türk Hareket Partisinden ihraç edildiğine yönelik yapılan açıklamaya tepki gösterdi. Gazetemize açıklamalarda bulunan Bakan Kahil, “Biz THP’den gitmiyoruz. Gidecek olan kendisidir. Enes İbrahim THP’den öyle veya böyle gitmelidir” diye konuştu. Olayı gazetelerden öğrendiğini kaydeden Bakan Kahil, “Benim kurduğum partiden, benim getirdiğim bir kişi, ki kendisi Türk Demokratik Partisinden kovulan bir kişi, beni ihraç ediyor. Bu partiye getirdim, milletvekili yaptım. Başkan olmasından bir yıl geçti ve insanları ayırdı. Ben 20 yıldır partiden kimseyi ihraç etmedim, kovmadım. Çünkü parti çalışması demokrasi prensiplerine dayanır. Bunlar kararları kahvehanelerde getiriyorlar. Bu kararları 5-6 kişiyle alıyorlar. THP’nin bunu yapmasından dolayı üzülüyorum” dedi.
           Yolsuzluk iddialarının kanıtlanması gerektiğine dikkat çeken Kahil, “Enes İbrahim ya da kim olursa, çıkın ve adınız soyadınızla imza atarak söyleyin ki ‘Adnan Kahil, Onursal Başkan ve Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı, burada burada şunu yapmıştır’ deyin. Zaten ben bu konuyu mahkemeye taşıyacağım. Demokrasinin hüküm sürdüğü bir partide, ‘Ben Yok, Biz Varız’ sloganına sahip bir partide, Enes İbrahim ‘Ben’ diktatörlüğünü yapıyor. Enes İbrahim bunu yapamaz. Bu partinin tüzüğünü ben yazdım. Kendisi düne kadar tüzük olduğunu bilmiyordu. Tüzükte partiden ihraç edilme nedenleri yazılı. Bana partinin hangi programına aykırı hareket ettiğimi söylemedi. Beni hiçbir toplantıya çağırmadı. Genel Sekreteri kendisi orada olmadan ihraç etti” dedi. Kahil, “Eğer ki yaptığım bir yanlış varsa MYK veya Merkez Meclise çağırıp ihtarda bulunabilirdi. Bakanlığım süresince Türkleri en iyi şekilde temsil ettim. Peki o ne yapıyor?” ifadelerini kullandı.

      Başbakan Zaev’le konu hakkında görüşmediğini belirten Kahil, “Eğer Başbakan bu yalanlara uyarsa yapacak bir şey yok. Ancak bunu Başbakanın önüne getirmek için delillerinin olması gerekiyor” dedi. Kahil, “Kendisine yeni bir parti kurmasını teklif ediyorum. Bakalım kaç kişi etrafında toplanacak. Karşılıklı oturup konuşalım. İftira atmak ve yalan söylemekle bu işler gitmez. Bunun sonucu kendisi için çok kötü olacak çünkü haddini millet bildirecektir” diyerek sözlerini noktaladı.
ilhan kaya diğer yazıları
x

Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Künye Künye
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.